امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
8. هنگام رساندن پيام چگونه مي توانم بيشترين تاثير را بگذارم؟ چه كارهايي كه تا به حال
8. هنگام رساندن پيام چگونه مي توانم بيشترين تاثير را بگذارم؟ چه كارهايي كه تا به حال انجام نداده ام را مي توانم انجام دهم؟ چگونه مي توانم توانايي خود را در پيام رساندن را بيشتر كنم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر10 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، حمید44
بهترین حالت رساندن پیام درجلسه داشتن ارامش است بادعا کردن ومراقبه میتوانیم ارام داشته باشیم.ابتداتمرین قدمهاکمک به خودکارکردسنت کمک به گروه قوت قلب دادن به دیگران برخوردگرم وصمیمی به اعضا علی الخصوص تازه واردین.سخت گیری نسبت به خودواطرافیانم راکناربگذارم. سنت 5یعنی تغییرنگرش.اینکه یک کاررابه نحواحسن به انجام برسانیم بهترتااینکه چندین کاررابه صورت ناقص انجام دهیم .پس پیام ماازطریق شغل-زناشوئی-تحصیلات-اقتصادی-سیاسی نمیتواندبه ثمربرسد.یکی ازنواقص عدم خویشتن پذیری است که خودبزرگ بینی را به همراه دارد برنامه یک برنامه اموزشی است ومن بایدهمیشه به روزباشم شرکت درکارگاههای اموزشی استفاده ازتجربیات راهنماواعضای قدیمی حفظ طراوت وشادابی روحانی خلاقیت ونواوری میتواندکمک کندتاپیام امیدداشته باشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، ناظر10 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، حمید44 ، ناظر۳
(۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۵:۱۲ صبح)admin.a نوشته است: 8. هنگام رساندن پيام چگونه مي توانم بيشترين تاثير را بگذارم؟ چه كارهايي كه تا به حال انجام نداده ام را مي توانم انجام دهم؟ چگونه مي توانم توانايي خود را در پيام رساندن را بيشتر كنم؟
در حین پیام رسانی ما برنامه را معرفی میکنیم و تاثیرات آنرا در زندگیمان بیان میکنیم و در این زمینه غلو نمی کنیم.
اصل امانتداری در رساندن پیام را رعایت میکنیم.
نصیحت و ارشاد نمی کنیم.
همدردی ورعایت اصل همسانی. محبت در کلام و رفتار.
راجع به خود و تجربمان صحبت میکنیم.

خدمت در یک کمیته خدماتی. خدمت در گروه.

خدمت در کمیته هایی که تا بحال در آنها خدمت نکرده ام.
در دسترس دیگر معتادان بعد از پایان جلسه.
تماس با اعضای دورافتاده و یا کسانی که از جلسات رنجش گرفته اند.

اگر فکر کنیم که ما دقیقاً همه ابعاد برنامه را می شناسیم و می دانیم چه چیزهایی برای ارائه دارد ، دیگر نه فضایی جهت رشد برنامه باقی می گذاریم و نه فضایی برای رشد خودمان در محدوده برنامه. بدتر اینکه اگر زمانی به چیزی بیشتر نیاز داشته باشیم ، خود را از قبل قانع کرده ایم که از طریق NA قابل دسترسی نیست. تمایل ما در مشارکت کردن تجربه های جاری خود در بهبودی به گروه های ما کمک می کند تا همان رشد و نوسازی که ما به عنوان یک شخص تجربه می کنیم ، را تجربه کنند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، حمید44 ، ناظر۳
سلام

وقتی پیام من برای غلو کردن نباشد و از روی غرور نباشد. از روی تجربیاتی باشد که خودم داشته ام نصیحت و ارشاد نباشد و با مشورت باشد.با آموزش دیدن واستفاده از تجربیات اعضاء قدیمی و با تجربه که این خدمات را انجام داده اند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر6 ، حـمـیـد ، حمید44 ، ناظر۳
وقتی راجب به تجربه خودم صحبت کنم به صورت صادقانه بدون در نظر گرفتن سن پاکی....متاسفانه خود من سن پاکیم بعضی مواقع جلوی مشارکت صادقانه را میگیرد...من وقتی بتوانم بدون نقاب صحبت کنم و از روی تایید طلبی نباشد و فقط برای رساندن پیام باشد اینطوری توانایی من بالا میرود و پیام شفاف میشود
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان