امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 43:آیا تا به حال رابطه ای را از بین برده ام ، با این فکر که به هر حال از این را
بله?بیشتر ریشه آنها از ترس این است که نکند از من سوءاستفاده کنند .بنابراین رابطه را برهم
 میزدم ?
خودخواهی و خودمحوری یکی دیگر از عوامل برهم زدن روابط من بود ?
یکی دیگر نگه داشتن افکار بحرانزا ( نگه داشتن افکار بحرانزا موجب می شد همیشه بدبین بوده و مسائل کوچک را بزرگ می کرده و همیشه احساسی فکر کنم )?
بیشتر روابط من بر اساس ناصادقی - سوءاستفاده - سودجویی - انحصار طلبی ( فقط باید رفیق من باشد ) - با خودخواهی بنا شده بود? 
 هرگاه رابطه پنهانی داشتم از ترس خار شدن آنرا برهم می زدم? 
وقتی سودی در رابطه‌ای نمی دیدم آن را برهم می زدم? 
برخی مواقع از ترس اینکه طرف مقابل در آینده خواسته‌های از من داشته باشد رابطه را برهم می زدم به خاطر هم رای و هم نظر نبودن طرف مقابل رابطه را برهم می زدم? 
به خاطر انتظار کمال از دیگران رابطه را با آنها بر هم می زدم?
 به خاطر رعایت حال شخصی ثالث رابطه را قطع می کردم.?
یکی دیگر از عوامل برهم زدن روابط در نظر گرفتن منافع شخصی خود و عدم در نظر گرفتن منافع دیگران بود..?
به هر حال اکثر روابطی را که من برهم می‌زدم یا می زنم به خاطر? ترس ، نداشتن ثبات احساسی و به عبارتی نداشتن تعادل در مدیریت افکار و احساساتم می باشد.✌️
به چند دلیل من نمی توانستم رابطه را صحیح بر قرار کنم
?1- تکنیک رابطه نداشتم ( توهمی رابطه می گذاشتم )?
?2- نمی دانستم تغییر رابطه را خوب تنظیم کنم?
?3- جایگاه شناسی را نمی دانستم?
?4 - از خود آدرس غلط می دادم ( آنقدر خودم را گنده می کردم که روزنه سوءاستفاده دیگران را از خودم مهیا می کردم )?
?5- به نمودهای طرف دقت نمی کردم ( یعنی با وجودی که اگر به طرف خوب دقت می کردم خصلت های او را می فهمیدم و برابر با خصلت ها و رفتارهایش با او ارتباط برقرار می کردم )?

در نتیجه?
صدمات اولیه ای که از رابطه دیده ام را پیدا کرده و بنویسم? 
 اگر بدی در ذهن من مانده آن را پیدا کنم ?
 رابطه‌ای که از روی اجبار ( ترس ، لذت ، سوءاستفاده ) باشد باید قطع کنم ?
 رابطه باید از روی اختیار باشد.✌️
رابطه را وقتی صدمه آور می دانم که از رابطه اولیه لطمه دیده باشم مثلا?وقتی همکلاسی من دفترم را دزدید باعث شد با ناامنی رابطه برقرار کنم یا وقتی بچه محل مرا دعوا کرد باعث شد از اینکه دعوا و درگیری رخ دهد رابطه را به این بهانه قطع کنم.?
ما یک مسیر را با افراد متفاوت دنبال می‌کنیم و همین باعث شکست ما می شود ?
 در روابط تکرار یک اشتباه یعنی شکست ?
در روابط تاییدطلب و تنوع طلب هستیم.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 43:آیا تا به حال رابطه ای را از بین برده ام ، با این فکر که به هر حال از این را - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۵/۴، ۰۹:۵۸ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان