امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 28 : تا چه اندازه توانستم عشق و محبتم را نسبت به دیگران و خودم توسعه دهم ؟
سوال 28 : تا چه اندازه توانستم عشق و محبتم را نسبت به دیگران و خودم توسعه دهم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
بعد از کارکرد این قدم ها امروز از خودم چه ظاهر و چه باطن لذت می برم و هر روز شکر می کنم .

رابطه ام با دیگران هم بهتر شده چون حالا ذیگه اونهارو مقصر مشکلات گذشته و حالم نمی دانم و چون دیدم و فکرم نسبت به مسایل و مشکلات عوض شده و به دیگران هم اجازه اشتباه می دهم دست از تغییر دیگران برداشته ام و دیگه کمتر از کسی رنجش و کینه می گیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
خودم : با صداقت .فروتنی و خویشتن پذیری خودم را از زیر بار لایه های سنگین بیماری بیرون کشیده ام تا خودم را دوست داشته باشم خودم را بخشیده ام بیشتر خودم را دوست دارم و بیشتر مراقب خودم هستم خودم را احساس می کنم و دوست ندارم کاری کنم که خودم را ازار بدهم به خودم توجه می کنم کارهای که به عزت نفس و احترام من لطمه بزند انجام نمی دهم دیگر ارزوهای خود از راه صحیح دنبال میکنم  به خودم عشق می ورزم و حال می کنم خودم را قربانی نمی کنم
دیگران :دیگران را می پذیرم و نمی جنگم و در صدد تغییر دیگران نیستم و با دیگران با تواضع و محبت و فروتنی برخورد می کنم
سعی میکنم که خدمت گذار خوبی برای دیگران باشم دیگران را استثمار نمی کنم محبتم دیگر مثل سابق ظاهری نیست و دیگران را بدون زیربنا و بی قید وشرط دوست دارم و محبت می کنم

قدم چهارم و پنجم راه ارتقاء محبت است 
پاسخ
حمایت سایر اعضاء وراهنمایم ودریافت عشق ومحبت ازطرف آنها ،تغییر نگرش نسبت به خودم و دنیای اطرافم و دیدن نقش خودم درمواردی که  ازمن  به هر طریقی سوء استفاده شد ، احساس جزئی از کل بودن و اینکه من ودیگران قسمتی ازوجود خداوند هستیم وازهم جدانیستیم واعتمادی که به مرور دیگران به من کردند ، همگی باعث توسعه عشق ومحبت نسبت به من شد.

همچنین تغییر نگرش نسبت به خودم
وپذیرش خطاها واشتباهاتم ، بخشش
خودم ، پی بردن به نقاط مثبت خود و
دیگران ، گذشت ، تعهد ، عشق بلاعوض
و همچنین لطف خداوند وهدایای الهی
که دربرنامه دیدم همگی به من کمک
کردند تا بتوانم ازخود مشغولی رهاشوم
وخودم رابه عنوان یک بیماردرحال
بهبودی که تحت حمایت خداونداست
رابپذیرم وخودم ودیگران رادوست داشته باشم و عشق ومحبت خود
رانسبت به خود ودیگران توسعه دهم .
پاسخ
به وجود آمدن عشق و محبت ازکلاس قدم خودم و راهنمااست?
از طریق خدمت کردن درNA?
بزرگ شدن من در کنار رهجوهایم 
وقتی حال بدیهایم کمترشده،شروع به توسعه ی این روابط میکنم?

به چه اندازه ای؟?هر چقدر خودت را پیدا کنی،شروع به توسعه میکنی
پاسخ
تا حدود زیادی محبت مان ،نسبت به خودمان و دیگران بیشتر می شود . پذیرش خطا ها و گناهان دیگران و قضاوت نکردن و سرزنش نکردن باعث محبت بیشتر نسبت به خودم و دیگران می شود . دیگروپژگیهای بد خود را به دیگران نسبت نمی دهم .رفتار و افکار دیگران را می پذیرم و سعی می کنم به خودم بپردازم و خودم را تغییر دهم .
پاسخ
سلام
نگرش من از روی رنجش و عدم اعتماد و احساسات بود که در زندگی داشتم.حال باید نگرش خود را تغییر می دادم .قدم پنج به من کمک کرد تا بتوانم با احساس خوب به دیگران نگاه کنم و از توان محبت استفاده کنم و در برابر احساسات عکس العمل نشان ندهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270
سلام

من به دنبال تلافی در هر کاری بودم -من برای حرف خودم همیشه لج بازی داشتم وقطع رابطه می کردم -اما امروزه این اشتباهات را تکرارنمی نمایم.برای هر اشتباهی راهی پیدامی نمایم بر اجرای اصول بهبودی .وبه دیگران محبت می نمایم برای اینکه خودم را دوست دارم...
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270
شناخت خودباعث دوری نکردن سرپوش نگذاشتن 
بدبروزندادن احساسات وگیرنکردن دررنجشهاشدبرام
باخودم مهربان ترشدم تونستم توپوست خودم بگنجم
وخودمویک انسان ببینم احساسات سرکش گذشته
دردرونم ارام شدند
وحال دلم خوب شدبخاطرهمین خشم کینه نفرت
قهربهتان تهمت دروجودم خیلی کم شدتونستم
مردمومثل خودم ببینم که هم اشتباه دارندوهم خوبی
تونستم به دیگران باورهاواعتقاداتشون احترام بگذارم
وباومودتفاوتهادیگرانوبپذیرم وبانیروی برترراحت