امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 15: زندگی من بدون اینگونه رفتارها به چه شکل خواهد بود ؟ به جای آن کدامیک از اصو
سوال 15:  زندگی من بدون اینگونه رفتارها به چه شکل خواهد بود ؟ به جای آن کدامیک از اصول روحانی را می توانم بکار گیرم ؟
پاسخ
در قدم ششم درد روحانی همواره از آشنایی با نقائص بصرفه تراز تکرار اشتباهات قدیمیست ما حق انتخاب داریم که درد روحانی را بپذیریم یا رنج بیماری را
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
روح زخم خورده و پریشان ما شفا می یابد رفتارهای مخرب من جای خود را به رفتارهای سازنده می دهند دیگر فکر نمی کنم دنیا بی رحم است و همه با ما دشمن هستند و دیگر از همه گله و شکایت نمی کنیم فکر نمی کنیم که ما بی ارزشیم به جای خود ازاری و سرزنش خود و برای رفع اشتباه حرکت می کنیم در راه رسیدن به اهداف حرکت می کنیم گاهی اوقات از شادمانی و خوشبینی و ارامش و راحتی خود تعجب می کنیم و غافلگیر می شویم و به دنبال یک زندگی ارام وهماهنگ با دنیای اطراف هستیم بیشتر به جنبه روحانی خود توجه می کنیم تحمل و پذیرش دیگران راحت تر می شود احساس رضایت به جای احساس شرم و گناه زندگی ما را فرا می گیرد  و نسیم خداوندی بر زندگی ما می وزد خودم را بیشتر دوست دارم و مورد احترام دیگران قرار می گیرم از خودم فرار نمی
کنم
سرپوشی روی رفتارهایم و اشتباهاتم نمی گذارم روابطم گسترده تر و. کارامد تر می شود هزینه ها و وقت های که در گذشته برای نواقص می پرداختم برای بهبودی و رعایت اصول روحانی می پردازم برای دعا کردن تمایل پیدا می کنیم
نکته : با تمام اتفاقات خوبی که در این مسیر برایم اتفاق می افتد امکان دارد حسرت روزهای گذشته و توهمات خود را بخوریم دلمان برای نواقص و عمل از روی انها تنگ شود گویی که در سوگ و ماتم عزیزترین دوستانمان نشسته ایم گاهی این فکر به سراغمان می اید که اگر( دروغ کوچکی بگوییم یه ذره دزدی کنیم این کاری که می کنم که کلاه برداری نیست من بیمارم فرصت اشتباه را به خودم می دهم من بیماریم خیلی شدیده مگر من می خواهم قدیس بشوم زندگی خیلی سخت می شود من عاجزم )– موردی ندارد----( اما باید هواسمان باشد ما تاوان پرداخت این اشتباه را نداریم احساس رضایت و ارامش گران تر از چیزی  است که در نتیجه عدم رعایت  اصول روحانی به دست اوریم )
قسمت دوم : ایمان به جای ترس
فروتنی به جای خود بزرگ بینی اعتماد به نفس به جای خود کم بینی صداقت به جای نا صادقی خدا محوری به جای خود محوری -0 گذشت به جای انتقام صبر به جای عجله و شتاب زدگی سخاوت به جای خصاصت قناعت به جابی طمع ارامش به جای خشم خویشتن پذیری به جای تائید طلبی خوش زبانی به جای فحاشی استقلال و متکی به خود بودن به جای وابستگی تعادل به جای افراط و تفریط توجه به داشته های خود به جای حسادت روشن بینی به جای تعصب گمنامی به جای شهرت پرستی  
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1
رفتارم معمولی ومعقول می شود ، اعتماد به نفس درمن تقویت می شود ، قابلیت رشد وپیشرفت راپیدا می کنم ، باورهای غلط خود راکنار می گذارم ،
زندگیم معنی دار وهدفمند می شود .

اصول روحانی که می توانم بکاربندم
عبارتند از :صداقت ، اعتماد ، ایمان ،
پذیرش ، فروتنی ، خویشتن پذیری ،
دوست داشتن خود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، یاسی
قسمت اول کاملا شخصی است ولی قسمت دوم هنگامی با صداقت به خطاهای خود اقرار می نمایم تواضع وفروتنی پیدا می کنم هر چه بیشتر موجعه ای انسان بودن جایزالخطا بودن خود می شوم تواضع و فروتنی در قدم قبلی گسترده تر می شود ما می دانیم که مشکل داریم پس سعی میکنیم همین را ه را بیشتر ادامعه دهیم تسلیم شویم وتمایل برای تغیر یافتن بی نهایت بیشتر می شود تا همین جای برنامه هم متوجه شدهایم که به دلیل زندگی به روال روحانی که بنیان قدم ها می باشد تغیرات

قابل توجهی در عواطف وساختار روحانی ما ایجاد می شود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1
نواقصی که سالیان طولانی از آنها استفاده کرده ام و جزعی از وجودم شده اند ، وقتی از آنها استفاده نکنم و آنها را کنار بگذارم ، شاید احساس خلع و کمبود کنم ، اما با کنار

گذاشتن هر یک از آنها و جایگزین کردن کمبودهای اخلاقی خود به جای آنها می توانم در مسیر بهبودی رو به جلو حرکت کنم. و اصول روحانی انجمن را یکی یکی به اجراء بگذارم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر10
سلام
من همیشه فکر می کردم این نواقص جزوی از زندگی هستند.دور و برم ادمهایی بودند که این نواقص را انجام میدادند و من هم فکر می کردم درست عمل می کنم.پس از کار کرد قدم شش متوجه اشتباهات خود شدم و توانستم با این نواقص کنار بیایم و برایشان اصولی درست را جایگزین کنم و عمل از روی احساس را کنار بگذارم.بدون نقص زندگی آرام تری خواهم داشت.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1 ، ناظر10
سلام

علی رغم لذت که در استفاده از نقص است اگر بخواهم در زندگی ام از پرخاشگری استفاده ننمایم و برای استفاده نکردن از ترس اصول روحانی را به کار بندم قطعا اعصاب و احساس بهتری خواهم داشت و رنجش هایم کمتر می شود...
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270 ، حـمـیـد ، مهدی1 ، ناظر10
امروززندگیم بدون استفاده ازنواقص
ارام شادودرمسیردرست است
نواقص مثل سرعت گیروسط اتوبان هستند
که منوزندگیموتحت الشعاع قرارمیدهندروحانیتمو
میبرندووقتی ازشون استفاده نکنم اروم شاد
باروحیه مهربان وزندگی توام با
باصلح خواهم داشت
پاسخ
 سپاس شده توسط مهدی1 ، ناظر10 ، یاسی
من تجربه کرده ام هرنقصیوکه توزندگی داشته باشم افراطی میشه وزندگیمواشفته میکنه وبهمین صورت هراصل روحانیوکه توزندگیم اجراکنم خودکارتمام اصول روحانی برام کارمیکنن مثلابجای خشم تسلیم یاهراصل دیگه مثل صبرفروتنی تواضع عاجزواررفتارکردن ...‌خودکارزندگیم اروم وروابطم سالم میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان