امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 8 : آیا مواردی در بهبودی من بوده که بواسطه صحبت کردن پیش از موعد با کسی و یا سرز
#1
سوال 8 : آیا مواردی در بهبودی من بوده که بواسطه صحبت کردن پیش از موعد با کسی و یا سرزنش دیگران بخاطر رفتارم ، باعث بدتر شدن اوضاع شده باشم ؟ آنها چه بودند ؟ 
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 6 ، ebrahim9k ، حـمـیـد
#2
خیلی ازاوقات بجای شنونده بودن همیشه گوینده بودم ودیگران بایدبه دانش وفخرفروشی من توجه میکردندودراین کارهم همیشه افراط میکردم وجالب اینکه تمایلی هم برای شنیدن نقطه نظرات دیگران نداشتم وفقط من بودم که بایداظهارفضل میکردم.برای مثال،داشتم باتعدادی ازهمدردانم که هنوز درعذاب بودندوبعدمتوجه شدم هیچگونه آمادگی برای شنیدن حرفها ونصایح من نداشتندوسرشارازرنجش ازانجمنی هابودندصحبت میکردم که یکی ازآنهابدجور دافعه ازخودش نشان دادودرآن واحدسرشارازکینه ونفرت شد که من سریعأعذرخواهی نموده وموضوع را عوض کردم.ویابخاطرغروربیجایم و نپذیرفتن خطاهاواشتباهاتم مسایل را کشدار میکردم وموجب بدترشدن اوضاع میشدم ویابخاطرخطاهای خودم هزاران توجیه وبهانه میاوردم ودیگران راسرزنش کرده وآنهارامقصرجلوه میدادم.
من زمانیکه بامرضم زندگی میکنم روی خواسته هایم پافشاری واصرارمیکنم خصوصأمواقعی که بجای کمک به حل مشکل وحقیقت گویی،، جانبداری ویاسرزنش میکنم،وقضیه رابیشتربه چالش میکشم وباعث بدترشدن اوضاع میشوم.
ویامواقعی که گمنامی خودم ویادیگران رامیشکنم،مواقعی که بدون فکرکردن به پیامدهای کاری،حرکتی راانجام میدهم، ویابدون فکرومشورت حرفی میزنم، زمانیکه مشورت نمیکنم وبه کله بیمارخودم اعتمادمیکنم،وزمانیکه هیچ تمایلی به گرفتن ترازنامه ودرمیان گذاشتن آن باراهنمایم نداشتم،زمانیکه توانایی پذیرش ودیدن نواقصم رانداشته باشم وباصحبتهای بیجایم در روابط دیگران دخالت کنم،اوقاتی که پیشداوری میکنم ونمیتوانم صبورباشم،ویازمانیکه انتظاربیش ازحدازدیگران داشته باشم دچارخودمحوری میشوم ودریچه افکارم بسته میشود ومعمولأ باعث بدتر شدن اوضاع میشوم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، مسععود ، Iraj_z ، حـمـیـد
#3
صحبت پیش از موعد و یا اقرار زودهنگام موجب توقع و گاهی هم بدبینی در طرف مقابل می‌شود.

می‌بایست تراز خود را گرفته و با مشورت نقش خود را پیدا کنم و در آخر به دنبال جبران خسارت باشم تا عملکرد و جبران خسارتم مفید واقع شود.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 13
#4
بله من بواسطه غرورم و قبول نکردن خطا و اشتباهم مسئله را کشدار نموده و آنرا بیشتر به گند میکشم نمونه زیاد در کار پیش آمده که یا قبول نکرده ام و یا هزاران توجیه بهانه شاخدار آورده ام یا تقصیرش را به گردن این و آن انداخته ام تا خودم را از اشتباه و خطا مصون بدانم من همیشه در چالش قبول خطاهایم هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 6 ، حـمـیـد
#5
زمانی که بامرضم زندگی میکنم روی خواسته هایم پافشاری واصرارمیکنم خصوصامواقعی که بجای کمک به حل مشکل وحقیقت گویی جانبداری ویاسرزنش میکنم وقضیه رابیشتربه چالش میکشموباعث بدترشدن اوضاع میشوم ویامواقعی که گمنامی خودم ویادیگران رامیشکنم مواقعی که بدون فکرکردن به پیامدهای کاری حرکتی راانجام میدهم ویابدون فکرومشورت حرفی میزنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#6
(۱۳۹۸/۱۱/۹، ۰۷:۱۷ صبح)admin.a نوشته است: سوال 8 : آیا مواردی در بهبودی من بوده که بواسطه صحبت کردن پیش از موعد با کسی و یا سرزنش دیگران بخاطر رفتارم ، باعث بدتر شدن اوضاع شده باشم ؟ آنها چه بودند ؟ 
زمانهایی را می گوید که من بر اساس احساسات و قبل از انجام مشورت کردن با راهنما و قبل از موقع مقرر شروع به جبران خسارت کنم که باعث بوجود آمدن خسارت جدید میشود.
(آنها چه بودند: اشاره به لیست قدم8 دارد)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
#7
اگر نمی توان منظور را برسان باید خموش باشی .
باید سعی کنم قبل از حرف زدن به کلمات انتخابی خوب فکر کنم .
به مکان و زمان انتخاب شده برای حرف دقت کنم چون هر سخن جایی وهر نکته مکانی دارد .
باید غیر از زمان و مکان شرایط روحی خودم و طرف مقابل را در نظر داشته باشم .زمانی که هر دو طرف حال مساعد و خوبی داشته باشند و پذیرا حرف همدیگر باشند . در هنگام عصبانیت و خشم بهترین کار سکوت است . در مورد سرزنش دیگران به خاطر رفتار خودم باید بدانم که باعث لجبازی طرف مقابل شده و اوضاع را بدتر می کند و یا صحبت کردن با افرادی که صاحب نظر نیستند ممکن است اوضاع زندگی خودم را بدتر کند
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 13


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان