امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 34: نگاه کردن به ، یا افشاء شدن چه چیز ، بیشترین ترس را در من بوجود می آورد ؟
سوال 34:   نگاه کردن به ، یا افشاء شدن چه چیز ، بیشترین ترس را در من بوجود می آورد ؟ فکر می کنم در این صورت ، چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
افشا نکردن خود باعث عدم رشد ما میشود پس افشاکردن یعنی بهبودی ؛‌
سعی در تغییر رفتار کنم تا مورد اعتماد شوم.
اگر این کار را انجام ندهم در ترسهایم غرق و خفه میشوم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
قسمت اول : نگاه کردن به خراب کاریهای که در گذشته داشته ام خسارت ها به نقش خود رد رنجش هایم به دروغ های که در طول بهبودی به راهنما و دیگران گفته ام به احساسات واقعی و و غیر واقعی و زیر نویس های کله ام نگاه کردن و افشاء شدن روابطم سوتی هایم تکرار نواقصی که به راهنما اقرار کرده ام چند بار ترس های که دارم مثل ترس از اب و تاریکی و تنهایی
قسمت دوم سوال : فکر می کنم در این صورت مورد تائید دیگران قرار نمی گیرم
باور دیگران خراب می شود روابطم را از دست بدم مورد قضاوت قرار بگیرم دیگران بفهمند من چیزی نیستند و دیگر من را تحویل نگیرند انباشته های منفی ام خراب شود کسی به من احترام نگذارد از من نترسند راهنمایم من را طرد کند و از من دور شود کسان یا چیزی را از دست بدهم
پیام سوال : بعضی مواقع در بهبودی یا در گذشته اعمالی را انجام داده دایم یا در حاب انجام اعمالی هستیم یا ترسهای داریم که انها را به صورت راز در خود نگه می داریم و همیشه می ترسیم  وبه خود می لرزیم که افشاء نشوند در حالیکه من باید بدانم امروز چیزی برای ترسیدن وجود ندارد و من مکی توانیم همه چیز خود را در جای مناسب افشاء کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg
افشاء شدن نقايص شخصیتی‌ام و اینکه با خود واقعی‌ام روبرو شوم یا دیگران مرا طرد کنند، ترس از ریختن آبرو و برگشتن به گذشته و دوران اعتیادی ندیدن واقعیت‌های درونی، ترس از افشاشدن رازها و واقعیت خودم، روبرو شدن با احساساتم، ترس از قضاوت دیگران و ترس از اینکه متوجه افکار منفی و مخرب من شوند، ترس از اینکه تمامی آنچه که دارم از دست بدهم و کارهای را که برخلاف ارزش‌هایم انجام داده‌ام دیگران بفهمند. همه‌ي این‌ها موجب شدت ترس و برهم خوردن تعادل و موجب ایست و یا بازگشت به عقب در زندگی‌ام می شد.
پاسخ
به آن قسمتهایی که به مال و ناموس دیگران تجاوز کرده ام و یا از اعتمادشون سوءاستفاده کردم.
اگه افشاء بشه احتمال هر پیامدی رو از قبیل تلافی از سوی آنها و یا مجازات احکام قضایی، و از دست دادن آبرو و اعتبار و اعتماد و ..... دارد.
پاسخ
ترس اگر بر اساس آگاهی باشد حصار امنی بوجود می آورد.?
من به واسطه ترس می خواهم حقارت هایم را دیگران نبینند و ترسها را هر چقدر بیشتر نگهدارم (مثل رنجش)بزرگتر میشوند.?
توضیح اینکه?نگاه کردن،به نواقص درونی برمیگردند??
(مثل روبرو شدن با واقعیت های خودمان) 
و افشاء شدن به رازها بر میگردد
(مثل رازهایی که ما نسبت به دیگران یا دیگران نسبت به ما دارند)...?
حالا??
از افشاء و برملاء شدن نواقص و رازهای درونی--افشاء شدن خلاف ها و قانون گریزی های که داشتم--از اطلاع و آگاهی پیدا کردن دیگران از واقعیت های زندگی و فهمیدن گذشته ام?
سوءاستفاده های که داشته ام--دوستی با جنس مخالف و روابط نامشروع و خلاف عرفی که داشته ام?
دزدی ها ، دروغ ها ، تهمت ها و کلا کارهای زشت و خلاف عرف و قانون--شهادت های دروغی که داده ام--آسیب های که زده ام میترسم?
چون اینها خلاف ارزش ، اصول و خلاف عرف اجتماعی بوده اند که در آن زندگی میکنم.✌️
و اینکه فکر میکنم که اگر دیگران اینها را بفهمند چه قضاوتی در مورد من میکنند و دیگر من نمیتوانم سر بلند کنم و به آنها نگاه و در میان آنها زندگی کنم?
 چون فکر میکنم با این وجود باید همیشه احساس گناه و خجالت بکنم..?
بنابراین باید از ترس هایم تراز
بگیرم و ریشه ی آنهاراپیدا کنم و
بپذیرم و اقرار ومشورت کنم تا
از شر افکار واحساسات بد ،
رهایی پیداکنم
پاسخ
با سلام....
نگاه کردن به اشتباهاتی که از سر نا آگاهی انجام دادم ، نقصهایم و نوع نگاهم به جنس مخالف ، دروغهایی که به خانواده ام گفتم ، پولهای ناسالمی که بدست آوردم ، افکارم و چیزهایی که به آنها در طول روز فکر میکنم ، روابطه نا سالمی که داشتم یا دارم ، دروغهایی در جلسه مشارکت کردم ، دروغهایی که به راهنما گفتم ، سوءاستفاده هایی که از من شد ......
فکر میکنم مورد تنفر اطرافیان قرار میگیرم ، رهجوهایم مرا ترک میکنند ، دستگیر میشوم ، خانواده شغل یا موقعیت اجتماعی خود را از دست میدهم ، احساس بدی نسبت خودم پیدا میکنم و بهبودی را رها میکنم،

اما باید بدانم که قرار نیست این موارد را به همه بگویم قرار است با کمک فقط راهنما نگاهی به ترسهایم بیندازم ببینم چه ترسهایی از دیروز تا امروز وجود دارند که باعث شده خودم را مورد اذیت و آزار و قضاوتهای بیرحمانه قرار بدم یا در حال انجام چه کارهایی هستم که ممکن است بهبودی مرا بخطر بیاندازد.
خیلی از ترسهای من تصورات باطل و نگاه غلط خودم به خودم و اطرافم میباشد که در این سوال به آنها میپردازم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، AminSabouri
با سلام خدمت همه عزیزان همدردم
افشا شدن خیلی چیزها مرا آزار می دهد ، افشا شدن سواستفاده هایی که کرده ام  از همه چیز وهمه کس مثلا: از اعتمادخانمم سواستفاده کردم وبا جنس مخالف دوست میشدم ورابطه داشتم ،از اعتماد دیگران سواستفاده می کردم ودزدی می کردم ، از اعتماد دیگران سواستفاده می کردم وقضایا را طوری که برایم منفعت داشت بیان می کردم ، وقتی کسی برای حل مشکلی از من درخواست کمک می کرد قبل ازانجام خواسته هایش به منافعی که به من می رسید حساب کتاب می کردم و..... ولی الان شکر خدا دارم سعی می کنم که یک زندگی بر طبق اصول انجمن بنا کنم ودر همه کاراول از خداوند کمک می گیرم ودر هرکاری سعی می کنم که اول مشورت کنم وبعد کاردرست را انجام دهم می دانم سخته ولی ایمان دارم که اگر بخواهم باتکرار وتمرین می تونم موفق بشم برام دعا کنین Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر12 ، AminSabouri
نگاه کردن به شدت بیماری به ترسوبودن
خودم تقصیرخودم بودن وافشاشدن درونم
بیشترین ترس رابرام بوجودمیاره ترس از
رسوایی سرزنش شدن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
خسارت هایی که در دوران مصرف زدم و درحال حاضر جبران نکردم،ترس از دست دادن نزدیکان و کسانی که حمایتم میکنند،ترس از اینده
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
نگاه کردن به رفتارهای اعتیادی وخراب کاریهایی که کرده ام وافشاشدن ترسهاوشدت بیماری 
برایم هراس انگیزاست من خودموادمی حق بجانب ودرست میدونستم که بخاطربدیهاوناامنی هایکارهایی کرده ام اماحالاوقتی بخودم نقشم باورهام رفتارهام نگاه میکنم متوجه میشم چقدرکج خلق ترسووبدرفتاربوده ام وادمی بودم بیمارواین برام ترسناکه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان