امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال6. آیا تاکنون باعث شده ام تا کسی نخواهد دیگر به جلسات معتادان گمنام برگردد ؟
سوال6. آیا تاکنون باعث شده ام تا کسی نخواهد دیگر به جلسات معتادان گمنام برگردد ؟ چگونه می توانم حتی زمانی که احساس خوبی ندارم به تازه واردان خوشامد بگویم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، عبدالرحیم_بوشهر
به صورت مستقیم و یا با رفتارم چنین تجربه ای نداشتم اما ممکن است بر اثر یک مشارکت ناسالم و یا قضاوت کردن در مورد مشارکت های دیگران و یا جنگیدن با اعضای قدیمی تر از خودم در جلسات اداری و یا تیراندازی کردند در مشارکت هایم باعث شده باشند که کسی رنجش گرفته باشد و به جلسات نیامده باشد

تمرین اصل روحانی پذیرش و یک تجربه روحانی می توانیم زمانی که کمک کنیم البته این اتفاق افتاده است که حال خوبی نداشتم و باحال و بعد به جلسات رفتم اما بعد از جلسه سرویس را در به یک تازه وارد و برخلاف میلم و بیماری محول کردن باعث حال خوبیه شده است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر۳
خیلی مواقه طریقه اشتباه مشارکت من به واسته افکارهای بحران زا و احساساتی که باراهنمایم مشارکت نشده شکل میگیره وقتی تصورات غلت من از جلسه باعث میشه که هر چیزی را در جلسه عنوان کنم نتنها تازه وارد بلکه بعضی از اعضا قدیمی هم احساس امنیت نمیکنن خیلی مواقه در جلسات پایان ماه و اداری مابخاطره اعقاید خودمان جنگ میکنیم تحاجمی عمل میکنیم غافل از اینکه خیلی اعضا با پاکی پایین مثل منشی کافی شاب وحتی تازه وارد حضور دارنند این عمل کرد پیام مارا لوث میکند وتمایل دیگران را کم میکند..سنت شش به ما میگوید چیزهای که مارا دچار خود مشغولی می کنند بیشترین تاثیر را در انحراف از مسیرمان دارد.این یعنی دور شدن از هدف اصلی که همان رساندن پیام انجمن است جاذبه و کمک یک معتاد به معتاد دیگر .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر۳
ماقضاوت نمیکنیم ماپیام راارائه میدهیم تمایل هرشخص درون اونهفته است وظیفه ماخوش امدگوئی است.قضاوت هاهیچ کمکی به مانخواهدکردقدرت مادرعمل ماست.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ssaeedg ، حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر۳
به شکل مستقیم خیر
و سعی می کنم با مشارکتم هم باعث حال بدی نشم
و اگه از حال بدی میگم تهش رو بچسبونم به بهبودی
که من علیرغم حال بدی به سمت مصرف نمیرم
و با رعایت این اصول مشکلی برای نیومدن کسی ایجاد نمی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر۳
سلام

شاید گاها در اوایل ورودم به انجمن بعضی حرف ها زده باشم که خوش ایند نبوده اما باعث رفتن کسی نشده واین مساله رو در روزهای بعد که با قدم ها آشنا شدم وبا راهنما در باره اشتباهات روزانه ام صحبت کردم نیز دقت کردم که باعث نشوم احساس همدلی و عضو بودن از شخصی گرفته شود وباعث خسارت بشوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، ناظر۳
پاسخ به این سوال شاید کمی سخت باشدصداقت وشهامت نیازدارد 
بله اوایل پاکیم باعث شدم دوستی که مصرف میکرد ودرجلسه حضورداشت ازجلسه برود  چون فکرمیکردم جلسه متعلق به اعضایی هست که فقط پاک هستند ومصرف کنندها نباید درجلسه حضورداشته باشند ازمصرف کننده میترسیدم چون فک میکردم ممکنه باهاش ارتباط بگیرم  وپاکیم به مخاطره بیفتد بعدازسالها اون دوست مجددا به جلسه برگشت اما چندسال دورتر ومن  همیشه بادیدن او علی رغم خوشحال شدنم اما حسرت میخورم که ایکاش ازهمان زمان درجلسات مونده بود شاید زودتر پاک میشد 
ما خیلی وقتها بصورت ناخوداگاه با نوع رفتار یانوع گفتار یا بکاربردن یکسری الفاظ یا استفاده ازیکسری نواقص وغرایض شخصی یا حتی بارنجشهایی که باخودحمل می کنیم یا خودمحوری خودشیفتگی وخودبرتردانی  یاحسادت کارایی میکنیم که نه تنها ایجادجاذبه ای نداریم بلکه عضوی را فراری میدهیم  من امروز باورم اینه که ما بهم محتاجیم واگراین باور درهمه ما مشترک شکل بگیرد  عشق دروجودمون نقش میبندد علی رغم اینکه به خودمان دربهبودی توجه میکنیم به بهبودی بغل دستی مون هم اهمیت میدیم  فضای بهبودی را اختصاصی ومسموم نمیکنیم مبادادعضوی ازکنارما دورشود اما متاسفانه بیماری اعتیاد پیشرونده کشنده ولاعلاج وغیرقابل پیش بینی هست وهرروز به یک شکل وفرم درما بروز پیدا می کند  عضو قدیمی قدم کارکرده سنت کارکرده ای میشناسم که باعث شد مدتها من ازجلسات وخدمات دوربمانم  صرفا بخاطر غرایض شخصی و شدت بیماری  ازخدا وند میخام بما عشق بلاشرط واحساس همدردی عمیق ودرک متقابل عنایت بفرماید رنجشها کینه ها زشتی ها وغرایض را ازما دورکند  وجودمون رفتارمون وکلا ممون ایجا جاذبه واشتیاق باشد نه دافعه
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، omed44 ، ناظر۳
یه بخش هایی از روی نیت خیر و خدمت صادقانه، و کمک کردن به دوست بهبودی  باعث طرد شدن از جلسات na می شود، که وقتی بدون مشورت کاری را از روی احساس دلسوزی انجام دادن
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، omed44 ، ناظر۳
درود بر شما 
من خیلی خیلی سعی کردم ک مراقب رفتار و گفتار م باشم و اصولی مشارکت کنم ویا در جلسه اداری همیشه از خدمتگزار ها حمایت کردم ولی زمانهایی هم شده ک روی خواست ام پا فشاری کردم ولی در نهایت تابع وجدان گروهی شدم ک گرفته شد با تمام وجود ب آن وجدان گروهی احترام گذاشته وان را انجام دادم ب عنوان یک عضو یا خدمتگزار.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، omed44 ، ناظر۳
سوال6. آیا تاکنون باعث شده ام تا کسی نخواهد دیگر به جلسات معتادان گمنام برگردد ؟ چگونه می توانم حتی زمانی که احساس خوبی ندارم به تازه واردان خوشامد بگویم؟
متأسفانه بله، و چقدرسخت است جبران خسارت در این رابطه .
ما درمعتادان گمنام کمیته تأییدصلاحیت نداریم ، اما همین چیزساده رامن با درد متوجه شدم،زمانی که نماینده گروهی بودم و شخصی که باظاهرشیک ومجلسی و باکیف در دست به جلسه آمد،متأسفانه باناآگاهی و اصراراعضااورابه بیرون از جلسه صداکردم و دلیل آمدنش راپرسیدم!!!ما ازاعضامان نمیپرسیم که برای چه آمده اند باچه عجزی آمدن ،تمایل دارندیاندارند،ازچه طبقه ای ازاجتماع هستن،پولدارن یافقیر،باظاهرآراسته چرا آمدن یا معرف آنهاکیست، ما تنهاچیزی که برامان بایست مهم باشد اینست که شمامیخواهیددرموردمشکلتان چه بکنید و ما چطورمیتوانیم به شماکمک کنیم.
 مابایست تمرکزمان بر روی باز،بودن درب جلسه باشد و همچنین قلب مان را بر روی دیگر معتادان بگشاییم .
پذیرا بودن نیاز به تغییر در قلب ما دارد.
پاسخ
 سپاس شده توسط omed44 ، ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان