امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3: چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟
سوال 3:  چگونه آگاهی از فروتنی خودم ، به من در کارکرد این قدم کمک می کند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9
خودم راهمینطورکه هستم پذیرفته ام دیگرتاییدطلبی وخودمحوری وغرورم باعث نمیشودتاخودم رابدون عیب ونقص وبالاترازدیگران ببینم.من هم به عنوان یک انسان سرشارم ازاحساسات و نیروهاوانرژی های خوب وبد همچنین از نواقص ومحاسن،که این نوع نگرش مرابانقاط کمبودهایم برای رسیدن به یک تعادل نسبی بیشتر آشناکرد.فروتنی دراین قدم یعنی دست ازجنگ برداشتن،پذیرش واقیت های موجودزندگی،خویشتن پذیری،آگاهی ازخوب وبد وجودمان وسپردن آنهابخداوند،فروتنی یعنی اینکه من عاجز وناتوانم یعنی پذیرش کمک خداوند وکنار رفتن ازجلوی خواست واراده او.
باآگاهی ازفروتنی خودم،دیگرافسوس گذشته رانمیخورم و خودآزاری وخودتخریبی نمیکنم، وجودنواقص وکمبودهایم راپذیرفته ام، ازخودمحوری وتاییدطلبی وغرورکاذبم دست برداشته ام،دیگران رابخاطر گذشته ام وچیزهایی که ازدست داده ام سرزنش نمیکنم،فروتنی باعث شده است تاازخداوندکمک بخواهم تاتغییرکنم.
ازنواقصم ومصرف آن خسته وعاجز شده ام وباآگاهی وتوکل بخداوند اقراربه شکست میکنم که دربرابراستفاده ازنواقصم عاجز وناتوانم و دست ازکنترل کردن آنهاکشیده ام،من باآگاهی ازفروتنی خودم که همان تصویرواقع بینانه ازخودم وجایگاهی که دراجتماع دارم است وبخوبی به آن واقف هستم،خیلی راحتترمیتوانم ازخداوند درخواست کنم تاکمبودهای اخلاقی ام رابرطرف کند تااینکه بااراده شخصی خودم جلوبروم.من باخواست واراده خودم نمیتوانم تغییرکنم.
فقط برای امروز،باآگاهی وتکیه برفروتنی خودم ویاری خداوند،باامیدواری زندگی میکنم وخودم رابرای تغییربیشترآماده میکنم تاخداوند تمامی کمبودهای اخلاقی مرابرطرف کند تا من هم بتوانم باکمک اصول روحانی برنامه واجرای آنهابه یک تعادل نسبی درزندگیم برسم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، sepher1877 ، shapor z ، ناظر11 ، ssaeedg ، ناظر9
فروتنی همراه با آگاهی فراتر از فروتنی با دانش است .پذیرفتن خود واقعی و جنگ نداشتن با خود . خویشتن پذیری ارزشمند است به صلح رسیدن با نظام هستی .آگاهی از تمام خوب بد و جودم و سپردن آنان به نیروی برتر و پذیرش عاجزانه آنها برای تغییر با کمک خداوند و نیروهای برترم .کنار رفتن از سر راه خداوند ودعوت از خداوند که در تمام جنبه های زندگی ام حتی در خصوصی ترین مراحل و حتی در هنگام که مرتکب خطا بوده ام حصور داشته باشد .
پاسخ
اگاهی از فروتنی کمک می کند متوجه شوم چگونه باید از این قدم استفاده کنم مثلا در شرایط متفاوت چگونه فروتن باشم کمک می کند چهر تایی دیگران را نخورم و اگر کسی من را به خاطر کاری اشتباه یا درست تائید می کند در این زمانها اگاهی از فروتنی خودم باعث می شود که من بدانم که کارهای درست کار خداوند است و نادرست کار بیماریم دیگر به جای بهبودی دنبال کمال طلبی و ادم مهمی شدن نیستم می دانم معنای خوب بودن این نیست که بهبترین باشم بلکه این است که خودم باشم حال برای اینکه از فروتنی خودم اگاه باشم اول نیاز است که بدانم فروتنی چیست ؟و چه تاثیری در بهبودی من داشته است ؟
فروتنی باعث می شود من بتوانم یک تصویر عادلانه
واقع بینانه و همه جانبه و صادقانه از خود پیدا کنم از جایگاه شرایط خودم در دنیا و خانواده و اجتماع اگاه شوم و یک نگاه تک بعدی به خودم نداشته باشم و خودم را حقیر تر و پائین تر و یا برتر و بالا تر و با ارزش تر از دیگران نبینم تن به خواری ندهم و بفهمم که نیازمند کمک در بهبودی هستم و باید از راهنما و اصول و خداوند درخواست کمک کنم
پاردکس قدم هفتم : تا زمانی که من احساس توانایی داشته باشم نمی توانم فروتنی داشته باشم و قدم هفتم را کار کنم
پاسخ
آگاهی از فروتنی موجب می‌شود متوجه باشم که برای رهایی از ضعف‌هایی که تمایل به از دست دادن آنها ندارم از خداوند کمک بگیرم و این نکته را درک کنم که این ضعف‌ها برای من مشکل‌ساز خواهد شد. به مرور نیز آن را باید به خداوند بسپارم.

آگاهی از فروتنی در قدم هفت به من فرصت می‌دهد خود را همان گونه که هستم بپذیرم، به من فرصت می‌دهد که درخواست کمک کنم، چرا که آن قدر بدبختی کشیده‌ام که تنها راه رهایی ، فروتنانه از نیروی برتر کمک خواستن است.
پاسخ
از طریق شناخت خود تشخیص می دهیم که همان قدر که ما سعی و تلاش برای خوب بودن می کنم ، دیگران نیز سعی خود را می کنند . و درک این که همه ما در معرض عدم امنیت ها و شکست های مشابه ای هستیم و همه برای آینده خود رویاهایی داریم . باعث بروز احساس و داشتن رابطه ای قوی با دیگران می شود.
پاسخ
سلام
قدم هفت اعلام کمک از سمت نیرویی برتر در کمبودهایی که دارم و نمی توانم آنها را خودم جایگزین نواقص کنم.فروتنی اعلام ندانستن و نفهمیدن از اینکه نمیتوانم و باید به یک نیرویی اعلام کنم که من به تو نیاز دارم و باید به من کمک کنی اما نحوه کمک و چگونگی آن را خودت(نیرو برتر) تعیین کن و من دخالت در کار تو نمی توانم داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
من یک انسانم باقدرت محدودکه برای رفع نواقص
وکم بودهای اخلاقی قدرت لازم راندارم من انسانی هستم که بیماری
اعتیادداره ویکی ازمفهومهاش کمبود
قدرته 
فروتنی دراین قدم یعنی نیازبه کمک
وراهنمایی دارم وخودم بتنهایی نمیتوانم
نواقصم رامرتفع کنم بایدکمک بگیرم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان