امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 11 : تشخیص چگونگی دقیق خطاهایمان ، به چه شکل در قدم هشتم برای ما ارزشمند است ؟ چ
اصول روحانی 

سوال 11 : تشخیص چگونگی دقیق خطاهایمان ، به چه شکل در قدم هشتم برای ما ارزشمند است ؟ چرا ضروری است که نقش و مسئولیت من در مسائل برایم واضح و آشکار باشد ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ssaeedg
در قدمها ما به دنبال نقش خودمان هستیم ونه دیگران تنها هدف ما از یاداوری دیگران کمک به پیدا کردن نقش خودمان در خطاهایمان است .
ترازی که از طریق ذکر دقیق چگونگی خطاهایمان در قدم چهار گرفتیم به ما کمک می کند نواقص خود را در قدم 6 و7 پیدا می کنیم و تا نواقص دیده نشود من در قدم 8و9 نمی توانم خسارت هایم را پیدا و در صدد جبران برآیم .
در قدم 8 ترازنامه قدم چهار موجب آگاهی من می شود تا ریشه خسارت هایم را پیدا کنم و در غیر این صورت شاید اصلاً یادم نیاید به چه کسی و چگونه خسارت زده ام .
در مورد قسمت دوم سوال : چون من دارم قدم کار می کنم و برای پاک ماندن و عضو قابل قبول شدن در خانواده و اجتماع باید نقش و مسئولیت خودم را واضح و اشکار کنم .
من به نقش دیگران اشاره می کنم تا نقش خودم را پیدا کنم تا از خسارت زدن مجدد به خاطر نواقصم جلوگیری کنم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
قسمت اول : در قدم هشتم با پرداختن به چگونگی خطا و با دیدن کامل نقش خودم و بررسی ان با یک صداقت درونی و عمیق دست پیدا می کنم و وقتی من به لایه زیرین خطا ها و خساراتم می پردازم در واقع خیلی ساده به صداقت اشتباهاتم توسط خودم می رسم و اگاه می شوم و متوجه می شوم که چگونه با زیربنایی نواقص شخصیتی ام به دیگران خسارت زده ام دست از توجیه و بهانه و انداختن تقصیر به گردن دیکران بردارم نقش خود را ببینم و بپذیرم و شجاعانه مسئولیت خطاهایم را بپذیرم و این مسئله به من کمک می کند تا لیست خود را صادقانه بنویسم
قسمت دوم : به خاطر همین موضوع یعنی چگونگی دقیق خطا هایم نقش و مسئولیت من در برابر مسائل برایم واضح و اشکار می شود و من راحت تر می توانم بپذیرم و نقش من را از دیگران جدا می کند و تمام توجیه و بهانه وها و اینکه من خود قربانی بوده ام و یا به خاطر اشتباه دیگران این کار را کرده ام را از میان بردارم و من فقط به سهم خودم بپردازم 
پاسخ
کارکرد قدم هشتم  به  صورت عملی نیاز به صداقت  بیشتری نسبت  به قدمهای قبلی دارد . طی کارکرد قدمهای قبلی عمق ودرک من ازاصل روحانی صداقت به مرور بیشتر شد .

امروزباانجام قدم هشتم با تشخیص
چگونگی دقیق خطاهایمان پی به ریشه
وانگیزه هایمان می بریم و این قابلیت را
بدست می آوریم که باصداقت عمیق تری که دراین قدم پیدامی کنیم بدون توجیه وبهانه ها نقش خودمان رادرانجامشان تشخیص دهیم . 

اصل صداقت کمک می کند تا از انکارجداشویم وبه حقیقت آنچه انجام
داده ایم اقرارکنیم ولیست خود راکامل
کنیم تابهتر بتوانیم جبران خسارت را انجام دهیم . 

وقتی که ما نقش خود را مورد  بررسی قرار می دهیم  و آنها را می پذیریم  مثل صدماتی که  به خانواده
زده ایم ، دیگرآنهارامقصرنمی دانیم واین
قدرت راپیدا می کنیم تاباکمک خداوند از زاویه بهتری به اتفاقات گذشته نگاه کنیم وآمادگی پیدا کنیم تا درمسیر جبران خسارت حرکت کنیم
پاسخ
با کار کرد قدم های قبل و شناختی که از خودم و توان اینکه بتوانم تشخیص دهم .خطا و غیر خطا را ،الگوی رفتاری خودم را تشخیص می دهم .همیشه دنبال سهم خودم باشم که برای تغییر لازم است .

تشخیص چگونگی دقیق خطا ها باعث می شود که هم خود را بهتر بشناسم و بعد از خطا درد بکشم و درد هم باعث تغییر رفتارم می شود که نواقصی که باعث خطا من شده را بشناسم .وبدانم یک سری شرایط محیطی باعث می شود احساسات و رنجش ها وترس هایم بروز کنند را خوب بررسی کنم .نباید حق به جانب برخورد کنم .و یا اشتباه خودم را با اشتباه دیگران مقایسه کنم
پاسخ
ماباید خود را برروی چگونگی دقیق خطاهایمان متمرکز کنیم .این کار به ما کمک میکند تا در یابیم چگونه با بکار گرفتن نواقص شخصیتی مان مردم را ازار داده وباعث جریحه دار شدن حال انها شدیم همین به ما کمک می کند تا در ک کنیم

چه کسانی واقعا باید جزو فهرست ما قرار گیرند
پاسخ
سلام
من اگر ندانم که چرا هی تمایل به خسارت زدن دارم.من باید مسیرهایی که باعث رفتن من به سمت خسارت زدن می شود را پیدا کنم.این کار به من کمک می کند که تا بتوانم جلوی خسارت های جدید را بگیرم.
پاسخ
سلام

- راه های خسارت زدن را پیدا می نمایم وبرای درست کردن مسیر بهبودی برنامه ریزی می نمایم و در مرحله بعد من می پذیرم که خسارت زده ام و دنبال قصور دیگران نمی گردم وبه دنبال اصلاح خودم می گردم...
پاسخ
چگونگی دقیق خطانه خودخطاصرفاهمیشه باعث شده درطی زندگی
چه قبل وچه بعدازاعتیادفعال وحتی دردوران پاکی برایم رنجش ترس سواستفاده گناه وخجالت بباراورده که منبع وریشه تمام مشکلات
ودردسرهابوده وتازمانی که دیده ورفع نشوندوبرایشان
کاری نکنم همچنان درمسیرزندگی باعث خسارات مجددخواهند
شدخسارات ببارامده ازطرف من فقط مختص زمان
مصرف نیست نواقص اخلاقی وچگونگی دقیق خطا
ریشه دروجودوترسهای خودمحورانه من دارندوتا
زمانی که برطرف نشوندروندخسارت زدن وخسارت
خوردن همچنان ادامه خواهدداشت
پاسخ
دراصل همین چگونگی دقیق خطاوذات خطاست که باعث بروزخسارت درمن شده ن خودخطاواین ریشه درمن هنوزوجودداردونمیگزاردبدرستی جبران خسارت کنم یاخسارت مجددنزنم بنابراین باشناخت چگونگی دقیق خطاهایم هم بهترمیتوانم خساراتی راک بباراورده ام جبران کنم وهم اینکه بااستفاده ازاصول روحانی بواسطه همین ذات خطاهادوباره خسارت جدیدنزنم
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان