امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 7: چرا عذرخواهی تنها ، برای جبران خسارتی که زده ام ، کافی نخواهد بود ؟
تمایل داشتن 

سوال 7: چرا عذرخواهی تنها ، برای جبران خسارتی که زده ام ، کافی نخواهد بود ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg ، admin ، ناظر9 ، حوریا ___Bu
هدف از کارکرد قدم ها نیاز به تغییرات است .هدف یاد آوری کارهای گذشته برای خودشناسی .اول باید بفهمم چرا خسارت زده ام که مجددا تکرار نکنم .چون قبلا تکرار می کردم می گفتم ببخشید .بقدری این کلمه را تکرار کرده بودم که همه از ببخشید نفرت داشتن و می گفتن به جای ببخشید بگو دوست دارم .جبران خسارت یعنی مواظب باشم حسارتی به دیگران به خودم به جامعه و طبیعت وارد نکنم .وهر نوع خسارات را ترمیم و به حالت اول بر گردانم
پاسخ
عذرخواهی تنها،بدون جبران کردن مناسب خسارت زده شده،فقط ترس مارا اززدن خسارت جدیدمیریزد ومارادوباره آماده خسارت زدن میکند.عذرخواهی تنها خیلی از اوقات خودش به تنهایی یک خسارت جدیداست وتوهین به شخص خسارت خورده واین برایمان نوعی عادت میشودکه خسارت میزنیم وعذرخواهی میکنیم .
من بایدعلاوه برعذرخواهی مسئولیت رفتارواعمال خودم رابپذیرم واین باعذرخواهی تنهاجوردرنمی آید. خودعذرخواهی قسمتی ازجبران خسارت من است .
حال باکارکردن این قدمهابه این آگاهی رسیده ام که کمبودهاونواقصم عامل اصلی خساراتی است که به خودم واطرافیانم زده ام اینک اگرمیخواهم به رهایی برسم ابتدابایدمسئولیت کارهایی را که انجام داده ام بپذیرم ودر راستای آن اقدام وعمل کنم تابتوانم فقط برای امروز زندگی کنم اگرخسارتهایی که زده ایم زبانی باشدشایدبتوان عذرخواهی کرد اماجبران خسارت هایمان بایدبا خسارت هایی که زده ایم هماهنگ باشد.
یادمان باشد عذرخواهی تنها برای من، فقط پیچاندن است وبس.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، admin ، ناظر9 ، حوریا ___Bu
اگرچه اظهار تاسف و عذر خواهی کردن لازم است ولی کافی نیست عذر خواهی نشانه دهنده این است که متوجه اشتباهم شده ام و قصد و تمایل برای جبران خسارت دارم در گذشته متاسفم به تنهایی کلمه ای بود برای سوء استفاده از دیگران و فرار از زیر بار مسئولیت و اعمال و اشتباهاتمان تکرار و ادمه اشتباهات و خسارات
کلمه متاسفم برای جبران خسارت بسیار کم است
عذر خواهی در واقع نیمی از راه است و پذیرش نیم دیگر ان  که تکمیل کننده ان می باشد
جبران خسارت دو مرحله دارد :
1- عذر خواهی
2 : تغییر رفتار

پاسخ
چرا که بیشتر اوقات خسارتی که ما زده‌ایم آنقدر زیاد و شدید است که با گفتن معذرت می‌خواهم بهبود نخواهد یافت کسانی که از ما خسارت دیده‌اند بارها این کلمه را شنیده‌اند چه بسا از این کلمه هم متنفر هستند.

پس معذرت‌خواهی کلامی به هیچ عنوان پاسخگوی خسارتی که ما زده‌ایم نخواهد بود. این جمله برای شروع خوب است ولی کافی نیست.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، حوریا ___Bu
ما خسارت های زیادی زده ایم مانند : خسارت های مالی ، خسارت های روحی و عاطفی ، خسارت های جسمانی و در اکثر موارد عذر خواهی خالی به تنهایی کفایت نخواهد کرد و فقط گام اول این فرآیند می باشد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، حوریا ___Bu
عذرخواهی کافی نیست چون قابلیت جبران خسارت را ندارد
من عذرخواهی نکردم بلکه خواهان جبران خسارت شدم در جستجوی جبران برآمدن یعنی تغییر الگو و نگرش و رفتارهای خودم قدم هشتم از من میخواهد که فقط و فقط به لیست کردن بپردازم و تمایل داشته باشم که نقش خود را در آن خسارت ببینم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، حوریا ___Bu
سلام
خسارت چند جنبه دارد.روحی روانی جسمی و مالی ممکن است که من از نظر مالی جبران کنم اما تبعات این خسارت را باید درک کنم  و جبران خسارت نمایم.ممکن است در بعضی موارد هم طرف مقابل قبول هم نکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu
چرا که بیشتر اوقات خسارتی که ما زده‌ایم آنقدر زیاد و شدید است که با گفتن معذرت می‌خواهم بهبود نخواهد یافت کسانی که از ما خسارت دیده‌اند بارها این کلمه را شنیده‌اند چه بسا از این کلمه هم متنفر هستند.

پس معذرت‌خواهی کلامی به هیچ عنوان پاسخگوی خسارتی که ما زده‌ایم نخواهد بود. این جمله برای شروع خوب است ولی کافی نیست.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر12 ، حـمـیـد
سلام

- خسارت زدن جنبه های مختلفی دارد.این مسائل که چند نوع خسارت را وارد کرده است را نمی توان با یک جمله درست کرد -ممکن است به واسطه یک خسارت هر چند کوچک من چند خسارت به طرف مقابل زده شود واین را نمی توان در قالب یک کلمه بیان کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10
عذرخواهی بتنهایی نوعی سمبل کردن جریان خسارته
من بروح روان ابروومال مردم خسارت واردکرده ام
وقدرت نگاه کردن توچشمدخودم دنیاوادماشوندارم
هدفم برای جبران خسارت شفاف شدن خودم وپرداخت
دیونم به موردخسارت دیده است ومسلمازبانا
نمیشه شدت خسارتی راکه واردکرده ام جبران کنم
یکی ازدلایل جبران خسارت پیداکردن فروتنی وبخشش خوداست
وبااین کارغرورکاذبم کم میشه ودرموردبتعادل رسیدن
نواقص شخصیتی قدم هشت ونه کاربردخیلی زیادی
داره وبنوعی سپردن اراده به خداونداست
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan
برنامه مابرای جبران خسارت است ن عذرخواهی تنهاوغیرمسیولانه من بایدبارفتاری که انجام داده ام روبروشوم وعواقب رفتارم رابپذیرم قراراست من بتوانم درچشم خودودنیابراحتی نگاه کنم واحساس گناه وخجالتم ازبین برودعذرخواهی زبانی خوبه بشرطی که جبران عملی هم بهمراه داشته باشه والاناکافی وبیهوده تست
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، mosafer8707
من باید علاوه بر عذرخواهی مسئولیت رفتار و اعمال خودم را بپذیرم و این با عذرخواهی تنها جور در نمی آید. خود عذرخواهی قسمتی از جبران خسارت من است.. حال با کارکردن این قدمها به این آگاهی رسیده ام که کمبودها و نواقصم عامل اصلی خساراتی است که به خودم و اطرافیانم زده ام اینک اگر میخواهم به رهایی برسم ابتدا باید مسئولیت کارهایی را که انجام داده ام بپذیرم و در راستای آن اقدام و عمل کنم تا بتوانم فقط برای امروز زندگی کنم. اگرخسارتهایی که زده ایم زبانی باشد شاید بتوان عذرخواهی کرد اما جبران خسارت هایمان باید با خسارت هایی که زده ایم هماهنگ باشد. یادمان باشد عذرخواهی تنها برای من، فقط پیچاندن است و بس.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان