امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 68 : درک من از قدم یک چیست؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44
با رعایت و انجام 5اصل روحانی قدم یک من به درک قدم یک میرسم من با صداقت در مورد خودم وارد مرحله روشن بینی شدم و با روشن بینی تمایل به پاک ماندن و بهبودی در من شکل گرفت با فروتنی درباره خودم و عجز هایم بیماری را پذیرفتم و برای بهبودی تلاش میکنم صداقت.روشن بینی.تمایل.فروتنی و پذیرش پنج اصل روحانی قدم یک است
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، ناظر10
من به تنهایی نمیتونیم همانطور که تا حالا نتونستیم . من نیاز به بایدها داریم چون تک تک بایدها یک منع قدرت و به نوعی یک انرژی مثبته . درک دیگه من اینه که مصرف مواد مخدر دیگه هیچ دردی رو دوا نمیکنه و هیچ مشکلی رو حل نمیکنه برعکس مشکلات رو بیشتر میکنه در اصل خودش اصل مشکله . نیاز دیگه من تغییره . تغییر تفکر اعتیادی و من باید در جمع دوستان بهبودی قرار داشته باشم و از آنها الگوبرداری کنم و در مورد روش جدید زندگی بدون مصرف مواد از آنها تجربه بگیرم و در رفع رفتار های پر خطر بکوشم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، ناظر10 ، Esi.azin
درک یعنی اصلی راکه بکارگرفته ای ومیدانی هست ومال من میباشد.
مانند صداقت,کم کردن سانسورها,اقرارپیش راهنماواعتماد
بیشتربه او,دیدن زاویه بیماری وقسمت های تاریک که من اصلا بحساب نمی آورم .دیدن رفتارهای گذشته وامروزم ,داشتن مقایسه ها وملاحظه هایم.قدم یک قسمت بیماری من بود.چون مراباواقعیت های خودم,بیماریم وزندگیم آشناکرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، ناظر10
درک من از قدم یک اینه که من عاجزم و باید عاجزانه رفتار کنم تا مجبور نشم مصرف کنم.

تا زمانیکه عجز خودمو در برابر اعتیادم بپذیرم مفهومش اینه که من تسلیم هستم و دیگه مجبور نیستم موادمخدر مصرف کنم. در غیر اینصورت خودمحوری باعث میشه از گود خارج بشم و دوباره اون روزهای تیره و تار و عاقبت زندان، تیمارستان و مرگ ....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، ناظر10
درک من از قدم یک اینکه من متوجه شدم در دوقسمت زندگی مشکل دارم بیماری من باعث بروز مشکلات روحی روانی وجمسی من شده هست و باعث رفتارهای ناهنجار و ایجاد الگوی نامناسب شده هست ودرقسمت بی قدرتی من که به اجبار رفتار میکنم را اصلاح کنم وجایگزین این بی قدرتی باید قدرت های خودم یعنی تسلیم وپذیزش رو سرلوحه زندگی ام کنم ودرک من اینکه این بیماری تا اخر عمر بامن خواهد بود وروزانه به صورت های نامشخص رومن کار میکنه وبهتر هست از همون اول باید اقرار کنم تا در مسیر بهبودی باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu
قدم یک به من اموخت که بخاطر داشتن این بیماری یادبگیرم خودم ازخودم به روش پیشنهادی انجمن نکهداری کنم تابیماریم عودنکند

خوشبختانه یامتاسفانه کسی دیگری نمیتواندازمن پرستاری کندومن یک بیمارم وبیماریم همشیه اماده عودمجدداست

جلسه رفتن...راهنماگرفتن....قدن کارکردن....خدمت کردن....ازهمه مهترفقط برای امروز برنامه داشتن

چها جنبه...روحی...روانی....جسمی...روحانی  وتعادل را نکه داشتن از تپاناییهایمان استفاده کردن وقدم یک  اینها را دروجودمن یاداوری می کند..

من مسول بیماریم نیستم اما مسول بهبودیم هستم

درقدم یک دیواری را که ازنپاقص اهلاقی درمت بوده ومن را درانکار احاطه مرده بپدفروریخت

تجربه شخصی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu
درک من از قدم اول

این است که زمانی که من اشتباهی که کردم یا بیماری و هرچیزی که به من مربوط میشه رو قبول میکنم راحت میتونم باهاش مقابله کنه بخاطری که دیگه به خودم و اطرافیانم دروغ نمیگوییم یا انکار نمیکنم همین باعث میشه دیگه ترسی نداشته باشی ازش حالا هست که باید به خودت بیای و اشتباهایی که تا این موقعه هروز انجام میدادی رو قبول کنی و بزاری کنار.

پس به خودت بیا و قبول دار شو که یک مصرف کننده بودی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu
با سلام...
درک کردم بخاطر باورهای قدیمی پوسیده و ناکارآمد که یا انتخاب خودم بود یا تحمیلی بود یا محیطی به مرور زمان چیزی درونم شکل گرفت بنام (بیماری اعتیاد).
مقاومت در برابر گوش کردن و یادگیری باعث شده تا نتوانم با دیگر انسانها هماهنگ شوم و در من تولید رنجش میکرد و میکند و این مسئله باعث شده تا احساس خوبی نسبت به خودم و دیگران نداشته باشم و سعی کنم با عناصر بیرونی مثل مخدر ، شهرت ، قدرت ، ***** ، خشم ، فرار ، انکار ووووو سرپوش روی احساساتم بگذارم.درک کردم گاهی از حل کردن ساده ترین مشکلات عاجزم و به آخر خط یاًس و نا امیدی کشانده میشوم.درک کردم هم دیروز هم امروز گاهی رفتارم با افکارم هیچ تناسبی ندارد حتی وقتی که خوب را از بد تشخیص میدهم.(اجبار)
دیدم و میبینم که چقدر عاجزم ولی عاجزانه رفتار نمیکنم. دیدم و میبینم خیلی تحریک پذیرم و به سادگی تحت تاثیر عوامل بیرونی قرار میگرفتم و میگیرم.
کم کم سعی کردم با اصول قدم یک(صداقت،تمایل،روشن بینی،پذیرش،تسلیم.....)ارتباط برقرار کنم و آنها را تمرین کنم این مسئله باعث شد بطور نسبی با خودم و با دنیای اطرافم آشنا شوم و از شدت جنگ و جدل بکاهم.
کم کم یاد گرفتم مشکلاتم را از اصول روحانی قدم یک فیلتر کنم.اگر با کارکرد قدم یک دچار خلاء شدم وقت حرکت به جلو و کارکرد قدم دو است وگرنه باید به خودم شک کنم و برگردم قدم یک را از اول کار کنم در قدم یک قدرت متوقف کردن اعتیادم را پیدا کردم.
فروتنی قدم یک میگوید من نه خیلی خوب نه خیلی بد هستم فقط باید بیشتر آگاهی کسب کنم و رشد کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu
اصل روحانی صداقت وقدم یک
خداوندا،دانشی عطا فرماتا بتوانیم کلمات را مطابق با احکام الهیت به رشته تحریر درآوریم.غریزه فهم عزم عزیزت را در ما بکار،ما رابه خدمت اراده خود در آورده و سند از خود گذشتگی  مان را صادرکن،تا این کلمات در حقیقت از آن تو باشد نه از آن ما. شاید بدین وسلیه دیگر لازم نشود که هیچ معتادی در هیچ جا از درد اعتیاد هلاک شود . آمین

بهبودی،چیزی است که در جلسات ما جریان دارد و مسئله مرگ و زندگی است.

ما متوجه شدیم این برنامه وقتی کار می کند که بهبودی را در الویت قرار دهیم.

در اینجا ما با سه واقعیت هشدار دهنده روبرو شدیم:

1»> ما در مقابل اعتیاد عاجزیم و زندگی مانغیر قابل اداره است.

2»> با آن که ما مسئول بیماری خود نیستیم،اما مسئول بهبودی خود هستیم.

3»>ما دیگر نمی توانیم مردم،جاها و چیزها را مسئول اعتیاد خود بدانیم و باید با مشکلات و احساسات خود روبرو شویم.

«<ما اقرار کردیم که در برابر اعتیادمان عاجز بودیم و زندگی مان غیر قابل اداره شده بود»>

همه ما به عنوان یک فرد معتاد،تنهایی،درد و نا امیدی ناشی از اعتیاد را تجربه کرده ایم

فرد معتاد»»گوشه گیر، تنها ودرد کشیده از مصرف مواد مخدر، نا امید

مشخصات بیماری اعتیاد»»سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)

از نظر جسمی»»»»»»»»پیش رونده

از نظر روانی»»»»»»»»لاعلاج و مرموز

از نظر روحی»»»»»»»»کشنده

وضعیت فرد معتاد در برابراعتیاد با سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)

از نظر جسمی»»»»»»»»اجبار به مصرف مواد مخدر

از نظر روانی»»»»»»»»وسوسه و اشتغال فکری

از نظر روحی»»»»»»»»انکار،توجیه و بهانه

عوارض بیماری اعتیاد با سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)

از نظر جسمی»»»»»»»»برده اعتیاد

از نظر روانی»»»»»»»»زندانی افکارو احساسات

از نظر روحی»»»»»»»»محکوم به احساس گناه خویشتن

حالتهای فرد معتاد در برابربیماری اعتیاد با سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)

از نظر جسمی»»»»»»»»ناتوان

از نظر روانی»»»»»»»»نادان

از نظر روحی»»»»»»»»نگران

عاقبت بیماری اعتیاد»> زندان ،تیمارستان،آوارگی و یا مرگ است

هسته مرکزی اعتیاد»»باورهای نادرست،ناقص،کهنه و پوچ،خرافاتی،دور از ارزش

ریشه بیماری اعتیاد»»ترس خود محوارنه

اساس بیماری اعتیاد»»توجیه و انکار

ساختمان  بیماری اعتیاد»»وسوسه و اجبار

نتیجه دنبال کردن زندگی به روال برنامه و بهبودی

از نظر جسمی»»»»»»»»مسئول (بهبودی نه بیماری اعتیاد،خدامحوری نه خود محوری)

از نظر روانی»»»»»»»»سازنده (دنبال کردن گوهر گرانبهای بهبودی،اختیار مندی و پیدا کردن حقیقت )

از نظر روحی»»»»»»»»قابل قبول (پذیرش بیماری اعتیاد،سلامتی و سر زنده گی بدون مصرف مواد)

پذیرش بیماری اعتیاد و پذیرش بهبودی و پاکی

پذیرش سه اصل روحانی قدم یک 1 (صداقت)2 (پذیرش)3 (تسلیم)

دستاورد شرکت در جلسات

آرامش داشتن/تجربه گرفتن/عاجز بودن/استفاده از اصول/مشارکت کردن/تمرین و تکرار استفاده از حسنها و توانایی ها/ خواندن و مطالعه نشریات/گوش کردن و صبور بودن/ احساس همدردی در جمع / باور داشتن خود و نیروی برتر/ تمرین اصول برنامه و غیره...................................

دستاورد کارکرد قدم های دوازده گانه

اعتماد و باوربه خود باوری/تسلیم اصول برنامه و راهنما/تمرین ایجاد ارتباط/صادق بودن با خود و دیگران/فراموش نکردن عجزهای گذشته/دوری از لذت جویی ها/تعادل و تناسب داشتن/تراز گرفتن از خود/سپاس گذار و مراقبه/ امید واری و غیره.........................................................

دستاورد زندگی به روال برنامه فقط برای امروز به خودت بگو

افکارم را بر روی بهبودیم متمرکزخواهم کرد،زندگی می کنم و بدون مصرف هیچ گونه ماده مخدر روز خوبی خواهم داشت.

به کسی درNA اعتماد خواهم کرد ،کسی که مرا باور کند و می خواهد در بهبودیم به من کمک کند.

برنامه ای خواهم داشت و سعی خواهم کرد آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهم.

به کمکNA سعی خواهم کرد از زاویه بهتری به زندگیم نگاه کنم.

ترسی نخواهم داشت و به روابط تازه ام و آن ها که چیزی مصرف نمی کنند و راه تازه ای برای زندگی پیدا کرده اند،فکر خواهم کرده. مادامی که این راه رادنبال کنم،از هیچ چیز واهمه نخوا هم داشت. ﻛﺘﺎﺏ ﺑﺮﺩاﺷﺖ ﻗﺪﻡ ﻫﺎﻱ ﺩﻭاﺯﺩﻩ ﮔﺎﻧﻪ
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ssaeedg ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، A2.a.dall
درک من از قدم این است ک بدن من ب هر گونه مواد مخدر یا الکل آلرژی داره و ب محض اولین مصرف اولین دود باز حالت های خماری مثل آبریزش بینی، خمیازه خماری برمیگرده
پاسخ
 سپاس شده توسط ssaeedg ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، ناظر10
سلام
قدم یک برای این مهم است که شروع وضعیت بهبودی است.اولین قدم پرهیز کامل بود.شروع از بین بردن خاطرات و یادگاری های مصرف و بیرون امدن از انکار و در مرحله بعد عجز خود را در میابم و بعد برای بلاهایی که سر خود اوردم برنامه ریزی می کنم و در مرحله آخر به دنبال وصله زدن خراب شده ها از اصول روحانی انجمن استفاده می کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، ناظر6 ، ناظر10
با سلام
 من حامل یک بیماری هستم که لاعلاج ، کشنده ، پیشرونده ومرموز می باشد و برای ادامه زندگی با داشتن همچین بیماریی نیاز به یک برنامه روحانی دارم که بتواند تغییرات لازم را به من آموزش داده وخلا مرا پرکند. من مشکلی دارم که این مشکل قصد نابودی من را دارد از هر راه وروش ومن یاد گرفتم که نیاز به کمک دارم که نمیرم واز هرچیزی که بتواند به من کمک کند کمک می گیرم تا این هیولای درونی مرا آرام کند .درقدم یک متوجه شدم که من با تسلیم در برابر اصول روحانی وبرنامه قدرتمندتر می شوم وبرای زندگی در این دنیا نیاز به جنگ ندارم . من فهمیدم که در برابر بیماری اعتیاد عاجزم وتوان مقابله را ندارم واین بیماری خودمحورانه زندگی مرا غیر قابل اداره کرده است وتنها اصول ساده این برنامه می تواند به من کمک کند تا بهبود یابم . Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، ناظر6
مفهوم قدم اول این است که ما دیگر مجبور به مصرف نیستیم. این براى ما آزادى بسیار بزرگى است. براى برخى از ما مدتها طول کشید تا متوجه شدیم که زندگىمان غیر قابل اداره شده است. براى بعضى دیگر، نداشتن اختیار
زندگى، تنها مطلبى بود که کاملاً براي شان روشن بود. ما قبلاً میدانستیم که موادمخدر میتواند ما را به کسانى که نمی خواستیم باشیم، تبدیل کند.

(پایه)
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، حـمـیـد ، عبدالرحیم_بوشهر ، سالار44 ، ناظر6
با داشتن بیماری مهلک ، مرموز، کشنده و لاعلاج و پیشرونده ای که دارم لازم است که روزانه مجهز به ابزار قدم یک یعنی پذیرش بیماری ، صداقت و تسلیم کامل باشم و هر لحظه در برابر این بیماری اقرار به عجز داشته و دست کمک دراز کنم و با حال و هوای انجمن روزم را به پایان برسانم و این برنامه را تمرین و تکرار کنم    
پاسخ
 سپاس شده توسط عبدالرحیم_بوشهر ، حـمـیـد ، سالار44 ، حوریا ___Bu ، ناظر6
درود بر دوستان 
درک من از قدم یک این است ک من یک بیماری لاعلاج دارم واین بیماری من باعث شده ک من هیچ گونه تعادلی در زندگیم برقرار نباشد ومن میتوانم آن را فقط با کار کرد قدم‌های ۱۲ گانه انجمن‌ معتادان گمنام متوقف کنم و در مسیر بر قراری تعادل نسبی در زندگی روزمره خودم از آنها استفاده کنم تا بهبود پیدا کنم   Heart Heart Blush
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
سلام

کارها و رفتارهایی که باعث رفتن من به سمت مصرف مواد مخدر می رود در قدم یک نهفته است با کارکرد قدم یک می توانم مسیرهای منتهی به لغزش را پیدا می کنم و جلوی بیشتر شدن آن را بگیرم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد
  قدم یک، قدم شناخت از بیماریست ، قدمی است که من متوجه میشوم که مشکل من صرفا فقط مصرف موادمخدرنیست، قدمی است که من رابطه بین مشکلات زندگیم و مصرف موادمخدر را پیدا میکنم، قدمی است که درآن متوجه میشوم که من درمقابل مصرف موادمخدر کنترلی از خود ندارم و بیماری اعتیاد زندگیم راغیرقابل کنترل کرده است، قدمی است که به من نشان میدهد که بیماری از چه جنبه هایی روی من و زندگیم تأثیرگذاشته و راه بیماری و بهبودی را به من نشان میدهد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
درک من از قدم یک.
بیماری اعتیاد . در کل بر روی چند قسمت تشکیل می دهد.
از نظر جسمی وسوسه و اجبار.
از نظر روحی افکار ما همیشه دنبال اشتغال ذهنی.
از نظر روانی همیشه دنبال مصرف هستیم. و از نظر روحانی . خودخواه خودمحور و فکر می کنیم. دنیا باید به حول محور ما بچرخد.‌ از نظر احساسی واکنش درونی که خودم از بقیه اعضا دانش بیشتری دارم . و همیشه قبل از انجام کاری به ما احساسی دست می دهد. و همیشه سه مورد در نظر داشته باشید.
وسایل بازی .  زمین بازی . و دوری و قعط رابطه با مصرف کننده پرهیز کنید. و عجز آشفتگی در اثر مصرف . پذیرش و تسلیم. در هر شرایط زندگی و پزیرش در امور زندگی همان طور که است. کلا فقط درک و فهم از قدم یک چون کنداسیون و یا شالوده تمام قدم‌ها است.
درود بر شما 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10
مصرف یک بار زیاد و هزاربارکافی نیست
واینکه مادامی که تمایل به پاکی داشته باشم
راهی جزرفتن منظم به جلسات کارکردقدمها و داشتن راهنماوخدمت
برایم وجودندارد
ورعایت اصل گرسنگی تنهایی عصبانیت وخستگی رابایدجدی
گرفت توپ بازی زمین ویاربازی رابایدکناربگذارم
ومشارکت واقراروسوسه جزو اصل موارداست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حسن ۲۱ ، ناظر10 ، ناظر14
سلام
 داشتن اعتماد به اصول انجمن ونیز رعایت مسئله مصرف کننده.مواد.لوازم مصرف وتنهایی .گرسنگی.عصبانیت.خستگی که باعث برگشت وسوسه من می گردد.من باید با اعضاء انجمن معتادان گمنام باشم وبا آنها مشارکت نمایم وبرای ادامه مسیر بهبودی بیماریم را بپذیرم ودر این فرآیند قدم ها را کار نمایم واز راهنما استفاده نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Raza7088 ، ناظر10 ، ناظر14
سوال 68 ـ  درک من از قدم یک چیست ؟

در قدم یک فهمیدم حامل بیماری اعتیاد می باشم که به مصرف مواد مخدر ختم شده و بواسطه مصرف آن زندگیم غیر قابل اداره شده و در مقابل آن اراده خود را از دست داده بودم و مرا به عجز کامل رسانده و عاجز کامل وارد انجمن شدم .
در قدم یک فهمیدم وسوسه هم یکی از جنبه های بیماری من است که فقط در مورد مواد مخدر نیست وسوسه یک جریان فکری بوده که میخواد من با نادیده گرفتن ذلت هایی که بارها با انجام آن کار اشتباه کشیده ام فقط روی لذت ها متمرکز شده و خودمحورانه که یک جنبه دیگر بیماری من است به آن عمل کنم . که راه حل آن بهاء ندادن ، با اشتراک گذاشتن آن جریان فکری ، مشورت کردن و در نهایت عمل نکردن با آن است .
در قدم یک فهمیدم بیماریم لاعلاج و پیشرونده است باید تسلیم شوم تا پیروزی و آزادی شکل گیرد . اینجا تسلیم یعنی صداقانه روبرو شدن هم با خود هم با بیماریم و با روشن بینی باورها و اعتقادات غلط گذشته را دور ریخته و ذهن بسته خود را باز کرده و با تمایل تمام ، برای یادگیری راهی جدیدی برای یک زندگی جدید و یک باور جدید در مسیر قرار گیرم و فروتنانه بپذیرم در مقابل بیماریم ناتوان بوده و برای رسیدن به توانایی باید به سمت شعور و آگاهی از طریق دوازده قدم رو به جلو حرکت کنم.
در قدم یک فهمیدم مفهموم دعای آرامش چیست . فهمیدم این دعا تنهای دعایی است که نیازمند حرکت رو به جلو است و این نیست که نیروی برتر به تنهایی کاری را برایم انجام خواهد داد . در قسمت سوم دعا در مورد دانش میگوید که منظورش انجمن و اصول آن است که با یادگیری این مسیر توانمند شده که با آنچه که نمیتوانم تغییر دهم وارد جنگ نشوم و تسلیم باشم که به آرامش رسیده تا بتوانم با شهامت و قدرتی که این اصول به من داده تغییر دهم آنچه که میتوانم یعنی خودم را .

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط Darush sistan ، ناظر10 ، Esi.azin ، اریا،ب ، ناظر14 ، حـمـیـد
قدم یک یعنی من دیگر امروز مجبور نیستم مواد مخدر مصرف کنم و راه تازه ای برای زندگی پیدا کرده ام.قدم یک به غیر اداره بودن زندگی من اشاره میکند
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر14 ، حـمـیـد
 سلام
ناتوان در مقابل مواد مخدر از نظر استفاده.مشاهده و کنترل حتی دیدن فیلم مصرف مواد مخدر. من باید یک سری اشتباهات تکرار نکنم و برای زندگی هدف و برنامه داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، اریا،ب ، ناظر14 ، حـمـیـد
من که در خرابی های مواد مخدر خود دیگه کارگردان بودم وهمه بدبختی هارو از نزدیک دیدم غیر قابل اداره شدن زندگی ام و ناتوانی ام در تهیه آن و عاجز بودنم برایم دیگر دیوانگی است مصرف .مسیز بهبودی برایم بهترین راه است.باشد که همه طعم خوش پاکی رو واقعا درک کنیم .

من که تسلیم شدم 
دیگرچراباید وسوسه یا بهانه بیارم..وقت آن است که لاکپشت واری در مسیر بهبودی با چشمانی باز رو به جلوحرکت کنم ودیگر پاکی مد شده است باید پاک زندگی کنم.من لایق بهترین ها هستم.....یک روز پاک یک روز موفق
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14 ، حـمـیـد
امیر معتاد
این سوالیه که من هر روز باید از خودم بپرسم
همونطوری که برای هر چیزی یک آغازی هست
قدم یک آغاز یک فرایند
یک فرایند شبیه به یک انقلاب درونی که من خرابی‌های گذشته و حال حاضرم از روی ناچاری به اون پناه آوردم می‌خوام که بهتر باشم. و چون قدم یک با جمله ما اقرار کردیم شروع میشه باید هر روز این جلوم باز باشه و هر روز و در اولین فرصت به عجزم اقرار کنم،چگونگی غیر قابل اداره بودن زندگیمو بررسی کنم بدونم که چه چیزهایی منو به یأس و انزوا می‌بره و در نهایت تسلیم باشم
واصول روحانی این قدم و تمرین کنم اصل فروتنی و پذیرش و تمایل نهفته در این قدم و درک کنم یادم باشه که یک مصرف کننده مواد مخدر بودم و با کوچک‌ترین غفلت از انجام این اصول می‌تونم دوباره به دام اعتیاد فعال بیفتم
بیماری من لاعلاج پیشرونده و اگر متوقفش نکنم کشنده است. آگاه باشم که بیماری من هر روز خودشو به روز رسانی می‌کنه تا با تمام مسائل زندگی من منو فریب بده
دروغ نگفتن به خودم مهم‌ترین چیزیه که من با تمرین قلم یک سعی می‌کنم انجامش بدم. قدم یک به من یاد میده که اگر آب در یک جا بمونه می‌گنده و بوی گند میده
باید در مسیر بهبودی مدام جاری باشم و خودمو به جریان این فرایند روحانی بسپارم.
پاسخ
قدم یک در قالب یک جمع بندی ساده کارگاهی
بهبودی،چیزی است که در جلسات ما جریان دارد و مسئله مرگ و زندگی است.
ما متوجه شدیم این برنامه وقتی کار می کند که بهبودی را در الویت قرار دهیم.
در اینجا ما با سه واقعیت هشدار دهنده روبرو شدیم:
1»> ما در مقابل اعتیاد عاجزیم و زندگی مانغیر قابل اداره است.
2»> با آن که ما مسئول بیماری خود نیستیم،اما مسئول بهبودی خود هستیم.
3»>ما دیگر نمی توانیم مردم،جاها و چیزها را مسئول اعتیاد خود بدانیم و باید با مشکلات و احساسات خود روبرو شویم.
«<ما اقرار کردیم که در برابر اعتیادمان عاجز بودیم و زندگی مان غیر قابل اداره شده بود»>
همه ما به عنوان یک فرد معتاد،تنهایی،درد و نا امیدی ناشی از اعتیاد را تجربه کرده ایم
فرد معتاد»»گوشه گیر، تنها ودرد کشیده از مصرف مواد مخدر، نا امید
مشخصات بیماری اعتیاد»»سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)
از نظر جسمی»»»»»»»»پیش رونده
از نظر روانی»»»»»»»»لاعلاج و مرموز
از نظر روحی»»»»»»»»کشنده
وضعیت فرد معتاد در برابراعتیاد با سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)
از نظر جسمی»»»»»»»»اجبار به مصرف مواد مخدر
از نظر روانی»»»»»»»»وسوسه و اشتغال فکری
از نظر روحی»»»»»»»»انکار،توجیه و بهانه
عوارض بیماری اعتیاد با سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)
از نظر جسمی»»»»»»»»برده اعتیاد
از نظر روانی»»»»»»»»زندانی افکارو احساسات
از نظر روحی»»»»»»»»محکوم به احساس گناه خویشتن
حالتهای فرد معتاد در برابربیماری اعتیاد با سه جنبه 1 (روانی) 2 (جسمی) 3 (روحانی)
از نظر جسمی»»»»»»»»ناتوان
از نظر روانی»»»»»»»»نادان
از نظر روحی»»»»»»»»نگران
عاقبت بیماری اعتیاد»> زندان ،تیمارستان،آوارگی و یا مرگ است
هسته مرکزی اعتیاد»»باورهای نادرست،ناقص،کهنه و پوچ،خرافاتی،دور از ارزش
ریشه بیماری اعتیاد»»ترس خود محوارنه
اساس بیماری اعتیاد»»توجیه و انکار
ساختمان  بیماری اعتیاد»»وسوسه و اجبار
نتیجه دنبال کردن زندگی به روال برنامه و بهبودی
از نظر جسمی»»»»»»»»مسئول (بهبودی نه بیماری اعتیاد،خدامحوری نه خود محوری)
از نظر روانی»»»»»»»»سازنده (دنبال کردن گوهر گرانبهای بهبودی،اختیار مندی و پیدا کردن حقیقت )
از نظر روحی»»»»»»»»قابل قبول (پذیرش بیماری اعتیاد،سلامتی و سر زنده گی بدون مصرف مواد)
پذیرش بیماری اعتیاد و پذیرش بهبودی و پاکی
پذیرش سه اصل روحانی قدم یک 1 (صداقت)2 (پذیرش)3 (تسلیم)
دستاورد شرکت در جلسات
آرامش داشتن/تجربه گرفتن/عاجز بودن/استفاده از اصول/مشارکت کردن/تمرین و تکرار استفاده از حسنها و توانایی ها/ خواندن و مطالعه نشریات/گوش کردن و صبور بودن/ احساس همدردی در جمع / باور داشتن خود و نیروی برتر/ تمرین اصول برنامه و غیره...................................
دستاورد کارکرد قدم های دوازده گانه
اعتماد و باوربه خود باوری/تسلیم اصول برنامه و راهنما/تمرین ایجاد ارتباط/صادق بودن با خود و دیگران/فراموش نکردن عجزهای گذشته/دوری از لذت جویی ها/تعادل و تناسب داشتن/تراز گرفتن از خود/سپاس گذار و مراقبه/ امید واری و غیره......................................................
دستاورد زندگی به روال برنامه فقط برای امروز به خودت بگو
افکارم را بر روی بهبودیم متمرکزخواهم کرد،زندگی می کنم و بدون مصرف هیچ گونه ماده مخدر روز خوبی خواهم داشت.
به کسی درNA اعتماد خواهم کرد ،کسی که مرا باور کند و می خواهد در بهبودیم به من کمک کند.
برنامه ای خواهم داشت و سعی خواهم کرد آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهم.
به کمکNA سعی خواهم کرد از زاویه بهتری به زندگیم نگاه کنم.
ترسی نخواهم داشت و به روابط تازه ام و آن ها که چیزی مصرف نمی کنند و راه تازه ای برای زندگی پیدا کرده اند،فکر خواهم کرده. مادامی که این راه رادنبال کنم،از هیچ چیز واهمه نخوا هم داشت.
پاسخ
درکم ازقدم یک بسیارساده است وان اینکه من ویارجسمی دارم ومصرف یکبارزیادوهزاربارکافی نیست وهمچنین برای پاک ماندن جلسه راهنماقدم دعاخدمت واقراراقراراقرار
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر14 ، ناظر۱۶ ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان