امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟
مشارکت برای شما چه معنائی دارد؟

کلیه نظرات ارائه شده در این تالار نظر شخصی اعضا بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد
سه روز بود که پاک بودم و با درد جسمی و خماری فراوون،لنگان وخیزان خودمو به جلسه رسوندم.
گرداننده یه پیرمرد جا افتاده با یه دنیا کوله‌بار کارتون خوابی و دربه‌دری بود که به‌نظرم سالها دبیر دبیرستان بود و قصه دربه‌دری‌ها و عجزا و بعدشم بهبودیش رو باچنان فن بیان قشنگ و شعر و غزلای زیبایی درهم آمیخته بود که من در تمام طول صحبتاش درد خماری رو یادم رفته بود و بعد از اون شب ، تو تمام جلسات چشم میکشیدم که اون دوستمون گرداننده باشه و چنان تعصبی بهش پیدا کرده بودم که یکی دوسال طول کشید تا قبول کنم اون شب پیام امید و بهبودی یک معتاد نبود که منو جذب کرده بود بلکه فن بیان و شعر و غزل گویی یک عضو بود که مدتها فرصت شنیدن هزاران تجربه سایر معتادان درحال بهبودی دیگر رو از من گرفته بود.
مدتها بعد وقتیکه ترازنامه نویسی گروه ،ناحیه و ساختار ازطریق ساختار خدماتی به گروه‌ها منتقل شد بحث مشارکت صحیح در گروه‌ها مطرح شد که خیلی زود توسط بعضی از اعضا مورد انتقاد قرار گرفت که:"مگر مشارکت درست و غلط دارد؟" و خیلی زود کلمه "سالم" بجای "صحیح" نشست. ولی من ترجیح دادم حتی از " مشارکت سالم" هم درعنوان موضوع استفاده نکنم چراکه معتقدم خود کلمه" مشارک " به‌تنهایی گویا می‌باشد و کافیست از خودمون بپرسیم "مشارکت در چه؟"
"فقط برای امروز افکارم را بر روی بهبودیم متمرکز خواهم کرد..."
لطفا هر چقدر می‌توانید این موضوع را به چالش بکشید و در این مورد بحث کنید که هرقدر در این رابطه آموزش ببینیم پیاممان گسترده‌تر و مؤثرتر خواهد بود.
این دفعه رو ببخشید که زیادی نوشتم امیدوارم تکرار نشه.
پاسخ
با سلام مشارکت برای من به معنیه من ......معتاد و سپاسگزاری و بیان احساسات یا اقرار به عجز و ناتوانی در برابر اعتیاد و دادن تجربه نیرو امید و در خواست دعا و تشکر از گروه یا شخص یا خدا میباشد که از صداقت درونی من و اقرار صادقانه همراه با فروتنی در کسب تجربه که نوعی دعا و مراقبه هست انجام میپذیرد و قتی من مشارکت میکنم برای من دعا و وقتی سکوت میکنم و منتظر  پیام خدا میشوم که از زبان همدردان یا بصورت الهامات تازه برای من میباشد مراقبه میباشد
پاسخ
عباس معتادمشارکت برای من امروزیعنی تمام افکارورفتارم راروی بهبودیم متمرکزکنم مشارکت برای من یعنی اقراربه عجزوناتوانی درمقابل مصرف موادمخدروافکارمعتادگونه ونواقص اخلاقی درمشارکت سعی میکنم پیام عشق امیدبدم .
پاسخ
سلام
برای من یعنی به اشتراک کذاشتن تجربه امید و زندگی و نابودی تا دیگران تجربه های من رو تجربش نکنن
وقتی گوش میکنم به مشارکت همدرد هام صداقت تمایل و روشن بینی رو میبینم خدا رو احساس میکنم همون نیروی که بهم توان مشارکت کردن رو میده ارامش پیدا میکنم خودم رو تخلیه میکنم رها میشم در مشارکت هام از خدا درخواست کمک میکنم و ازش میخوام که خواست و اراده اون تو زندگیم جاری بشه
پاسخ
سلام مسعود معتاد خدارا شکر که شماها رو دارم به به دم خدا گرم که شما هستین وقتی من مشارکت میکنم اگه افگار بد باشه میخام که ازش رها بشم و کمک بطلبم که انجامش ندم و اگه مشارکت خوب باشه در راستای بهبودی باشه یعنی میخام تغییر کنم و براش تلاش کنم ی جورای مشارکت تو هر زمینیه ای برای من پادزهره ?
پاسخ
باسلام برای من مشارکت یعنی تمرین سه اصل ضروری تمایل روشن بینی وصداقت مشارکت برای من یعنی سپاس گزاری ازخداوندبابت هدیه پاکی ونعمتهایی که دراختیارم گذاشته تادرمسیردرست قراربگیرم.
پاسخ
درود دوستان همدرد مشارکت برای من به معنی در میون گذاشتن تجربه و احساس صادقانه وساده و عامیانه بدون استفاده از کلام و الفاظ گنگ و نامفهموم و از دل که ایجاد همدلی و همسانی کندمیباشد مشارکتی ایجاد حاذبه میکنه و پیام داره که ادرس درد اعتیاد رو  به مخاطب بده و بدونه منم اونجا بودم و اونجا رو میشناسم و همچنین پیام امید و رهایی بدون وعده و قول اضافی و واهی  . Heart
پاسخ
مشارکت بیان وضعیت روحی و جسمی در ان لحظه  بسیار ساده و قابل فهم بدون استفاده از جملات خاص و یا غلو کردن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش
درود به دوستان همدرد مشارکت از نظر من یعنی هرگونه شرکت در فضای بهبودی یعنی بودن در عین نبودن یعنی به اشتراک گذاشتن هر چیزی که از وجود انجمن در من حاصل شده گاهی اوقات با صحبت کردن مشارکت می کنم گاهی اوقات سکوت می کنم و گاهی اوقات دیگران را برای انجام خدمات یاری می کنم
پاسخ
(۱۳۹۹/۳/۲۸، ۰۳:۴۲ صبح)امیر عباس.ک نوشته است: با سلام مشارکت برای من به معنیه من ......معتاد و سپاسگزاری و بیان احساسات یا اقرار به عجز و ناتوانی در برابر اعتیاد و دادن تجربه نیرو امید و در خواست دعا و تشکر از گروه یا شخص یا خدا میباشد که از صداقت درونی من و اقرار صادقانه همراه با فروتنی در کسب تجربه که نوعی دعا و مراقبه هست انجام میپذیرد و قتی من مشارکت میکنم برای من دعا و وقتی سکوت میکنم و منتظر  پیام خدا میشوم که از زبان همدردان یا بصورت الهامات تازه برای من میباشد مراقبه میباشد
مشارکت کردن یعنی سهیم شدن در برخورد با مسائل ومسکلات دیگر دوستان ودادن نظر و رای برای بهتر شدن زندگی دوستان و استفاده از دیگر رهنمودها وپیامهای بهبودی دیگران برای زتدگی بهتر وتبادل افکار و راهنمایی با یکدیگر می باشد.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان