امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 23 . چه تجربیاتی باعث شد تاخساراتی که زده ام برای من واضحتر شوند ؟ این امر چگو
سوال 23 .   چه تجربیاتی باعث شد تاخساراتی که زده ام برای من واضحتر شوند ؟ این امر چگونه به افزایش فروتنی در من کمک کرد ؟ 
پاسخ
ما ممکن است این آگاهی را از طریق این تجربه که کسی ناراحت و گریان به ما گفته تا به چه حد به او صدمه زده ایم ، به دست آورده باشیم . یا ممکن است که مشابه خسارتی که به کسی زده ایم از طریق شخص دیگری به خود ما زده شود ، و این تجربه چنان تکان دهنده بوده که باعث می شود تا عمیق تر به خساراتی که به دیگران زده ایم نگاه کنیم . یا اصلا ممکن است که فرآیند کارکرد قدم های قبلی به اضافه تجربه ما از جبران خسارت باعث شود که ما افزایش فروتنی را تجربه کنیم .
پاسخ
بررسی و تشخیص عمق صدماتی را که زده ام و روشن شدن آنها برای من باعث می شود که با تمام وجود عمق خسارتی را که به دیگران زده ام را درک کنم.

اقرار به اشتباه ها و پذیرفتن مسئولیت هایمان ما رادر جایگاه واقعی مان قرار می دهد وقدرت درک دیگران وآگاهی ازتاثیر رفتارمان بر روی آنها راپیدا می کنیم وآن چیزی که به من کمک می کند تا  واضح شود که چه خسارتی زده ام لیست قدم چهار و هشت می باشد و این بررسی می کند که چه جاهایی خسارت خورده ویا زده ام .

دردی که من لمس می کنم و به یاد می آورم یا خسارات مشابهی که من به
دیگران زده ام و یا رفتارهایی که براساس باورهای مخرب خود انجام داده
ام وبه دیگران لطمه زده ام کمکم می کند
تا خسارتهایی راکه زده ام برایم واضح تر
شوند واین امر باعث افزایش فروتنی درمن شده ومرا وادار کرد که به کمک
خداوند برای انجام جبران خسارت تمایل
بیشتری ا ز خود نشان دهم.
پاسخ
در قدم نهم ما بر روی فروتنی ، عشق و بخشش تمرکز می کنیم . فروتنی که ما در این قدم به دست آورده ایم در نتیجه نگاه کامل ما به صدماتی که به دیگران زده ایم و پذیرش مسئولیت هایمان در این رابطه ، حاصل شده است . ما به خود گفته ایم که : بله این کاری است که انجام داده ام و مسئول صدمه ای که زده ام و همین طور مسئول جبران آن هستم .
پاسخ
با کارکرد قدم های قبلی و در فرآیند مسیر بهبودی ، هر روز بیشتر از قبل مسئولیت خسارت هایی را که زده بودم قبول و در قدم نهم برای جبران آنها تلاش نمودم ، هر چقدر به جلو

حرکت کردم اصل فروتنی ، بخشش و مسئولیت پذیری را بیشتر تمرین میکنم
پاسخ
سلام
تجربه خساراتی که خودم دیدم بهترین درس بود از اینکه خسارت هایی که من در زمان مصرف به بار آورده ام ممکن است چه عواقبی داشته باشد.همان طور که من فکر به خسارت ها و این که از اصلی روحانی استفاده می کنم توقع ندارم که طرف مقابل من هم از اصول روحانی پیروی کند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

-امروزه وقتی برای خودم کسی خسارتی به بار می آورد من نیز یاد عمق ومیزان خسارت ها میافتم ونیز برای آن دعا می نمایم...
پاسخ
تجربه رنجشهاودردهایی که خودم ازخسارت خوردن داشتم
گوش دادن فعال درجلسات ودرمیان گزاشتن
انواع خسارتهای زده شده یاخورده شده توسط اعضا
گوش دادن به مشارکت بچهایی که خسارت خورده بودند
وحسی که دراین موردداشتند
وهمچنین حسی که بعدازجبران خسارت تجربه
کرده بودندوخودم هم تجربه کرده بودم
راهنمایی راهنمادراین موردوکمک فعال ایشان
به یاداوری ودرک خسارت هاوانواعدان
بمن کمک کردتاهم خسارتهارابیاداورم
هم انگیزه وتمایل برای جبرانشان راکسب کنم
پاسخ
سلام
هر وقت این اتفاقات برای خودم پیش می آمد من دوباره خاطراتم زنده می شد و یاد روزهای می افتادم که خودم این خسارت ها را به دیگران میزدم و برایم مهم نبود چه اتفاقاتی بعد از این امکان دارد برای بقیه بیافتد...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان