امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 21: برای احساس کردن مجدد چه احساسی ، بیشترین مشکل را دارم ؟
سوال 21: برای احساس کردن مجدد چه احساسی ، بیشترین مشکل را دارم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر14
احساس ترس .گناه وخجالت اضطراب در مقابل بر ملا شدن حقیقت.خود کم بینی حقارت حسادت پوچی شکست تنهای ناامیدی غم افسوس مرگ عزیزان رودرباسی ناتوانی .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر14
بیان احساس دوست داشتن به اطرافیان دیدن و روبه رو شدن با احساس کم اوردن در گذشته احساس کم اوردن امروز جلوی کسی بیان کردن احساسات واقعی به راهنما احساس کردن بعد از سوتی دادن و خراب کردن یک موضوعی روبه رو شدن با نتیجه شکست ها وقتی کسی در موردم تراز می گیرد و یا نواقص من را می گوید
پیام سوال : من همیشه یاد گرفتم به محض اینکه احساس بدی در من شکل می گیرد به جای انکه عاقلانه برخورد کنم و ان احساس را یکی دو بار مجدادا تجربه کنم تا برطرف شود سریعا به یک شکل نادرستی ان را سرکوب و خفه می کنم و اجازه احساس مجدد را به خودم نمی دهم
و در واقع به جای احساس مجدد روی ان سرپوش می گذارم اما امروز باید یاد بگیرم که تمام احساس خوب و بد خود را تجربه کنم و حتی اگر ان احساس متعفن کم اوردن باشد اجازه بدهم و ان را تجربه کنم تا در من به صورت رنجش نهادینه نشود
مهم این است : من باید بگیرم به جای فکر کردن ارزش یابی و تجزیه و تحلیل فقط احساسات را بشناسم و انها را مجددا تجربه کنم و از روی احساسات منفی عمل نکنم و فقط انها را بیان کنم 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، داراب م ، حـمـیـد ، آزاداندیش ، ssaeedg ، ناظر14
بعضی احساسها غیر واقعی هستند که اینها احساس اکتسابیه یعنی احساسی که از رفتارهای دیگران سر میزنه و من را تحت تاثیر قرار میده و از مسیر اصلی خودم خارج میشم و من بررسی میکنم که این احساس متعلق به منه یا نه . من با احساسی که سرچشمه ای غیر از خودم باشه و تحت رفتار و گفتارهای دیگران قرار بگیرم بیشترین مشکل رو دارم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
من برای مجدد احساس کردن احساس ناامیدی - ترس و ناسپاسی امروز مشکل دارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
یاداوری مسایل گذشته و لمس احساساتی که در ان مواقع احساس کردم و نوشتن انها بر روی کاغذ و یا داوری دوباره انها
پاسخ
بعضی احساسات منفی وغیر واقعی
وآزاردهنده هستند که درسوال قبلی به
آن اشاره شد وبعضی واقعی هستند که
ماتوانایی روبه روشدن با آنها رانداریم
وترجیح می دهیم از آنهافرارکرده وآنهاراسرکوب کنیم.

نیازاست که آنهارابررسی وبه آنها توجه کنیم.مثل خشم، عصبانیت، احساس بی کفایتی وشکست، آشفتگی وبی قراری، موردسوء استفاده قرارگرفتن، زیادی یااضافه بودن، مسخرگی، قربانی شدن، یاس ونوامیدی ، غم، پوچی وبی ارزشی، گناه وخجالت، اماندگی، ضعف وشکست.
پاسخ
 سپاس شده توسط eshgholi ، حـمـیـد ، ناظر14
احساس پوچی و بی ارزشی و احساس گناه و خجالت
پاسخ
احساسای خوب?خوشحالی،متکی بودن به خود،دیگرتنهانبودن
،احساس رضایت،احساس شکرگزاری✌️
احساسای بد?احساس رنجش، تحقیرشدن،احساس شکست،ترک وابستگی،احساس بی پولی،عدم ارتباط باراهنما،احساس عصبانیت✌️
منظوراین سوال عوض کردن زاویه دیداست.?
احساساتی که آشفتگی به بار می آوردمثل?احساس نفهمی،مثال در مشارکت جلسه بهبودی به خود
میگویم که بین پاکی بالاهاچه بگویم.?
احساس سرزنش کردن خودم 
احساس تنهایی،احساس بی خدایی
تمام احساساتی که باعث آشفتگی میشوددرزندگی من مشکل ساز
میشود
پاسخ
با سلام....
خیلی از احساسات دردناک حقیقتِ زندگی ما هستند و ما گاهی از آنها فرار میکنیم ما معمولا مالک احساسات مان میشویم آنها را بدوش میگیریم و تا مدتها با خودمان حمل میکنیم.
کسیکه دوستش دارم هر دفعه مرا تحویل نگیرد به مشکل میخورم ، احساس حقارت و به حساب نیامدن ، احساس سوءاستفاده شدن ، احساس بعداز مورد انتقاد قرار گرفتن ، احساس مورد اعتماد قرار نگرفتن ، احساس اینکه بیکار شوم چه میشود ، تایید نشدن ، اینکه روزی واقعیتهای درونم بر ملا شود ، و غیره 

من با احساسات بد همیشه مشکل دارم مسئله این است که این احساسات ممکن است در زندگی من همیشه وجود داشته باشد حالا یا خودم باعث آن شدم یا نشدم اما چرا توقع دارم هیچوقت نباید حالم بد شود مسئولیت من در قبال این احساسات اینستکه آنها را سرکوب نکنم و واکنشهای بیمار گونه از خودم نشان ندهم و با تراز احساسات نقش خودم را پیدا کنم و برای آنها به کمک راهنما کاری کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14 ، محمدرضا مشهد
احساست ما می توانند بردو نوع باشند احساسات خوب واحساسات بد من در زمان مصرف وقتی که دوستان هم مصرفی برای مصرف می آمدند از مواد من مصرف می کردند ومن همیشه فکر می کردم از من سواستفاده می کنند بخاطر همین همیشه در صدد تلافی وسواستفاده از آنها بودم ومواقعی که پای مصرف بودیم وقتی از من تعریف می کردند احساس غرور وقدرت می کردند واین احساساتی را که آن مواقع تجربه کردم را نمی خواهم دوباره تجربه کنم  Heart
پاسخ
بیشترین مشکل من در 2 قسمت مختلف خلاصه میشه:
1. احساسات خوشایند مثه دورهمی ها و حرفای پا منقلی، و یا خاطرات و احساس دلتنگی برای مکان مصرف که در شرایط بهبودی تجربه مجدد احساس اینگونه خاطرات واقعاً ناممکنه و لذا بیشترین مشکل را باهاشون دارم .

2. احساسات بد و ناخوشایند مثه ترس Confused ، حقارت، کینه، خشم Angry ، شرم، حسادت، ناامیدی، بی تفاوتی، شرم و خجالت، که من همیشه برای تجربه مجدد این احساسات بیشترین مشکل را دارم ،

به همین دلیل همیشه یا از آنها فرار می کنم یا به شدت آنها را سرکوب می کنم .   

پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، حـمـیـد
برای تجربه مجدداحساساتی که نتونستم
بفهممشون وازحدواقعی خودخارجه 
حالایاافراطی یاتفریطی ویااحساساتی
که خاطره خوبیوبرام ایجادنمیکنه
برای احساس مجددغم حتی شادی افراطی
واحساساتی که بمن تعلق ندارندمشکل دارند
پاسخ
 سپاس شده توسط یثنا ، ناظر14 ، ناظر9 ، حـمـیـد
درواقع خیلی احساسات هستندکه توتجربه مجددشون مشکل دارم وبهمم میریزندمثل ترس ناامیدی شکست پوچی حتی گاهی ارامش ازخودبیخودمیشم وحس میکنم خوب شدم هراحساسی که شناسایی نام گزاری تملک نشه بهش احترام نزارم نظاره گرش نباشم وباهاش درست عمل نکنم یاسرکوبش کنم ودربرم ازش برام همچنان غیرمنتظرست وهروقت بیادکاردستم میده مثل خشم مثل رنجش
پاسخ
 سپاس شده توسط یثنا ، ناظر20 ، ناظر14 ، ناظر9 ، حـمـیـد
وقتی یه نفر جلوی جمع مسخره میشه حالا یا چهرش یا ظاهرش یا کم بیاره من دچار خجالت میشم
احساس بقیه رو حمل میکنم در لحظه
انتقاد ازم میشه به شدت حالم بد میشه ولی الان بهتر شدم
حس حقارت رو خیلی مواقع مشکل دارم برای احساس مجددش
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر20 ، ناظر14 ، ناظر۱۶ ، محمدرضا مشهد ، حـمـیـد
 سلام

احساس تنهایی
احساس غم
 احساس ترس
احساس دلتنگی در بعضی روزها بابت از دست رفتگان عزیزم.
البته این احساسات در شرایط خاص یا زمانی
 که به زمین بازی احساسات خود مراجعه می نمایم برایم تکرار می شوند...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۱۶ ، ناظر14 ، ناظر۴ ، ناظر6 ، ناظر20 ، ناظر9 ، محمدرضا مشهد ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان