امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 65: آیا با تمایلات جنسی دیگران راحت هستم ؟ اگر نه، چرا ؟
 سوال 65:  آیا با تمایلات جنسی دیگران راحت هستم ؟ اگر نه، چرا ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 14 ، ssaeedg
هر قدمی یک اصل کاربردی دارد یعنی یک کاری باید انجام بدهیم واصل کاربردی قدم 4 شناسایی است . ما در قدم چهارم به درون خودمون به اخلاقیلاتمان نگاه میکنیم ویکی از این اخلاقیات اخلاق جنسی است ونگاهی که به این غریزه داریم ..این سوال وسوال قبلی میخواهد که ما شناساایی کنیم که ایا با تمایلات خود ودیگران راحت هستیم اگرنه دلیل ان را پیدا کنیم که حتما یک شنیده از طرف دیگران است وکه تبدیل به یک باور شده است وما هم داریم از نگاه اجتماع به این تمایلات وگرایشات نگاه می کنیم من به تجربه دریافتم که اگر من با تمایلات خود ودیگران راحت نیستم بخاطر اینکه مذهبم تعریفی از این غریزه داره واینکه دیگران هم به خاطر مذهبشان هر زمانه که دو نفر را باهم دیدند قضاوتشان کردند چون فکر کردند گنا ه ست وپیش خدا مجازات داره حالا من ناخوداگاه از دیگران این باورهارو کسب کردم ویابهم تحمیل شدند وهرزمان که میشنوم ومیبینم پسر دختری باهم در ارتباط هستند من راحت نیستم وقضاوت ودخالت میکنم بعضی وقتها هم به خاطر تعصب ها وباورهای پوسیده من من با تمایلات جنسی دیگران راحت نیستم من باید یاد بگیرم که اگر کسی گرایش جنسی به سمت جنس موافق یا مخالف داره راحت باشم چون به من ربطی نداره ودخالتی نباید بکنم چون وقتی من راحت نیستم قضاوت ودخالت میکنم من باید یاد بگیرم که اصول وباورهای درست رو پیدا کنم و زندگیشان کنم نه باورهایی که درمورد تمایلات جنسی از دیگران شنیده ام واجازه بدهم دیگران زندگی جنسیشان را زندگی کنند وفکر خودم رو درگیر نکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر4 ، ناظر 6 ، ناظر 14 ، admin2 ، ssaeedg
خیر همیشه در جنگ هستیم تمایلات جنسی طرف میشود رفتارهایش
مثلا کسی در ایام خاص مذهبی تمایل به رابطه ندارد اما ما خودخواهانه رابطه برقر ار میکنیم
طرف پریوده یا در حالت ناراحتی اما ما
رابطه برقرار میکنیم
یا در موقعیتی خاص هستیم مکان نامناسب طرف تمایل ندارد ما خواهامن رابطه هستیم و یا گاهی برعکس طرف تمایل دارد و ما سرکوب میکنیم
 پیام سوال : همانطور که خداوند در فلسفه افرینش ما تمایلات جنسی و غریضه شهوت را ایجاد کرده است و رفتارهای جنسی دارم همسر و یا کسی که با رابطه سالم دارم تمایلات جنسی دارند و و ما باید نیاز و تمایلات جنسی و رفتار ها ی انها را در نظر بگیریم و جنگ نکنیم 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر4 ، ناظر 14 ، admin2 ، ssaeedg
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۰ عصر)admin.a نوشته است:  سوال 65:  آیا با تمایلات جنسی دیگران راحت هستم ؟ اگر نه، چرا ؟
بله پذیرفته ام که همه درک هم راندارند و طرز دیدشان نسبت به این موضوع باهم متفاوت است گاهی مورد قضاوت دیگران قرار میگیرم ولی امید به این دارم خداوندی هست ناظر وشاهد به اعمالم و همه جوره رفاقتش برای من ثابت شده ودریچه رحمت ودریای محبت وپیامهایش همیشه برای منی که میخواهم رو به رشد باشم باز هست
پاسخ
 سپاس شده توسط amir sh ، حـمـیـد ، ناظر4 ، ناظر 14 ، admin2 ، ssaeedg
یکی از دلایلی  که  باعث می شود من
با تمایلات جنسی دیگران راحت نباشم
خودخواهی های من است و دراین رابطه من ازروی وسوسه عمل می کنم .

هروقت من تمایل به برقربری رابطه
جنسی دارم وطرف مقابلم ندارد به هم
میریزم.

یکی دیگرازدلایل آن انحراف فکری
وقضاوت کردن من است.

من درموردتمایلات جنسی دیگران قضاوت کرده وافکارم پریشان می شود ، چون خودم بااین قسمت مشکل دارم.

موضوع  روابط جنسی  برای من حل
نشده و رفتارها وتمایلات جنسی را جزئی اززندگی ویک رفتارعادی جهت پاسخ دادن به تمایلات درونی وغریزه
انسانی خود نمی دانم ودراین مورد دچار
جنگ وقضاوت هستم.

راهکار : 

تغییرباورها ، قضاوت نکردن و پذیرش روابط جنسی به عنوان یک غریزه پاک الهی وپاسخ دادن به تمایلات جنسی دریک چارچوبه مشخص کمکم  می کند که با تمایلات جنسی خودم ودیگران در صلح باشم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4 ، ناظر 14 ، admin2 ، حـمـیـد ، ssaeedg
پارسا نمایی مانع پذیرش تمایلات جنسی دیگران میشه.
دیدگاهم در این نقص شخصیتی ام اینه چون من پاکم همه باید پاک باشند
اما غافل از اینم که من در شرایط دیگران نبودم که بخوام درکشون کنم.

اما سوال قبلی با درون نگری به اعمال و رفتار خودم منو به درجه ای از فروتنی می رسونه که من مسئول بهبودی خودم هستم.
پاسخ
یکی از دلایلی  که  باعث می شود من

با تمایلات جنسی دیگران راحت نباشم

خودخواهی های من است و دراین

رابطه من ازروی وسوسه عمل می کنم .

هروقت من تمایل به برقربری رابطه

جنسی دارم وطرف مقابلم ندارد به هم

میریزم.

یکی دیگرازدلایل آن انحراف فکری

وقضاوت کردن من است.من

درموردتمایلات جنسی دیگران قضاوت

کرده وافکارم پریشان می شود ، چون

خودم بااین قسمت مشکل دارم.

موضوع  روابط جنسی  برای من حل

نشده و رفتارها وتمایلات جنسی را

جزئی اززندگی ویک رفتارعادی جهت

پاسخ دادن به تمایلات درونی وغریزه

انسانی خود نمی دانم ودراین مورد دچار

جنگ وقضاوت هستم.

راهکار : 

تغییرباورها ، قضاوت نکردن و پذیرش روابط جنسی به عنوان یک غریزه پاک الهی وپاسخ دادن به تمایلات جنسی دریک چارچوبه مشخص کمکم  می کند که با تمایلات جنسی خودم ودیگران در صلح باشم .
پاسخ
در گذشته به هیچ عنوان حاضر به شنیدن حرف هایی در مورد مسایل جنسی زا نداشتم . واگر مطلبی در مورد تجاوز جنسی در رسانه ها می شنیدم ویا می خواندم .خود را جای قاضی قرار داده وفرد خاطی را به مرگ محکوم می کردم بدون اینکه شرایط آنها ویا اینکه در چه موقعیت بوده اند بگذارم . اما حالا درک می کنم که تمایلات جنسی یکی از غرایضی است که خداوند در وجود انسان برای تداوم بقاع نسل و باید از تمایلات طبق .عرف شرع وقانونی استفاده کرد .نه تجاوز .زورگیری .ناخواسته.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4 ، admin2 ، حـمـیـد ، ssaeedg
نه
چون من کاملا خودمحور و خودخواه هستم
عمدتا هر وقت خودم تمایل داشته باشم فعالیت جنسی خواهم داشت
و معمولا به تمایل جنسی طرف مقابلم اهمیتی نمی دهم و اگر هم باشد باز هم از سر اجبار
درست مثل زمان مصرف، که به اجبار به مصرف رسیدم
اینجا هم من مصرف کننده هستم
چون هنوز خودخواه و خودبین هستم
و رفتارهایی را هم انجام می دهم که خودم دوست دارم و نگاه نمی کنم آیا طرف مقابلم هم از این رفتار یا نوع رابطه راضی هست
و او چطور به لذت و ارگاسم می رسد برایم مهم نیست و لذت خودم برایم در اولویت است.
برای خودم تحت هر شرایطی رابطه را می خواهم حتی زمانی که به لحاظ فیزیولوژی و پریودی آمادگی این کار را ندارد
اما در عکس این حالت به شدت خشمگین می شوم. Angry
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر 14 ، admin2 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان