امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 10 : آیا به کسی جبران خسارت بدهکار هستم ، که او نیز به من صدمه زده باشد ؟ چه اق
سوال 10 :  آیا به کسی جبران خسارت بدهکار هستم ، که او نیز به من صدمه زده باشد ؟ چه اقداماتی جهت پیدا کردن تمایل برای اینگونه جبران خسارت انجام داده ام ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9
بله مشکل من هم در خصوص جبران خسارت از اینگونه اشخاص است چرا که راه توجیه کردن را برای من هموار کرده اند ولی اصل بر رهائی من از زیر بار فشار بیداری وجدان من است که همیشه این خسارتها را به عنوان یک راز با خود حمل میکنم و اگر قرار است که من بهبودی حاصل کنم بهتر است که با راهنمائیهای راهنمایم این موانع را از سر راه خود بردارم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، admin ، ناظر9
قسمت اول : من با هر کسی رابطه داشته ام به نوعی به او خسارت زده ام و جالب اینجاست که فکر می کنم او بیشتر به من خسارت زده یا اول اون خسارت زده است ولی با نگاهی صادقانه متوجه می شوم که اینگونه نیست اما در مواردی که اینگونه می باشد و انها هم به من خسارت زده اند من نباید کاری با انها داشته باشم این من هستم که می خواهم مواد مصرف نکنم و به ارامش برسم و در چشم دنیا نگاه کنم و نباید خسارت های که انها  به من زده اند توجیه و بهانه و دست اویزی برای فرار کردن از جبران خسارت باشد
قسمت دوم : نوشتن احساسات
پذیرفتن نقش و مسئولیت خودم دست از توجیه و بهانه برداشتن اقرار و مشارکت انها در جلسات و با راهنما دعا کردن بررسی چگونگس دقیق خطاها و خسارات کارکرد قدم 4 و 5 و بخشش انها و مطالعه نشریات اینها اقداماتی هستند که تمایل برای جبران خسارات و ظرفیت بخشش را در من به وجود می اورند و بالا می برند اما نکته بسیار مهم این است که در برخی موارد برای پیدا کردن تمایل باید صبر کنیم تا به امادگی کامل و تمایلی بالا برسیم در واقع باید به خودمان زمان بدهیم 
پاسخ
بله ، نامشان را درفهرست خود نوشته ام
و از خداونددرخواست کرده ام که بتوانم
بدون در نظرگرفتن احساسات بدم لیست
خودم را بنویسم...

وجود این گونه اشخاص راه را برای
بوجود آمدن توجیه و بهانه ها و 
دست آویزها و پشت دیوار انکار رفتن
ها هموار میکند...

ولی درکارکردن قدمها، اصل بر رهایی من
از زیر بار احساسات بد و منفی و
فشارهایی است که همیشه با خودم حمل
میکرده ام که حال با دعا و مشورت کردن
با راهنما و دوستان بهبودی و گرفتن
تجربه از آنها و دست از خودمحوری
برداشتن و کمک خداوند و اقدام وعملی
که میکنم این موانع را ازسر راه برمیدارم
و از طریق دعا و مراقبه و شکرگزاری
ظرفیت بخشش کسانی را که بمن صدمه
زده اند را پیدا میکنم...

من دراین قدم بخشش را یاد گرفتم پس
میبخشم ، بخشش ما را کوچک نمیکند
اگر اینطور بود خداوند هیچوقت ما را
نمیبخشید..من باید به آرامش و رهایی
برسم..!!
پاسخ
ممکن است در فهرست ما موردی برای جبران خسارت وجود داشته باشد ، که فکر کنیم هرگز قادر به انجام آن نخواهیم بود . شاید عدم تمایل ما آنقدر زیاد باشد ، که حتی نخواهیم برای تمایل پیدا کردن دعا کنیم . ما ممکن است حتی نتوانیم تصور داشتن هیچ نوع رحم و شفت یا دلسوزی نسبت به بعضی از کسانی که به انها جبران خسارت بدهکاریم ، بکنیم . در اینگونه موارد ، باید بگذاریم که فعلاً این موارد در فهرستمان باقی بمانند . ما نباید حتماً تمام جبران خسارتهایی را که بدهکاریم در یک روز و یا مدت زمان خاصی انجام دهیم . بعضی از خسارات به زمان نیاز دارند تا تمایل جبران آنها در ما بوجود آید . هربار که به فهرست قدم هشتم خود نگاه می کنیم ، باید از خود بپرسیم که آیا هنوز تمایل به جبران اینگونه خسارت پیدا کرده ایم . اگرنه ، باید هر از چند گاهی این سؤال را از خود بکنیم ؟
پاسخ
زندگی اونور داستان ما بر اثر بیماری اعتیاد خواسته یا ناخواسته یا تحت تاثیر محیط اطراف و فیلمهای سینمایی و باورهای غلط تمومش خسارت زدن و خسارت خوردن بود کلن من با این سوال مشکل دارم و حال منو دگرگون می کنه ما به دنیای اطرافمون و نزدیکامون و حتی افراد دور و یا حتی طبیعت هم جبران خسارت بدهکار هستم  ولی بیشترین خسارت رو به خودم زدم و از لحاظ روحی  جسمی فکری مادی و معنوی تا ورشکستگی کامل  وارد انجمن شدم و باید به خودم فرصت و زمان بدم
پاسخ
سلام
بله
در دوران مصرف یا خسارت میزدم و یا خسارت می خوردم و اکثرا در این فرایند گاها بر سر مصرف و مسائل درامدی مواد این گونه بودم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، Mehran270
سلام

-بله- من اکثر مواقع در زمان مصرف من و مصرف کننده ها بابت مواد وخیلی از مسائل به همدیگر خسارت زده ایم-من در لیست خسارت هایی دارم که طرف مقابل هم خسارت زده و گاها من خسارت دیده هم هستم. من برای تمایل به  جبران خسارت دعا کرده ام- من با راهنما مشارکت کرده ام و از اعضا تجربه گرفته ام...
پاسخ
 سپاس شده توسط Mehran270
بله یکی ازموانع عمده من که جلواکثرجبران خسارتهای مالیو
میگیره همین نکته است که خسارت یاسواستفاده

ازمن شده ومن ازروی رنجشهاخسارت زده ام ویا
برای انتقام ازمالی که ازمن بزورگرفته شده این
کارراکرده ام وبرایم جبران این نوع خسارت بسیار
مشکل است ولی بانوشتن ترازرنجشهاوسواستفاده ها
وبرسی ان باراهنمایم توانستم تعدادی ازاین
خسارتهاراجبران کنم وباخودم کناربیام
برای بقیه هم هم دعامیکنم تمایل پیداکنم برای
جبران هم درموردشان مینویسم ومشارکت میکنم
تابتوانایی جبران خسارت ناشی ازاعتیاد
خودم برسم
پاسخ
بله خیلی ازجبران خسارتهای راجع ب افرادیست که مستقیم یاغیرمستقیم بمن خسارت زده اندومن بخاطرهمین وازروی کینه ونفرت ورفتاررنجش به انهاخسارت واردکرده ام وانگیزه من رابرای جبران خسارت همین مطلب کم میکندولی ته مطلب اینه که این منم ک قراره تومسیربهبودی باشم ن اوناوقدمهابرای منه شایدانهااصلانخواهندبهبودپیداکنند
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان