امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا اینجا هستیم؟
چرا اینجا هستیم؟

کلیه نظرات ارائه شده در این تالار نظر شخصی اعضا بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد
اولین باری که توی یه جلسه شرکت کردم که موضوع جلسه این سئوال بود مطمئن بودم که منظور از "اینجا" همونجا داخل جلسه‌ ست و محوریت مشارکت‌ها هم معمولا از این قرار بود که: "اگه اینجا نباشم کجا باشم." ، "جایی غیر اینجا ندارم." ، "زندگیمو اینجا پیدا کردم." و ...
که البته بعضی‌هاشون خیلی هم برای منه تازه‌وارد ، امید دهنده نبود و یه جورایی یه اجبار تلخ و بدون حق انتخاب رو برام تداعی می‌کرد.
چند وقت بعد وقتی خواستیم با راهنمام قدم‌ها رو شروع کنیم ، موضوع جلسه معارفه قدم‌مون همین سئوال بود و بعد از یه مدت که توی خدمات بودم توی جلسه ترازنامه‌گیری ناحیه و...
امروز فکر می‌کنم که یکی از مشکلات اساسی که بیماری اعتیاد برای من بوجود اورده اینه که معمولا سرجای خودم نیستم و نه تنها جایگاه خودم رو خوب نمی‌دونم بلکه اکثر اوقات ، دلیل درستی برای بودنم در جایی که هستم ، ندارم.
موضوع "چرا اینجا هستیم؟" یکی از موضوعات جلسات تازه‌واردین در "روزهای آموزش گروه" و بهانه‌ای برای معرفی برنامه و علت حضور ما در جلسات ، توسط اعضای قدیمی‌تره.
لطفا برای ارتقای آگاهی اعضا در این باره مشارکت کنید که البته بد نیست به دلیل حضورمان در تالار نیز بپردازیم. [تصویر:  shy.gif]باتشکر و سپاس
پاسخ
عباس هستم معتاد است احتمالا در هر شرایط دیگه به غیر از اوضاع این روزها بود جواب های دیگری برای این سوال داشتم که بنویسم ولی با توجه به این شرایط پیش آمده و تعطیل شدن اکثر جلسات اومدم اینجا تا بنویسم با اینکه زیاد نگذشته از بسته شدن جلسمون ولی من واقعا دلم برای کف اتاق جلسه تنگ شده، ایمان دارم این روزها خواهد گذشت و جلسات پر شور تر از قبل برگزار خواهد شد. خوب به هر حال این فضا تو این روز ها میتونه کمک بزرگی برای همه اعضا باشه چه اعضای قدیمی و چه اعضای جدیدمون پس لازمه راهنماییشون کنیم بیان اینجا و تجربیاتشون رو با هم در میون بگذارند. 
یادمون باشه ما به کمک این برنامه از مهلکه اعتیاد جان سالم به در بردیم و از همه شرایط های مختلف هم عبور خواهیم کرد. 
اینجا هستیم که بگوییم ما آماده ایم پیام رهای بخش انجمن معتادان گمنام را برسانیم حتی در سخت ترین شرایط ها 
اینجا هستیم که بگوییم هیچ معتادی تنها نیست و ما با روحیه ای مملو از اتحاد به کمک هم خواهیم آمد 
اینجا هستیم که بگوییم تجربیات ما روحی است که در تک تک کلماتمان جاری شده و به آنها جان میدهیم تا کورسوی امید را در معتادان زنده نگه داریم
پاسخ
سلام دوستان عزیز
رضا هستم معتاد
برای من معتاد نبود جلسات سخت و شاید وحشتناک می‌باشد 
با یکی از دوستان در همین مورد تماس داشتم می‌گفت در زمانی که تازه جلسات به ایران آمده بود امکان حضور اعضا بصورت روزانه و هر جا ممکن نبود و شاید یکی دو ماه طول می‌کشید عضوی مثلاً از بندر عباس جهت شرکت در جلسات به تهران برود تماس‌های تلفنی بیشتر داشتند مثل الان و الان امتیازات بیشتری نسبت به قبل داریم که تالار گفتگوی وفضای مجازی است
بهر حال من نیاز دارم در بین دوستان باشم وتا بهبودیم را حفظ کنم
و این شاید بزرگترین درس برای من انجمنی باشد تا بیشتر قدر داشته هایت را بدانم و سپاسگزار باشم
آرزوی موفقیت برای تمامی دوستان Heart
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان