امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 10 : چه اعمالی می توانم انجام دهم که نشان دهنده آمادگی کامل من باشد ؟
سوال 10 :   چه اعمالی می توانم انجام دهم که نشان دهنده آمادگی کامل من باشد ؟ 
پاسخ
دست از ادعا هايم بردارم و بجاي اينكه به نيروي شخصي اعتماد كنم . براي دريافت كمك به نيروي برترم و خداوند اعتماد كنم. تسليم باشم .
به فروتني لازم رسيده باشم.
قدمهاي قبلي را كار كرده و در زندگي تمرين كنم دست از جنگيدن با خودم ديگران و شزايطم بردارم .از ابزار برنامه استفاده كنم ...
در جلسات شركت كردن و تعادلي بين خدمت در خانواده و جلسه برقرار كردن .و كمك به دوست همدرد .
قطع وابستگي و آماده براي رها كردن .
پاسخ
کارهای که در قدم اول و دوم انجام دادیم تا از مواد مخدر پاک بمانیم :
خودم را در شرایط نگذارم
دعا کنم درخواست تمایل از نیروی برتر یه روز یه روز سعی کنم جنگ و کنترل نکنم از روی انها به عمد و اگاهی عمل نکنم از منافع و لذت هایش بگذرم راجع به انها صادقانه مشارکت کنم درخواست کمک و ارتباط با راهنما تمرین و اقرار قدم پنج ادامه قدم ها 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، محمد خدمتگزار
چیزهایی که کمک می کنند تا آمادگی خودم رانشان دهم عبارتند از :

قرار ومشارکت ازنواقص ، افزایش
آگاهی خودم ازنواقص ازطریق تهیه ترازنامه ، مشورت با راهنما ، بررسی ترسهایم درمورد قدم ششم ، بررسی
باورهای مخرب که ترسها را به وجود
می آورند ، بررسی چگونگی برطرف
شدن نواقص ، بررسی تاثیرات حضور
خداوند در زندگیم و درطول دوران بهبودی ، تمرین و بکارگیری اصل
روحانی تسلیم ، تعهد ، تمایل ، ایمان
واعتماد ازطریق دعا ومشورت.
پاسخ
آمادگی کامل با تمایل تفاوت دارد .رعایت اصولی که در 5قدم گذشته یاد گرفتم عاجز بودن تسلیم .اعتماد کردن عاقلانه عمل کردن .دوری از خود محوری باز گذاشتن دریچه افکارم ارتباط با افراد خوب توکل و سپردن به خداوند مثبت اندیش بودن . شروع به تغییر رفتارهای اشتباه و انجام کارهای خوب که تا کنون یاد گرفتم ارزیابی صادقانه و روشن بینانه خودم .دوری از ترس و خجالت و تقویت شهامت برای تغییر رفتارهایم که ناشی از احساسات نواقص و ترس بوده
پاسخ
چیزی که در مورد نقایص کمکم
میکند تهیه لیست نقایص و
ترازنامه در مورد آنها و بعد از آن
بررسی و مشورت در مورد نقایصم
و بررسی ترسهایم در مورد کارکرد
قدم ششم است...

اعمالی که به من کمک میکند و
نشان می دهد که من آمادگی کامل
برای برطرف شدن نقایصم را دارم
عبارتند از دعا کردن برای دست
یابی به تمایل ، بررسی چگونگی
برطرف شدن نقایصم و تاثیرات
حضور خداوند در زندگیم ، رعایت
اصل روحانی تعهد نسبت به
بهبودی و رهاکردن دست آویزها ،
بکارگیری اصل روحانی اعتماد و
ایمان ،استقامت و خویشتن پذیری
وکارکرد قدمهای بعدی
پاسخ
سلام
نوشتن از این نواقص و پذیرفتن نواقص.من اگر چیزی را بپذیرم میتوانم برایش کاری انجام دهم.اگر قبول کنم که نقص دارم و پس از آن  خود را برای سپردن و انجام سهم خودم آماده کنم و از درون دست از خود آزاری بردارم میتوانم این نواقص را رفع کنم.در ضمن گوش دادن و گفتن به راهنما هم در این مسیر به من کمک می کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر
10_اولین اقدام ماپذیرش حقیقت است واقراربه عجزوناتوانی دربرابرنواقصمان،
خسته شدن ازنواقص واقرارصادقانه وتوکل بخداوندکردن دعاکردن ورابطه باخداوند داشتن،واستفاده ازاصول روحانی درزندگی ودرمسیربهبودی وتصویرذهنی گرفتن ازاینکه بدون استفاده ازنواقص چه زندگی خوبی خواهم داشت.دیدن توجیه وبهانه ها ودست آویزهاوآنهاراافشاءورسواکردن وازسرراه برداشتن،دیدن نتایج کارهاوقدرت مافوق خداونددرزندگیمان مشورت کردن وبازگشتن به اصول وقتی که ازنواقصم استفاده میکنم،استفاده ازتجربیات راهنمام،پیداکردن تمایل که رابطه مستقیم با باورواعتقادوایمان مادارد وباوراینکه نیروی برتر آن اندازه که لازم است ونیازداریم درزندگی وبرای ماکارخواهدکرد.راه اصلی راخداوندکاملا آماده کرده کافیست مادرآن قدم بگذاریم اصول روحانی راتمرین کنیم وبپذیریم آن مقداررشدروحانی که برایمان لازم است برایمان اتفاق میفتد.
دریچه افکارمان رابازنگه داریم ودعاکنیم تاآمادگی کامل پیداکنیم.
یادمان باشدقبول مسئولیت خطاهایمان بمااختیارعمل میدهد تادرشرایط سخت بجای اینکه به نواقصمان پناه ببریم به خداوند پناهنده شویم
پاسخ
لازم است ابتدا نواقص و کمبودهای اخلاقی خودم را شناسایی کنم و بعد از آن با تجربه گرفتن از دوستان بهبودی و راهنمای خود ، تلاش کنم تا قدم به قدم نقص های خودم را کمرنگ و کمرنگ تر کنم . به نقص های خودم اقرار می کنم و آنها را پنهان نمی کنم .
پاسخ
باقی ماندن درخت NA

???????

در اولين مجمع خدمات جهانى NA در ١٩٧٦ ، شركت كنندگان مطلع شدند كه بيش از ٢٢٥ جلسه ى NA در سراسر جهان وجود دارد : ٨٣ جلسه در كاليفرنيا ، ١٢٥ جلسه در ايالت هاى ديگر ، ١٦ جلسه در استراليا ، جلساتى در كانادا و آلمان ، و چند جلسه در كشور هاى ديگر كه وجودشان قطعى نشده بود .

???????

ادامه مطلب را در لینک ذیل، وبسایت انجمن معتادان گمنام ایران دنبال کنید:

https://nairan.org/?p=372225
☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️
پاسخ
سلام

-من باید اجازه دهم تا نیروی برتر در زندگی ام نقش خود را ایفا نماید.باید بتوانم با راهنما در مورد نواقص و چگونگی اجراء آن صحبت نمایم.من باید بتوانم در زندگی ام بابت این که می توانم نواقص را خود را کنار بزنم سپاسگذاری نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Mehran270 ، ناظر10
درخواست راهنمایی وکمک وبهمان صورت که ابتدای
بهبودی عاجزواروتسلیم رفتارکردم امروزهم حضورد جلسات
تنبلی وبی تفاوتی نداشتن گوش ندادن بفکرخودم
ونوشتن ترازنامه ودعابرای پیداکردن تمایل
کارهایی بودکه من انجام دادم ومیدهم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
امادگی کامل پیداکردن یعنی تمایل بی چون وچراداشتن من برای پیداکردن تمایل ازخداوندی که خوددرک میکنم طلب راهنمایی وقدرت میکنم حتی برای نقصهایی هم ک تمایل ب رفعشان ندارم هم دعامیکنم مشارکت واقرارصحبت باراهنماونوشتن ترازنامه ولیست داشته هاراههایی است که من بکمک انهاتمایل وامادگی کامل رابدست میاورم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان