امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25 : چه انگیزه ها و یا چه اعتقاداتی داشتم که باعث می شدند من در آن شرایط ، بدان
سوال 25 :  چه انگیزه ها و یا چه اعتقاداتی داشتم که باعث می شدند من در آن شرایط ، بدانگونه عمل کنم ؟ 
پاسخ
با قبول مسئولیت و کار بیشتر حقوقم بیشترشود و مشکلات مالیم کم شود و توانایی قبول و انجام مسئولیت را دارم چیزی که رئیسم فکر می کرد ندارم 
پاسخ
اعتقادات کلی من این بود که باید عملکرد دیگران خوب باشد و چون باب میل من نبود انگیزه ای می شد تا من تلافی کنم و بدانگونه عمل کنیم  
بعضی از انگیزه ها: لذت طلبی
خودمحوری به هدف رسیدن پیروز شدن به دست اوردن چیزی از دست ندادن چیزی اثبات وجود توانایی در خودم فرار از خودم و خلاء هایم رفع حال بدی انتقام و تلافی اداره کردن و کنترل کردتن دیگران دفاع از خود و حقانیتم رعایت اصول سواستفاده و به منافع خود رسیدن
بعضی از اعتقادات : من عددی هستم
دنیا حول محور من است من قوانین خودم را دارم کسی در چهارچوب من حق اشتباه ندارد همه مطیع من باشند من نباید هیچ وقت کم بیاورم زن باید مطیع مرد باشد من بیشتر از همه می فهمم حق با من است کسی حق اعتراض به من را ندارد ما نژاد برتریم ----(نواقص احساسات)>>(انگیزه ها اعتقادات)>>اعمال و رفتار
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، داراب م ، ssaeedg
تمام انگیزه و اعتقادات من بر اساس خودمحوری ، لذت جویی و بدون تعقل و تفکربود و وقتی در شرایط مختلف از آنها بهره می جستم معمولا با احساساتی که معمولا دردسرساز ، مشکل آفرین و دردناک بود مواجه می شدم.
پاسخ
انگیزه های من در این شرایط خودنمایی و تاییدطلبی بود و اعتقادات پوسیده و کهنه در مورد خودم و دیگران بود.

در بعضی از شرایط خودمو قبول نداشتم و در مواقعی هم بیش از حد خودمو قبول داشتم.
پاسخ
انگیزه?سبب ووسیله و مفهوم آن یعنی چیزی که مرا وادار به ساخت یک احساس یا بوجود آوردن آن احساس میکند?
چیزی که مرا وادار میکندکه یک عمل را انجام دهم?
انگیزه چراهای رفتاری در من است که جهت دهی کلی به رفتارهای من است.?
✌️انگیزه ها ممکن است در شرایط مختلف فرق کنند✌️
اعتقاد?معتقد بودن به چیزی
اعتقاداتی مانند اینکه همه مردم باید مثل هم زندگی کنند?
دیگران مطابق میل من عمل و رفتار کنند?
اعتقادات ما همان باورهایی است که خودمان برای خودمان میسازیم✌️
اول ما باید بدانیم چه چیزی احساسی را در من برانگیخته که بتوانم این سوال را جواب دهم.? مثلا دود کباب احساس من را تحت تاثیر خود قرار میدهد که انگیزه من لذت خوردن آن کباب و اعتقادم این است که کباب موجب سرحالی من میشود?
یا مثلا از باغ میوه ای رد میشوم احساس لذت خوردن میوه در من برانگیخته میشود که انگیزه من خوردن و به دست آوردن آن میوه بصورت رایگان است و اعتقادم همان باوری است که خداوند خوردن میوه در باغ را حلال کرده حالا اعتقادم این میباشد چون خوردن میوه در خود باغ حلال است چه ایرادی دارد سهم خودم را به خانه ببرم.?
یا مثلا چون فلانی در معامله کلاه گذاشته سر من.منم باید به هر قیمتی این مال را از او پس بگیرم حتی با گوشبری..در حالیکه انگیزه من بدست آوردن مال و اعتقادم حق بجانبی و این است که حقم است و حق گرفتنی است.?
در کل زیر بنای انگیزه ها و اعتقادات من خودخواهی ، خودمحوری و لذت طلبی در من است.?
بنابراین معمولا انگیزه و اعتقاد من ترس ، استفاده از نواقص ، خراب کردن دیگران ، تائیدطلبی ، فرار از واقعیات ، اثبات خودم برای دیگران ، حق بجانبی و غیره...است.?
بعد از بوجود آمدن احساسات،کارهایی انجام میدهیم که برای آنها انگیزه ها و اعتقاداتی داریم که در نهایت انگیزه ها و اعتقادات ما موجب شکل گیری رفتارهایمان میشوند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
استفاده از نواقص ، خراب کردن دیگران ، تائیدطلبی ، فرار از واقعیات ، اثبات خودم برای دیگران ، حق بجانبی و غیره...است.?

بعد از بوجود آمدن احساسات،کارهایی انجام میدهیم که برای آنها انگیزه ها و اعتقاداتی داریم که در نهایت انگیزه ها و اعتقادات ما موجب شکل گیری رفتارهایمان میشوند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
با سلام....
اول ببینم انگیزه چیست و اعتقاد چیست؟؟
انگیزه:رفتار و اعمالی که پس از برانگیخته شدن احساساتم انجام میدهم تا صدای احساساتم را که آزارم میدهند را خاموش کنم.

اعتقاد: برای انجام همان رفتارها و اعمال دلیل خیلی خیلی بظاهر موجه ولی غیره واقعی دارم و آنرا حق خودم میدانم. ما یکسری اعتقادات از گذشته برای خودمان درست کرده ایم که اینها انگیزه و عملکرد ما را هدایت کرده کنترل ما را بدست میگیرند و ما بدانگونه عمل میکنیم.

مثال: انگیزه ام کمک و تربیت فرزندم میباشد اما اعتقاد دارم اگر تنبیه ش نکنم تدبیت نمیشو.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
انگیزه های متفاوتی بودند از جمله تایید طلبی ، قدرت بیشتر ، کنترل کردن طرف ، به رخ کشیدن دانش ، انتقام گیری ، لذت طلبی ، باورها واعتقااتی که با آنها بزرگ شدم و...... Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط admin1 ، حـمـیـد
غرورطلبکاری مقایسه حق بجانبی
تنبلی سواستفاده
حتی انگیزه درست باعملکردغلط
نواقص اخلاقی باورهای
خودمحورانه و....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یثنا
من انگیزهام همیشه فضولی لذت ویاخودیادیگرازاری ویابدست اوردن پول واینجورچیزهابوده واعتقاداتم بسته به نوع احساسم متفاوت چون من عمومادونوع احساسوتجربه کردم همه احساساتوبااونامیسنجم خوب بدزشت زیباسیاه سفیدخماری نشعگی وبجزاین احساسی باشه میترسم ازش وسرکوبش میکنم پس اعتقادات اعتیادی ومخرب باهجوم احساسات درمن بوجودمایدومرابواکنش وامیدارد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان