امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 74:ایا به نیروی برتر خود اعتماد می کنم تا در زندگی من کار کند و ابزاری که به ان
#1
سوال 74:ایا به نیروی برتر خود اعتماد می کنم تا در زندگی من کار کند و ابزاری که به ان نیازدارم تا به کسی خسارت نزنم را برایم فراهم کند ؟ ایا تمایل دارم که با این احساسات دردناک زندگی کنم تا زمانی که این احساسات دردناک از طریق این قدم تغییر کند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 14
#2
بله .برای من نیروی برتر یعنی خداوند ، راهنما ، جلسه ، مشورت ، قدم و هر چیزی که برنامه پیشنهاد می دهد .
در همه موارد روزانه از نیروی برترم می خواهم تا کمک کند من با آگاهی پیدا کردن به رشدی برسم تا به دیگران خسارت نزنم تا بعد بخواهم آنرا توجیه کنم .
ولی در مواردی مثل شهوت ، پول و قدرت وقتی در شرایط قرار می گیرم خیلی سخت از خداوند و نیروی برتر درخواست کمک می کنم .این سه مورد مواردی است که برای لذت طلبی که دارد اعتماد به نیروی برتر را ضعیف می کند .
زمانی که من برای لذت طلبی ( شهوت ، قدرت و ثروت ) به کمک نیروی برتر مجبور به عدم مصرف می شوم درد می کشم تا در آینده بتوانم از این احساس بد دور شوم .مثلا من با شرایط سخت مالی که الان دارم از فرصت سوء استفاده یا رشوه و زد و بند کنار می کشم و با استفاده نکردن از این شرایط به نیروی برتر فرصت می دهم برای من کار کند تا در آینده احساس خوب را تجربه کنم به خاطر خسارت نزدن به دیگران در زمانی که حالم و احساسم خوب و درست کار نمی کرد .
یا مثل درد ناشی از ترک نواقصی مثل خود ارضایی و غول 2 بازی کردن که تنها با درد کشیدن و مصرف نکردن می شود به نیروی برتر اجازه داد برای من کار کند تا از این احساس بد خلاص شوم و احساس درد من به احساس لذت تبدیل شود .
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر4 ، حـمـیـد ، ناظر 6 ، ناظر 14
#3
بله اعتماد میکنم چون خداوند می تواند به من کمک کند و ابزاری به من بدهد تا کمتر از نواقص و بیماریم برای خسارت زدن به خود و دیگران استفاده کنم
ابزارها : برنامه
اصول روحانی راهنما کارکرد قدم های بعدی مشارکت خدمت
قسمت دوم سوال : بله  در واقع میدانم این احساسات بد برطرف می شوند اما هر چند دردناک است ولی طبیعی است و باید مدتی درد ان را با خود حمل کنم تا با کارکرد قدم ها ی بعدی مخصوصا قدم پنجم و هشتم  و نهم و وقتی نیاز به بخشیده شدن پیدا کردیم و جبران خسارت کردیم به کاهش این درد خیلی کمک می کند
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر4 ، حـمـیـد ، ناظر 14
#4
(۱۳۹۸/۱۰/۲۶، ۰۳:۰۶ عصر)admin.a نوشته است: سوال 74:ایا به نیروی برتر خود اعتماد می کنم تا در زندگی من کار کند و ابزاری که به ان نیازدارم تا به کسی خسارت نزنم را برایم فراهم کند ؟ ایا تمایل دارم که با این احساسات دردناک زندگی کنم تا زمانی که این احساسات دردناک از طریق این قدم تغییر کند ؟ 
بله هنگامی که طرز فکرم را عوض کنم و به روال گذشته نخواهم زندگی کنم نا خواسته به لطف خدا بسیاری از کارهای ضد ارزش گذشته که به خاطر رسیدن به خواسته هایم را انجام میدادم انجام نخواهم داد از جمله همین دروغ و زبون بازی وماسک زدن_بله چرا در هر قدم هنگام عمل به خواسته های  اصولی هر قدم به نقطه عطف-ارامش-آزادی-رهایی رسیدم ورشد کرده ام از همین اکنون تمایل خود را نسبت به فرایند این قدم اعلام میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط amir sh ، admin.a ، ناظر4 ، حـمـیـد ، ناظر 6 ، ناظر 14
#5
سلام.
آری دوست داشتن این مهم یکی از مسائلی است که هر روز با آن دست و پنجه نرم میکنم و در درون خود هر روز احساس دو راه وجود دارد را به چالش می کشم.ولی دوست داشتن کافی نبود و آرامش عودت داده شده طول چندانی نمی کشید،پس تصمیم گرفتم در عمل نیز با تمرین روزانه در این مسیر پیشرفت کنم که با حمایت و هدایت دوستان همدردم موفق هم شدم.
دیگر بس است درد کشیدن و ندانستن
احساس درد در جنبه جسمانی من شاید به گونه ای باشد که قادر به تحمل آن باشم ولی همین احساس وقتی در روح من رسوخ می کند دیگر تحملش دشوار می شود و دلیلش نیز آسیب مستقیم آن به روحانیت بهزاد معتاد است.
پیروز باشید.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، amir sh ، ناظر 6 ، حـمـیـد ، ناظر 10 ، ناظر 14
#6
هیچ انسانی نمیتواند خودش را خفه کند.
چون نیازها برطرف خواهند شد ونمیشود ازآن جلوگیری کرد.
ولی من نمی دانم که به چه چیزی نیاز دارم. خواسته های من به قدری دچار بزرگنمایی و افراط شده است که توانایی دیدن حقیقت راندارم کافیست بیماری من و پرده ای که در جلوی چشمان من کشیده شده است کنار بروند و ابزاری که خداوند در این زمینه به من میدهد آگاهی است .شناختی درباره انچه که من واقعا نیاز دارم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، admin.a ، ناظر 6 ، حـمـیـد ، ناظر 10 ، زونیک ، ناظر4 ، ناظر 14
#7
بله: با توجه به شرایطی که تا به امروز برایم فراهم کرده به او اعتماد می‌کنم و سعی می‌کنم تا به کسی خسارت نزنم. گاهی براي این‌که بتوانم این احساسات را کنار بگذارم درد زیادی متحمل می‌شوم، گاهی مرور زمان همه چیز را درست می‌کند باید اعتماد کنم تا با دردهای حاصل از نقايص و احساسات ناشناخته زندگی نکنم. گاهی خودمحوری موجب فراموشی من می‌شود، ارتباط با خداوند وجدان مرا بیدار خواهد کرد و خسارت زدن به دیگران مرا از مبدا هستی دور خواهد کرد. باید بیان کنم و بپذیرم تا بتوانم کمک خداوند را دریافت کنم.
پاسخ
#8
بله.
برای رهایی از دام اعتیاد من مسیر بهبودی رو انتخاب کرده ام زیرا مسیر بهبودی تنها راه درست زندگی است که اعضای در حال بهبودی با پیمودن این مسیر زندگی به روال برنامه رو تجربه می‌کنند
و اینکه من این راه رو انتخاب کرده ام اکثر راههای فرعی رو برای فرار از واقعیت خودم تجربه کردم و نهایت سر از مصرف مجدد در آوردم.

و بخاطر اینکه باری دیگر تجربه نکنم اون ناراستی و نادرستی رو این بار خداوند را به زندگیم دعوت کرده ام تا منو هدایت و حمایتم کنه تا بتونم با واقعیت زندگیم و احساساتم آشنا بشم و نحوه برخورد با آنها را یاد بگیرم و باهاشون کنار بیام.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان