امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 3. عضویت در NA برای من به چه معنی است ؟وقتی که تصمیم بگیرم یک عضو باشم ،
سوال 3. عضویت در NA برای من به چه معنی است ؟وقتی که تصمیم بگیرم یک عضو باشم ،چه اتفاقی برایم خواهد افتاد؟ مسئولیت های من به عنوان یک عضو چیست ؟ آیا این مسئولیت ها در طول زمان تغییر کرده اند ؟آیا سعی میکنم تا دیگران را مجبور به رعایت استاندارد های خود کنم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
گاهی با این موضوع عضویت در معتادان گمنام با خودم درگیر می شوم و اینکه تا کی باید خدمت کنم و تا کی باید به تازه واردان سرویس بدهم و تا چه محدوده ای باید بر روی بهبودی خودم کار کنم

استقبال از تازه واردان قضاوت نکردن در مورد آنها استفاده از تجربه اعضای قدیمی قدم کار کردن و انتقال آنها به جای گرفتن راهنما داشتند شرکت در فعالیت های خدماتی گروه

امروز به خاطر مشکلات زندگی اولویت‌های عوض شده است و کمتر به جلسات می روم و احساس می کنم که شاید وظیفه و دین خود را ادا کردم اما این یک اشتباه بزرگ است و من می‌دانم که وظیفه و مسئولیت من در قبال بهبودی شخصی خودم همچنین کمک به سایر اعضای معتادان گمنام برای من تا آخر عمرم یک موضوع حیاتی است

بله متاسفانه بیشتر موقع ها قضاوت می‌کنم و سعی می‌کنم با خود محوری دیگران را مجبور کنم که از مسیر بهبودی من یا آن چیزی که من فکر می‌کنم درست است تبعیت کنند و با مسیر بهبودی آنها میجنگم البته این همیشگی نیست و امروز گاهی هم پذیرش دیگران را به همان صورت که هست ندارم و سعی می کنم با اصل روحانی مهربانی و پذیرش در قبال تازه واردان و اعضای قدیمی طرح همچنین خدمتگزاران رفتار کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر۳
عضویت درNAیعنی تعهدداشتن اعضا اگاهی داشتن ازسهم ونقش خودبه همراه مسئولیتهایعنی احساس تعلق کردن واحساس یکسانی باهمه داشتن ودرانجمن سهیم بودن وقتی عضوباشم تعهدبه همراه عملکردبرایم اتفاق خواهدافتادبادیدن حقایق یعنی حس روشن بینی البته بایدگفت که هریک ازما عضویت خودرابه گونه ای متفاوت تجربه میکنیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ناظر۳
سلام
 عضویت برای من به عنوان پذیرفته شدن در جمع و شراکت داشتن در مسائل انجمن است.
وقتی تصمیم گرفتم یک عضو باشم رفتم و در جلسات شرکت کردم.
حفظ پاکی ام و دنبال کردن بهبودی ام تماس داشتن با راهنما و شرکت در جلسه و حفظ  و امنیت بهبودی درجلسه.
بله-هرچه ماندن من در جلسات بیشتر شود در حفظ و رعایت اصول انجمن مسئولیت بیشتری دارم.
اجبار.نصیحت .ارشاد در انجمن کاربردی ندارد و موفق نیست.
پاسخ
عضویت برای من فقط جلسه رفتن نیست عضویت برای من بایددایجاد تعهد وتعلق کند  اگر من احساس تعهد واحساس تعلق نسبت به انجمن وهمدردانم وبرنامه ها واهداف گروهم داشتم ازعضویت خودم درانجمن احساس خوشنودی میکنم عضویت برای من به این مفهوم هست که من باهمه وجودم حس کنم جزیی کوچک ازکل هستم درغیراینصورت فقط درجلسات حضوردارم
پاسخ
یعنی من هم جزعی از کل هستم، و مسئولیت دارم در قبال گمنامی در جامعه در مورد خودم. با اصول برنامه زندگی کنم و پایبند به اصول na باشم
پاسخ
درود بر شما خوبان 
عضویت برای من ب این معنی است ک خو دم رو جدا ندونم از گروه و فقط در گروه رفت وآمد کنم و مشارکت کلامی کنم و برم .
من باید سعی کنم در گروه خانگی و گروهای هم جوار ب یک اندازه خدمت کنم و خدمتم معطوف ب یک گروه نباشد من باید در تمام گروهای شهرم بتونم خدمت کنم ن اینکه خودم رو فقط در قبال یک گروه مسول بدونم من در تمام گروهای انجمن معتادان گمنام ب عنوان یک عضو باید در قبال اون گروه ها مسول باشم .
یعنی اینکه گروه فلان برای هر خدمتی دو یا سه کاندید داره ولی توی گروه هم جوار  یا محله پایین ۲ ماه است برای خدمت حتی کاندیدی هم نیست .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر۳
Naبادوعضوایثارگرشروع شده و امروز به عنوان یک منبع بزرگ در اجتماع تبدیل شده است وامروزمایادمیگیریم که به همدیگربه صورت یکسان کمک کنیم اگردرnaبه موضوعات دیگربپردازیم بهnaضربه زدیم اعتیادمارابهnaکشانده است هیچ درمان فوری وجودنداردپس مانیازبه زمان داریم پس هرکسی عضویت خودش را خودش مشخص میکندnaبرای کسانی است که انرامیخواهندنه برای کسانی که به آن نیازدارند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان