امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 6: اشتباهات من چگونه بر زندگی خودم تأثیر گذاشت ؟ بر زندگی دیگران چطور ؟
انکار وتوجیه وبهانه ابزاربیماری من هستند که من را برای سرپوش گذاشتن
بر روی اشتباهاتم وعاملی برای تکرار آنها ، از آنها استفاده می کنم . از طریق
انجام قدم دهم  متوجه اشتباهات خود
شده و با اقرار سریع به  آنها امتیاز بهبودی را بدست می آورم . اولا با اقراربه بیماریم فرصت نمی دهم تامرابه
سمت انکارببرد ودوم اینکه ازطریق یک
نفردیگربه عنوان راهنما به من کمک می
شود تا باورهای مخربی که باعث رفتار
اشتباهم شده را شناسایی کنم و بتوانم
باورهای مثبت راجایگزین آن کرده ونقش خود راخوب ببینم . 

من معمولا علاقه مندم بجای جبران
خسارت وپذیرش رفتار واشتباهاتم دیگران را مقصرقلمداد کنم ، ولی اقرارسریع کمکم می کند تا از زاویه بهتری به قضیه نگاه کنم وازطریق درست جبران خسارت نمایم و اقرارسریع به یک مشاور روحانی به من کمک می کند تا از زاویه بهتری آنها راببینم و او مرا متوجه اشتباهاتم می کند .

تاثیرات مخرب رفتارهایم چنان اثرات منفی بر زندگی خودم واطرافیانم زده که به سادگی قابل جبران نخواهند بود .

یک قسمت از آنها را می شود با تغییر رفتار ، کمک به دیگران و بررسی روزانه  خودم جبران کرد .

من مدام درحال انکار اشتباهاتم هستم ونیاز دارم که ترازنامه قدم دهم رابنویسم تاخودم رامورد بررسی قرار دهم ودرک کنم که کدام قسمت ازرفتارم اشتباه بوده است وچه تاثیرمنفی بر روی زندگیم گذاشته وچگونه روابطم رابادیگران تحت تاثیر خودش قرار داده است ، چرا که مواقعی که از روی بیماریم عمل می کنم باور دیگران نسبت به من خراب می شود و اعتبار و وجهه من شکسته می شود و اعتماد به نفس من از بین می رود و دوباره وارد چرخه بیماری خودم می شوم .
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 6: اشتباهات من چگونه بر زندگی خودم تأثیر گذاشت ؟ بر زندگی دیگران چطور ؟ - توسط Essi.toobchi - ۱۳۹۹/۴/۲۹، ۰۷:۴۳ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان