امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 6: اشتباهات من چگونه بر زندگی خودم تأثیر گذاشت ؟ بر زندگی دیگران چطور ؟
#1
سوال 6: اشتباهات من چگونه بر زندگی خودم تأثیر گذاشت ؟ بر زندگی دیگران چطور ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 6 ، حـمـیـد
#2
من وقتی اشتباهی را مرتکب میشوم در درجه اول به خودم خسارت می زنم و چون ما انسانها اجتماعی زندگی میکنیم پس قطعاً به دیگران هم خسارت می زنیم و حالا به اطرافیان و نزدیکان بیشتر چون با هم رابطه عاطفی و احساسی داریم .

پس با تهیه تراز نامه اول از زدن وادامه دار شدن خسارت به خودمان جلوگیری می کنیم و در ثانی از ایجاد خسارت برای دیگران و خانواده و پیامد ان جبران خسارت جلوگیری می شود .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر 6 ، Iraj_z ، حـمـیـد
#3
انکار وتوجیه وبهانه ابزاربیماری من هستند که من را برای سرپوش گذاشتن
بر روی اشتباهاتم وعاملی برای تکرار آنها ، از آنها استفاده می کنم . از طریق
انجام قدم دهم  متوجه اشتباهات خود
شده و با اقرار سریع به  آنها امتیاز بهبودی را بدست می آورم . اولا با اقراربه بیماریم فرصت نمی دهم تامرابه
سمت انکارببرد ودوم اینکه ازطریق یک
نفردیگربه عنوان راهنما به من کمک می
شود تا باورهای مخربی که باعث رفتار
اشتباهم شده را شناسایی کنم و بتوانم
باورهای مثبت راجایگزین آن کرده ونقش خود راخوب ببینم . 

من معمولا علاقه مندم بجای جبران
خسارت وپذیرش رفتار واشتباهاتم دیگران را مقصرقلمداد کنم ، ولی اقرارسریع کمکم می کند تا از زاویه بهتری به قضیه نگاه کنم وازطریق درست جبران خسارت نمایم و اقرارسریع به یک مشاور روحانی به من کمک می کند تا از زاویه بهتری آنها راببینم و او مرا متوجه اشتباهاتم می کند .

تاثیرات مخرب رفتارهایم چنان اثرات منفی بر زندگی خودم واطرافیانم زده که به سادگی قابل جبران نخواهند بود .

یک قسمت از آنها را می شود با تغییر رفتار ، کمک به دیگران و بررسی روزانه  خودم جبران کرد .

من مدام درحال انکار اشتباهاتم هستم ونیاز دارم که ترازنامه قدم دهم رابنویسم تاخودم رامورد بررسی قرار دهم ودرک کنم که کدام قسمت ازرفتارم اشتباه بوده است وچه تاثیرمنفی بر روی زندگیم گذاشته وچگونه روابطم رابادیگران تحت تاثیر خودش قرار داده است ، چرا که مواقعی که از روی بیماریم عمل می کنم باور دیگران نسبت به من خراب می شود و اعتبار و وجهه من شکسته می شود و اعتماد به نفس من از بین می رود و دوباره وارد چرخه بیماری خودم می شوم .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 13
#4
اشتباه کردن تجربه است و خود باعث پیدا کردن روش صحیح برای بهتر زیستن است. آنچه ک موجب آسیب ب دیگران و خودم شد تکرار اشتباه و زندگی کردن در این چرخه ی معیوب بوده. اشتباهات من مانند مصرف، دست زدن ب کارهای ناعقلانی مانند فروش مواد مخدر، طلاق، ازدواج خودسرانه... فقط ب دلیل اینکه خودم را موفق جلوه بدهم قربانیان زیادی برجای گذلشت. اشتباهات من بازیر بنای ترس لذت رنجش  مرا تبدیل ب یک انسان خودمحور و خودخواه کرد ک با رفتارهای ناهنجار آسیب هایی گاه جبران ناپذیر ب خود و هر آنچه ک با من در ارتباط بود، وارد کردم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 6 ، admin.a ، حـمـیـد
#5
معمولابعدازبسته شدن دریچه افکارم بواسطه لذت طلبی وزیاده خواهی وافراط وتفریط واحساس دانایی وعدم مشورت دچاراستباه وخطامیشوم وخودم ودیگران رابخاطراین اشتباهات وندانم کارها دچارترس ونگرانی میکنم وارامش واعتمادبنفسم راازدست میدهم وترکشهای این اشتباهات به اطرافیانم هم برخوردمیکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد
#6
باعث شد از ذات زندگی دور شوم باعث احساس شکست و افسردگی ام شد و عقب افتادگی در زندگی گردید باعث شد از راه راست دور شوم و به خاکی بیفتم و دردسرهای زیادی برای من بوجود آورد در مورد روابطم نیز باعث ناراحتی و گرفتاری برای آنها شد البته من هوشیار بودم که کمتر خسارت بزنم اما اشتباهات باعث ایجاد و تاثیر زیادی بر روی دیگران میگردد و نقش من خیلی مهم است من دچار گرفتاری کرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 13


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان