امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 22:تمرین اصل روحانی صداقت با خود چگون به من کمک میکند تا خودم را بپذیرم ؟
سوال 22:تمرین اصل روحانی صداقت با خود چگون به من کمک میکند تا خودم را بپذیرم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
صداقت با خود این است که دیگر ادا در نیاوریم و پشت هیچ ماسکی پنهان نشویم همان گونه که هستیم خود را بپذیریم آری من بدون هیچ ماسکی شاید برایم سخت باشد ولی باید یاد بگیرم اول خودم را بپذیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
وقتی من به صداقت با خود می رسم یعنی دیگر نیازی به انکار مشکلات خرابکاریها و نواقص و احساسات و الگو های رفتاری خودم ونقش خودم ندارم و مسئولیت انها را می پذیرم برای رفع انها حرکت می کنم و دیگر به توجیه رفتارهای خود نمی پردازم نیازی به ماسک زدن ندارم از خودم فرار نمی کنم چون با تمام تار و پود و لایه های درونی شخصیتم روبه رو و اشنا شده ام و دیگر نیازی به فرار از خود ندارم البته در کنار اینها نقاط قوت خود را نیز شناسایی کنم و انها را نیز بپذیرم تمرین اصل روحانی صداقت

با خود باعث می شود نگاه واقع بینانه ای به خود داشته باشم و خوب و بد وجودم را کامل بپذیرم
 صداقت با خود
<<<>>> نگاه واقع بینانه صادقانه و عادلانه به خود <<<>>> پذیرش خود  è فروتنی

پاسخ
صداقت موجب می‌شود به خود دروغ نگویم و نیز خود را باور کنم خود را بهتر ببینم و بشناسم. آنچه را که هستم بپذیرم نه بیشتر نه کمتر با داشتن صداقت متوجه می‌شوم تافته‌ي جدابافته نیستم،من یک معتادم.

صداقت همه آن چیزی است که پیرامون من اتفاق می‌افتد، صدقت باعث مي‌شود كه من تمام نقاط ‌ضعف و قوت خود را بهتر ببینم و سعی در برطرف کردن آنها کنم (به تعادل رساندن).

با تمرین صداقت به آزادی بیشتری می‌رسم. زمان‌هایی که مسايل آن طوری که من فکر می‌کردم پیش نرفت و از پذیرش خود دور شدم در اصل صداقت را فراموش کرده‌ بودم.

وقتی که خود را صادقانه به عنوان معتاد مرور می‌کنم بهتر می‌توانم با حقیقت زندگی آشنا شوم. من خودم را همان طور که هستم با همين زندگی می‌پذیرم. 

من بايد با تمرین اصل روحانی متوجه باشم برای هدف خاصی به دنیا آمده‌ام پس نیازی نیست ناصادقی کنم. صداقت حیطه‌ی آزادی من را بیشتر می‌کند.
پاسخ
یا گوش میکنی و عمل میکنی،یادرد میکشی وعمل نمیکنی
صداقت با خود باعث قبول کردن نقاط ضعف و قوت خودت میشود
باعث میشود از توی هم بودن( توی خود بودن)بیای بیرون،تا با واقعیت زندگی کنی
پیدا کردن صداقت از گروه NA شروع میشود
پاسخ
.صداقت زمانی می آید که ترس کنار برود مخفی کاری وفرار از زندگی ومسیولیت و میل به گریز وحالت تدافعی دفاع کردن وجنگیدن و دروغ گفتن همه حاصل نا صداقتی است .صداقت دیدن وپذیرفتن واقعیت های درون خود وبیرون خود چه خوب ویا بدرا پذیرا باشم و مقایسه نکردن خود با دیگران تمرین صداقت است
پاسخ
اصل صداقت به من کمک می کند تا با واقعیت های خودم ( چه خوب چه بد ) روبرو شوم و راهی برای رفع مشکلاتم پیدا کنم - صداقت با خود موجب می شود که احساس منحصر بفرد بودن را نکنم - دست از جنگ با واقعیت‌ها بردارم - خودم را با آنچه که هستم و نیستم بپذیرم - بیماری را انکار نکنم و همیشه اشتباهات و خطاهایم را اقرار کنم
پاسخ
_صداقت باخودباعث شده خیلی کم دروغ بگویم البته بازهم گاهی ماسک میزنم وخودم راطوری دیگرومهمتر نشان میدهم اماباتمرین کردن صداقت باخود سعی میکنم باکمک خداوندخودم را کم کم درست کنم صداقت بمن کمک میکند تاباخودواقعیم آشناشوم واگرضعفی دارم خودم راکوچک نکنم بلکه ضعفم رابرطرف کنم صداقت کمک میکندتاجایگاه واقعی خودم راپیدا کنم وقتی باخودم صادق هستم زیربنای اعمالم رامیبینم ودیگردراین حالت فکرم به دنبال توجیه وبهانه نمیگردد واین کمک میکندتامن باز وکمک پذیرباشم صداقت باعث میشودازخودم ودیگران فرارنکنم خودم رابپذیرم وبه نقطه تسلیم برسم ودرلحظه زندگی کنم وبر روی اشخاص قیمت نگذارم باتمرین صداقت نقاط ضعف وقوت خودم رابهترمیبینم وسعی دربرطرف کردن نقاط ضعفم میکنم تابه یک تعادل نسبی برسم باصداقت رضایتم ازخودم بیشتر میشود صداقت کمکم میکند تاازاحساسات بدم فرارنکنم ویابرروی آنهاسرپوش نگذارم وآنهارا اقرارکنم وبامشورت بادوستان بهبودی وراهنمایم ازمسیر بهبودی خارج نشوم وبه این باوربرسم که خداوند چیزی بیشترازپذیرشم برای من درنظر نمیگیرد صداقت باخودمراازپشت دیوار انکارخارج میکندوخویشتن پذیری وفروتنی ام رابیشترمیکند.?
پاسخ
سلام

- من همیشه با خودم رو راست نبودم و سر خودم هم کلاه می گذاشتم قبول نمی کردم که اشتباه می نمایم وباید این رفتار را اصلاح کنم. پس به همین دلیل هیچ زمان مسیر درست را انتخاب نمی کردم. اما در این قدم یاد گرفتم که باید تغییر نمایم وبرای بهبودی ام اشتباه خودم را بپذیرم...
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270
ترس باعث شده من خودموقبول نداشته باشم یاازخودم
گذشتم یاافکارواحساساتم بترسم من یک عمرخودموانکارکردم 
ماسک زدم سرپوش احساس گذاشتم دروغ گفتم برای فرارازخودمو
دنیاموادسیگارقرص الکل مصرف
کردم من ریشه بدبختیهاوناکامیهایم رادربیرون
خودم جستجوکردم چون باخودم صادق نبودم
صداقت یعنی هماهنگی درون وبیرون من یکرنگی
امروزباتمرین این اصل مجبوربه مصرف دروغ
و....نیستم میتونم خودموبشکلی که واقعاهستم
ببینم وباخودم اشتی کنم خودموبپذیرم