امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 18 : آیا تمایل دارم تا کنون ، کلیه نواقص شخصیتی من برطرف شوند ؟ اگر نه ، چرا ؟
سوال 18 : آیا تمایل دارم تا کنون ، کلیه نواقص شخصیتی من برطرف شوند ؟ اگر نه ، چرا ؟
پاسخ
تمایل داشتن با خوب شدن و خوب بودن فرق دارد هرکس به انداز درک شخصی خودش می تواند تغییر کند . نواقص در درون همه هست و همه می دانند نقص بد است و خیلی وقت ها برای بر طرف کردن آن اقدامی انجام نمی دهند .نواقص جزی از وجود ما هستندن و به مرور زمان و به تنهایی هم نمی توانیم آن هارا برطرف کنیم بلکه باید عاجز عمل کنیم . ونیاز به کمک قدرت مافوق خود داریم ..خداوند ... شرایط خوب و اقدام به عمل باعث تغییر من میشود
پاسخ
بله تمایل دارم :

تمایل یعنی : حاضر بودن و اماده شدن و به نقطه ای رسیدن که حقیقت باشد و من از ان نقص بیزار و خسته شده باشم
همانگونه که تیتر قدم ششم می گوید ما امادگی کامل پیدا می کنیم که خداوند کلیه نواقص شخصیتی ما را برطرف کند باید نگاهی کامل به درون خودم بیاندازم و بررسی کنیم که ایا به این امادگی کامل رسیده ایم ایا دست از بهانه و دست اویز و توجیه و خود فریبی و انکار برداشته ایم و هنوز از این کلمات که چون بیماریم خیلی شدیده - هنوز وقتش نشده من بیمارم و هنوز جواب می ده من با اینها بزرگ شده ام لذت داره و غیره را باید از ذهن خود بیرون کنم البته یادمان باشد در تیتر قدم ششم امادگی کامل نباید ما را بترساند چون قدم ششم و نواقص را همانگونه که در قدم سوم امختیم به مراقبت خداوند می سپاریم  ما دنبال کامل شدن نیستیم منظور از برطرف شدن نواقص این نیست که انها از درون و ضمیر و شخصیت ما پاک می شوند چون انها خصوصیات ذاتی انسانها هستند و ما بدون انها دیگر انسان نیستیم بلکه منظور از برطرف شدن انها این است که ما دیگر مجبور نیستیم از روی این نواقص عمل کنیم  
پاسخ
بله، چرا که استفاده کردن از نقايص حتّی خیلی کوچک موجب مسدود شدن حرکت روحانی من خواهد شد. با تمایل به تغییر در مقابل نقايص به گونه‌ای دیگر عمل خواهم کرد باید در مقابل نقايص انعطاف نشان ندهم و در مورد اصول روحانی جدی باشم تا از نقايص دور شوم و از محاکمه کردن خود دست برداشته و تنها به تغییر بیندیشم.
پاسخ
بعضی نواقصم را حتی تا سال قبل تمایل نداشتم برطرف کنم به عنوان مثال نقص کنترل کردن اوضاع مالی خودم و ترس بیش از حد از اینده به گنه ای که این ترس به صورت خودمحوری در امده بود و کلا برای نواقصی که تمایل ندارم برطرف شود دعا میکنم و از خدا میخواهم شهامت دست برداشتن و تمایل به برطرف شدن را به من بدهد
پاسخ
چون بعضی جاها داره لذت میده
خیلی جاها خسته نشدم
خیلی جاها هنوز ترس دارم
خیلی جاها کل وجودمو گرفته
ووو

من تا خسته نشم واعتماد نکنم
خبریی نیست
پاسخ
سلام
من که نمیدانستم نقص چیست و علت بودن یا نبودن آن چیست اما زمانی که با این موضوع آشنا شدم متوجه شدم که این ها رفتارها و اعمالی بیش از حد هستند که در زندگیم بحران ایجاد می کند.من شروع به شناسایی و تغییر رفتار کردم.اما ممکن است بعضی از آنها را استفاده نمایم.هنوز قسمتی از باورهایم تغییر نکرده.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

-قطعا بعد از مدتی مانند مصرف مواد مخدر نواقص نیز برای زندگی واداره آن مشکل برایم ایجاد می کند. این نواقص باعث کندی وسستی در زندگی ام می گردد که من ناتوان از اداره ان وکنترل ان می شوم-پس برای اینکه بهبودی بدون نواقص را در زندگی ام باید امتحان نمایم تا و از تجربه اعضاء دیگر نیز در این زمینه بهره مند شوم...
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270
بعضی ازنواقص برای من ایجاددردسرخیلی
زیادی کرده اند
مثل ناصادقی طمع حسادت
افراطی ازشون استفاده کرده ام
وامروزبدرک مخرب بودنشون رسیده ام
وتمایل دارم که واقعااین نواقص برطرف
شوندبقیه نواقص هم ارام ارام بابرگشت
سلامت عقل مرابه خط اخرمیرسانند
وتمایل واقعی برای برطرف شدنشان
پیداخواهم کرد
پاسخ
تمایل زبانی بادرونی متفاوته خیلی ازنواقص هستندکهدبرای من استفاده کاربردی دارندویاخیلی نواقصومن اصلانقص بشمارنمیارم چون تورگ وپوستم سالهاباهاشون زندگی کردم وفکرمیکنم اصلانباشندنمیشه ولی بطورنسبی نواقصی که بفهمشون رسیدم وب اخرخطشون بله تمایل دارم بلطف خداوندمرتفع بشوند
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان