امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3: فکر می کنم چه چیزهایی در من برطرف خواهند شد ؟
سوال 3:  فکر می کنم چه چیزهایی در من برطرف خواهند شد ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg
معمولاً نواقصی که مرا اذیت می کنند و باعث فشار روحی در من می شوند را زودتر برطرف می کنم و چیز هایی که فایده ای برای من ندارندو مرا به دردسر می اندازند .
یادمان باشد تا یک نقص زندگی ما را آشفته نکند و درد ان از لذتش بیشتر نشود تمایل برای رفع ان بوجود نمی آید .
و دوم اینکه در قدم شش سعی می کنیم تا تعداد مشکلات ناشی از نواقص را کم کنیم و از دوباره به دردسر افتادن جلوگیری کنیم و نه اینکه نقص مان را برطرف کنیم ما اگر در شرایط قرار بگیریم امکان استفاده از نواقص همیشه با ما است .
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، هامی ، ناظر9
چیزهای در من برطرف خواهند شد که من ابتدا به امادگی کامل انها رسیده باشم از انها خسته و بیزار شده باشم و نخواهم با انها زندگی کنم و سپس دریچه افکار و قلبم  را برای تغییر کردن و حضور خداوند باز نگه دارم چیزهای که تا نتیجه منطقی انها را ریشه یابی کنم دو متو جه شوم که ترسهای من بی پایه و اساس هستند و زندگی نکردن با انها چهره متفاوت و روحانی از من می سازد چیزهای که به ماهیت واقعی انها پی برده باشم و با صدای بلند برای نداشتن انها در گوش نیروی برترم دعا کنم و البته خود من در راستای آن قدم بردارم که این یک فرایند است.
پاسخ
چیزی که واضح است این است که بعضی ازنواقص درکوتاه مدت کارمی
کنند.

مثل:خشم ، امابعضی ازنواقص درکوتاه مدت هم جواب نمی دهند .

آگاهی نسبت به ماهیت نواقص وترسهایی که باعث بوجود آمدن آنهامی
شوند کمکم می کند تاپی به این مطلب
ببرم که  بر طرف شدن آنها نه تنها باعث
خشک و بی روح شدن زندگی من نمی شوند بلکه باعث تعادل نسبی ، آرامش
وصلح درزندگی من می شوند.

آن چیزی درمن برطرف می شود که ،
جزء نواقص من است و من به مرور برای بر طرف شدن آنها آمادگی لازم راپیداکنم و در یک وضعیت روحانی مناسب قرار گیرم و ازبعضی از آنها در اثر درد کشیدن خسته شده باشم و آماده برای انجام سهم و حرکتم درقبال سپردن آنها به خداوند باشم.

احساسات واقعی ، فضائل محسوب می شوند واحساسات غیر واقعی نواقص .
پاسخ
هر چه را که من بخواهم تغییر دهم خدا هم به من کمک خواهد کرد که تغییر کند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، هامی ، آرین ی
هرچیزی که من تمایل نشان بدهم?
آمادگی کامل یعنی?رسیدن به حالت روحانی،آگاهی نسبت به نقص،اعتماد و اطمینان به خداوند توسط قدم سه،چیزهایی که سد راه بهبودی من است? 
باید اعتماد داشته باشم،وقتی از صداقت استفاده میکنم ضرر نمیکنم?
نقص به طور کامل برطرف نمیشود ولی میتوانم آن را مهار کنم و به تعادل برسم?
حداقل کمتر استفاده میکنم مثال?تندرفتن با ماشین،استفاده از نقص شهوترانی و غیره
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، هامی ، آرین ی
سلام
تغییر یعنی عوض کردن یک عادت و دست آویز
برطرف شدن نیاز به یک سری اصول اولیه دارد و من باید این اصول را اجرا کنم تا برای برطرف شدن نواقص تغییر کنم.من افکار و احساساتم را از حالت خود محوری در بیاورم و به یک نفر اعتماد کرده ام از او کمک بگیرم.
پاسخ
چیزهایی که به عنوان نقص نسبت به آنها آگاهی پیداکرده ام وازاجباربه مصرف آنهاخسته شده ام وازمصرف آنهادردکشیده ام ودرنتیجه دست به دعاشده،توکل کرده ومیسپارم وازخداوندمیخواهم که کمکم کند تامن دست از اقدام وعمل برندارم تا او آنهارابرطرف کند.من ایمان دارم آن چیزی که به صلاح من است ازمن گرفته خواهدشد دراصل باید به خداوند اجازه بدهیم که درزندگی بما کمک کند تاتسلیم باشیم ودست از هوای نفس وافراط وتفریط برداریم.
برای برطرف شدن نقص:بایدآگاه شویم، خسته شویم،دردمان بیاید ،توکل کنیم، دعاکنیم وازخداوندبخواهیم تانواقصمان رابرطرف کند،نواقصی مانند: شهوترانی،خودمحوری، زیاده خواهی،افراط وتفریط،لذت طلبی، تنبلی وچشم چرانی،استفاده از الفاظ رکیک،غیبت کردن،هرزگی،انحراف فکری، شخصبت کاذب،شوخی های بیجا، دروغگویی،قضاوت وکنترل وسرزنش کردن دیگران،زندگی درتوهم،بزرگ نمایی، تاییدطلبی،گاهامظلوم نمایی و.
پاسخ
من هر آنچه که از خوبی ها در درونم خواهان هستم نقطه مقابل آن در نواقص را کم رنگ تر میکنم یعنی چیزی در درون من از بین نمی‌رود مگر آنکه خواهان نقطه مقابل آن از خداوند باشم فقط در صورتی ناصادقی در درون من کم رنگ تر میشود که خواهان صداقت بیشتر در درونم از خداوند باشم
پاسخ
تغییرات روزبه روز ویک فرایندهست ومن باید بطور روزانه تغییر کنم وهرروزم بهتر از روزقبل باشم نواقصی درمن هستندکه امروز مشهودن ونواقصی هم درمن هستند که الان درحال حاضر شایدقابل مشاهده نباشند من هرقدربیشتر روبرنامه متمرکزباشم تغییرات بیشتری درمن اتفاق می افتد ومن تاهمیشه به این تغییرات نیازدارم وهیچوقت به نقطه ای نخواهم رسید که فک کنم کامل هستم  ودیگر همه مواردمن اوکی هست بدرک من  همونقدرکه بیماری من پیشرونده هست تغییرات منم باید پیشرونده باشد  تا روزبه روز بهترازقبل باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، هامی ، حـمـیـد ، آرین ی
سوال 3:  فکر می کنم چه چیزهایی در من برطرف خواهند شد ؟ (قدم ۶) 
دقیقا مثل یه بالن که هر چقدرکیسه های شن را از آن جدا کنیم بیشتر اوج میگیرد، ما هم هر چی نواقص ازمان گرفته شود بیشر رها میشویم و اوج میگیریم .
هیج کدام قدم ها طوری طراحی نشده که به ضرر من باشند
چیز‌هایی که دیگه امروز برای من کارایی ندارند از من گرفته میشود.
هر آن چیزی را که من تسلیم کنم از من گرفته میشود.
برنامه که بزور چیزی را از ما نمیگیره ، اما اگر اجازه بدیم نواقص را از ما میگیرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد
سلام

- هر چیزی که من بخواهم برای برطرف شدن آن تلاش نمایم وسهم خودم را انجام دهم.رنجش هایی که سالها داشتم وبرایش کاری انجام نمی دادم که باعث می شد تا من بدلیل ان از یک سری نواقص استفاده نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270
من عمومافکرمیکنم نواقصی که تمایل به
برطرفدشدنشان رادارم وبه درک مخرب بودنشان
رسیده ام یابقولی به اخرخطشان رسیده
ام وازبودنشان درعذابم بکمک نیروی برتر
وبرنامه باتمایل خودم برطرف خواهندشد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، راکی ، یثنا
برطرف شدن بمعنی نابودویاناپدیدشدن نیست بلکه معنی ان این است که برای استفاده کردن ونکردن نقص حق انتخواب پیدامیکنم وازچرخه افراط واجبارخارج میشود عموماهرنقص که من تمایل ب ازدست دادنش داشته باشم وب اخرخطش رسیده باشم بادعاوترازنویسی اقرارواستفاده ازاصول روحانی فقط برای امروزبرطرف میشودوقتی حرف تمایل توقدم شش میشه یعنی امادگی ازته دل برای تغییرنیروی برترخداوندودعااگربخواهم واجازه دهم قدرت به مرتفع شدن نقص رابمن میدهد
پاسخ
 سپاس شده توسط راکی ، یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان