امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13 · کدامیک از موارد در فهرست قدم هشتم من ، طبق مثالهای فوق پیچیده هستند ؟ آن م
جبران خسارت مستقیم یا غیرمستقیم

سوال 13 ·  کدامیک از موارد در فهرست قدم هشتم من ، طبق مثالهای فوق پیچیده هستند ؟ آن موارد دقیقاً چه هستند ؟ 
پاسخ
ندانستن اینکه به چه کسی جبران خسارت بدهکار هستم و همچنین آگاه نبودن از خسارتی که وارد کرده ام جبران خسارت را برای من پیچیده می کند.

در ضمن در بیشتر موارد لزومی ندارد که شرایط گذشته ام را به طور کامل بازگو کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد ، ssaeedg ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، آریا داریوش
قراراست ازطریق قدم نهم خسارتهای گذشته راجبران کنیم واین کاربایستی
ازطریق درست ودرزمان مناسب انجام شود و نیاز به بررسی و مشورت بیشتری دارد ، چرا که ممکن است خسارت جدیدی به بار آورد.

بعضی موارد برای من واضح و آشکار است و می شود آنرا  از طریق صحیح جبران کرد، ولی مواردی وجود دارد که نیاز به دقت نظر و تعمق بیشتری دارد.

مثل

مواردی که  طرف مقابل در مورد آن خسارت اطلاعی ندارد ، مثل فردی که از
صاحب کار خود دزدی می کند  و  یا مواردی که  بر ملاشدن حقیقت خسارت
جدیدی را به همراه دارد و یا مواردی که
با آشکار شدن آن به طرف مقابل یا خانواده ما آسیب برساند و یاخسارتهایی
که برای ما پیگرد  قانونی جدیدی را  به
همراه داشته باشد.

به هرحال چگونگی جبران خسارت دراین موارد نیاز به مشورت باراهنما وافراد باتجربه ونیاز به درنظر گرفتن جوانب مختلف کار دارد و ما باید راه حل مناسبی را اتخاذ نمائیم و در چارچوب قدم نهم حرکت کنیم و این کار را بدون توجیه و بهانه و خود فریبی انجام دهیم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، عبدالرحیم_بوشهر ، ناظر9 ، آریا داریوش
یک مسئله ای که برای اکثر ما مشکل ساز است این است که جبران خسارتهای بدهکار هستیم که اگر انجام دهیم ، به احتمال قوی منجر به از دست دادن کارمان ، به زندان افتادن ، یا پی آمدهای جدی دیگری خواهد شد . برای مثال اگر بخاطر جرمی که در گذشته انجام داده ایم خود را به مقامات تحویل دهیم ، به احتمال قوی زندانی خواهیم شد . این مسئله چه اثری بر روی زندگی ما خواهد گذاشت ؟ آیا ممکن است که کار خود را از دست بدهیم ؟ ایا امنیت شخص دیگری غیر خود ما – مثلاً خانواده مان نیز به خطر خواهد افتاد ؟ از طرف دیگر اگر از دست قانون فراری هستیم و به یکباره و ناگهانی دستگیر شویم آن موقع این مسئله چگونه بر روی زندگی ما وخانواده مان تأثیر خواهد گذاشت ؟ در اینگونه شرایط احتمالاًبهترین کار مشورت ب یک حقوقدان و بررسی جوانب مختلف موضوع است . بهر حال لازم است ما پیامد رفتارمان را بپذیریم . اما باید بخاطر داشته باشیم که خانواده ما ممکن است به راحتی در این مقوله از قدم نهم که می گوید (( مگر در مواردی که اجرای این امر به ایشان یا دیگران لطمه بزند )) بگنجد . ما باید این شرایط را به دقت ارزیابی کنیم . با کمک راهنمای مان در می یابیم که چگونه جبران خسارت کنیم .
پاسخ
ن به شهامت قدم های قبلی نیاز دارم تا اثراتی که اعتیادم به بار اورده و خسارت های را که زده ام بدون ترس از نتیجه جبران خسارت و بازگو کردن ان خسارت لیست کنم و این ترس من را فلج نکند و از اقدام باز ندارد و با استفاده از اصل روحانی شهامت و ایمان و اعتماد بدانم که نیروی برتر پشتوانه من است و من را در تمام شرایط یاری می کند در کل با شهامت خسارات را که حاصل خطاهای من است می پذیرم و اقرار می کنم و از عواقب بازگو کردن و جبران خسارت از انها نمی ترسم
پاسخ
سلام
این که دقیقا ندانم به چه کسی و چگونه خسارتی زده ام.ندانم که چه خسارت هایی ممکن است بابت یک نوع خسارت به دیگران زده باشم و اینکه به چه شکل جبران نمایم.خسارتی که شخص خسارت دیده فوت شده و من باید بدانم ایا نیاز به جبران از خانواده او دارم؟ خساراتی که جنبه قانونی و حقوقی دارد و..._
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، ناظر9 ، آریا داریوش
سلام

- جبران خسارتی که باعث اختلاف بین دو نفر دیگر شده و یا چند نفر را درگیر کرده است-
-جبران خسارت از فردی که دیگر زنده نیست...
- جبران خسارت هایی که ممکن است تهدیدی برای سلامتی من باشد
-و..
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش ، حـمـیـد
مسایلی هست که هم خسارت زده ام وهم خسارت خورده ام
ولی ازطرفی منبه خانواده وحرمت طرفدمقابل هم
بهرصورتی که شده اسیب زده ام واین مسایل را
کتمان کرده ام وبعضی ازاین اعراددوست یافامیل
نزدیک من هستند
دربعضی ازمواردسوذن طرف مقابل بهبمن نبوده وبکس دیگه 
مشکوک شده که این شک راپن بوجوداورده ام
گاهی خودطرف مرده یادستم بهش نرسیده