امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12: چگونه می توانم از معتادان در حال بهبودی دیگر ، راهنمایم ، و نیروی برترم به ع
سوال 12: چگونه می توانم از معتادان در حال بهبودی دیگر ، راهنمایم ، و نیروی برترم به عنوان یک منبع قدرت د ر این فرآینداستفاده کنم ؟
پاسخ
این سئوال بطور کل میخواهد بگوید برای جبران خسارت دست از خود محوری بردار.
از تجربه کسانی که این قدم را کار کرده اند استفاده کن و بدون مشورت با راهنما اقدام نکن مخصوصا در مواردی که تشخیص جبران خسارت مستقیم و غیر مستقیم کمی مبهم و گنگ است.
ایمان و اعتماد به نیروی برتر شهامت و انرژی مورد نیاز برای حرکت را ایجاد میکند.
دعا کردن در مواردی که تمایلی به جبران نداریم معمولا برای ایجاد تمایل موثر است مشروط بر اینکه روشن بین باشیم و دریچه تمایل برای دعا کردن را هم نبندیم
پاسخ
برای غلبه بر موانعی که بیماری بر سر راه اجرای قدم نهم ایجاد می کند ( خداوند راهنما مطالعه نشریات و دوستان بهبودی ) با من هستند و من در طی مسیر و این فرایند تنها نیستم و اینها همان منابع قدرتی هستند که من را در این مهم یاری می کنند خداوند به عنوان تکیه گاه من می باشد با ایمان به او ترسهایم کنار می رود و تمام مایحتاج من را براورده می کنند راهنمایی لازم را از طریق راهنما و دیگر معتادان برایم انجام می دهد به من کمک می کند تا با مشکلات و با موانعی که در حین انجام قدم نهم به وجود می اید روبرو شوم
راهنما : من را ساپورت می کند که به مرحله امادگی کامل روحانی برسم
بر ترسها و توقعاتم غلبه کنم قبل از هر جبران خسارت برایم طرح و برنامه می ریزد و از عشق و تجربه و امید او دیگر معتادان بهره می گیرم 
پاسخ
صرف نظر از مقطع پاکی همیشه امکان این وجود دارد که ما احساس سرخوردگی و وازدگی کنیم ، بخصوص
اگر شرایط باب میل ما نباشد، بنابراین
ما نباید قدم نهم را به تعویق بیندازیم و
بهبودی خود را متوقف کنیم. 

ممکن است دچار اشتباه مجدد شویم وخود محورانه وبدون مشورت بخواهیم این مسیر را طی کنیم.

اما مشورت کردن با راهنما و اعضای با تجربه و گوش دادن به مشارکتهای اعضای در حال بهبودی در رابطه باچگونگی جبران خسارت وهمراهی ودلگرمی دوستان وراهنمایم می تواند یک منبع قدرت در این فرایند باشد وهرموقع که بیماریم زندگیم را تحت تاثیر خودش قرار داد  با کمک راهنما دوباره  به مسیر بهبودی برگردم و بطور صحیح جبران خسارت نمایم و با ثبات قدم بیشتر و ایمان و اعتماد به خداوند این مسیر را طی نمایم
پاسخ
نیروی برتر میتواند برای من کاری انجام دهد که خود به تنهایی قادر نیستم انجام دهم، من به تنهایی نتوانستم پاک بمانم اما با استفاده از اصول روحانی همچون جلسه و راهنما توانستم پاکی خود را حفظ کنم، هر جیز خوب میتواند نیروی برتر باشد، نیرویی که به من در فرایند بهبودی کمک کند. نیروی برتر در نهایت درک شخصی اعضاست و برنامه به من یاداور شد درک شخصی من از خدا هر چه باشد برایم کار میکند، و این ابزارهایی هستند که در مسیر جبران خسارت به من کمک نیکنند چرا که قدم ۹ را هرگز نباید خودسرانه انجام داد چون ممکن است باعث خسارتهایی جدید شود
پاسخ
در قدم "یک"ما نمی توانیم در قدم "دو"تکیه به نیرو برتر می کنیم بزرگترین منبع قدرت ما نیرو برترو خداوند است .نیروی برتر به ما قدرت می دهد وفرایند بودن قدم "نه "برای این است که همیشه باز است بسته نیست و همیشه راه برای بازگشت از اشتباه و جبران داریم .
استفاده از تجربیات راهنما و کسانیکه این قدم را کارکرده اند به من شهامت و اعتماد به نفس لازم را می دهد که با هم این راه را طی کنیم و از نیروی های برترمان کمک بگیریم .
ما در قدم "نه"اعلام مجدد ناتوانی و عجز می کنیم و توانایی وقدرت را از جمع از مشورت و از نیروهای برترمان کسب می کنیم
پاسخ
سلام
پاسخ
سلام

در فرآیند بهبودی راهنما به عنوان کسی که این مسیر را قبل از من طی کرده و این قسمت از قدم ۹ را گذرانده و اگر مساله و مشکلی وجود داشته تجربه نیروی خود را در جبران خسارت  کردن به من انتقال می دهد و من از اعضاء دیگر انجمن نیز می توانم به عنوان منبعی از نیرو و امید برای اقدام و عمل در قدم ۹ استفاده می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

==تجربه ومشارکت- یکی از معتادان در حال بهبودی که همیشه به من کمک می کرده وهنوز کمک می کند راهنما است واین تجربه به من نشان داده است که راهنما واعضاء دیگر معتادان گمنام می توانند به من در این فرآیند کمک کنند.
پاسخ
تجربه دیگرمعتادانی که دراین باره تجربه دارند
خودمنبع قدرت وشهامته برامن ونیروی برتر
مراقب ومواظب من است وقدرت اجرایی
لازموبهم میده وکلام راهنماباعث
دلگرمی وقوت قلبه برام
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان