امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 16 :ایا باور دارم که کارکرد قدم پنجم باعث بهتر شدن زندگی من می شود ؟چگونه ؟
    اصول روحانی    

سوال 16 :ایا باور دارم که کارکرد قدم پنجم باعث بهتر شدن زندگی من می شود ؟چگونه ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
بله، به این فرایند نیز اعتماد می‌کنم. در بدو ورود به انجمن به یک شخص و یک سری اصول اعتماد کردم و این باعث شد که زندگی‌ام رو به رشد شود و خودم هم به سمت روحانیت بروم. مطمئن هستم با کارکرد قدم پنجم در تمام مراحل زندگی تاثیرات مثبت آن را خواهم دید و رشد روحانی من متوقف نخواهد شد. در قدم‌های قبلی نیز تغییرات بسیاری اتفاق افتاد و باور من نیز در رابطه با فرایند بهبودی بیشتر شد. در قدم یک شناخت بیشتری در رابطه با بیماری پیدا کردم و با استفاده از اصول روحانی آن را در نقطه‌ای متوقف کردم. در قدم دو زمانی که درخواست کمک کردم آن را توسط نیروی برتر دریافت نمودم و با استفاده از همین اصول سلامت عقل نسبی به من بازگشت. در قدم سوم مهم‌ترین تصمیم زندگی خود را گرفتم و اراده و زندگی‌ام را به خداوند سپردم و با استفاده از اصول روحانی نهفته در این قدم مفهوم درست زندگی کردن را درک کردم در قدم چهارم علی‌رغم میل باطنی‌ام ترازنامه‌ای تنظیم کردم و با شخصیت واقعی و حقیقی خودم، آشناتر شدم، احساساتم را شناسایی کردم و راه بروز درست آنها را شناختم. در قدم پنجم در رفتار و الگوهایم تجدیدنظر کردم و این قدم در جهت تکمیل این فرایند به من کمک بسیاری کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
رشد روحانی و کلید ازادی خوشبختی من -  و اینکه اینده خوبی داشته باشم در گرو این قدم است
 قدم پنجم باعث میشود که با بررسی روابط گذشته ام دیگر در روابط حال و اینده ام درد نکشم و قربانی رفتارها وباور ها و اعتقادات خود ودیگران نشوم
بعد از کارکرد این قدم از تلافی کردن و مشاجره با افرادی که ازارم داده اند دست بر می دارم اگر چه قادر نیستم بعد از کارکرد این قدم به همگان کمک کنم اما میتوانم به همگان اسیب نرسانم دیگر با انچه بود روبرو شدم و لازم نیست بیشتر انرژی خود را صرف درد کشیدن از دست این احساسات دردناک بکنم البته مسکن فوری نیست اما باور کردم که من دیگر تنها انسان خطا کار دنیا نیستم اگاهیم در رابطه با خود بالا می رود و یاد میگیرم که در روابطم از الگوهای سالم و و عملی بهتری استفاده کنم پس از انجام این قدم روابطم شروع به عوض شدن می کند در روابطم با اطرافیان عشق و صداقت احترام عدم مالکیت گذشت ایثار سرلوحه قرار می گیرد با اعتماد کردن به راهنما به اعتماد به نفس و از ان به اعتماد به خداوند می رسیم و علاوه بر راهنما به انسانها و انسانیت مرتبط و نزدیک می شویم من هم قابل اعتمادم و لیاقت دارم دوست دیگران شوم و دیگر ان باور قدیمی که من لیاقت ندارم از بین میرود در این قدم متوجه شدم انهایی که دوست داشتنشان سخت است کسانی هستند که به عشق بیشتری نیاز دارند اگر در روابطم نمی توانم خورشید باشم لا اقل می توانم یک کرم شب تاب باشم رابطه ام با خودم خداوند و دیگران خوب می شود و همه اینها باعث می شود زندگی من بهتر شود 
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، حـمـیـد
بله، به این فرایند نیز اعتماد می‌کنم. در بدو ورود به انجمن به یک شخص و یک سری اصول اعتماد کردم و اين باعث شد كه زندگی‌ام رو به رشد شود و خودم هم به سمت روحانیت بروم.

مطمئن هستم با کارکرد قدم پنجم در تمام مراحل زندگی تاثیرات مثبت آن را خواهم دید و رشد روحانی من متوقف نخواهد شد.

در قدم‌های قبلی نیز تغییرات بسیاری اتفاق افتاد و باور من نیز در رابطه با فرایند بهبودی بیشتر شد. در قدم یک شناخت بیشتری در رابطه با بیماری پیدا کردم و با استفاده از اصول روحانی آن را در نقطه‌ای متوقف کردم. در قدم دو زماني که درخواست کمک کردم آن را توسط خداوند دریافت نمودم و با استفاده از همین اصول سلامت عقل نسبی به من بازگشت.

در قدم سوم مهم‌ترین تصمیم زندگی خود را گرفتم و اراده و زندگی‌ام را به خداوند سپردم و با استفاده از اصول روحانی نهفته در این قدم مفهوم درست زندگی کردن را درک کردم در قدم چهارم علی‌رغم میل باطنی‌ام ترازنامه‌ای تنظیم کردم و با شخصیت واقعی و حقیقی خودم، آشناتر شدم، احساساتم را شناسایی کردم و راه بروز درست آنها را شناختم. در قدم پنجم در رفتار و الگوهایم تجدیدنظر کردم و این قدم در جهت تکمیل این فرایند به من کمک بسیاری کرد.
پاسخ
البته وقتی من به زندگی و رفتارها و ریشه و ذات خطاهایم به راهنما و خداوند و خودم اقرار میکنم دریچه و نور بهبودی و تغییر و اصلاح به روی زندگیم میتابد زیرا من تا به حال خود را نمیدیم و تصور میکردم من هیچ خطا و اشتباهی نمیکنم و نکرده ام و به هیچکس آزار و آسیب و خطایی نرسانده ام حال آنکه کور بودم و نمیدیدم و یا با انکار آن خود فریبی میکردم با آشنایی با این قدم بود که من به ریشه رفتارها و اعمالم و کانالی از طریق آن میتوانم به سهم و نقش خودم پی ببرم آشنا شدم و با اقرارش آنرا غیر قابل انکار کرده و از تکرارش جلوگیری کنم قدم پنج فقط روخوانی قدم 4 نیست شروع فرایند آشکارسازی و تغییر است
پاسخ
سوال 16 :ایا باور دارم که کارکرد قدم پنجم باعث بهتر شدن زندگی من می شود ؟چگونه ؟(قدم۵) 
اصل روحانی اعتماد لازمه کارکرد این قدم است، تا من به برنامه و شخص دیگر اعتماد نداشته باشم ،درونیات و محتویاتی  را که در قدم ۴ مشاهده کردم هیچ وقت اقرار نمیکنم و به بشقاب نمیکشم، ودر نتیجه از آنها رها نمیشوم و زندگی امروز من تحت تأثیر آنهاست.
نتیجه اعتماد من در قدم های قبلی روند زندگی مرا تغییر داد پس اکنون لزومی نمیبینم که به فرایند برنامه اعتماد نکنم.

پاسخ
ایا باور دارم که کارکرد قدم پنجم باعث بهتر شدن زندگی من می شود ؟بله
چگونه ؟ معمولا من عادت داشتم یک مسیر را بدون در نظر گرفتن عواقب آن بروم و هیچ فکری بابت اینکه تا الان که این کار را انجام دادم آیا درست بوده یا خیر نداشتم با این وضعیت معمولا خسارت می خوردم و نمی فهمیدم چرا -تا اینکه در قدم 5 یاد گرفتم باید در این مسیر همیشه با یک نفر از وضعیت رفتن وامدن وشرایط آن بگویم تا اگر اشتباهی مرتکب شده ام ان را درست نمایم وقطعا خسارت کمتری بخورم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
بله باوردارم باشناسایی درون خودم فروتنی وخودشناسیم
افزایش پیدامیکنه خودازاری خودخوری ودیگرازاریم
کمتروکمترمیشه اصول روحانی وتمرین وتکرارشون باورهامو
به ارامی عوض میکنه واقرارباعثرشهامت جرات
وکمترشدن انکاردرونم میشود واین کارباعث دیدن
اشکالات نواقص احساساتی که بدبروزمیدم یانمیشناسم
وباورهاواعتقادات کهنه وقدیمی میشه ومن رهایی وازادی
حقدانتخواب وشادیوتجربه میکنم وزندگیم 
هدفمندتروبهترمیشه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
یک سری باورواعتقادات اعتیادی وکهنه وعدم شناخت ازاحساسات وبروزانهازندگیم رابتباهی کشاندروابطم چ باخودخداوندودنیارانابودکردومرادچاردام تنهایی ومصرف موادکردباشناخت چگونگی دقیق خطاایرادات واشکالات من مشخص میشودوبله صددرصدزندگیم متحول خواهدشدواینکه هربارمن این قدم راکارمیکنم ارامترخوشحال تروروابط سازنده تری پیداکرده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان