امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 59 : آیا تمایل به شرکت منظم در جلسات را دارم ؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، alireza1444 ، سالار44 ، ناظر14
بله .تجربه ثابت کرده است که حضور مرتب و منظم درجلسات ضامن بهبودی من است چون من دارای بیماری هستم که این بیماری مادر تمام بی نظمی ها

اشفتگی ها و بی مسولیتیها در زندگی روزمره من بوده است ومن با برنامه ریزی کردن برای حضور در جلسات بود که زندگی دوباره را به دست اوردم وهر بار که در جلسات حضور پیدا میکنم حال و احساس خوبی خواهم داشت و نیروی برترم را به خود نزدیکتر میبینم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر2 ، ناظر9 ، سالار44 ، ناظر14
بله تمایل دارم : در واقع قسمت بعدی تمایل و ورود به اول روحانی شرکت مرتب در جلسات است تمام معجزات بهبودی در جلسات است شرکت مرتب در جلسات به من کمک می کند در مواقعی که در چرخه بیماری هستم به دور بهبودی برگردم
حضور مرتب در جلسات چند جنبه دارد : 1: حضور فیزیکی
2: اقرار و مشارکت 3: خدمت کردن -4: تبادل تجربه بهبودی 5: گوش دادن و ایجاد امنیت برای دیگر معتادان
پیام سوال : عوارض بیماری ما همیشه می تواند خود را بروز دهد و احتمالا فقط مواقعی که در جلسات هستیم و یا دست در دست قیم (راهنمای خود ) داریم می توانیم با شجاعت عمل کرده و به ان اقرار کنیم
شرکت مرتب در جلسات می تواند موانع بهبودی را یرای ما شناسایی کند و انرژی لازم را برای برداشتن این موانع به ما بدهد اینجاست که شروع به فهم این مطلب می کنیم که بسیاری از مطالب و مسائل که قبلا از انها اگاه نبدیم در حقیقت به طور کامل از زبان دیگران در جلسات برای ما واضح و اشکار می شود 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44 ، ناظر14
بلی.
به طور مرتب در جلسات شرکت کردن کمک می‌کند پاک بمانم و بالانس خوبی داشته باشد و میزان باشد.

همانطور که به آب و غذا نیاز دارم تا زنده بمانم، به جلسه هم برای زنده ماندن و صحیح و خوب زندگی کردن و لذت بردن و . . . نیاز دارم .

در جلسات شرکت می کنم چون برایم کار خواهد کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، سالار44 ، ناظر14
شرکت منظم برای هر کس تعریف خاص خودش رو داره برای منم بدین شکله که وقتی در یک جلسه شرکت میکنم حضور و فعالیت موثر داشته باشم مشارکت کنم اقرار به اشتباهاتم داشته باشم و هر خدمتی که میتوانم انجام بدهم . من با اینکه نماینده گروهم هفته ای حداقل دو بار منظم در جلسات دیگه شرکت میکنم که هم ارتباط منظم و موثر با دیگران داشته باشم و تجربیات جدیدی یاد بگیرم ...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، سالار44 ، ناظر14
جلسه ای که برای خودم میزارم منظم است.نظم درشروع یک جلسه منظم,به جلسه ای گفته میشود که کمک درشروع وحضوردرپایان,
داشته باشد.زمانی که با واقعیت بیماری درتماس هستم,که درجلسات خودم را راحت بازمیکنم.هرموقع جلسه به من نمیچسبد بایدخودم را به جلسه بچسبانم.یعنی اصل روشن بینی.باواقعیت بیماری زندگی کردن,به هرشکلی که من به جلسه میروم,برایم پیام دارد.
به چه دلیل میخواهم به جلسه بروم؟برای خدمت,برای تاییدشدن,اجبار,حال خوب,یعنی به خاطرخودم وبهبودیم.
چون به این باوررسیده ام کسانیکه 
بطورمرتب درجلسات شرکت میکنندپاک می مانند.چون اجرای سنت 7برای اجرای سپاسگزاری,به جلسات میروم.
مفهوم بهبودی برای بدست آوردن چیزهای جدیدباید ازخیلی چیزها بگذرم.
با جلسه زندگی کردن مهم است نه جلسه رفتن
بهبودی یک مسیراست نه یک مقصد.
تمایل کدام جلسه راداری؟شب چیپ,پرسش وپاسخ(پنل)
جلسه خانگی,چون بدون ترس مشارکت میکنم,جلسه ای که شناخته شده باشم .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، سالار44 ، ناظر14
بله.
بخاطر شرکت نامنظم در جلسات لغزش رو تجربه کردم و دیگه نمیخوام یک بار دیگه تجربه تلخ رو تجربه کنم، از این رو حرکت صبح رو انتخاب کردم و بطور منظم شرکت میکنم تا دیگه توجیهی نداشته باشم.

جلسات به من راه درست زندگی کردن رو نشون میده.
جلسات فضای امنی رو برای مشارکت و همدلی فراهم میکنه تا بتونم فقط برای امروز بیماری رو به لطف خداوند و کمک دوستان در حال بهبودی متوقف کنم و زندگی کنم و بزارم دیگران هم در آرامش زندگی کنند.
پاسخ
جلسات ركن اصلى بهبودى من ميباشد مسلماً امروز من با تمام وجود بايد تمايل را در خودم زنده نگه دارم و هرروز به جلسات به جلسات بروم ،جلسات هست كه بمن آرامش ميدهد ومن. ا روشن بين تر در بهبوديم ميكند. امروز بهبودي من در گرو جلسات است . جلسات من. ا از نواقصم دور ميكند واينكه امروز من بخاطر پاكيم وبهبوديم اين تمايل را دارم تا بطور روزانه به جلسه برم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، سالار44 ، ناظر14
بله

وقتی میبینم چه کمکهایی به من شده واون وسوسه سیری ناپذیر مصرف مواد از من گرفته شده تمایل بیشتری برای شرکت در جلسات نشان خواهم داد.
چرا که هر روزه میخوانیم کسانی که به طور مرتب در جلسات شرکت میکنند پاک میمانند .
تنها جایی که به من کمک کرد بتونم پاک بمونم و در مسیر بهبودی باشم .
گاها بهانه هایی به ظاهر موجه برای شرکت در جلسات داشتم ولی وقتی واقع بینانه نگاه میکنم غیر واقعی هستن .چرا که در زمان مصرف هیچ بهانه ای برای مصرف کردن نبود وتحت هر شرایط سختی باید مصرف مواد میکردم .
امروز هم داستان همونه وتحت هر شرایطی باید در جلسات شرکت کنم .

من بنده عادت هستم کافیه چند روز در جلسه شرکت نکنم اونحا هست که نواقصم فعال خواهد شد
پاسخ
با سلام....
بله حتما
چگونگی شرکت در جلسات از شرکت منظم مهمتر است.
شرکت منظم یعنی علیرغم هر احساسی که داشتم بازهم جلسه بروم.نظم در جلسه شامل نود دقیقه حضور و همچنین قضاوت نکردن روی اعضاء.منافع مشترک همیشه به ما انرژی میدهد هر کجا که در جلسات بدون ادعا و به عنوان یک دانش آموز شرکت کردم انرژی گرفتم.
حضور در جلسات بهبودی و اداری یعنی سهیم شدن در بهبودی دیگران.
من هر ساعتی که دلم خواست و بی نظم به جلسه بروم یعنی دارم یک اصل روحانی(ارزش درمانی کمک یک معتاد....) را به یک نقص اخلاقی تبدیل میکنم.
پاسخ
سلام
بله تنها راه اصلی جلوگیری از فعال شدن بیماری و گرفته شدن وسوسه شرکت مرتب در جلسات است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، سالار44 ، ناظر20 ، ناظر14
تمام معجزات بهبودی من درجلسات اتفاق می افتد وافتاد ، من درجلسات تمام رفتارهای خوب و پسندیده از اصول روحانی را یاد گرفتم وتمرین وتکرار میکنم ، اصولی چون مسئولیت پذیری  ، روشن بینی ، صداقت ،صبروتحمل ، عشق ، پذیرش و....، جلسات حائلی بین پاکی ولغزش می باشد ، جلسات بهترین مکان برای شنیدن راه حل مشکلات خود از زبان دیگران می باشد ، ابراز احساسات و افکاردرقالب مشارکت در جلسات اتفاق می افتد ، مادرجلسات قدرت دفاعی در برابر بار اول مصرف را پیدا می کنیم . Heart
پاسخ
بله تمایل کامل دارم چون تا این مقطع از پاکی به این درک رسیده ام شرکت در جلسات اهمیت حیاتی دارد و موضوع مرگ و زندگی است و اولویت اول من در زندگی شرکت منظم در جلسات، و بودن در فضای بهبودی، در دسترس قرار داشتن برای تازه واردان، و خدمت کردن، نظم را یاد گرفتن و اینکه با پذیرش مسؤلیت بهبودیم برای دیگر مسؤلیتها نیز آمادگی و تمایل پیدا می کنم  که همه اینها در جلسه صورت می گیرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، سالار44 ، ناظر14
بله چون پس ازپاکی تنها تصمیم درستی که گرفتم ورودبه جلسه بودبرای اینکه بایستی اثرات انجمن رادرزندگی می‌دیدم تاپیشرفت کنم تجربیات گذشته بدردم نخوردچون بیماربودم وفقط موادومصرف میکردم حال ازاین فرصت پیش آمده باید نهایت استفاده رو ببرم جلسه انرژی بخش است و باعث میشودتامن بتوانم درارتباطاتم بهترشوم بااعضایی بیشتری آشنا شوم حرف زدن رایادبگیرم جلسات امروزه برای من حکم خانواده رادارد
پاسخ
 سپاس شده توسط سالار44 ، حـمـیـد ، ناظر14
(قدم ۱ )
کسانی که بطورمرتب درجلسات شرکت میکنندپاک مینانند.
بله،جلسات برای من زندگی دوباره بود، من عضوی بودم که درجلسات پاک شدم،پاک ماندم و دارم پاک زندگی کردن را یادمیگیرم .
تمایل برای حضورداشتن من در کف جلسات نشان دهنده عاجزماندن و تسلیم بودن من هست.
من امروزبعدپنج سال بازم تمایل دارم چون هنوز درآنجا انرژی تازه دریافت میکنم ، برای ساعاتی ازخودمشغولی دورمیشوم ،چون اونجا ارتباط بین من و گذشته را برام تداعی میکنه ، چون درآنجاباتازه واردان آشنامیشوم و
 برای من هنوز هم امن ترین جا میباشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
سلام
بله-من بارها کمبود و یا نبود جلسات را تجربه کرده ام و زمانی  که دور بودم همیشه تعادل از من دور بوده است و من دچار مشکل در درک احساسات می شوم به همین دلیل بر اساس تجربه همیشه به جلسات می روم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
بله نبض زندگیم درجلسات شروع به زدن کردودریچه ورودمن ب پیداکردن راه جدیدی برازندگی شد
بدون اینکه متوجه باشم درجلسات قدرت سنگین وسوسه ازسرم پرید
وشروع بزندگی کردم
وتاوقتی زنده هستم جلسه وپاکی دراولویت برنامه هستتد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر14
شرکت منظم درجلسات یکی ازارکان مهم بهبودیست نبض زندگی من بعنوان معتاددرجلسات درحال تپش است جلسه مهمترین مکان برای رساندن ودریافت پیام امیدمیباشد ومن تمایل به شرکت منظم دراین موردرادارم
پاسخ
سلام
 بله
اصول روحانی انجمن جدا از هم نیستند. من در هر شرایط حال با توجه به بیماری و شرایط جسمی باید به جلسات بروم وبهبودی ام را دنبال نمایم تا دوباره درگیر شرایط مصرف نشوم واین رفتن به جلسات معتادان گمنام بزرگترین نعمت زندگی من است.
پاسخ
بله تاامروزک پاکم بطورموثر
درجلسات شرکت کرده ام 
وجلسه رفتن خصوصاسکوت اول تااخر
جزلاینفک زندگی شدهدبرام
من هرچه هستم وشده ام امروزدرسایه
یک نیروی برتررشدکرده وجلسه
رفتن هم ازاین موردجدانیست
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
سوال 59 ـ آیا تمایل به شرکت منظم در جلسات را دارم ؟

بله . من بخاطر اینکه گذشته ام را فراموش نکنم که از کجا آمده ام  و چه مصیبت هایی کشیده ام بصورت منظم و مداوم به جلسات خواهم رفت . میدانم جلسات تنها جایی است که میتوانم برای ادامه زندگی ام    راه و روش پیدا کنم .
 این اصول بارها به من گوش زد کرده که به جلسات باز گردید چون برایتان کار خواهد کرد یا اینکه ، با شرکت مداوم در جلسات میتوانید پاکیه خود را حفظ کنید . نه با کارکرد قدم نه با گرفتن راهنما و رهجو نه با کار و نه با پول نه با مشورت کردن اینها هم جزئی از اصول برای پاک ماندن من است ولی برای حفظ پاکیم نیاز مند شرکت در جلسات بصورت مداوم و منظم هستم باید به جلسات برگردم تا پاک بمانم و از آن مراقبت کنم و اینکه راه دیگری برای من وجود ندارد .
HH
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر10 ، ناظر14
 سلام
بله
من به صورت مرتب در جلسات شرکت می نمایم بدلیل اینکه جلسات باعث نجات جان من شده...
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر20 ، ناظر14
بله دارم چون رگ وریشه زندگی من درجلسات است وشرکت درجلسه مهمترین راه برای حفظ وحدت پاک ماندن وبهبودیه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر14
با سلام
تعریف تمایل یعنی انجام دادن هر کاری که بتواند به من  در بهبودی کمک کند و اگر من  خواهان آنچه که این برنامه دارد هستم بایدمثل اعضای که در این برنامه  موفق هستند عمل کنم اما بعضی مواقع ما به چیزی فراتر از تمایل برای شرکت در جلسات نیاز داریم، خدمت داشتن در انجمن باعث میشود ما به انجمن وصل باشیم. تجربه شخصی من بعضی مواقع شرایط شرکت در جلسات را داشته ام اما تمایل را نداشته ام ولی تماس یک عضو تازه وارد  باعث وصل شدن مجدد من به جلسات شده و یاد آور این شده که همه ما از روی ناچاری باید به هم پناه بیاوریم حالا با هر مقطعه پاکی.و چیزی که مارا از جلسات دور میکند بدون شک بیماری است بهبودی نیست، ما باید موانع بین ما و تمایل نداشتن به حضور در جلسات را شناسایی کنیم(رنجش، بی احترامی،بی حوصلگی و بی تفاوتیه، احساس داناییه و.....) که با کمک راهنما یا یک دوست بهبودی بعد از شناسایی این مانع باید تمام سعی و کوششمان را برای برطرف کردن این مانع بکنیم چون تجربه به خوبی نشان می دهد که یا ما میتوانیم به بهترین نحو ممکن روانه عاقبت تلخ خود (زندان، تیمارستان یا مرگ بشیم) یا راه تازمان را با حضور در جلسات و... ادامه بدهیم. 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر14
بله تمایل برای شرکت درجلسات رادارم شرکت درجلسات برای من جزبایدهاست وهنوزبعدازسالهای طولانی پاکی همچنان درجلسات سکوت اول تااخرشرکت وحضوردارم وازفضای امن جلسه استفاده میکنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر20 ، ناظر۱۶ ، ناظر14

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان