امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 25 : چه انگیزه ها و یا چه اعتقاداتی داشتم که باعث می شدند من در آن شرایط ، بدان
انگیزه?سبب ووسیله و مفهوم آن یعنی چیزی که مرا وادار به ساخت یک احساس یا بوجود آوردن آن احساس میکند?
چیزی که مرا وادار میکندکه یک عمل را انجام دهم?
انگیزه چراهای رفتاری در من است که جهت دهی کلی به رفتارهای من است.?
✌️انگیزه ها ممکن است در شرایط مختلف فرق کنند✌️
اعتقاد?معتقد بودن به چیزی
اعتقاداتی مانند اینکه همه مردم باید مثل هم زندگی کنند?
دیگران مطابق میل من عمل و رفتار کنند?
اعتقادات ما همان باورهایی است که خودمان برای خودمان میسازیم✌️
اول ما باید بدانیم چه چیزی احساسی را در من برانگیخته که بتوانم این سوال را جواب دهم.? مثلا دود کباب احساس من را تحت تاثیر خود قرار میدهد که انگیزه من لذت خوردن آن کباب و اعتقادم این است که کباب موجب سرحالی من میشود?
یا مثلا از باغ میوه ای رد میشوم احساس لذت خوردن میوه در من برانگیخته میشود که انگیزه من خوردن و به دست آوردن آن میوه بصورت رایگان است و اعتقادم همان باوری است که خداوند خوردن میوه در باغ را حلال کرده حالا اعتقادم این میباشد چون خوردن میوه در خود باغ حلال است چه ایرادی دارد سهم خودم را به خانه ببرم.?
یا مثلا چون فلانی در معامله کلاه گذاشته سر من.منم باید به هر قیمتی این مال را از او پس بگیرم حتی با گوشبری..در حالیکه انگیزه من بدست آوردن مال و اعتقادم حق بجانبی و این است که حقم است و حق گرفتنی است.?
در کل زیر بنای انگیزه ها و اعتقادات من خودخواهی ، خودمحوری و لذت طلبی در من است.?
بنابراین معمولا انگیزه و اعتقاد من ترس ، استفاده از نواقص ، خراب کردن دیگران ، تائیدطلبی ، فرار از واقعیات ، اثبات خودم برای دیگران ، حق بجانبی و غیره...است.?
بعد از بوجود آمدن احساسات،کارهایی انجام میدهیم که برای آنها انگیزه ها و اعتقاداتی داریم که در نهایت انگیزه ها و اعتقادات ما موجب شکل گیری رفتارهایمان میشوند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 25 : چه انگیزه ها و یا چه اعتقاداتی داشتم که باعث می شدند من در آن شرایط ، بدان - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۰۹:۲۷ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان