امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12: به چه راه هایی از روی این نواقص عمل می کنم ؟
سوال 12:   به چه راه هایی از روی این نواقص عمل می کنم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9 ، مهدی1
نقص عجله : در تصمیم گیری ها و عمل به آنها در اداره و منزل و اینکه تا کاری که به من محول شده انجام ندهم آرامش پیدا نمی کنم .مثلاً در اداره چند کار به من محول می شود و من وقت دارم تا پایان روز انجام بدهم ولی همان اول وقت همه تلاش خودم را می کنم و با تلاش زیاد و زحمت کارم را در همان اول وقت انجام می دهم تا بقیه وقتم را به راحتی و بدون استرس به انجام برسانم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9 ، مهدی1
از طریق تنبلی در خانه می مانم کار نمی کنم و قدم هایم را به شکل درست انجام نمی دهم به خانواده سرویس نمی دهم -
برای تائید طلبی و پرکردن خلاء روحانی در خدماتم افراط می کنم
یکی از راه های مرسوم برای پوشش دادن به ترس از خشم و عصبانیت استفاده می کنیم برای خریدن محبت دیگران تقلب می کنیم و یا با پول خرج کردن و یا حتی خدمت افراطی محبت می خریم به خاطر ترس از قضاوت مشارکت نمی کنیم برای حفظ وابستگی به خود و راهنما دروغ می گویم و طوری وانمود می کنیم که کنترل دردست ماست در وقت بیکاری دائما نقشه می کشیم و در تصورات باطل هستیم  چه رنجهای به خود میدهم تا یک وابسته باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1 ، ناظر10
معمولاً از راه اجبار و وسوسه و عادت‌هاي خودمحورانه و خودخواهي برای به دست آوردن چیزی عمل می‌کنم اعتراض را توهین تلقی می‌کنم و طوری برخورد می‌کنم که انگار هیچ کس بهتر از من نمی‌داند. از روی خشم رفتارهای دیوانه‌وار از من سرمی‌زند، از روی حسادت شروع به بدگویی دیگران می‌کنم و به‌طوردائم وقت خود را تلف می‌کنم، در روابط جنسی افراط می‌کنم و ملاحظه نمی‌نمایم در تنبلی ساعت‌هاي گرانبهایی را از دست می‌دهم و با کمبود وقت مواجه می‌شوم و کار امروز را به فردا می‌اندازم در خودخواهی فقط به خود می‌اندیشم و برای من دیگران ارزشی ندارند. غیبت و بدگویی می‌کنم و خود را بالاتر از دیگران می‌بینم، فکر نمی‌کنم و سخن می‌گویم، به واسطه‌ي دروغ سعی در زود رسیدن به مقصد را دارم. گاهی اوقات اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهم و خود را در نظر نمی‌گیرم و خود را قربانی می‌کنم. گاهی در حال حدس زدن رفتار دیگران هستم و به‌طوردائم در قضاوت دیگران به سر می‌برم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1
معمولا از راه اجبار ووسوسه وعادت های خودمحورانه وخود خواهی برای به دست اوردن پیزی عمل می کنم وطوری برهخورد می کنم که انگار هیچ کس بهتر از من نیست از روی خشم ورفتار های دیوانه وار از من سر میزند

از روی حسادت شروع به بدگوی دیگران میشوم وکارهای امروز را به فردا می نداز م وبا خود خواهی فقط به خودم فکر میکنم وبه دیگران برایم ارزشی ندارند غیبت وبدگوی میکنم وخود را با لاتر از دیگران میبیثنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1
سلام دوستان برای بخشیدن من باید قدم کارکنم تا به درکی برسم که متوجه بشم بخشش باعث آرامش میشه از بیماری اعتیاد شناخت پیدا کنم از خودم شناخت پیدا کنم از فواییدی که بخشش برای من داره وضررهایی که نبخشیدن داره چطور این نبخشیدنها روی روابط من با دیگران وخدا اثر میزاره وقتی من آگاهی پیدا کردم وروی خودم کارکردم اونوقت توانایی پیدا میکنم هم خودما ببخشم وهم دیگران را ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1
سلام
ترس ها از چیزهایی که برایم ناراحت کننده هستند.به کار بردن احساسات بد.اجرای نواقص به شکل اصول و جا زدن به عنوان اصول ...پرخاشگری.فرافکنی.دنبال تایید رفتن...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1
درزمان عمل به نواقصم طوری دربیماری اعتیادم غرق میشوم که متوجه نمیشوم که این نقصم است که داردعمل میکندوزمانیکه دردنواقصم رامیکشم تازه متوجه میشوم که بخاطررسیدن به کمی لذت،چقدر دروغ گفته ام ،چاپلوسی کرده ام ،مظلوم نمایی ویابزرگ نمایی کرده ام، چقدربدنبال تاییدطلبی بوده ام ،چه دلهایی راکه شکسته ام وچقدربرای دیگران مزاحمت ایجادکرده ام کلا ازراه نادرست عمل کرده ام تابه نواقصم جامه عمل بپوشانم برای عمل به یک نقص همیشه نادرستی کرده ام.هدف نادرست راه نادرست می طلبد.
من بیشتر از روی نداشتن آگاهی،. نداشتن تعادل،خودخواهی وخودمحوری، تاییدطلبی،ناصادقی باخود ودیگران، نپذیرفتن مسئولیت هایم،دروغگویی، درشرایط قرارگرفتن،خدارافراموش کردن،دورشدن ازاصول روحانی،چشم چرانی،لذت طلبی،شهوترانی،زیاده خواهی،افراط وتفریط،کینه ورنجش، انتقامجویی،زمانیکه امنیت هام بخطر بیفتد،خشم وعصبانیت،دزدی وخیانت، کنترل وقضاوت،زمانی که بامرضم زندگی میکنم،شک وتردید وسوءظن،خودبزرگ بینی ومظلوم نمایی وتهمت وافترازدن ،به نواقصم عمل میکنم.
ما زمانی به بلوغ روحانی میرسیم که برای روبروشدن باواقعیات زندگی ،بجای استفاده ازنواقصمان ازاصول روحانی استفاده کنیم ما اگرترسهای خودمحورانه را رهاکنیم اکثرنواقص فلج کننده ما تبدیل به نقاط قوت ماخواهندشد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1
سوال 12:   به چه راه هایی از روی این نواقص عمل می کنم ؟ (قدم ۶)
من مشکلم همینجاست که نتونستم تشخیص بدم که کجا دارم از نواقص استفاده میکنم و کجا از اصول .
من برای ارضای بیماریم ، برای زود رسیدن به اهدافم ، برای لذت جویی، بخاطر ترس هایم ، بخاطر باورهای غلطم ، بخاطر اینکه فکرمیکردم اینجوری ازم سواستفاده نمیشه، بخاطر اینکه فکر میکردم بهم قدرت میدن و ...از روی نواقص عمل میکردم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، مهدی1
سلام

را هایی که من برای استفاده از نواقص دارم از لایه خود خواهی و خود محوری ام شکل می گیرد.من ناتوان از درک یک احساس ویا تجربه یک اتفاق ساده از بزرگ نمایی استفاده می نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، مهدی1
ازهرنقصی درجایی که باورداعتقاددارم
یاوسوسه واجبارپیدامیکنم عمل میکنم
مثلاطمع درخریدوفروش وگران فروشی
حسادت وقتی خودموکمترازدیگران ببینم و
چشمم دنبال مال دیگران باشه
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی1 ، ناظر10
طریقه استفاده ازنواقص شخصیتی برای من ازباورهاواعتقاداتم نشات میگیردالگوهای رفتاری معتادگونه وقتی درچرخه بی پایان خودمحوری قرارمیگیرم اتوماتیک وارازنواقص استفاده میکنم من دراستفاده ازنواقص بسیارحرفه ای هستم چون سالهااستفاده ابزاری ازانهاکرده ام
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان