امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 80: به کدامیک از اهدافم دست پیدا کرده ام ؟ آیا هدفهای دیگری دارم که بدنبال تحقق
سوال 80:  به کدامیک از اهدافم دست پیدا کرده ام ؟ آیا هدفهای دیگری دارم که بدنبال تحقق آنها باشم ؟ آنها چه هستند و من چه اقدامی برای تحقق آنها می کنم ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
مهمترین هدف من از کارکرد قدم 4 شناخت علل ودلایل عود مجدد بیماریم بود اینکه اساسا چه چیزی مرا بیمار کرده.....برای دستیابی به این هدف پیشنهاد قدم چهارم شناخت درمانی از طریق خودشناسیست.....هدف دیگر من بیشک رسیدن به ارامش و رهایست ...من دیگر نمیخواهم درگیر دلایل مصرفم از جمله ترس -گناه وخجالت و رنجش و احساسات ناشناخته باشم....مشورت میکنم دعا میکنم سعی میکنم بیشتر به نیروی برتر و اصول برنامه اعتماد کنم........
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
پاک ماندن از مواد مخدر و سیگار و روابط ناسالم -از نظر روحانی رشد کردم و آرزوی پاک ماندن برایم محقّق شد. رشد روحانی، رسیدن به تعادل و انسانیت، به دست آوردن شغل مناسب، داشتن رابطه‌ های سالم با خانواده و اجتماع ، عوض کردن باورهای قدیمی، شناسایی احساساتم، کم کردن نقایص و ترس‌هایم، به کار بستن خود برای خدمت و ایثار، اعتماد به نفس پیدا کردن، برطرف شدن نیازهای روحانیم و سوالات ذهنم، کارکرد قدم‌ها سنت ها و مفاهیم و در میان گذاشتن آنها، رعایت اصل روحانی مشورت و استفاده بهینه از امکانات.
هدف های دیگر
علاوه بر گسترده کردن روابط و افزودن مادیات برای تامین زندگی خود و خانواده تغییر دادن کامل طرز تفکر قبلی و باور ها و اعتقاداتی که برایم کاربرد ندارد ابزار دست خدا بودن و ارمانهای معنوی 
پاسخ
از نظر روحانی رشد کردم و آرزوی پاک ماندن برایم محقّق شد. رشد روحانی، رسیدن به تعادل و انسانیت، به دست آوردن شغل مناسب، داشتن رابطه‌ي سالم، عوض کردن باورهای قدیمی، شناسایی احساساتم، کم کردن نقايص و ترس‌هایم، خدمت و ایثار، اعتماد به نفس پیدا کردن، برطرف شدن نیازهای روحانیم و سوالات ذهنم، کارکرد قدم‌ها و انتقال آنها، رعایت اصل روحانی مشورت و استفاده بهینه از امکانات.
پاسخ
رابطه به رابطه
های دیگه به اینصورته که هر زمان
که کیفیت این رابطه بالا بوده من
تو بقیه روابطم هم خوب عمل کردم
ولی اگه با راهنمام جنگ داشته
باشم تو بقیه روابطم هم تاثیر بد
میزاره.
در واقع رابطه راهنما و رهجو
فرصت بسیار خوبیه برای به دست
آوردن مهارتهای پایه ای در ایجاد و
حفظ روابط که بعد ها میتونم این
مهارتها رو تو زندگی شخصی ،
زندگی مشترک ، محیط کار ، به کار
بگیرم.
در کل بهترین رابطه راهنما و رهجو
رابطه ی  بله و چشم میتونه باشه
واسه اینکه یکی از اصولش اعتماده
یعنی بدون اینکه فکر کنم عمل
کنم.
"برای داشتن اطلاعات بیشتر به
کتاب راهنما و رهجو قسمت 
توسعه و حفظ مراجعه کنید.
رابطه من با راهنما بر اساس
صداقت و آگاهانه است ..

رابطه من امروز یک رابطه واقعی
است نه یک رابطه روحانی و
کورکورانه ...( مثلا بعضی ها در
انجمن از راهنما یک شخص کامل و
روحانی درست می کنند و این
فرصت را می دهند که راهنما از آنها
در مسائل مالی و احساسی سوء
استفاده کند ولی رابطه درست با
راهنما اینه که اون هم یک معتاده و
نواقصی داره و یک بیماره و من با
اعتماد بیش از حد نباید بیماری اون
را فعال کنم.
مثل مسائل و مشکلات مالی که بین
راهنما و رهجو در برنامه اتفاق 
می افتد.
وقتی روابطم با راهنما درست و
واقع بینانه باشد از این رابطه
درست برای سنجش بقیه روابطم
استفاده می کنم و سعی می کنم
بقیه روابطم هم بر همین اصول
استوار باشد.
مثلا چشم بسته نباشد و با آگاهی
باشد . گمنامی روابطم را حفظ
می کنم . اعتماد داشته باشم ولی
به مرور و نه یک باره همه اسرار
زندگیم را فاش کنم .با ایجاد رابطه
درست و منطقی فرصت سوء
استفاده را به دیگران ندهم.
پاسخ
بله 
 اهداف باید به روز شوند...... تا اهداف را نبینیم نمی‌توانیم به آنها برسیم...... هدف باید آگاهانه باشد.
 ما برای تحرک و زندگی کردن همیشه باید هدف داشته باشیم وقتی که هدف داشته باشیم برنامه‌ریز خواهیم شد.

انواع اهداف ؛
1-- کوتاه مدت"" که باید برنامه ریزی کوتاه مدت بکنیم
2-- میان مدت"" که باید برنامه‌ریزی میان‌مدت بکنیم
3-- بلند‌مدت"" که باید برنامه‌ریزی بلندمدت بکنیم.

هر هدفی قیمت خاص خود را دارد و برای رسیدن به یک هدف باید بهای آنرا پرداخت کرد.

این سوال ترازنامه از بهبودی و چشم اندازی از بهبودی من است.

بهترین راهکار برای رسیدن به اهداف ؛ نوشتن و یادداشت آنها است تا در خاطرمان بماند
پاسخ
از نظر روحانی رشد کردم وارزوی پاک ماند برایم مهقق شد رشد روحانی رسیدن به تعادل وانسانیت وبه دست اوردن شغل مناسب داشتن رابظطهای سالم عوض کردن باورهای قدیمی شناسای احساساتم
کم کردن نواقص وترسهایم به کار بستن خود برای خدمت وایسار اعتماد به نفص پیدا کردن برطرف شدن
نیازهای روحانیم رعایت اصل روحانی مشئورت واستفاده بهینه از امکانات
پاسخ
قتی روابطم با راهنما درست و
واقع بینانه باشد از این رابطه
درست برای سنجش بقیه روابطم
استفاده می کنم و سعی می کنم
بقیه روابطم هم بر همین اصول
استوار باشد.
مثلا چشم بسته نباشد و با آگاهی
باشد . گمنامی روابطم را حفظ
می کنم . اعتماد داشته باشم ولی
به مرور و نه یک باره همه اسرار
زندگیم را فاش کنم .با ایجاد رابطه
درست و منطقی فرصت سوء
استفاده را به دیگران ندهم.
پاسخ
عالی و بیار آموزنده هستند مطالب
پاسخ
_فقط برای امروز،قطع مصرف کرده ویک انجمنی شده ام وفرزندان خوب وباسوادی تحویل این مملکت داده ام شغل ودرآمدحلال دارم احترام واعتبارم برگشته وخیلی جاهابمن اعتمادمیکنند پس انداز دارم واول بخداوبعدبه خودم متکی هستم به چندسفرروحانی که آرزویشان راداشته ام رفته ام، بخودم ،خانواده وهمدردانم خدمت میکنم،قانون رارعایت میکنم دیگر ضدقانون وقانون گریزنیستم،12 قدم و 12 سنت راکارکرده ام راهنمای همدردانم شده ودرقالب چند گروه درمقاطع مختلف قدمها را انتقال میدهم به یک تعادل نسبی رسیده ام وخیلی کم عصبی شده وکمتر دروغ میگویم،دست ازیکسری ازوابستگی هایم برداشته ام قندوشکرونیکوتین به هرشکلی ونمک مصرف نمیکنم...
بله،میخواهم کارم راگسترش دهم فرزندانم را دامادکنم،ومحیطی آرامتر برای خودم وخانواده ام فراهم کنم.
واقدامات من: اول برای هرکاریکه میخواهم انجام دهم دعا میکنم که خداوندمسیرم راروشن کندوبعد شناسایی اهدافم برحسب نیازهایم،باالویت بندی و برنامه ریزی کردن وروی آنهامتمرکز شدن واینکه هدفهایم قابل دسترسی باشد بادرنظرگرفتن توانایی ها وامکاناتم وشناسایی ریسک ها وخطرات آن کار ومشورت با اهل آن کاروآنگاه اقدام وعمل نمودن واستفاده از فرصتهای روزانه وبررسی کردن ابزارهایم وآنگاه حرکت مستمردرراه رسیدن به اهدافم.
برای تحقق ورسیدن به اهدافمان،نیاز به آگاهی وانگیزه وابزارصحیح داریم
پاسخ
با سلام....
سوال میخواهد بگوید مسئولیت کارهایم با خودم است.
بطور نسبی>>> آشنایی با بیماریم ، قطع مصرف طولانی مواد مخدر ، درآمد سلام ، سوءاستفاده نکردن از آدمها ، رسیدگی به ظاهرم ، اعتماد بنفس ، رشد مالی ، وصل ارتباطات قطع شده ، نرتب سر کار رفتن ، اناقاد پذیری ،جلسه رفتن ، قدم کارکردن ، تلاش برای اجرایی کردن اصول در زندگیم و خیلی چیزهای دیگر.
اهدافی که به دنبال آنها هستم: سر و سامان دادن به به فرزندانم ، حریم شخصی داشته باشم ، به همسرم توجه بیشتری داشته باشم و اعتراض او را اینطوری ببینم که زندگی من و بچه ها برایش مهم است و اگر خلعی دارد برایش پر کنم.
یکی از چیزهایی که دنبال تحقق آن هستم اینستکه اهدافم در اندازه توانایی و موقعیت زمانی و مکانی و تحصیلی من باشد و گنده تر از ضرفیتم نباشد.
هر روز با خودم و در جلسه یادآوری کنم آنچه از من باقی خواهد ماند ثروت نیست بلکه اعمال من است.
در لحظه بیاد داشته باشم هر چقدر به جهان مادی کمتر وابسته باشم راحت تر زندگی میکنم
پاسخ
مهمترین هدف من پاکی ارامش وداشتن
روابط سالم بوده وهست باکارکردقدم ۴امروزراحت
ترتوپوست خودم میگنجم احساس ازادی
وشادی زیادی دارم میکنم 
هدف مندزندگی کردن واحترام بخانواده موفقیت شغلی 
وکسب ازادی جزوهدفهایم بوده وهست
که بطورنسبی بهشون دست پیداکرده ام
وهدفهای دیگرم که قابل پیگیری هستندارتقااگاهی 
وشناخت ازخودم وبرنامه وارامش ونشاط بیشتراست
بسامان رساندن بچهام وابروداری و....
پاسخ