امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 17 : از طریق کارکردن پنج قدم اول ، من پشتکار خود را بهبودی نشان داده ام ، این پش
سوال 17 : از طریق کارکردن پنج قدم اول ، من پشتکار خود را بهبودی نشان داده ام ، این پشتکار و استقامت به چه شکلی در قدم ششم ، حیاتی می باشد ؟ 
پاسخ
پشتکار در قدم 6به این معنی است که ما در همه حال تمایل خود را برای عمل نکردن از روی نواقص حفظ کنیم و استقامت در قدم 6 یعنی در پرهیز مدائم ماندن یک نقص حتی در بدترین شرایط
پاسخ
در قدم اول بعد از اینکه به ناتوانی و بی ارادگی  خود در برابر اعتیادمان  پی بردیم و متوجه شدیم ان قدر قدرتمند است که می تواند مدیریت زندگی ما را در دست گیرد و زندگی من را اشفته کند اما دلسرد و نا امید نشدیم و با ورود به قدم دوم پشتکار خود را نشان دادیم در قدم دوم پشتکار خود را نشان دادیم و به شناخت نیروی برتر پرداختیم و با اینکه در مسیر بهبودی اتفاقات نا به هنجاری رخ داد اما نهال نو ظهور یافته ایمان خود را نشکستیم و با استقامت ادامه دادیم در قدم سوم حتی اگر اتفاقات زندگی برخلاف میلمان بود و نتایج چیز دیگری بود غیر از انچه که ما می خواستیم شد اما با پشتکار و استقامت در مسیر سپردن گام برداشتیم و ایمان خود را نفروختیم در قدم چهرم نیز با پشتکار سفر درونی خود را اغاز کردیم و به جستجوی زوایای تاریک درون خود پرداختیم و در قدم پنجم با پشتکار و استقامت در کنکاش برای پی بردن به چگونگی دقیق خطا هایمان بودیم
تا اینکه به قدم ششم رسیدیم و اینجا با چند نکته روبرو شدیم :
1: شاید در طول قدم ششم متوجه  شویم نواقص شخصیتی ما را مورد هجوم قرار داده اند
2: شاید در طول بهبودی گاهی اوقات متوجه شویم که پیشرفتی نداریم و تغییری حاصل نشده است و هنوز ار روی نواقص عمل می کنیم -3: شاید زمانی احساس کنیم که نقصی که بر روی ان کار کرده بودیم مدتی از ان خبری نبود اما دوباره در رفتار ما ظهور کرده است -4: شاید حتی زمانی به این باور برسیم و احساس کنیم که قدم ششم دیگر تاثیری در زندگی ما ندارد و نمی تواند به بهبودی ما کمک کند
که در این زمان ها : اصل روحانی پشتکار و استقامت به دادمان می رسد کمک می کند دوباره به بهبودی خود متعهد شویم و رو به جلو برویم و عقب گرد و پس گرایی نکنیم تمایل به ادامه بازیابی خود داشته باشیم و هر زمان که دیگر احساس کردیم بریده ایم از همان سماجت و یک دندگی دوران مصرف ( برای تهیه مواد) استفاده میکنیم و به جلو می رویم در این نقطه نیاز به صداقت تسلیم ایمان امید و باور و اعتماد و تمایل و تواضع به عنوان زمینی برای بنای بازیابیمان داریم 
پاسخ
نواقص اخلاقی به عنوان یک جزء از وجود من معتاد با تمرین وتکرار شکل
گرفته اند وطبق عادت سالیان زیادی من
از آنها استفاده کرده ام وجداشدن از آنها
برای من خیلی سخت است ومواقعی که
حال روحانی خوبی نداشته باشم ، ناخواسته ازآنها استفاده می کنم .

بنابراین نیاز است که با پشتکار واستقامت وبانوشتن ترازنامه سریعا آنها
راشناسایی کرده وسهم حرکت خود
رادرقبال هرکدام از آنها انجام دهم تابتوانم آنها رابه مرور با کمک خداوند
برطرف نمایم .
پاسخ
در قدم ششم ما برروی تعهدات واستقامت تمایل واعتماد وخویشتن پذیری تمرکز می کنیم در این نقطه از قدم ششم باید از نواقصمان کاملا اگاه باشیم در واقع ما احتمالا انقدر از انها اگاه هستیم

که در طی زندگی روزانه می توانیم امدن انها را ببینم وحتی خیلی مواقع جلوی خود را بگیرم تا از روی انها عمل نکنیم .بعضی وقتها ممکن است که اگاهی ماکم رنگ شود وممکن است دیگر در مراقبت از رفتار ها یمان انقدر هوشیار نباشم به انرزی فوق العاده نیاز است تا ما بتوانیم هر لحظه خود را زیر ذره بین بگذاریم واز عمل کردن از روی نواقص اجتناب کنیم
پاسخ
من این سوالو ازاین زواویه تجربه میدم یه زمانی که‌مقاطع‌پاکی وکارکرد قدمهارو میدیدم میگفتم وای یعنی این همه سال واین همه وقت این‌پشتکارو من ندارم ودلسرد وناامید میشدم ولی وقتی طی کارکرد قدمها به معقوله بزرگ‌وزندگی بخشی بنام فقط برای امروز برخورد کردم درکش کردم وزندگیش کردم فهمیدم فقط برای یه روز اصولو اجرا کنم ویه روز مهلتی بود برای ساختن‌پشتکاری قوی درمن که هیچ وقت احساس خستگی نکردم وتا قدم ۶هم اومدم ویعنی من درلاین درست وبهبودی قرار دارم وباکارکرد قدمهای قبلی به این نتیجه رسیدم هرچی تعهدمو بیشتر کنم نسبت به بهبودی حال خوبی رو تجربه میکنم وتوقدم ۶این پشتکار باید بیشتر بشه چون دارم رفتار وعاداتی رودرخودم شناسایی میکنم که عمری نیمی ازوجودمو تسخیر کردن وحالا اینجا باید اونا روبشناسم وبپذیرمشون ودست ازجنگ وکنترلشون بردارم وباتعهداتی که توقدمهای قبلی بدست اوردم سهم وحرکت خودمو درقبالشون انجام بدم وازخداوند درخواست کمک کنم وتسلیم خواسته خودش باشم نه خواسته های نفسانی خودم وگاهی توشرایط استفاده از نقصهام قرار میگیرم ونیازبه تعهد وپشتکار داره که ازشون استفاده نکنم وباقدم ۶زندگی کنم که بروز باشم وراه نفوذ نقصهامو ببندم بااصول برنامه باکمک خداوند وتمایل من ونشون دادن تعهداتم
پاسخ
گفتیم که نواقص ماجزئی از غرائض ماهستندکه ازتعادل خارج شده اندودیگراینکه هرگاه صلاح بداندبرطرف خواهدکرد،ومن هم همین رابرای خودم مجوزدرست کرده ام که اگرغریزه است جزءوجودم است وخداوندهرگاه صلاح بداندآنرابرطرف خواهدکرد پس مجوز انجام استفاده از نواقص را برای خودم صادرمیکنم وهمه کارمیکنم واین همان مرموزی بیماری اعتیاد میباشد.من باپشتکاری که باکارکردقدمهابدست آورده ام سعی کرده ام همیشه مروری برنواقصم داشته باشم وببینم بااستفاده ازنواقصم دچارچه سختیهاو مشکلاتی شده ام وباداشتن حوصله وتحمل وصبرواستفاده از اصول روحانی، استقامت وپشتکاررادروجودم تقویت کنم.
دراین قدم ماکاملا درحال رفت وبرگشتیم وباید دراین راستا با امیدوباور وایمان واعتمادبه نیروی برتروصبروتحمل وتامل وداشتن انگیزه ومایوس نشدن وشناسایی بیماریمان مقاومت کرده ،پشتکارداشته واستقامت بخرج دهیم تابه زندگی به روال برنامه وزندگی فقط برای امروزبرسیم پس بایددراین قدم پشتکارواستقامت داشته باشیم چون اگرنداشته باشیم دلسرد و افسرده میشویم وازادامه راه باز میمانیم وهدف وانگیزه مان هرچقدرهم که قوی باشد بدون پشتکار واستقامت از بین میرود.?
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر
سوال 17 : از طریق کارکردن پنج قدم اول ، من پشتکار خود رادربهبودی نشان داده ام، این پشتکار و استقامت به چه شکلی در قدم ششم ، حیاتی می باشد ؟ (قدم۶)
این کلمه ' حیاتی ' در این سوال خیلی مهم است، چرا ، چون استفاده از نواقص برای من حکم مرگ و زندگی را دارد .
لغزش های روحانی(که همون مصرف نواقص است) ما را به لغزش های جسمانی(که مصرف موادهست)میرساند.
برای همین تعهد،استقامت و پشتکار داشتن در مصرف نکردن نواقص و بجای آن بکارگیری اصول زندگی مرا نجات میدهد.
پاسخ
سلام

- بهبودی یعنی برای احیا تفکر درست و عمل درست یک سری رفتارها باید تغییر دهم. در قدم پنج قدم قبلی شروع به گفتن اشتباهات خود می نمایم و دیگر برای نواقص توجیه نمی آورم و دیگران را مقصر نمی دانم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
بله تاکنونباپشتکاروجدیت قدمهاروپیگیری کرده ام
اکنون نیازاست باهمان تمایل جدی
بدون خستگی تنبلی وبی تفاوتی
همچنان درمسیرباشم وبنوشتن ترازنامه ها
اقدام کنم دل سردوناامیدنباشم
واجازه ندهم ترس دردرونم رخنه کند
بهانه هاترسهاوهرچه هست
رابنویسم واقرارکنم درراهی
که شروع کرده ام نصفه نیمه 
کم جون نباشم فقط برای
امروزپشتکارصادق باتمایل واصل روحانی
استقامت راهم راادامه دهم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی
قدم شش قدمیست که نیازبه تمرکزروی خودنواقص ودعاداره من برای قطع مصرف اقرارکردم جلسه رفتم وتوپ ویاروزمین بازیو رعایت کردم وفرمول پاک ماندن مصرف نکردن همون یکباربوداین رونددرقدم ششم هم کاربرددارد فقط برای امروزباپشتکارواستقامت سعی درحفظ تمایل ببهبودیموحفظ میکنم وهرروزاین اصولوتکراروتمرین میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، یاسی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان