امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 67 :یک رابطه سالم را از نظر خودتان تعریف کنید ؟
 سوال 67 :یک رابطه سالم را از نظر خودتان تعریف کنید ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 14 ، ناظر4 ، محمدمهدی ۱۲
رابطه سالم رابطه ای است که از فاش شدن آن نزد دیگران احساس گناه و خجالت نکنم بر پایه اصول و اعتقادات سالم باشد، احساسات طرف مقابل و خودم را در نظر گرفته باشم، بر خلاف عرف جامعه ای که در آن زندگی می کنم نباشد و...
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 6 ، ناظر 9 ، ناظر 10 ، ناظر 14 ، ناظر4 ، محمدمهدی ۱۲
هدف مشخص باشد زیربنا عشق و احساسات باشد عاطفی باشد بدون شرط و شروط باشد مرزها مشخص باشد و رعایت شود در ان سواستفاده نباشد صادقانه باشد فقط به فکر ارضائ خودم نباشم به احساسات طرف مقابل احترام بگذارم برای پر کردن خلائ روحانی و تنهای نباشد موقعیت شناسی داشته باشم دروغ و گول زدن نباشد بی ملاحظگی نباشد از روی خودخواهی نباشد تمایلات طرف را در نظر بگیرم خسارت نباشد به دور از نواقص باشد  و برای رفع خشم نباشد قبل از رابطه صحبت شود و اول ارضاء عاطفی شویم خودخواهانه و برای رسیدن به منافع شخصی یک طرف نباشد برای اسیر کردن طرف مقابل نباشد 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin.a ، ناظر 9 ، ناظر 10 ، ناظر 14 ، ناظر4 ، محمدمهدی ۱۲
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۲ عصر)admin.a نوشته است:  سوال 67 :یک رابطه سالم را از نظر خودتان تعریف کنید ؟ 
رابطه ای که بدون زیر بنای منفی ومخرب باشد به قصد کمک و پیشبرد در راه تکامل و به خدا نزدیک شدن باشد
پاسخ
 سپاس شده توسط amir sh ، حـمـیـد ، ناظر 8 ، ناظر 6 ، ناظر 9 ، ناظر 10 ، ناظر 14 ، ناظر4 ، محمدمهدی ۱۲
رابطه ای هست که در ان هیچ دخل وتصرفی در ان نباشد
یعنی همیشه نباید به کام من باشد باید ان رابطه دو طرفه 
باشد
ودرانجمن نباید رابط پولی داشته باشیم چون همین ممکن می شود که به مشکل بخوریم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، admin.a ، ناظر 6 ، ناظر 9 ، ناظر 10 ، حـمـیـد ، خشایار ط ، ناظر 14 ، ناظر4 ، محمدمهدی ۱۲
با سلام خدمت همه همدردان:
رابطه ایی که در آن از احساسات، عقلانی استفاده شود بنظر من یک رابطه سالم است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 10 ، حـمـیـد ، admin.a ، ناظر 9 ، خشایار ط ، ناظر 14 ، ناظر4
رابطه ایکه هدفمند باشه و از روی اجبار نباشه مثل رابطه بر اساس نیاز مالی . رابطه ایکه توانایی و قابلیت زندگی کردن رو افزایش بده و بر پایه احترام و قدر شناسی باشه چون وقتی با بعضی افراد دوست میشی دیدگاه متفاوتی از زندگی پیدا میکنی و صداقت و راستی رو با روشی جدید کشف میکنی که بویی از ریا و دو رنگی نداره .رابطه سالم تغییرات مثبتی در زندگی ایجاد میکنه و استقبال از آن خلاقیت و نوآوری رو در خیلی از مسائل زندگی آموزش میده و جلوی خیلی از اتفاقات بد و مشکل ساز رو میگیره.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 9 ، ناظر 10 ، خشایار ط ، آزاد۰ ، ناظر 14 ، ناظر4
رابطه سالم رابطه ایی که همه چیز توش تفکیک شده :
عشق  و  سکس ۰۰۰۰۰
تو این رابطه هر دو طرف باید بدون ترس بتوانند در بیان اعتقادات و احساسات خود آزاد وراحت باشند وبدون هیچ ترسی بتوانند آن را بیان کنند۰
نظام ارزشی خود وطرف مقابل در نظر گرفته شده باشه
کنترول وسواستفاده نباشه شخصیت رو تغییر نده
اون چه که هسی تو اون رابطه دیده بشه 
رابطه ایی که امکان حفظ ش وجود داشته باشد
ینی برقراری حفظش همیشه وجود داشته باشه و راحت نشه بهم ش زد
رابطه ایی که اهمیتش رو هر دوطرف درک کرده باشند
رابطه ایی که احساس طرف به اندازه احساس خودت در نظر گرفته شده باشه واحساس قربانی بودن نکنی
تو رابطه سالم هیچ پیش شرطی وجود نداره
وباید درک شرایط در نظر گرفته شده باشه
از همه مهمتر احساس گناه وخجالت در آن نباشه وتوش حس وفاداری باشه ینی توی اون رابطه هرزه گری نکنیم
علاوه بر خودم ودیگران خسارت وارد نکنیم
در کل رابطه ایی که خواست خدا در آن وجود داره باعث رشد وتعالی وحال خوب دو طرف ودیگران میشه
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، ناظر 14 ، ناظر4
رابطه‌ای که طبق معیارهای اخلاقی و ارزشی و موازین و عرف و اجتماع، رابطه‌ای را که بر مبنای اصول روحانی و خدامحوری و دگرخواهی باشد. رابطه‌ای که نه دیگران را مورد سوءاستفاده قرار دهم و نه اجازه‌ي سوءاستفاده شدن را به دیگران بدهم و در آن هدف، تعالی و رشد روحانی باشد نه ارضاي لحظه‌ای و زودگذر و رابطه‌ای که منجر به خسارت و لطمه به دنیای پیرامون و دیگران نشود رابطه‌های که ما را از گمراهی و جهالت به سوی کمال و رشد هدایت کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4
رابطه ای که بر اساس عشق و محبت باشه.
رابطه ای که در چارچوب موازین اجتماعی باشه.
رابطه ای که دوطرفه باشه نه یک طرفه
رابطه ای که فقط برای ارضاء نیازها و خواسته ها نباشه.
رابطه ی سالم رابطه ای است که در آن رابطه منافع دیگران بر نفع شخصی مقدم باشه.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4
یک رابطه ای سالم است که احساسات پنجگانه درآن دخیل باشد و افکار و احساسات بصورت کامل در آن رابطه نقش داشته باشند نه اینکه جسم من در رابطه باشد و افکار و تصوراتم در دنیای خیالی خودم نرد عشق را باشخص دیگری بازی کنددر یک رابطه سالم  رضایت هر دو‌ طرف مد نظر بوده و احساسات طرفین لحاظ میشود کسی دنبال خود جویی و رفتار خودخواهانه نیست و ارضا شدن طرف مقابل باعث احساس نشاط ،آرامش و رضایت مندی میشود و سه هدف مهرورزی ،عشق یا ادامه حیات و تنازع بقا را دنبال میکند و پس از برقراری رابطه هر دو طرف احساس سبک بالی و آرامش دارند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4
رابطه که از روی صداقت و دوست داشتن واقعی باشد ،رابطه ای که هردو طرف از صمیم قلب دوست داشته باشند که رابطه داشته باشند ، رابطه ای که سو استفاده در آن نقش نداشته باشد ، در مرحله بعد مخالف عرف و شرع نباشد .رابط ای که در جامعه واجتماع و تعالیم دینی مذمت نشده باشد که انگشت نما شوی .ورابط ای که باعث دوری از خداوند نشود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان