امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 15 : چگونه عدم توانایی یا عدم تمایل من برای تجربه کردن بعضی از احساسات باعث به و
در گذشته من اکثرا نسبت به مسئولیت های زندگیم آدمی بی تفاوت بودم چرا که تمایل به کار و پذیرش مسئولیت هایم را نداشتم و همین امر موجب ناتوانی من میشود که همین دلیل باعث میشود مسئولیت های زندگیم را بر دوش دیگران بیاندازم که نتیجه این کار بوجود آمدن رنجش در من میشود.✌️
توضیح اینکه چون من نمی خواستم احساساتم را بپذیرم و عدم تمایلم اجازه نمی داد که خودم را پیدا کنم و واقعیت ها را بپذیرم✌️
 بنابراین هر زمان آن احساسات را مرور می کردیم دوباره موجب عصبانیت و پرخاشگری ما میشود و همیشه دیگران را مقصر میدانستیم و اینکه به دلیل ناآگاهی ناتوان بودیم.✌️
در کل اینکه عدم توانایی و تمایل هیچ وقت به من اجازه بیان احساساتم ، روبه رو شدن با واقعیات و پذیرفتن خودم را به همان شکلی که هستم را نداد و همیشه در رویا و توهم زندگی میکردم .✌️
همین امر موجب شده بود که همیشه از خودم فراری باشم و خودم نباشم.✌️
نپذیرفتن واقعیت وجودی خودم و شرایط موجودفقط باعث بوجود آمدن رنجش برایم میشود..و با فکر کردن به آن دامنه رنجش هایم بیشترمیشود.✌️
اصلا انسان ناتوان نیست بلکه عدم   تمایل باعث ناتوانی او می شود
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 15 : چگونه عدم توانایی یا عدم تمایل من برای تجربه کردن بعضی از احساسات باعث به و - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۰۹:۱۸ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان