امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 5: آیا نواقصی دارم که فکر می کنم ، امکان ندارد که برطرف شود ؟ آنها چه هستند ؟ چ
سوال 5:  آیا نواقصی دارم که فکر می کنم ، امکان ندارد که برطرف شود ؟ آنها چه هستند ؟ چرا فکر می کنم که امکان ندارد که این نواقص برطرف شوند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر2
نه اینکه امکان نداشته باشه بلکه من آمادگی کامل برای برطرف شدن آنها را ندارم...من میترسم با از دست دادن آنها زندگیم فاقد جاذبه و شادی شود ...تصور میکنم جانشین مناسبی برای جایگزینی آنها ندارم برای همین نمیخواهم از آنها دل بکنم..
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر2 ، ناظر10
انهائیکه در من نهادینه شده مثل خشم انهائیکه ابزار من هستند مثل دروغ گویی و دغل انهائیکه لذت بخش است مثل پرخوری و شهوت رانی انهائیکه از کنترل من خارج است مثل وابستگی -
چرا فکر می کنم برطرف نخواهند شد : چون همیشه با زور خودم به جنگ انها رفته ام و شکست خورده ام
کنترل کردم و دوباره استفاده کردم و این شکست خوردن من باعث شد تا باورم خراب شود و من گاهی فکر می کنم هرگز برطرف نخواهند شد
پیام سوال : این در من معتاد یک باور است که قابلیت تغییر ندارم و فکر می کنم تعدادی از نواقصم ماندگار است و برای همیشه با من است و من مجبورم تا اخر عمرم از روی انها عمل کنم  اما من با درنظر گرفتن تغییرات و نواقصی که دیگر از انها استفاده نمی کنم به فرایند بهبودی اعتماد داشته باشم و بدانم همان خداوندی که مواد مخدر را از من گرفت می تواند بزرگترین و قدرتمند ترین نواقصم را نیز بگیرد و در واقع هدف قدم ششم افزایش روز افزون تمایل و امادگی من برای تغییر است و من نباید تمام مسائل را اززاویه  دید خودم بنگرم و توانایی خداوند را با خودم مقایسه نکنم
یادمان باشد که اصول روحانی چکش نیستند و بلکه سمباده هستند و به ارامی روح ما را صیقل می دهند 
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود۱۳۹۸ ، ناظر11 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر2 ، ناظر10
سلام من نواقصی دارم ولی نگاهم مثبت است ومی دانم که این نواقص با کمک ابزار برنامه یعنی تراز نوشتن دیدن نقص دعا کردن مشورت باراهنما وسپردنش به نیروی برترم اون نقص به مرور زمان برطرف می شود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر2 ، ناظر10
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۴:۴۱ عصر)admin.a نوشته است: سوال 5:  آیا نواقصی دارم که فکر می کنم ، امکان ندارد که برطرف شود ؟ آنها چه هستند ؟ چرا فکر می کنم که امکان ندارد که این نواقص برطرف شوند ؟ 
با سلام 
نواقص به جز چنتا نقص از خصائص است که نیروی برتر در وجود من گذاشته ولی من بلد نیستم از آنها به نحو صحيح استفاده کنم تعادل را نمیتوانم برقرار کنم بله من پر از نا تعادلی هستم و نقص 
مثل لذت جویی، شهوت رانی،و....
ق سوم. اینجا دقیقا من وقتی که. خود محوری میکنم و فکر می‌کنم چون در توان خودم نیست دیگر نمی‌توان برطرف کرد
در انجمن معتادان گمنام من وجود ندارد 
ما می‌توانیم 
با حضور(مرتب) در جلسات بهبودی،کارکرد قدم و ایمان و اعتماد که اصل روحانی قدم دوازده میباشد من نقصهایم را در قدم هفتم با او که می‌تواند می‌سپارم تا بر طرف کند
در آمدن از خودمحوری(خدا محور شدن)
پاسخ
 سپاس شده توسط مسعود.ح.ط ، حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر2 ، ناظر10
سلام به نظر من و بر اساس دیدگاههاو تجربیاتی که شنیده ام از دیگر اعضا. شکل نگاه کردن من نسبت به رفع یک نقص مهم است. در قدم ششم آگاهی به نقص و پیدا کردن تمایل لازمه است و در هفت درخواست برطرف شدن و کمک خدا. برای من بعضی وقتها درخواست از خدا به این شکل که گیر ندهم و بی قراری برای رفع آن نقص نکنم. صبوری کنم والبته حفظ تمایل به برطرف شدن را هم از دست ندم. بعضی وقتها وجود یک نقص برایم به عنوان یک آلترناتیو عمل کرده. برای همین است که گفته میشود خداوند در وقت مناسب خود کمکمان میکند در رفع آن. به طور مثال وجود نقص تایید طلبی در وجودم باعث شد یک سری کارها را آغاز و ادامه دهم و در آن موفقیت و تجربه کسب کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، admin ، ناظر2
خیر: مگر اینکه خودم تمایل نداشته باشم كه در اين صورت نقص‌ها از بین نمی‌رود و به تعادل نخواهم رسید.

چون در این صورت می‌خواهم با قدرت تفکر محدود خود پیش بروم و هم‌چنین از تغییر می‌ترسم و فکر می‌کنم که نقص ابرازي است برای زندگی.

امروز سعی دارم خود را در معرض استفاده‌ي اجباری از نقص‌ها قرار ندهم و سریع این‌گونه احساساتم را با کسی به مشورت گذارم و خود را از شرایط خارج کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
خیر مگر اینکه خودم تمایل نداشته باشم که در این صورت نقص ها از بین نمی رود و به تعاتدل نخواهم رسید چون در این صورت می خواهم با قدرت تفکر محدود خود پیش بروم و هم چنین از تغییر می ترسم و فکر می کنم که نقص ابرازی است برای زندگی

امروز سعی درام خود را در معرفی استفاده اجباری از نقص ها قرار ندهم و سریع این گونه احساساتم را با کسی به مشورت گذارم و خود را از شرایط خارج کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
تراز سوال 5? قدم شش

نقص های خود را پیدا کنید و لیست کنید؟

مثال??

1?ترس دارم برای اقدام به انجام کاری یا شغل و درآمدی،اعتماد به نفس ندارم. 

2?تعادل نداشتن در کنترل  احساسات و افراط کردن در رفتارهایم.

3?نپذیرفتن واقعیت ها و دنبال لذت طلبی و شهوترانی رفتن.

4?قضاوت وکنترل دیگران و عیب جویی آنها.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، admin ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
درهردوحالت ترس ماهیت منه.یعنی برای برطرف شدن نقصی.ترس دارم.وبرای برطرف نشدنشم ترس دارم....اینکه قسمت باوروایمان من باید ترمیم بشه وبه فروتنی وتسلیم تبدیل بشه....ومهمترازآن به روشن بینی برسم.که من باید تصمیم قاطعانه دراقدام وعمل توسهمم داشته باشم.وباپذیرفتن اینکه این نقص برای منه نه همسایه بغلی .اقدام کنم.واونجا که خارج ازدست منو اطرافیانم هست بسپارم به خداوند ودعا ومراقبه کنم....فقط تمایل میخاد اصول مهیاست برای بهبودی من
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
(۱۳۹۸/۱۲/۸، ۰۹:۴۹ صبح)amir sh نوشته است: انهائیکه در من نهادینه شده مثل خشم انهائیکه ابزار من هستند مثل دروغ گویی و دغل انهائیکه لذت بخش است مثل پرخوری و شهوت رانی انهائیکه از کنترل من خارج است مثل وابستگی -
چرا فکر می کنم برطرف نخواهند شد : چون همیشه با زور خودم به جنگ انها رفته ام و شکست خورده ام
کنترل کردم و دوباره استفاده کردم و این شکست خوردن من باعث شد تا باورم خراب شود و من گاهی فکر می کنم هرگز برطرف نخواهند شد
پیام سوال : این در من معتاد یک باور است که قابلیت تغییر ندارم و فکر می کنم تعدادی از نواقصم ماندگار است و برای همیشه با من است و من مجبورم تا اخر عمرم از روی انها عمل کنم  اما من با درنظر گرفتن تغییرات و نواقصی که دیگر از انها استفاده نمی کنم به فرایند بهبودی اعتماد داشته باشم و بدانم همان خداوندی که مواد مخدر را از من گرفت می تواند بزرگترین و قدرتمند ترین نواقصم را نیز بگیرد و در واقع هدف قدم ششم افزایش روز افزون تمایل و امادگی من برای تغییر است و من نباید تمام مسائل را اززاویه  دید خودم بنگرم و توانایی خداوند را با خودم مقایسه نکنم
یادمان باشد که اصول روحانی چکش نیستند و بلکه سمباده هستند و به ارامی روح ما را صیقل می دهند 
سلام خدمت دوست عزیزم امیر عزیز
من از مشارکت های شما بسیار لذت می برم و استفاده می کنم
خواهش می کنم اگر امکانش برایتان هست
برای باقی قدم ها هم پاسخ های خودتان را به اشتراک بگذارید
متشکرم
پاسخ
بله
بعضی از نواقص من که اتفاقا به شدت هم دوست دارم رفع شوند اما واقعا نمی دانم چگونه؟
من هم فکر می کنم تعدادی از نواقصم برای ابد ماندگار است و من مجبورم تا اخر عمرم از روی انها عمل کنم
مثل تنبلی که اصلا خستم کرده
یا ترس از بیرون رفتن مثل خرید یا پارک
یا ترس کم حرفی
یا ترس عجز در تربیت فرزندانم
نقص کمبود اعتماد به نفس
یا اضطراب و دو دلی
یا چشم چرانی
خیلی هم تلاش کردم
دیگه خسته شدم
واقعا خسته شدم
خیلی هم دوست دارم رفع بشن
اما نمیشه
دعا کنید تا خدا بهم نگاه کنه تا بتونم اینها رو رفع کنم
تو قسمت آخر سئوال هم :
نمی دونم
همیشه دلهره دارم
کارها رو میزارم دقیقه 99 گندش در بیاد
یا مثلا برای بیرون رفتن برای من مثه یه عذابه و اگه هم برم به خاطر خانواده و
نمی دونم فک کنم ای تنبلی وحشتناک هیچ وقت از من گرفته نشه
چون مثلا می بینم همکارم برای یه مشکل کوچیک ده بار بچه شو میبره دکتر
اما من برای خرید یه قرص سرماخوردگی صد تا غر باید بزنم و بهانه بیارم
نمی دونم خیلی بعیده که این نقص ولم کنه یا من ولش کنم یا کم بشه
پاسخ
سلام
بله
ترس جزو نواقص من هستند که همیشه فکر میکنم امکان برطرف شدن آن نیست.پرخوری را دوست دارم و فکر می کنم نمی توانم از دست آن رها شوم.نا امیدی هم جزو نواقص است که در اثر رفتارهای اطرافیان بوجود می آید .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
ازخدا میخام خیلی عاجزانه ردپــــای غرور و خودبینی را در وجودم با نور بهبودی و در سایه عشق خودش تغییر بده
مرا بطور کامل روشن بین وآگاه کنه تا بتوانم عشق خودش را دریافت  کنم   زندگی منم خالی از درد و رنج نبوده و  نیست.
رنجِ امروز من ،نوعی مقاومت ناخودآگاه است در مقابل واقعیاتی  که وجود دارد.هر چقدر بیشتر به ذهن وابسته باشم  بیشتر رنج میبرم 
درکتاب ونشریات بارهابارخوانده ام وبمروردرک کرده ام نواقص مـن جزئی از وجودم هستند و تنـــــها وقتی برطرف می
شوند که زندگی به روال برنـــــامه روطی کنم  توکتاب پایه هم اشاره کرده که دریافتیم که هرچقدر موادمخدر ما را بیشتر بالا ببرد، محکم‌تر به زمین مى‌کوبد.ودردهای زیادی من بایدمتحمل شوم  برای دوباره برخاستن
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
نقصهایی که تسلیم نشوم برطرف نمیشود صداقت باخوددراین سوال باخودخیلی مهم است بعضی ازنواقص ریشه در وجودمان داردویک شبه برطرف نمی شوند  نواقص درمجموع جزء  مختصات وجود من است این مختصات انسانی ازطریق یک نیروی واحدودریک سبدواحد بصورت عادلانه وبه منظوررشدروحانی بین تمام انسانهاتقسیم شد. درجهت تکراروسوسه واجبارهمین خصوصیت تبدیل به نقص میشود. یکی از بزرگترین نقصهادراین قدم من فکر میکنم نقصهادراین میرود. نواقصی که سعی میکنم خودم دوست دارم برطرف نمیشودویانتیجه عکس میدهدیابرای مدت زمان کوتاهی استفاده نمیکنم امادرشرایط ازآن استفاده میکنم یک جاهایی کنترل و سرکوب میکنم که باشدت بیشتری بیرون میزندودرنتیجه فکر میکنم برطرف نمیشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

-در اویل ورود به انجمن خیلی مسائل را نمی دانستم ومانند زمان مصرف که قطع مصرف را سخت وغیر ممکن می دانستم عمل می کردم. اما با قطع مصرف یک کاری که در تصوراتم برایم ناممکن بود را انجام دادم.حال در مورد نواقص هم همین گونه است وناممکن وجود ندارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر10
نه اینکه نواقصی باشدکه خداوندنتواندبرطرف
کندبرام وجودنداره
ولی گاهی نواقصی هست که ریشه ای
ومضمن درمن کارکرده اندمثل خشم یاطمع

ومنازانهابعنوان ابزاراستفاده میکنم ویاتمایل
به مرتفع شدنشان راندارم 
تازمانی که تمایل واقعی نداشته باشم
این نواقص کم رنگ نمیشوندومنظوراین نیست
که قدرت برنامه اصول روحانی ویاخداوند
برایشان کافی نیست تمایل من ضعیف
ویانیازبه تلاش بیشترازجانب من رادارن
تابرهایی برسم البته گفتنیست هیچ نقصی
تاابدازبین نمیرودبلکه بکمک اصول وقدرت
خداوندبرای من میتوان فقط برای امروز
ازانهااستفاده نکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر10 ، راکی ، یثنا
تمایل درقدم ششم مهمترین اصل روحانیست هرنقصی باهرشدتی میتونه بکمک خداوندبرطرف بشه ولی لازمه ان تمایل وامادگی کامله خیلی ازنواقص هستندکه من زبانااعلام عجزدرمقابلشان رامیکنم ولی خودم تمایل کامل برای برطرف شدنشان راندارم واستفاده ابزاری حال اگاهانه یانااگاهانه میکنم وسرراه خداوندقرارمیگیرم تامرتفع نشوندوکم رنگ نشدنشان مشکل اصول روحانی ویاخداوندنیست بلکه بتمایل کم ونسپردن کامل اراده من بخداوندبستگی دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، راکی ، یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان