امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 32: چه کارهایی برای پوشیده نگه داشتن ترسهایم انجام می دهم ؟
سوال 32:  چه کارهایی برای پوشیده نگه داشتن ترسهایم انجام می دهم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
تا ببینم چه ترسی باشه ولی بعضی وقته از تفکرات دیگران نسبت به خودم میترسم خودمو جدی میگیرم یا بعضی وقتها شوخی میکنم یا ادای ادمهای شجاع رو درمیارم یا درمورد خودم اغراق میکنم در هر شرایط که بخام از ترسم فرار کنم یا به خاطر اینکه دیگران چه فکری میکنند ترسمو قایم کنم افکارم به راهکار میدن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9
فرار کردن و روبه رو نشدن با انها وابستگی ماسک زدن انکار و بی توجهی گاهی کاری نمی کنم و بی تفاوتم بیان نکردن و خفه کردن انها ترس را با عملی سرکوب می کنم( مثلا ترس از بی پولی را با قرض گرفتن ترس از تاریکی را با سوت زدن و اواز خواندن )- عقب می کشیم و منزوی می شویم از چیزی بیرونی استفاده می کنیم امروز غذا خوردن خوابیدن و افراط در روابط
پیام سوال : وقتی ما می ترسیم همواره دست به اعمالی می زنیک که این ترسها را پوشش دهیم و انها را از نظر خودمان و دیگران پنهان کنیم اما باید بدانم که من اول باید ترسهایم را شناسایی کنم و سپس اقرار به ان و بررسی انها  ان را بر طرف کنم چون به شکل عجیبی تا زمانی که انها پنهان می کنم مجبور به استفاده از انها هستم 
پاسخ
 سپاس شده توسط داراب م ، admin.a ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9
ترس عامل بازدارنده‌ي درونی جهت انجام ندادن کاری یا حالتی و بالعکس یک عامل محرک درونی جهت انجام دادن کاری علی‌رغم میل باطنی است. ترس از آینده و اهدافم باعث می‌شود که تلاش کنم، بعضی مواقع هم دروغ می‌گویم، قضاوت می‌کنم، غیبت می‌کنم و در كل هر کاری می‌کنم که دیگران متوجه ترسو بودن من نشوند، وقتي ترس‌های خودمحورانه مرا از زندگی ساقط می‌کند، من فرار می‌کنم و خود را آدم شجاعی عنوان می‌کنم و گاهی هم با شوخی کردن جلوی ترسم را می‌گیرم، گاهی انکار می‌کنم، گاهی سلطه‌گر می‌شوم. گاهی محبت می‌کنم، پا روی ارزش‌های اخلاقی می‌گذارم، گاهی خود را در شرایط بازگویی قرار نمی‌دهم، گاهی لودگی می‌کنم و دیگران را مقصر جلو می‌دهم و با دیگران مشورت نمی‌کنم.

ایمان یعنی آگاهی کامل ترس یعنی عدم آگاهی
پاسخ
با نواقص شخصیتی ام زندگی می کنم و نقش آدمهای با معرفت و شجاع و با گذشت و سخاوتمند رو بازی می کنم.
پاسخ
ترس یک حقیقت بشری است و همه انسان می ترسند....ما زمانی از چیزی آگاهی نداریم از آن میترسیم?
اولا من باید بدانم که پوشاندن ترس ها موجب انکار در من میشود و زمانی که ترس هایم را انکار کنم نمیتوانم از آنها رهایی پیدا کنم.?
اما کارهایی که برای پوشیده نگه داشتن ترسهایم انجام میدهم?انکار کردن --وانمود کردن خودم به نترسیدن--ماسک زدن--حماقت کردن--تظاهر به نترسیدن--روبرو نشدن با آن ترس ها--دروغ گفتن--خود را به بی خیالی زدن--داد و بیداد کردن--سکوت کردن--حسادت?
دست اول را زدن(مثلا با کسی حرفت میشود از ترس اینکه او نزند تو اول میزنی)?
خود را به ناراحتی زدن--عصبانی شدن و پرخاشگری--مظلوم نمایی--نشان دادن خودم به صبور بودن و خونسردی--خود را شجاع نشان دادن -فرافکنی--بی تفاوتی --ناصادقی کردن و در کل استفاده از نواقصی همچون شهوت رانی?

مهمترین عاملی که موجب پوشیده نگهداشتن ترسهایمان میشود غرور ماست و همین امر موجب میشود با ترس هایمان زندگی کنیم.?

امروز برای من این مهم است که چگونه با ترس هایم روبرو بشوم؟??
اولین و موثرترین قدم برای مقابله با ترس هایمان پذیرش و اقرار آنهاست?
گام بعد ارتباط با راهنما و تهیه ترازنامه?
گام بعد پذیرش و پیدا کردن نقش خود?
دعا کردن و مراقبه و در آخر ایمان و اعتماد به نیروی برتر✌️✌️

ترس عاملی است که اعتماد بنفس را از ما سلب میکندو قدرت اقدام بعمل را از ما میگیرد.
پاسخ
با سلام....
هیچوقت با ترسهایم برخورد مناسب و منطقی نداشتم اصلا بلد نبودم ترسهایم بپذیرم ، آنها را شناسایی کنم و یک راه حل درست برایشان پیدا کنم.
ترس یک حقیت است و در زندگی من وجود دارد چون انسانم و طبیعی ست که از چیزی بترسم اما روبرو نشدن به آن بسیار ترسناک تر است.
من آدمی مغرور پر مدعا و تظاهر میکنم که از چیزی نمیترسم به همین دلیل برای پوشیده نگه داشتن آنها از انواع و اقسام رفتارهای پوششی استفاده میکنم مثل داد و فریاد کردن برای پاک کردن صورت مسئله ، دست زدن به کارهای احمقانه ، عدم حضور در جمع ، توجیه و بهانه ، نگفتن ترس و ابراز آن ، بی تفاوتی نشان دادن ، حرف زدن زیاد ، سکوت زیاد ، مشورت نکردن ، غیبت و قضاوت ، بدگویی ، فحش و ناسزا ، خوار خفیف کردن خودم ، وعده دادنهای دروغین ، باج دادن ، باج گرفتن و غیره....
اینهمه بدبختی رو به جون میخرم که یک کلام نگویم میترسم. 
پاسخ
کارهای زیادی انجام می دهم منجمله ماسک میزنم وقضایا رابرعکس تعریف کرده وخودم را آدم خیرخواه وخوبی نشان می دهم ، بافرار از واقیتها ، سرپوش گذاشتن ،انکارواقعیتها ، مظلوم نمایی کردن برای بی تقصیر نشان دادن خودم
Heart
پاسخ
سلام
در گذشته با مصرف کردن مواد مخدر ترس هایم رو می پوشاندم.
امروزه هم با نواقص گاها ترس هایم را پوشانده نگه میدارم.استفاده از نقص انکار و پرخاشگری و فرافکنی.
پاسخ
به نام خدا
من با ترس ها هم هویت شدم و آنها را بعنوان بخش جدا نشدنی زندگی‌ام پذیرفتم
اگر برای برطرف شدن ترس ها کاری نمیکنم به این خاطره که توان نگاه کردن از زاویه دیگری به مسائل ندارم و همون نقطه‌ای که هستم، نقطه‌ی تمام شده‌ی مسیله من است؛ مثلا من ترس از آزار شدن دارم . تا زمانی که کسی منو آزار نده یعنی همچی طیبیعی و ترس ها خاموش هستن، مغرورانه و با گردن‌کشی با مسائل برخورد میکنم. ولی وقتی کسی غرورم رو تحریک میکنه، متقابلاً ترس ها هم فعال میشن.
اینجاست که واسه سرپوش گذاشتن رو ترس ها ، حفظ ظاهر میکنم نشون میدم که ضعیف نیستم، دنیا رو دشمن خودم فرض میکنم و رفتار جنگ‌طلبانه‌ای مطابق شرایط پیش میگیرم مثلا حرص شخص رو درمیارم، خنده مصنوعی میزنم ، واسه فرار از موضوع و و نپرداختن به خودم، به رفتار دیگران میپردازم، فضای نابرابر مقایسه طراحی میکنم که تو اون فضا خودم رو بالاترین میبینم. بعضی اوقات توی فضای رقابتی که تو ذهنم دارم ،خودم رو بازنده تصورمیکنم ، نسبت به خودم ناامید میشم و مرحله به مرحله به انزوا کشیده میشم و... 
این سوال افکار، رفتار و احساساتی که برای روبه‌رویی با ترس و ضعف خودم حمل میکنم رو شامل میشه
پاسخ
دروغگویی وماسک زدن مهمترین ابزاربرامنه
پرحرفی شلوغ بازی گاهی کم حرفی وانزوا
پرخوری وسیگارکشیدن تقصیروگردن
دیگران انداختن خودموبکوچه علی چپ زدنو....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یثنا
عموما ماسک میزنم روترسهاسرپوش میزارم 
یاسیگارمیکشم نقشه کشی میکنم گاهیم باترسهامصالحه میکنم 
وبعضی وقتهابددهنی وبداخلاقی یافرار
خودموتوجیحدمیکنم وازبیرون سعی میکنم باسکس پول موادتاییدرفیق بازی ویاهرچیزدیگه ای ترسمونشون ندم وخودموقوی جلوه بدم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، یثنا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان