امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 14 : چه احساساتی در رابطه با این نواقص خود تجربه می کنم ؟ آیا سعی می کنم که بعض
سوال 14 :  چه احساساتی در رابطه با این نواقص خود تجربه می کنم ؟ آیا سعی می کنم که بعضی احساسات خود را توسط عمل از روی نواقصم سرکوب کنم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، admin ، ssaeedg
نقص عجله : احساس دلشوره و ترس از اینکه به کارم برسم و اینکه زودتر مسئولیتی که گردنم است را انجام دهم تا از فکر مشغولی در بیام. برای فرار از احساس بیهوده بودن گاهی از این نقصم استفاده می کنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، admin ، ssaeedg ، ناظر10
من بعد از مصرف نواقصم یک یا چند احساس را تجربه می کنم
مثلا بعد از خشم اول ترس را احساس می کنم و بعد انتقام و خود ازاری و سرزنش خودم و احساس تنهایی و یا احساس قدرت
قسمت دوم : مثلا شخصی پشت سر من حرف زده
احساس ترس و نا امنی من را فرا می گیرد و من برای سرکوب احساس بی ارزشی و نا امنی و ترس از روی نقص انتقام عمل می کنم یا برای سرکوب احساس تنهای و ترس و خلاء از روی نقص شهوت رانی عمل می کنم برای سرکوب احساس گناه از روی نقص محکوم کردن خود و خود ازاری- برای سرکوب کردن احساس خجالت از روی نقص نا صادقی عمل می کنیم
پیام سوال : خیلی اوقات وقتی از روی نواقص عمل می کنیم حالت شدید سرخوردگی ( حقارت
گناه و خجالت ) پیدا می کنیم و اولین کاری که به ذهنمان می رسد این است که با سرپوش گذاشتن روی این احساسات انها را سرکوب کنیم تا ان نواقص را از خود و دیگران پنهان کنیم البته کار درست این است که این احساسات را بیان کنیم اما بیشتر برای سرکوب احساس سرخوردگی سعی در کنترل نواقص خود می کنیم
اما ما باید یاد بگیریم در رابطه با برخی از نواقص خود موقعیت شناسی را تصور کنیم با اینکه در خطر معرض استفاده از روی نواقص قرار می گیرم اما از روی ان نقص عمل نمی کنم مثلا تصور می کنیم در شرایط دعوا قرار داریم ولی ما از روی خشم عمل نمی کنیم- از خود می پرسیم اگر از روی ان عمل نکنیم چه احساسی در ما شکل می گیرد
اگر این تمرینات ذهنی را انجام دهیم در مسیر قدم ششم هستیم 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، admin ، ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر10
نواقصم را با بعضی از احساسات سر کوب و می پوشانم ،احساسات بد را می خواهم درمان کنم دنبال نواقص می روم !از احساسات ونواقص نباید فرار کرد بلکه باید علت را پیداکنم، شده که ترس خود را پشت عصبانیت و فحاشی مخفی ،نداشتن اعتماد به نفس را با احساس تحقیر پوچی بپوشانم ،ویا احساس پشیمانی ونارضایتی ناامیدی باعث خشم وترس من بشود
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، حـمـیـد ، ناظر10
احساس قبل از عمل از روی نواقص لذت وغرور و احساس بعد از عمل از روی نواقص پشیمانیست بخش دوم بله ولی ای کاش اگه امکان داره در مورد هر نقص جداگانه سوال بزارید که دوستان بتونن بهتر توضیح بدن
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، Mehran270 ، حـمـیـد ، ناظر10
سلام

هر زمان که من از روی بیماری ام عمل نمایم قطعا برای اجرا اصول مشکل دارم.من نواقص را به شدت بیماری ام نسبت می دهم. احساس خشم.ترس و یا خودکم بینی. 
بله من اگر بخواهم از روی بیماری عمل نمایم مسلما برای استفاده از نقص توجیه دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
حتمابرام اینجوریه ووقتی ازنقصی استفاده
میکنم احساساتی مثل مهربانی صداقت 
شادی وخیلی احساسات دیگروسرکوب میکنم
انگارادم دیگه ای میشوم وتمام اصول روحانیو
زیرپامیزارم مصالحه گدخشمگین عجول بی ملاحظه
وبدخومیشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
درود به دوستان همدردم

به محض استفاده از یک نقص، انگار فراخوای به نقائص دیگرم ارسال می شود و از آنها دعوت می شود.

بهتر است درباره نقصی که این روزها با آن درگیرم صحبت کنم: پرخاشگری

وقتی از این نقص استفاده می کنم:
  • بعد با احساس افسوس مواجه می شوم.
  • احساس می کنم که بهبود پیدا نکرده ام.
  • احساس نا امیدی میکنم و لحظه ای این طور فکر میکنم که انگار هیچوقت قرار نیست از شر آن رهایی پیدا کنم.
اما از شما یاد گرفتم که باید دعا کنم و از خداوند درخواست کنم تا آن ها را برطرف کند. این احساسات را باید مشارکت کنم و نگذارم روی هم انباشته شوند. و در نهایت در راستای برطرف شدن آن ها تجربه بگیرم.

اندکی صبر سحر نزدیک است
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
استفاده ازنواقص باعث ازدست رفتن انرژی مثبت وحال خوب میشه بشدت بهم میریزم عصبانی وخشمگین میشم افراطی وباعجله عمل میکنم ازتمرکزروی خودولحطه بیرون میرم ودوباره اشفته میشم احساس تنهایی احساس بی هویتی وخشم راتجربه میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان