امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال10 : چه ارزشها و اصولی برای من مهم هستند ؟
سوال10 : چه ارزشها و اصولی برای من مهم هستند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
اززمانی که بابرنامه اشناشدم اصولی که انجمن به من پیشنهادکردجزوارزشهاواصولی است که برای من مهم هستند ارزشهایی که من انهاراقبول وباورشان دارم.درگذشته خیلی چیزهارابرای خودم بعنوان ارزش نمیدانستم"خیلی ازاصول اخلاقی وانسانی رابخاطرلذت وشهوت وخوشگذرانی زیرپامیگذاشتم اماامروز ازاینکه یکی ازاعضاء NAهستم برایم ارزش محسوب میشودوامروزخانواده سالمی رادارم که برابم ارزش است"امروزمورداحترام واقع شده ام که برایم ارزش میباشدومهم است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
اصول و معیارهای خانوادگی به شکل درست ان دوست داشتن و محبت کردن به دیگران ناموس و حریم خانواده اصول روحانی قدم ها و سنت ها و مفاهیم راهنما رهجو روابطم چیزی به نام خوبی و بدی تجربه دیگران خدمت کردن کار کردن وفاداری به اصول برنامه و به عاریت ندادن ان چه فردی و چه گروهی بخشش خسارت نزدن به دیگران در خدمت اجتماع بودن و امروز یک ارزش بزرگ به نام نیروی برتر 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، داراب م ، ssaeedg ، بَرمک
ارزشها همان ویژگیهای شخصیتی رفتاری و عقیده های خودم هستند و اصول همان قواعد و قوانین و مقررات دنیای پیرامونند که هر کدام از این اصول را که من رعایت و عملی کنم ارزشهایم هستند . همه اصول و مقررات جامعه و انجمن برای من ارزشمند و مهم و مفیدند من بخشی از آنها را رعایت میکنم که جزو ارزشهایم هستند اما بخش دیگر را رعایت نمیکنم مثل قوانین راهنمایی و رانندگی و یا اینکه همسرم را خیلی دوست دارم اما فحششم میدم اما با همه اینها ارزشمند ترین عزیزمه یا اگر در رعایت رانندگی سهل انگاری میکنم نه اینکه جزئی ارزشهایم نباشد خیلی هم مهم هستند فقط فعلا بیماری اعتیاد بر من سواره و توانایی انجامشان را ندارم و فقط جزئی از لذتهای زندگیم شده و خیلی چیزهای دیگه ...
پاسخ
با سلام۰۰یه نگاه صادقانه به خودمون بندازیم ببینیم ارزش های من چیه؟ ارزشهای من واقعیت های امروز زندگی من است

( آن چیزهایی برای من امروز ارزش است که دارم روی آنها عمل میکنم )  نه چیزهایی که فقط حرفشو میزنم

عملکرد خراب ترس بدنبال دارد ترس مرا ناصادق میکند وپشت سرش هزار تا داستان ونقص
من میدانم مرد سالاری اشتباه  است وباید برای تمامی خانواده سهمی را قائل باشم ۰اما واقعا اینطوره؟ یا فقط میگم انا الرجل؟
آیا دیدگاهم در مورد زن دیدگاه درستی است۰ یا اینکه هنوز این باور کهنه وپوسیده قدیمی رو که اگر  توجه کنی بهش پرور میشه رو گذاشتم کنار یا رفتارهام بر مبنای این باور وترس است؟

لارج بودن وخوب بودن خوبه اما واقعا اوردمش تو زندگیم؟
یا اینکه فقط در حال معامله کردن هستم ۰۰ اگه طرف منفعتی داشته باشه انجام میدم یا اگه کاری انجام بدم منتظر طلافی هستم؟
ارزش هایی که پیدا کردم خیلی خوبه اما چرا هزاران کیلومتر با ما فاصله داره؟
چه عواملی نمیزاره که به آنها عمل کنیم؟ 
خود خواهی۰خودمحوری۰ونواقص واینکه باورهای جدید هنوز در من تقویت نشده  و محکم نیست هنوز ترس داریم

چیزهایی که امروز ضد ارزش هستند برای من شده ارزش۰۰
مثل داشتن قول دو۰۰۰

مثلن عفت و پاکدامنی خوب است اما فقط برای خانواده ما۰اما برای دیگران نه هر غلطی دوست داشتی روشون انجام بده

من باید امروز یه سوال از خودم بپرسم۰
صادقانه اگر من امروز فساد نمیکنم آیا از روی ارزش های من است؟؟؟   یا از روی ترس است؟
مثلا ترس از انجمن؟۰شکسته شدن گمنامی ؟
یا ترس از آبروریزی؟
پاسخ
 سپاس شده توسط shapor z ، حـمـیـد ، ssaeedg ، بَرمک ، ناظر6
تمام ارزشهای انسانی بنا به فرهنگ و قوانین آن جامعه
تمام اصول روحانی نهفته در قدمها 
بای من مهم هستند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر6
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۶:۴۹ عصر)admin.a نوشته است: سوال10 : چه ارزشها و اصولی برای من مهم هستند ؟ 
ارزش ها و اصولی که بر پایه یادگیری و تفییر و رشد و کسب اگاهی باشد چرا که من هر چی میکشم از باور و ارزشهایی و اصولیکهباور دارم و طبق آن زندگی میکنم میکشم و این برای من خیلی مهم است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر6
حال این ارزشها برایم چیست؟رهنمودهای برنامه ، اصول روحانی نهفته

درقدمها مثل صداقت/تمایل/روشن بینی/اعتماد/رعایت گمنامی/تعهدو... واین چارچوب راخودمان مشخص می کنیم وبا درک وفهم شخصی خود مان درک کرده ،نه اینکه آنها رابه ما تحمیل کنند.

اگرقراراست که من یک ترازنامه بی باکانه وجستجوگرانه ازخودتهیه کنم می بایست معیارها وارزشهایی را برای خودم قراردهم ویک چارچوب مشخص برای خودم تعیین کنم ونسبت به آنها ترازنامه های خود را تهیه کنم .یعنی اشتباهات ، آزارها ،رنجشها ومسائلی که درقدم چهارم
موردتوجه است راباتوجه به این ارزشها
واصول لیست کنم که کجاها خلاف
یامطابق ارزشها عمل نموده ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر6
دیدگاه امروز من در مورد ارزش ها : هیچ چیز بی ارزش نیست این من هستم که با استفاده نادرست از موهبت های الهی و دستاورد های انسانی آنها را بی ارزش می کنم.
غرایزی که خداوند به من داده تا بواسطه آن در رفاه و امنیت و آرامش باشم برام ارزشمند هستند.
و برای استفاده بهینه از این ارزشها ملزم به تبعیت از یکسری اصول ساده هستم و من از اصول روحانی قدمهای دوازده گانه پیروی می کنم.
پاسخ
اصول برنامه که خیلی هم ساده میباسد مثل جلسه دعا قدم راهنما مشورت مطالعه نشریات تراز روزانه خدمت برایم مهم هستند و زمانیکه اینها را به فعل در میاورم برایم ارزشمند میشوند امروز مفید بودن و رعایت اصول هر انچیزی که بدست اوردم جزو ارزشهای من است مثال راهنما رهجو قانون پذیر بودن خانواده ام کارم خدماتم تحصیلاتم شرکت در کارگاهها و پانل های اموزشی برنامه جزو ارزشهای من میباشد ..
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر6
تمام چیزهایی که تورابه حرکت درمی آورد،یعنی چیزهایی که برای من کارمیکند.مثل?خانواده،کار، راهنما،خدمت.?
میتواندارزشهایت باشد.✌️
ارزش،چیزهایی است که حال مرا خوب میکندوازدرون به من انرژی میدهد.?
آن چیزهایی که من توانایی انجام آنراندارم.?
آن کارهایی که مراباخودواقعیتم آشنامیکند.✌️
چیزهایی که بااصول بهبودی من همخونی دارد.?
ارزش چیزهایی هستندکه نگهدارنده توست،باعث میشودکه تو ازمعیارهایت خارج شوی.✌️
توراازحرف زدن خارج میکندو به عمل میرساند.?
هرچیزی که توراازتنفربیرون می آوردارزش توست.✌️
ارزش?کار،خانواده
جلسه?رهجو
کمک کردن به دیگران?حفظ آبرو
دعاکردن برای دیگران?گذشت
ازخودگذشتگی?بخشش
پاسخ
هرچیزی که ازنظر عموم جامع قابل قبول باشد میشه براش ارزش قاعل شد وانجامش داد
ارزشها واصولی که امروز بیماری ما برای ما تعیین میکند زیر بناری همین قدم چهارم است
مثل توقع رفتار درست ازدیگران 
باید بفهمم که هیچ اصولی بالاتر ازاصول روحانی نیست
رابطه روحانی من با راهنما ارزش رعایت وعمل به اصول برنامه
مثل مصرف نکردن مواد مصرف نکردن سیکار مثل پوشش مناسب رعایت اصول دوازده گانه عضوقابل قبول اجتماع بودن
پاسخ
ا گر طبق اصو ل و بر نا مه و امو ز هها ی که در اسلا م وجو د داره پیش بر و یم و فر ا مین الهی را در ز ند گی به اجر ا  در ا وریم هیچ زما ن از مسیر بهبودیخا رچ نمیشو یم
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر6
(۱۳۹۸/۱۲/۲۱، ۰۸:۰۵ عصر)صادقانه گفتید سپاس نوشته است: با سلام۰۰یه نگاه صادقانه به خودمون بندازیم ببینیم ارزش های من چیه؟ ارزشهای من واقعیت های امروز زندگی من است

( آن چیزهایی برای من امروز ارزش است که دارم روی آنها عمل میکنم )  نه چیزهایی که فقط حرفشو میزنم

عملکرد خراب ترس بدنبال دارد ترس مرا ناصادق میکند وپشت سرش هزار تا داستان ونقص
من میدانم مرد سالاری اشتباه  است وباید برای تمامی خانواده سهمی را قائل باشم ۰اما واقعا اینطوره؟ یا فقط میگم انا الرجل؟
آیا دیدگاهم در مورد زن دیدگاه درستی است۰ یا اینکه هنوز این باور کهنه وپوسیده قدیمی رو که اگر  توجه کنی بهش پرور میشه رو گذاشتم کنار یا رفتارهام بر مبنای این باور وترس است؟

لارج بودن وخوب بودن خوبه اما واقعا اوردمش تو زندگیم؟
یا اینکه فقط در حال معامله کردن هستم ۰۰ اگه طرف منفعتی داشته باشه انجام میدم یا اگه کاری انجام بدم منتظر طلافی هستم؟
ارزش هایی که پیدا کردم خیلی خوبه اما چرا هزاران کیلومتر با ما فاصله داره؟
چه عواملی نمیزاره که به آنها عمل کنیم؟ 
خود خواهی۰خودمحوری۰ونواقص واینکه باورهای جدید هنوز در من تقویت نشده  و محکم نیست هنوز ترس داریم

چیزهایی که امروز ضد ارزش هستند برای من شده ارزش۰۰
مثل داشتن قول دو۰۰۰

مثلن عفت و پاکدامنی خوب است اما فقط برای خانواده ما۰اما برای دیگران نه هر غلطی دوست داشتی روشون انجام بده

من باید امروز یه سوال از خودم بپرسم۰
صادقانه اگر من امروز فساد نمیکنم آیا از روی ارزش های من است؟؟؟   یا از روی ترس است؟
مثلا ترس از انجمن؟۰شکسته شدن گمنامی ؟
یا ترس از آبروریزی؟

با سلام....
وقتی ما اخلاق مدار زندگی میکنیم بیشتر متوجه میشویم چه چیزهایی برایمان ارزش و چه چیزهایی برایمان اصل هستند 

امروز باید اول ارزشها را از اصول جدا کنم چون ارزشها میتوانند تغییر کنند اما اصول مثل پایه ها و ارکانها هستند و هیچوقت تغییر نمیکنند.

متعهد بودن به NA هم اصل و هم ارزش است و همه جا برایم کار میکند اما خدمت کردن در NA یک ارزش است یعنی وقتی از تعادل خارج بشم دیگر ارزش نیست یا کمک کردن به کسی در شرایطی ارزش است در شرایطی نیست

ارزشها تا زمانی ارزش هستند که روی آنها اصرار و پافشاری و تحمیل نکنم.

امروز بهتر است صادقانه خوم رو ارزیابی کنم و ببینم به ارزشها و اصول چقدر عمل میکنم چقدر شعار میدهم. امروز در خانواده مرد سالاری مطلق برایم ارزش نیست ، تعهد به خانواده برایم ارزش است و به آن عمل میکنم.
امروز باید ارزشها و اصول خودم را شناسایی و پالایش کنم و سعی کنم بر گرفته از ارزشها و اصول دیگران نباشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، kakam04 ، ناظر6
ارزش ها واصولی که برنامه به من پیشنهاد می کند و گام برداشتن برای رضایت نیروی برتر مانند:ارزش نهادن به حق وحقوق دیگران،ارزش درمانی کمک یک معتاد به معتاد دیگرو.. اصول برنامه مانند: شرکت منظم ومرتب درجلسات بهبودی وقدم، مطالعه نشریات ،کمک گرفتن ازراهنما، استفاده از اصول پیشنهادی برنامه
پاسخ
سلام

ارزش های من در مصرف مواد و مصرف کننده بود‌.اما امروز ارزش های من پاکی و بهبودی.اصول انجمن و باورهای درست که در انجمن و زندگی بدون مواد مخدر و نواقص ارزش هستند.
پاسخ
ارزشهاواصول ۱۲قدم وانجمن برای من اهمیت دارد
نه چیزدیگری
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، یثنا ، ناظر6
سلام
 پاک ماندن و پاک از مواد مخدر زندگی کردن. احترام به همدرد و درک کردن دوست تازه وارد و رعایت کردن حق دیگران و جلسات بهبودی ...
پاسخ
امروزارزشهاواصولی که زندگیمونجات دادبرام مهمندنه بخاطرجامعه تاییدویاخوب جلوه کردن درچشم دیگران امروزپاک ماندن درهرشرایطی که باشم درراسه وبرام ارزشه اصول روحانی قدمهاوسنتها ودرکل اصول روحانی انجمن برام اهمیت داره
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یاسی ، یثنا ، ناظر10
(۱۳۹۸/۱۰/۲۵، ۰۶:۴۹ عصر)admin.a نوشته است: سوال10 : چه ارزشها و اصولی برای من مهم هستند ؟ 
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان