امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 19 : امروز چه کاری انجام داده ام که نشانگر تمایل من است ؟
سوال 19 : امروز چه کاری انجام داده ام که نشانگر تمایل من است ؟ 
پاسخ
گرفتن ترازنامه به من بیشترین کمک رادرجهت پذیرش نواقصم میکند.ومراازانکارنواقصم بیرون میکشد.مرحله بعد تجزیه وتحلیل کردن ان باراهنما.به من کمک می کند تاانجاهایی که ازتعادل خارج شده ام راشناسایی کنم تاکم کم ازوابستگیهای عطفی ام خارج شوم.بهتراست که دل بسته باشم تاوابسته.رفتن به جلسات.مشارکت.دعاخواندن وخدمت کردن هم دراین راستابه من میتواند کمک کند......
پاسخ
کنترل نمی کنم جنگ نمی کنم به تنهای و با اراده شخصی برای برطرف کردن انها نمی روم خیلی از نواقص هستند که بارها در زندگی من تکرار می شوند و هر بار هم صدماتی به بار می اورند و گاهی حتی باورم را به برنامه از دست داده ام اما تمایلم را از دست نداده ام و با پشتکار به بهبودی خود ادامه می دهم دعا می کنم و و در موردشان مشارکت می کنم و امیدوارانه به نیروی برترم سپرده ام اماده شده ام و عاجز بودن خودم را پذیرفته ام خودم را در شرایط مصرف انها قرار نمی دهم - و یا اگر ناخواسته قرار گرفتم سریعا خارج می شوم ارتباط با راهنما و اقرار به نواقص بیان وسوسه ها و جلسه رفتن و خدمت کردن 
پاسخ
من امروزبرای پیداکردن تمایل دعاوسپاسگزاری وطلب کمک ازخداوند راداشتم ، قدمها رابطورمنظم کار می کنم ، ترازنامه می نویسم ، به نواقصم
اقرار می کنم ، درمورد باورهای مخرب
خود مشارکت می کنم ، اصول برنامه
رابکار می بندم ، خدمت می کنم چون
مرا دروضعیت روحانی مناسبی قرار می
دهد ، بصورت عملی ازخانواده ام دارم
جبران خسارت می کنم ، درفکربهبود
روابطم هستم ، مراقب رفتار وگفتارم
هستم ، مسئولیت اشتباهاتم رابه عهده
می گیرم .
پاسخ
خب من امروزا سعي ميکنم با اصول حرکت کنم چيزاي که بار رفع نواقص من هستو انجام بدم يعني تسليم بودن قدم يکي بودنش از همه مهمتره با استفاده از راهنما و اقرار کردن احساسات اعلام عجز وناتواني در مقابل اراده خداوند و پذيرفتن واقعيتهاي زندگي جنگ نکردن در مورد اوني که بارا من باعث رکود در بهبودي ميشود از تجربيات دوستان استفاده کردن وبه مشارکت گذاشتن احساسات
پاسخ
من امروز دعا میکنم و از خداوند کمک میخاهم برای استفاده نکردن از نواقص و اگر توانایی نداشتم از روی نقصم عمل نکنم و از خداوند بخواهم که به من کمک کنم
پاسخ
اول از همه پذیرفتن نقصم .خودم رو سرزنش نمیکنم .انرژی رو بر ارکان بهبودی بیشتر میزارم مثل تماس با راهنما و انجام دادن راهکاراش .دعا برا خسته شدن از این نقص .جلسه رفتن .خدمت و مطالعه نشریات و تراز شب
پاسخ
اول از همه پذیرفتن نقصم .خودم رو سرزنش نمیکنم .انرژی رو بر ارکان بهبودی بیشتر میزارم مثل تماس با راهنما و انجام دادن راهکاراش .دعا برا خسته شدن از این نقص .جلسه رفتن .خدمت و مطالعه نشریات و تراز شب
پاسخ
سلام

شناختن این نواقص برای اینکه بدانم با چه نوع شرایطی مواجه هستم و برایش چه کاری میتوانم انجام دهم.بعد از آن پذیرفتن این نقص برای خواندن با راهنما اماده میشوم ودر زمان هایی که ترس دارم این را به مشارکت می گذارم تا بهبودی بر این قسمت از زندگی ام مستولی پیدا کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
_رعایت وانجام روزانه فاکتورهای بهبودی،تادربهبودی نباشیم وبه آگاهی نرسیم تمایلی هم ایجادنمیشود.تمایل باید به نمایش گذاشته شودتمایل پنهانی نداریم نواقصم را میبینم آنهاراشناسایی میکنم ودرموردشان اقرارقلبی میکنم امروزه خودم رادرمعرض وسوسه و استفاده کردن ازنواقصم قرارنمیدهم ازنواقصم خسته شده ام وبعدازاستفاده ازآنهادردمیکشم باتمایل ازاصول بصورت عادت ودرهم استفاده میکنم صداقت باخودراتمرین میکنم،وازدوستان بهبودی درخواست مشورت وکمک میکنم.اززندگی بدون نقص تصویرذهنی میسازم وامیدهاوآرزوهایی راکه برای آینده دارم رامیبینم.تسلیم وعاجزهستم وازعملکردهای رفتاری واخلاقی سازنده بجای رفتارواخلاق مخرب وغیرسازنده وغیرمسئولانه گذشته استفاده میکنم ودست آویزهاوخودفریبی هاوتوجیه وبهانه هاراشناسایی میکنم وبه گونه ای متفاوت ازقبل عمل میکنم دعامیکنم تاثبات قدم پیداکنم وبه این باوررسیده ام که نیروی برتربه اندازه لازم برایم کارخواهدکرد.حال اگرتمایل ندارم ومیخواهم نسبت به بهبودیم تمایل ایجادشودبایدبرای خودم هدف بگذارم،زندگی کنم بااصول روحانی وبه روال برنامه وفقط برای امروز وبصورت آگاهانه،بستراستفاده از نواقص وبیماری رانبایدفراهم کنم فاصله استفاده ازنواقص تااقرارکردنمان رابایدکوتاهترکنیم حتی به صفربرسانیم واجازه ندهیم مرض وبیماری برایمان تصمیم بگیرد.ترازگرفتن قدم 6 رابصورت روزانه ومستمر انجام دهیم برنامه ریزی روزانه داشته باشیم واصول برنامه را آگاهانه درزندگی بکاربگیریم ودراین مسیرامیدوایمان داشته باشیم وباورکنیم که اگرکامل بودیم دیگرنیازی به تغییرورشد نداشتیم.?
پاسخ
سوال 19 : امروز چه کاری انجام داده ام که نشانگر تمایل من است ؟ (قدم۶)
تمایل دراین قدم یعنی انجام دادن کاری که برخلاف میل من است.
بکارگیری اصل تمایل در این قدم یعنی حتی با وصف اینکه بستر نواقص برای من فراهم بوداما من از آنها استفاده نکنم.
امروزتمایل دارم که ازطریق ترازنامه قدم ۶ نواقصم راشناسایی کنم ، تأثیرمخرب آنهارابرروی زندکی خودم و دیگران ببینم و اصول روحانی قدم ها را دررابطه باآنهابکارگیرم.
پاسخ
امروز ترجیح میدهم حدوده ارتباطاتم را ویرایش بزنم   سری دوستانم را تغییر دهم با آدمایی که بامن هم مسلک هستند همراه شوم تا واردمبحث کنترل نشوم تا قضاوتم نکنند وقضاوتشات نکنم تا حرفا ورفتارها ونگرشها باعث ازارم نباشد 
کمتر حرف بزنم کمتر صمیمی شوم کمتر نزدیک شوم جلسه برم نشریه بخانم وقت وانرژیم صرف مکانها واشخاصی کنم که برای من حامل عشق وامیدند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر6
سلام

- ادامه دادن کاکرد قدم ها وبرای بهتر شدن احساسات نیاز است که ارتباط بیشتری با راهنما داشته باشموخواندن نشریات در جهت اماده شدن برای شناخت و پذیرش نواقص...
پاسخ
امروزاصل روحانی استقامت وصداقتوتمرین کردم 
بادیگرمعتادان درارتباط موثربودم مطالعه
نشریات داشتم باراهنمایم تماس ودرموردترازنامه
اقرارکردم ومثل هرروزبرنامه ریزی ودعا
انجام دادم وامشب حتمادریک جلسه شرکت
خواهم کرد
پاسخ
امروزدعاکردم وفقط برای امروزوخوندم تنبلی سرصبح نکردم ودنبال کارهای زندگیم بودم سعی کردم کارهامودرست انجام بدم وتوروابطم تمام تلاشموکردم تاکسی روم تاثیرنزاره ازنواقص استفاده کنم یعنی ازخودم مراقبت کردم اصول روحانی موردنیازامروزموتمرین میکنم مثل صبربردباری شکیبایی مهربانی واستقامت دعاکردم والان هم درحال نوشتن تجربمم وتجربه دوستانروهم مطالعه کردم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان