امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 27 : از طریق کارکرد این قدم نظر من چگونه در رابطه ام با خودم تغییر کرده است ؟
سوال 27 : از طریق کارکرد این قدم نظر من چگونه در رابطه ام با خودم تغییر کرده است ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
_باخودم آشتی کرده ام حال خودم رادوست دارم دیگربخاطراعمال ورفتار گذشته ام خودآزاری نمیکنم خودم راپذیرفته ام وازخودم رنجش ندارم مشورت پذیروحرف گوش کن شده ام احساساتم راصادقانه اقرارمیکنم به بهبودی وکارهایم رسیدگی میکنم قانون پذیرشده ام دیگرخودم راشکست خورده ومنفی گرا ومنزوی نمیدانم تغییرکرده ام ومثبت اندیش شده ام .
کارکردقدم پنج رابطه من باخودم واطرافیانم رادرست کرده ومنوبه فروتنی وصداقت وتسلیم زیبایی رسانده ازانکارخارج شده ام دریچه افکارم بازترشده وبه رفتاروگفتارم بیشترتوجه میکنم اززوایای بیشتری به خودم نگاه میکنم بامرضم آشناشده ام وتمایل به تغییر وپیشرفت درمن بیشترشده دست ازتوهمات وتصورات باطل دست برداشته وتعهدپذیرشده ام درحال حاضرخیلی کمترازقبل ازقضاوت دیگران میترسم وکینه ونفرت ورنجشم ازدیگران خیلی کمترشده زندگیم راحتترشده دیگرکسی راکنترل وقضاوت وسرزنش نمیکنم باوروالگوی رفتاری خیلیهاشده ام وخوشحالم که مورد احترام واعتماددیگران قرارمیگیرم ودیگربانه گفتن ونه شنیدن هم مشکلی ندارم.امروزه دیگرحرفهایم رانمیخورم احساساتم راسرکوب نمیکنم وپس ازبررسی درلحظه سعی میکنم جواب درست وبجا بدهم دیگرازبیان احساساتم خجالت نمیکشم وازخودم فرارنمیکنم.
وفقط برای امروز زندگی میکنم.:
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
کمتر با خودم می جنگم خیلی از قسمت های وجودی خودم را پذیرفته ام بیماری ام را پذیرفته ام دیگر از خودم ناراحت نیستم دیگر خود را هیولا نمی دانم و خودم را سرشار از نواقص نمی دانم بلکه توانایها ی خو را نیز می بینم امروز خودم را میبینم و با خودم به صلح و اشتی رسیده ام اصولی که خودم انتخاب کرده ام و انها را دوست دارم و برایم ارزشمند هستند و برایم کار می کند من حق دارم احساساتم را شناسایی کنم و خود ازاری ندارم دیگر لازم ندارم که دیگران شخصیت من را تعریف کنند شخصیت ثابتی پیدا کردم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد
امروز در مورد خودم نه زیاد سخت‌گیری می‌کنم نه به سادگی می‌گذرم بیشتر از قبل خود را دوست دارم.

امروز برای شخصیت جدید عاری از نقص خود احترام قايل هستم و از طریق دوست داشتن خود، رفتارم را تغییر می‌دهم و ديگر تابع نقايص و بیماری‌ام نیستم، زیرا می‌دانم که با اين كار از خود واقعی و شفا یافته‌ام فاصله می‌گیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نگاه خودت به خودت واقع بینانه تر میشود.یعنی از آنی فکرکردن و عمل کردن و کارهای غیر منتظره کمتر استفاده میکنی?

نارضایتی هایت کمتر میشود،کمتر از خودت دلگیر میشوی،
خودت راهم بیشتر دوستداری، سرزنش و خودآزاری هایت کمتر میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
امروز در مورد خودم نه زیادسخت گیری می کنم نه به سادگی می گذرم بیشتر از قبل خود رادوست دارم
امروز برای شخصیت جدید عاری از نقص خود احترام قایل هستم و از طریق دوست داشتن خود رفتارم را تغییر می دهم و دیگر تابع نقایص و بیماری ام نیستم
زیرا می دانم که با این کار از خود واقعی و شفا یافته ام فاصله می گیرم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6
سوال 27 : از طریق کارکرد این قدم نظر من چگونه در رابطه ام با خودم تغییر کرده است ؟(قدم۵)
قدم ۴و۵ مرا با خودم آشتی داد .
شناخت و آگاهی این قدم کمک کرد که من دست از یقه خودم بردارم و در صدد بخشش خودم باشم .
دیگر الان کمتر خودم را سرزنش و ملامت میکنم ، دیگر احساس حقارت کمتری دارم ، دیگر خودآزاری نمیکنم.
امـروز با خودم دشمـن نیستم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6
سلام

- خودم بودن هم خیلی بد نیست- امامن باید برای دیدن خودم نیز وقت بگذارم و بیان راحتی در مورد افکار واحساساتم داشته باشم وبرای این خودم را ببخشم که گاها ممکن است اشتباهاتی انجام دهم اما این اتفاقات پایان دنیا نیست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، ناظر6
باسلام
بااقرار قدم۵بود که من تصویردرستی از شخصیت خودم پیداکردم ،البته پیش زمینه اش نوشتن دقیقِ قدم۴بود

اقرارصادقانه ازخوددرموردخودوبرای شناخت خود
بهترین کاریست که بعدازپاکی نسبت به ایجاد
رابطه بهترباخودم انجام دادم من عمری 
هیچ شناختی ازخودم احساسات ترسهااعتقادات ...و
داشته هایم نداشتم بااقرارونوشتن درموردخودم
تونستم خودموبهترببینم وبپذیرم واین
کاررابطه ای ملموس تربهتروصمیمانه 
تری همراه بامهربانی باخودپذیرش خود
باخودازاری کمتری برایگ ایجادکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6

پرش به انجمن: