امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ
.[تصویر:  %D9%85%D8%A7-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8...%D9%85.jpg]
پاسخ
تجربه قدم چهار رو میخواستم
پاسخ
سلام من بعلت مشکلات روانی به پزشک مراجعه کرده ام و داروهای بی پریدین و اریپیپرازول به من داده است آیا این داروها وابستگی ندارند
پاسخ
[quote pid='2481' dateline='1583106123']
سلام من بعلت مشکلات روانی به پزشک مراجعه کرده ام و داروهای بی پریدین و اریپیپرازول به من داده است آیا این داروها وابستگی ندارند
[/quote]
سلام
دوست عزیز و همدرد من برای این موضوع با دکتر خودت مشورت کن راهنماییت میکنه
پاسخ
سلام
آیا میشه به شماره حساب خزانه کمیته شهری که در جلسات بسته زده شده پول واریز کرد بصورت شخصی.
آیا اگر عضوی وصیت کند که بعد از مرگم 1/3دارایم را به انجمن معتادان گمنام بدهید، طریقه این کار چگونه است.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10 ، ناظر11 ، ssaeedg ، boy j
سلام دوستان عزیز
وقتی نشریات می‌خوانم در ذهنم نمی‌ماند و سریع فراموش میکنم .همان لحظه فراموش میکنم چی خواندم 
لطفاً تجربه بدین ممنون
پاسخ
نقل قول: سلام من بعلت مشکلات روانی به پزشک مراجعه کرده ام و داروهای بی پریدین و اریپیپرازول به من داده است آیا این داروها وابستگی ندارند
بهتره با پزشک معالج ات مشاوره بگیری و همچنین پنفلت دارو درمانی رو مطالعه فرمایید و با راهنمایتان و دوستان بهبودی با تجربه صحبت کنید و شرایط خودتون رو کامل توضیح بدید و در نهایت تصمیم بگیرید
پاسخ
سلام دوستان ۰۰۰توی این سایت هر چی دنبال موضعات انجمن میگردم چیزی پیدا نمیکنم فقط چیزهایی است که سردر ورودی  انجمن ارسال شده ۰۰چیزیو که خودت میخوای بگردی دنبالش نمیتوتی پیدا کنی۰تو قسمت جستجو هم هرچی سرچ میکنم هی میگه با عرض پوزش موردی یافت نشد مثلن: سوالات وتجربیات کل قدمها یا کل سنتها ومفاهیم و هر چیزی که تو ۴ چوب انجمنه۰ کسی میتونه کمک کنه که چیکار کنم؟ با تشکر
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۶، ۰۸:۱۳ صبح)آزاد۰ نوشته است: سلام دوستان ۰۰۰توی این سایت هر چی دنبال موضعات انجمن میگردم چیزی پیدا نمیکنم فقط چیزهایی است که سردر ورودی  انجمن ارسال شده ۰۰چیزیو که خودت میخوای بگردی دنبالش نمیتوتی پیدا کنی۰تو قسمت جستجو هم هرچی سرچ میکنم هی میگه با عرض پوزش موردی یافت نشد مثلن: سوالات وتجربیات کل قدمها یا کل سنتها ومفاهیم و هر چیزی که تو ۴ چوب انجمنه۰ کسی میتونه کمک کنه که چیکار کنم؟ با تشکر
سلام دوست گرامی . پایین امار انجمن های 12 قدم و 12 سنت و 12 مفهوم قرار داره که تجربیات بارگزاری شده است . لطفا اگر با گوشی در تالار هستید تالار رو به سمت بالا بکشید و انجمن های دیگر رو ببینید
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۶، ۰۸:۴۴ صبح)admin.a نوشته است:
(۱۳۹۸/۱۲/۱۶، ۰۸:۱۳ صبح)آزاد۰ نوشته است: سلام دوستان ۰۰۰توی این سایت هر چی دنبال موضعات انجمن میگردم چیزی پیدا نمیکنم فقط چیزهایی است که سردر ورودی  انجمن ارسال شده ۰۰چیزیو که خودت میخوای بگردی دنبالش نمیتوتی پیدا کنی۰تو قسمت جستجو هم هرچی سرچ میکنم هی میگه با عرض پوزش موردی یافت نشد مثلن: سوالات وتجربیات کل قدمها یا کل سنتها ومفاهیم و هر چیزی که تو ۴ چوب انجمنه۰ کسی میتونه کمک کنه که چیکار کنم؟ با تشکر
سلام دوست گرامی . پایین امار انجمن های 12 قدم و 12 سنت و 12 مفهوم قرار داره که تجربیات بارگزاری شده است . لطفا اگر با گوشی در تالار هستید تالار رو به سمت بالا بکشید و انجمن های دیگر رو ببینید

دوست عزیز از راهنمایت ممنونم اما بازم مشکل حل نشد چون تو قسمت آمار که میری باز هم به همون شکله  ینی فقط یه سری موضعات خاص میباشد موضوعی که میخوای خودت دنبالش بگردی امکانش نیست و نمیشه جستجو کرد کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ادمین محترم شما میشه راهنمایی کنید؟؟  ممنونم

بعنوان مثال میخوای سوال ۱۰ قدم ۹ رو پیدا کنی یا مثلن سوال ۵ سنت ۷ یا مثلن پیام بهبودی فقط برای امروز یا هر چیزی دیگه ایی که مربوط به انجمن میشه ۰۰ چجوری باید سرچ کنی؟
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۶، ۱۰:۲۵ عصر)مهبدمعتاد نوشته است:
(۱۳۹۸/۱۲/۱۵، ۰۴:۲۳ عصر)Rezamo نوشته است: سلام دوستان عزیز
وقتی نشریات می‌خوانم در ذهنم نمی‌ماند و سریع فراموش میکنم .همان لحظه فراموش میکنم چی خواندم 
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام خيلي خوبه ك نشريات ميخوني و دوست داري بيادت بمونه بهت تبريك ميگم
وقتي نشريات ميخونم در ناخودآگاه ذهنم ثبت ميشه و جايي ك لازمش دارم ب ياد ميارم پس با همين خوندن هم سودش ب من ميرسه
اما از وقتي ك شروع كردم با صداي بلند خوندم طوري ك گوش هام بشنون چي ميخونم خيلي ب من در تمركز و درك مطالب كمك كرد
خط كشيدن زير جمله هايي ك دوست داشتم
يادداشت برداري بعضي مطالب
نوشتن و پرسيدن مطالبي ك نميفهميدماينا ب من كمك كردن دوست عزيز
پاسخ
سلام،من مجیدمعتاد
من تازه واردم،غیرازتماس باراهنماو دوستان بهبودی،میتونم تو محل کارم،با آدم عادی که فقط یک یادونفرن (همکار)راحت باشم و یه جورایی گمنامیم بشکنه و درباره شرایط حساس خودم بهشون توضیح بدم تا بیشتربه خودم کمک بشه،مثلا منو تو کارگاه تنهام نذارن،یا خیلی موقعیتهای خطرناک دیگه؟
پاسخ
سلام
دوستان،من میخوام یکباردیگه از امروز شروع کنم،البته اینبار جلسات نیست و یه کم سخته،میشه؟چه جوری؟تجربه بدید تقریباتازه واردم
پاسخ
سلام
لینک ورد به جلسات مجازی در زوم یا فری کنفراس کجا گذاشته میشه؟
پاسخ
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام دوست عزیز منم همین طور بودم اولش اصلا متوجه مطالب نمیشدم رفته رفته وقتی خواندن نشریات و ادامه دادم قدمها رو کار کردم  جلسه را دنبال کردم مطالب رو متوجه میشدم این مطلبم گرفتم که من نمیخوام مطالب رو حفظ کنم میخوام مطالب رو متوجه بشم که همین اتفاق هم برام افتاد و روز به روز که خوندن نشریات رو ادامه میدادم مطالب را راحت تر متوجه میشدم اینم یه فراینده یه دفعه نمیشه صبور باش هممون همینطوری بودیم عادیه به خودت سخت نگیر
پاسخ
سلام دوستان من باوجود ۱۲سال توانجمن بودن نزدیک به هفت ماهی هست که قطع نیکوتین کردم ولی وسوسه شدید درطول شبانه روزمنوداغونکرده لطفا راهکاردهید
پاسخ
yexikezobeyic                      سلام . خداقوت خدمتگزاران . این مزاحماییکه حذف میکنین . نمیشه کلا حذف بشه ؟ یعنی این پیغام ((  این ارسال حذف شده است  ))   روی صفحه نباشه ؟

این ارسال حذف شده است                   چون صفحات خیلی زیاد شده و نمیتوانیم مطالب اصلی رو پیدا کنیم و بخونیم .   این مزاحمو نمیشه دکش کرد ؟؟. .  خدایی صبرتون زیاده .. خدا صبر بیشتر بهتون بده ..
پاسخ
سلام دوستان بهترین راه حل برای پشت سرگذاشتن این مرحله بحرانی که تمام جلسات بسته هستندچیست؟
پاسخ
سلام دوستان عزیز.من متاسفانه به شربت متادون اعتیاد دارم وروزی حدود 70سی سی مصرف دارم .بخدا شدیدا خسته شده ام دلم برای روزهای بدون وابستگی به مواد تنگ شده.شمارو به تمام مقدسات عالم قسم میدم به من بگین برای ترکش چیکار باید بکنم؟
پاسخ
[quote pid='4197' dateline='1584435400']
سلام دوستان عزیز.من متاسفانه به شربت متادون اعتیاد دارم وروزی حدود 70سی سی مصرف دارم .بخدا شدیدا خسته شده ام دلم برای روزهای بدون وابستگی به مواد تنگ شده.شمارو به تمام مقدسات عالم قسم میدم به من بگین برای ترکش چیکار باید بکنم؟
[/quote]
سلام دوست من خوشحالم که هستی 70 سی سی متادون مصرف کمی نیست دوستان زیادی میتونن تجربه هاشونو بهت ارایه بدن ولی تجربه من این هست که حتما به یه پزشک سو مصرف مراجعه کن قدم بعد ما در انجمن منتظرت خواهیم ماند بهبودی همیشه ادامه دارد-تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف است
پاسخ
(۱۳۹۹/۱/۲، ۰۵:۴۰ عصر)amir1234 نوشته است: [quote pid='4197' dateline='1584435400']
سلام دوست من خوشحالم که هستی 70 سی سی متادون مصرف کمی نیست دوستان زیادی میتونن تجربه هاشونو بهت ارایه بدن ولی تجربه من این هست که حتما به یه پزشک سو مصرف مراجعه کن قدم بعد ما در انجمن منتظرت خواهیم ماند بهبودی همیشه ادامه دارد-تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف است
[/quote]
سلام دوست من دقیقا نزدیک به هفت سال پیش منم همین مصرف را داشتم و یا بیشتر ولی دیگه خسته شده بودم از بس که خودم و زندگی ام داشت نابود میشد و نابود شد و خسته از همه چیز و همه کس،تو همون شرایط بد جسمانی و روحی روانی تصمیم به قطع مصرف کردم.دوست من فقط قطع مصرف کن به هر راه و روشی که میتونی درسته سخته ولی شدنیه من و هزاران نفر دیگر این کار رو کردیم شک نکن تو هم میتونی از پسش بر میای فقط به قطع مصرف فکر کن و عملیش کن بعد از قطع مصرف دست و اغوش کلیه دوستان همدرد برای کمک به تو باز است.برات دعا میکنم دوست همدردم به امید پاکی از هرنوع ماده مخدر
پاسخ
سلام

خواهش مييكنم كمكم كنيد 
من متوجه شدم همسرم اعتياد داره 
موادي كه مصرف ميكنه نميدونم چي هست ممنون ميشم كمك كنيد من فقط ميدونم يه چيزي هست كهقتي ميكشه صدا قليون ميده چون فقط صداشو شنيدم
پاسخ
(۱۳۹۹/۱/۱۶، ۱۰:۰۱ عصر)حميده نوشته است: سلام

خواهش مييكنم كمكم كنيد 
موادي كه مصرف ميكنه نميدونم چي هست ممنون ميشم كمك كنيد من فقط ميدونم يه چيزي هست كهقتي ميكشه صدا قليون ميده چون فقط صداشو شنيدم
سلام خواهرم.دنبال مچگیری ازش نباش.چون یک حرکت اشتباه میتونه تباه کننده باشه حتما باید با متخصص مشورت کنی و اون شخص با دونستن تمام جزییات بهت راه حل پیشنهاد بده
پاسخ
دنبال مچگيري نيستم ميخوام بدونم چي مصرف ميكنه كه بتونم كاري بكنم فردا وفت مشاوره دارم ميخوام  كمك كنيد ممنون ميشم در واقع همسرم هنوز متوجه نشده كه من ميدونم هنوز دنباله راه حلم كه چطوري بهش بگم و چيكار بكنم اصلا
Hoomanam

خواهش مييكنم كمكم كنيد 
سلام خواهرم.دنبال مچگیری ازش نباش.چون یک حرکت اشتباه میتونه تباه کننده باشه حتما باید با متخصص مشورت کنی و اون شخص با دونستن تمام جزییات بهت راه حل پیشنهاد بده
پاسخ
(۱۳۹۹/۱/۱۶، ۱۰:۳۲ عصر)Hoomanam نوشته است:

خواهش مييكنم كمكم كنيد 
سلام وقت بخیربزرگواراولا شمامطمئن نیستیدبهتراول ازهمه خودتون درموردش بایک مشاورکه درزمینه اعتیادفعالیت داره صحبت ومشورت کنیدبابت صحت اعتیادداشتنش بعدا توسط همین مشاوراعتیادبتونیدبرای ترک ویاهرچیزدیگه کمکش کنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر11 ، ssaeedg ، حـمـیـد
(۱۳۹۹/۱/۱۶، ۱۱:۰۹ عصر)اينكه مصرف ميكنه كه مطمئنم ولي اينكه چ نوعي هسست نميدونم البته كه طبق راهنمايي هاي شما با مشاوره صحبت ميكنم من فقط ميخواستم ببينم چه نوع موادي ميتونه باشه ؟؟و اينكه ايشون ٥ يا٦ روز كه من در كنارش بودم مصرف نكرده آيا ممكنه هنوز وابستگي نداشته باشه ؟؟  sepher1877 نوشته است:

خواهش مييكنم كمكم كنيد 
سلام وقت بخیربزرگواراولا شمامطمئن نیستیدبهتراول ازهمه خودتون درموردش بایک مشاورکه درزمینه اعتیادفعالیت داره صحبت ومشورت کنیدبابت صحت اعتیادداشتنش بعدا توسط همین مشاوراعتیادبتونیدبرای ترک ویاهرچیزدیگه کمکش کنید.
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۲، ۱۰:۴۰ صبح)ناظر 8 نوشته است: [quote pid='2481' dateline='1583106123']
سلام
[/quote]
تمرکز NA فقط برروي بهبودي ازاعتياد به مواد مخدر است ، جزوه اي داريم با عنوان «دردوران بيماري»که درمورد استفاده از دارو وهمچنين موارد درماني که ممکن است براي معتادان درحال بهبودي پيش آيد بحث و گفتگو می کند.

(۱۳۹۹/۱/۱۶، ۱۱:۰۹ عصر)sepher1877 نوشته است:

خواهش مييكنم كمكم كنيد 
سلام
ما افراد حرفه ای و یا متخصص نیستیم بلکه اعضایی هستیم که زمانی مصرف کننده بوده و  امروز به کمک خداوند و انجمن معتادان گمنام پاک هستیم، پیشنهاد میکنیم با افراد متخصص در امر اعتیاد مانند خط ملی مشاوره اعتیاد به شماره 09628 تماس بگیرید که شاید بتوانند به شما کمک کنند.ضمناً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انجمن معتادان گمنام ، پیشنهاد میکنیم که لینک ذیل که مربوط به فعالیت این انجمن است را دنبال و مطالعه فرمایید( بخش سوالات متداول):http://na-iran.org/questions/%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-2/

[quote pid='2875' dateline='1583386530']
سلام
آیا میشه به شماره حساب خزانه کمیته شهری که در جلسات بسته زده شده پول واریز کرد بصورت شخصی.
آیا اگر عضوی وصیت کند که بعد از مرگم 1/3دارایم را به انجمن معتادان گمنام بدهید، طریقه این کار چگونه است.
[/quote]
ضمن تشکر از حمایت معنوی شما
انجمن معتادان گمنام کمکی از خارج دریافت نمی کند ولی چنانچه شما عضو انجمن معتادان گمنام هستید می توانید با نماینده بین گروه و خزانه دار گروه همیشگی( خانگی) خود تماس گرفته و نحوه کمک داوطلبانه خود رابه اطلاع ایشان برسانید چرا که به طور معمول ما اعانات داوطلبانه را به گروه پرداخت می کنیم و  گروه هم ، پس از کسر هزینه های برگزاری جلسات بهبودی ، مازاد آنرا به کمیته شهری مربوطه واریز می کند .
پاسخ
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام دوست من
من بعد از خوندن نشریات برداشت خودما مینویسم ب من کمک کرده
پاسخ
سلام
[/quote]
سلام
باید ببینید وجدان کمیته شهریتون چی میگه میتوانید برای اطلاع از این مسعله با خزانه دار کمیته شهری تماس حاصل کنید ب:خیر انجمن معتادان گمنام هیچ کمکی از خارج دریافت نمیکند

لطفاً تجربه بدین ممنونن
مطمعن باشید در ماورای افکار شما خواهد ماند و زمانی که نیاز دارید به کمکتان خواهند آمد
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۸، ۱۲:۳۹ عصر) نوشته است: سلام
دوستان،من میخوام یکباردیگه از امروز شروع کنم،البته اینبار جلسات نیست و یه کم سخته،میشه؟چه جوری؟تجربه بدید تقریباتازه واردم

سلام دوست عزیز،واقعا بهت تبریک میگم.با نشریات خوندن و ارتباط بیشتر با راهنما و احساسات روزانتو گفتن و دوباره قدم کارکردن و تسلیم واقعی برنامه شدن حتما موفقتر و حال و احساس بهتری تجربه میکنی
پاسخ
Thumbs Up 
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام امیدوارم حالت خوب باشه. اول از هرچیز باید به کاری که میکنم علاقه داشته باشم وبعد به ان ایمان داشته باشم. ماتوانجمن سعی نمیکنیم چیزی رو حفظ کنیم بلکه تلاش میکنیم با تمرین و تکرار ان چیز را یاد بگیریم.
پاسخ
سلام من حمید هستم معتاد 6 سال هستش که پاکم ولی نمیتونم خیلی خوب با آدم ها ارتباط برقرار کنم یعنی تقریبا با اکثر افراد تو این مدت پاکیم حتی نتونستم 90 روز 90 جلسه پر کنم چون مدت طولانی جلسه رفتن حالمو خوب نمیکنه ولی هر از چند ماهی خیلی احتیاج پیدا میکنم بهش تا الانم 3 تا راهنما عوض کردم به دلیل هایه مختلف که بیشترش انتخاب کردن آنها برایم بود نه با رضایت 100% خودم الانم تقریبا 2 سال هستش که راهنما ندارم وتنها قدمی که کار کردم الکلی ها هستش ، شدیداً دلم میخواد بتونم برم جلسه راهنمایی داشته باشم که به قول انجمنی ها حتی با دیدن و صداش حالم خوب شه وشدیداً دلم میخواد قدم جهانی کارکنم ولی نه به صورت گروهی ، نمیدونم چیکار کنم یا از کجا شروع کنم خیلیا اومدن جلو و سمتم که باهاشون قدم کار کنم یا راهنمام بشن ولی نمیتونم باهاشون خوب ارتباط برقرار کنم و حس خوبی ندارم عاجزانه خواهش میکنم کمکم کنید که راهکاری پیدا کنم چون خیلی از زدن میترسم و نمیخوام مثل خیلیا که دیدم تو سنین پاکی بالا یه روزی بزنم
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۵، ۰۹:۳۵ عصر)ناظر 7 نوشته است:
نقل قول: سلام من بعلت مشکلات روانی به پزشک مراجعه کرده ام و داروهای بی پریدین و اریپیپرازول به من داده است آیا این داروها وابستگی ندارند
بهتره با پزشک معالج ات مشاوره بگیری و همچنین پنفلت دارو درمانی رو مطالعه فرمایید و با راهنمایتان و دوستان بهبودی با تجربه صحبت کنید و شرایط خودتون رو کامل توضیح بدید و در نهایت تصمیم بگیرید
پاسخ
سلام ماهیت روحانی انجمن معتادان گمنام فقط بر روی بهبودی متمرکز هست نشریه در دوران بیماری و تکبرگی افرادی که برای درمان ذارو مصرف میکنند و کتاب پایه صفحه ۳ و ۴ الهامات تازه به شما پاسخ خوبی را میدهد در نهایت با استفاده از صداقت باخود میتوانیم بهترین جواب را پیدا کنیم
پاسخ
[quote pid='2264' dateline='1582922826']
[/quote]
سلام دوست عزیز . به طور خلاصه قدم چهار میخاد یه چهار چوب برای ما ایجاد کنه که طبق برنامه ریزی و حفظ حد و حدو دخودمون رفتار کنیم تا نه خسارت بخوریم و نه خسارت بزنیم قدم 4 یعنی آزادی من ارزشهامو توی قدم 4 پیدا کردم . یعنی باورهای غلطی که فکر میکردم ارزش هستند رو به یک فرصت جهت تغییر ایجاد کرد . قدم چهاری یعنی اصلاح و تغییر ما دیگه چیزی را کات یا قطع نمیکنیم .اصلاح میکنیم . البته خیلی مقوله بلندی هست توی چند سطر نمیشه گفت ولی درک من این بود. با تشکر
پاسخ
سلام دوستان 35روز توخونه ترک کردم یه بارلغزش کردم الان هفت روز پاک هستم‌‌‌ ٫ولی هنوز اشتهام درست نشده وهنوز اضحال دارم ٫و خاستم تجربه بدید
پاسخ
[quote pid='6008' dateline='1590582787']
سلام دوستان 35روز توخونه ترک کردم یه بارلغزش کردم الان هفت روز پاک هستم‌‌‌ ٫ولی هنوز اشتهام درست نشده وهنوز اضحال دارم ٫و خاستم تجربه بدید
[/quote]
سلام به دوست همدرد عزیزم تبریک میگم بابت پاکیت دوست من .چنان گذشت چنین نیز بگذرد .یکم صبوری کن وامیدوار ،میدونم اذیتی اما تموم میشه دمت گرم
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۶، ۱۰:۴۰ صبح)آزاد۰ نوشته است:

دوست عزیز از راهنمایت ممنونم اما بازم مشکل حل نشد چون تو قسمت آمار که میری باز هم به همون شکله  ینی فقط یه سری موضعات خاص میباشد موضوعی که میخوای خودت دنبالش بگردی امکانش نیست و نمیشه جستجو کرد کسی میتونه راهنمایی کنه؟ ادمین محترم شما میشه راهنمایی کنید؟؟  ممنونم

بعنوان مثال میخوای سوال ۱۰ قدم ۹ رو پیدا کنی یا مثلن سوال ۵ سنت ۷ یا مثلن پیام بهبودی فقط برای امروز یا هر چیزی دیگه ایی که مربوط به انجمن میشه ۰۰ چجوری باید سرچ کنی؟

(۱۳۹۸/۱۲/۱۶، ۱۰:۴۰ صبح)آزاد۰ نوشته است:

بعنوان مثال میخوای سوال ۱۰ قدم ۹ رو پیدا کنی یا مثلن سوال ۵ سنت ۷ یا مثلن پیام بهبودی فقط برای امروز یا هر چیزی دیگه ایی که مربوط به انجمن میشه ۰۰ چجوری باید سرچ
سلام دوست عزیز لطف کنید مرور گر خود را بروز کنید به امید خدا مشکلتان حل خواهد شد
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ssaeedg ، حـمـیـد
[/quote]
سلام دوست همدرد من کتاب پایه فصل الهامات تازه ای خواهد شد  کتاب پاک زیستن فصل جسم ما   کتابچه در دوران بیماری    تکبرگی معتادان گمنام وافرادی که برای درمان دارو مصرف میکنند       اطلاعات و تجربه های شایانی در این ضمینه به شما میدهند و هیچ وقت از جنبه روانی بیماری اعتیاد غافل نشوید.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، admin ، ssaeedg ، حـمـیـد
[/quote]
سلام دیدگاهی که من نسبت به قدم چهار بعد از چند دوره کار کردن قدم چهار دارم این است که اگر دوست دارید به جهنم گذشته بر نگردید و اگر دوست دارید خودتونو بشناسید و احساساتتونو شناسایی و تشخیص دهید و از زندگی خود استفاده بهتری نمایید و بتونید بیشترین جبران گذشته خودتو انجام دهید و نقش خودتونو در زندگیتون کشف کنید و بتونید نواقص و کمبود هاتونو شناسایی کنید و بار احساس بیخود و بی جهتی رو حمل نکنید با کار کرد قدم چهار این فرایند رو شروع میکنید.

[/quote]
[/quote]
سلام دیدگاهی که من نسبت به قدم چهار بعد از چند دوره کار کردن قدم چهار دارم این است که اگر دوست دارید به جهنم گذشته بر نگردید و اگر دوست دارید خودتونو بشناسید و احساساتتونو شناسایی و تشخیص دهید و از زندگی خود استفاده بهتری نمایید و بتونید بیشترین جبران گذشته خودتو انجام دهید و نقش خودتونو در زندگیتون کشف کنید و بتونید نواقص و کمبود هاتونو شناسایی کنید و بار احساس بیخود و بی جهتی رو حمل نکنید با کار کرد قدم چهار این فرایند رو شروع میکنید.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، admin ، ssaeedg ، ناظر11 ، حـمـیـد
سلام دوست عزیز من    شما میتوانید هر موضوعی را که نیاز به کسب تجربه دارید در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید و به صورت مستقیم از تجربه دوستان استفاده کنید
پاسخ
(۱۳۹۹/۳/۱۸، ۰۳:۴۴ عصر)azazil نوشته است:
سلام دوست عزیز من    شما میتوانید هر موضوعی را که نیاز به کسب تجربه دارید در قسمت پرسش و پاسخ مطرح کنید و به صورت مستقیم از تجربه دوستان استفاده کنید
سلام تمام موضوعات اعم از قدم ها سنت ها ‌ومفاهیم در تالار بارگذاری شده است با سپاس از شما
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، toobchi ، ترانه ، ssaeedg ، ناظر11 ، حـمـیـد
(۱۳۹۹/۴/۹، ۰۸:۵۹ صبح)علی فتحی نوشته است: [quote pid='4197' dateline='1584435400']

[/quote]
سلام دوست همدردم خوشحالم که تمایل داری فقط و فقط برو جلسات بشین گوش کن

[/url]http://forum.na-iran.org/showthread.php?tid=1253
پاسخ
با سلام و درود خدمت همه همدردای عزیزم. دوستان در برنامه بودم و بارها لغزش کردم. و خیلی اشفتگی و عذاب فراوانی رو متحمل شدم. بارها مرگ رو به چشمانم دیدم، خیلی خسته شدم و کاملا امیدم رو از دست داده بودم. ولی خدا یک بار دیگر به من فرصت داد، که زنگی کردن را بیاموزم. الان به لطف و قدرت خودش ۴۰ روزه مواد نزدم و پاک هستم. و با تمام وجود تمایل به ادامه این مسیر را دارم. ولی مشکلی که امروز دارم. حس میکنم با هیچ یک از اعضای انجمن راحت نیستم و هیچ انرژی و تجربه ایی به من نمیدهند، جلسات هم تعطیل هستتند در شهری که در ان زندگی میکنم. به همین علت اعضای زیادی را ملاقات نمیکنم و حس میکنم شدیدا به راهنما نیاز دارم. لطفا اگر تجربه ایی در این راستا دارید. خوشحال میشم کمکم کنید. که من هم بتوانم، جایگاه خودم را در کنار شما بیابم. سپاس فراوان از خدمتگذارانی که همواره برای رساندن پیام امید و عشق، عاشقانه در تلاشند درود بر شما فرزندان خدا???❤

(۱۳۹۹/۴/۹، ۱۱:۳۰ صبح)essi.toobchi نوشته است:
(۱۳۹۹/۴/۹، ۰۸:۵۹ صبح)علی فتحی نوشته است: [quote pid='4197' dateline='1584435400']
سلام دوست همدردم خوشحالم که تمایل داری فقط و فقط برو جلسات بشین گوش کن

[/url]http://forum.na-iran.org/showthread.php?tid=1253
[/quote]
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ssaeedg ، ناظر11 ، حـمـیـد
(۱۳۹۹/۴/۹، ۱۱:۳۰ صبح)essi.toobchi نوشته است:
سلام دوست من خوشحالم که تمایل به پیوستن به ما همدردانت رو داری و بابت تمایل تو به زندگی دوباره  از خدا ممنون سپاسگذارم، دوست عزیزم من هم ۴۰ روز پیش مثل خودت خسته شده بودم از زندگی مصیبت وارم، من اشفته تر از تو روزی ۳۰ بار سوزن را به بدن خودم میزدم ولی بدنم دیگه جواب نمیداد و دیگر مرگ را میدیدم. یک شب از خواب بیدار شدم و گفتم من رو به یک مرکز ترک اعتیاد(کمپ) ببرید بزارید اونجا بمیرم اگه دارم میمیرم. الان که دارم میگم مو به تنم سیخ شده. و متمعا" هستم. تو هم میتونی با تمایلی که داری. دوست عزیزم علی جان من الان میفهمم تو  چه دردی میکشی من هم این دردو کشیدم. ببهت پیشنهاد میکنم از خماری نترس و برو خودتو به یک مرکز ترک اعتیاد معرفی کن و بعد از گذراندن دوره مرکز سریعا" به جلسات و برنامه معتادان گمنام که متعلق به خود توست. وصل شو و بهت قول میدم اگه با اصول و تجربیات این برنامه حرکت کنی نجات پیدا میکنی علی جان دوست دارم دوست همدرد و عزیزم در دعا هستم برایت و امیدوارم همین روزا اعلام پاکیتو ببینم بین ما همدردات 

[/url][[url=http://forum.na-iran.org/showthread.php?tid=1253]http://forum.na-iran.org/showthread.php?tid=1253
[/quote]
پاسخ
[/quote]
درود دوست عزیز قدم چهارم تا قدم نهم فرایند درون فرایندهو عملکرد سه قدم قبلی.،هر چه که در سه قدم اول شعار دادیم در قدم چهار باید عملی کنیم .قدم چهارم شناخت جنبه های بیماریم و تاثیر ان بر زندگیم و روان و روحم .،شناخت ترس ها ‌،ناکامی ها ‌،روابط .،باورها .،انگیزه ها .،و هر چیز دیگر که مانع حرکت من در مسیر روحانی برنامه میشه را شناسایی و ریشه یابی می کنم و بیشتر تمرکز من  و مهم ترین قسمت تراز قدم چهار باید بروی چگونگی دقیق خطاهام باشه دلیل اینکه ما از قدم چهارم میترسیم شاید تمرکزی هست که بروی خطا داریم و یا دلیلی که سالها تکرار خطا میکنیم حتی وقتی اگاه هستیم ریشه یابی نکردن (قدم شش+و جایگزین پیدا نکردن (قدم هفت)میباشد پس ما ترازنامه میگیریم که ریشه یابی کنیم و دیوانگی ها را تکرار کنم خودمحوری ها را تکرار کنم سهم خود را و نقش خود را بدانم  انکار نکنم سهم خداوند را بدانم باخودم ارتباط برقرار کنم توانایی های خود را کشف کنم  خدا را در درونم جستجو کنم و صدای او را از درونم بشنوم قدرت بخشش پیدا کنم ،با خودم اشتی کنم ،احساسات را شناسایی کنم و توسط ترازنامه اخلاقی صادقانه و موشکافانه و جسورانه یاد بگیرم برای خودم چارچوب  اخلاقی که عشق ،مسولیت و تعهد ،واقعیت ،خدمت ،خود دوستی ،فروتنی ،درک متقابل اخترام متقابل ،درک دیگران ،اعتماد بنفس ،شهامت ،صدافت ،اعتماد ‌،داشته باشم که ارامش و ازادی و رهایی رو تجربه کنم و بتوانم با ادامه قدم ها ضعف روحانی خود را درمان کنم .قدم چهارم روح مرا شفا میدهد و در صورت عدم کارکرد بواسطه لغزش های مداوم روحانی در نهایت به لغزش مواد ختم خواهد شد . Heart
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۲، ۱۰:۴۰ صبح)ناظر 8 نوشته است: [quote pid='2481' dateline='1583106123']
سلام
[/quote]
سلام دوست عزیز من یک چیز بعد چندین سال در این مسیر متوجه شدم این سوال اوایل پاکی از اعضا پرسیدم چون من هم بیماری جسمانی داشتم جواب شنیدم ،انجمن معتادان گمنام در کار  دکترها و روانشناسان دخالت نمیکنند چون ما حرفه ای نیستیم ، امروز به این درک رسیدم در قدم دوم که برای درد جسمانی و روانشناسی بادکترهاو روانشناسان مشورت کنم تشکر وسپاس
پاسخ
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام سخت نگیر هر مطلبی رو که خیلی ازش انرژیی میگیری رو علامت بزن در موردش فکر کن در موردش در جلسات صحبت کن ما  آن چه را که در اختیار داریم به مشارکت میگذاریم
پاسخ
(۱۳۹۹/۶/۲۱، ۰۱:۴۸ عصر)مرجان نوشته است: [quote pid='2264' dateline='1582922826']
درود دوست عزیز قدم چهارم تا قدم نهم فرایند درون فرایندهو عملکرد سه قدم قبلی.،هر چه که در سه قدم اول شعار دادیم در قدم چهار باید عملی کنیم .قدم چهارم شناخت جنبه های بیماریم و تاثیر ان بر زندگیم و روان و روحم .،شناخت ترس ها ‌،ناکامی ها ‌،روابط .،باورها .،انگیزه ها .،و هر چیز دیگر که مانع حرکت من در مسیر روحانی برنامه میشه را شناسایی و ریشه یابی می کنم و بیشتر تمرکز من  و مهم ترین قسمت تراز قدم چهار باید بروی چگونگی دقیق خطاهام باشه دلیل اینکه ما از قدم چهارم میترسیم شاید تمرکزی هست که بروی خطا داریم و یا دلیلی که سالها تکرار خطا میکنیم حتی وقتی اگاه هستیم ریشه یابی نکردن (قدم شش+و جایگزین پیدا نکردن (قدم هفت)میباشد پس ما ترازنامه میگیریم که ریشه یابی کنیم و دیوانگی ها را تکرار کنم خودمحوری ها را تکرار کنم سهم خود را و نقش خود را بدانم  انکار نکنم سهم خداوند را بدانم باخودم ارتباط برقرار کنم توانایی های خود را کشف کنم  خدا را در درونم جستجو کنم و صدای او را از درونم بشنوم قدرت بخشش پیدا کنم ،با خودم اشتی کنم ،احساسات را شناسایی کنم و توسط ترازنامه اخلاقی صادقانه و موشکافانه و جسورانه یاد بگیرم برای خودم چارچوب  اخلاقی که عشق ،مسولیت و تعهد ،واقعیت ،خدمت ،خود دوستی ،فروتنی ،درک متقابل اخترام متقابل ،درک دیگران ،اعتماد بنفس ،شهامت ،صدافت ،اعتماد ‌،داشته باشم که ارامش و ازادی و رهایی رو تجربه کنم و بتوانم با ادامه قدم ها ضعف روحانی خود را درمان کنم .قدم چهارم روح مرا شفا میدهد و در صورت عدم کارکرد بواسطه لغزش های مداوم روحانی در نهایت به لغزش مواد ختم خواهد شد . Heart
[/quote]
سلام و درود دوست همدردم شما میتوانید با مراجعه به بخش کارکرد قدم ها و قدم 4 از تمامی تجربه هایی دوستان همدردمون استفاده کنید لینک رو در اختیارتون قرار دادم  با سپاس از شما

https://forum.na-iran.org/forumdisplay.php?fid=30
پاسخ
سلام دوستان تازه واردم راهنماییم کنید لطفا کمکم کنید Cry
پاسخ
(۱۳۹۹/۸/۱۹، ۰۵:۲۲ صبح)رویای سرد نوشته است: سلام دوستان تازه واردم راهنماییم کنید لطفا کمکم کنید Cry
درود همدردم

خوش آمدید و امیدوارم بتونیم در کنار هم پاکی و بهبودیمان راحفظ کنیم
در اولین فرصت درجلسات بهبودی انجمن معتادان گمنام شرکت کنید ....
حتما دوستان و همدردانمان بهتون کمک لازم را خواهند کرد....
میتونید از لینگ پایین آدرس نزدیک ترین جلسه به محل سکونتون رو بیابید

آدرس جلیسات
پاسخ
(۱۳۹۹/۲/۹، ۰۸:۱۲ صبح)Rezan نوشته است:
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام امیدوارم حالت خوب باشه. اول از هرچیز باید به کاری که میکنم علاقه داشته باشم وبعد به ان ایمان داشته باشم. ماتوانجمن سعی نمیکنیم چیزی رو حفظ کنیم بلکه تلاش میکنیم با تمرین و تکرار ان چیز را یاد بگیریم.
درود بر شما،به نظر من شما به تکرار و تمرین بیشتری نیاز دارید و نباید خسته و نا امید بشید،خوندن نشریات در ابتدا روز بهتر در به خاطر سپردن اون کمک میکنه،من یه ماژیک هایلایت و کاغذ قلم گرفتم و زیر جملاتی که خوشم میاد هایلات کرده و حتی اونها رو یاد داش میکنم تا بهتر به خاطر بسپرم

(۱۳۹۹/۸/۱۹، ۰۵:۲۲ صبح)رویای سرد نوشته است: سلام دوستان تازه واردم راهنماییم کنید لطفا کمکم کنید Cry
خوش آمدیدلطفا در همین سایت به آدرس جلسات مراجعه کنید و خودتون رو به جلسات ما بیشتر وصل کنید. در جلسات با اعضایی که مشارکتشون به دل شما میشینه حرف بزنید و از اونها درخواست کمک کنید و شماره رد و بدل کنید
پاسخ
درود به دوستان خوبم. علیرضا معتاد. 

در نشریات اینطوری نوشته شده که( بیماری ما پیش رونده هست ولی ما میتونیم اون رو در نقطه ای از فعالیت بازبداریم) 
به نظر شما منظور از آن نقطه چیست و یا آن نقطه کجاس و کی میرسه
پاسخ
(۱۳۹۹/۱۰/۲۰، ۰۹:۰۹ صبح)alireza sohrabi نوشته است: درود به دوستان خوبم. علیرضا معتاد. 

در نشریات اینطوری نوشته شده که( بیماری ما پیش رونده هست ولی ما میتونیم اون رو در نقطه ای از فعالیت بازبداریم) 
به نظر شما منظور از آن نقطه چیست و یا آن نقطه کجاس و کی میرسه
سلام بر همگی
منظور نشریات از (نقطه ای از فعالیت بازداشت)  همون لحظه ای است که وارد جلسات میشویم و تسلیم اصول میشویم راهنما میگیریم و قدم کار میکنیم و خدمت میکنیم .اگر فقط برای امروز این ارکان بهبودی رو بطور مرتب رعایت کنیم بیماری متوقف میشود .وبعد از ان فرایند بهبودی اغاز میشود
پاسخ
سلام من شدیدا بیقراری پا دارم چه قدر طول میکشه ادم عادی بشه شما میدونین ؟؟؟؟البته روزی پنجتا  قرص میخوردم کپسولایه نارنجی بعد انگار که سطح هوشیمم پایین اومده یعنی چندوقت طول میکشه مثل قدیم بشی
پاسخ
(۱۳۹۹/۱۰/۲۷، ۰۴:۰۵ عصر)ترانه نوشته است: سلام من شدیدا بیقراری پا دارم چه قدر طول میکشه ادم عادی بشه شما میدونین ؟؟؟؟البته روزی پنجتا  قرص میخوردم کپسولایه نارنجی بعد انگار که سطح هوشیمم پایین اومده یعنی چندوقت طول میکشه مثل قدیم بشی
درود همدردم

روزهای اول همگی ما بیقراری داشتیم و سپری کردیم
سعی کنید در جلسات شرکت کنید و با دوستان همدرد تماس مرتب
داشته باشید (شماره رد و بدل کنید) این روزها گذرا هستن و هر دقیقه و ساعت...ازش کم میشه
در مورد دارو هم (نه انجمن ) و نه من و همه همداردانمون هیچ نظری نداریم با یک پزشک در این مورد صحبت کنید
پاسخ
باور داریم که با کمک بقیه معتادان در حال بهبودی و یک نیروی برتر ، سلامت عقل خود را در تمام امور زندگی باز خواهیم یافت .
از درسهایی که از شرکت در جلسات و پیروی از دستورالعمل ها آموخته ایم ، استفاده میکنیم .
می پذیریم که زندگی آن طور که هست ، همیشه مطابق میل ما واز همه مهمتر مطابق درک و شناخت ما نیست .

"چگونگے عملکرد"
پاسخ
سلام خدا قوت اوایل که تازه وارد بودم هرگاه نشریات می‌خواندم  توی سرم نمی نشست ولی پیامهای زیادی روزانه داشت اینکه با هربارخواندن نشریات به افکارجهت میدادکه مثبت فکر کنم وگه گاهی هم آرزوی کتانچب می‌نوشتم بهتر درافکارم رسوخ میکرد
پاسخ
[/quote]
سلام دوست عزیزطبق سنت هشتم نمیتونیم دخالتی در این مسائل داشته باشیم اما من ب شما کتابچه در دوران بیماری و پمفلت گروه های NA و مسئله ی دارو درمانی رو پیشنهاد میکنم Heart

(۱۳۹۹/۲/۹، ۱۰:۲۶ صبح)hamid.kh نوشته است: سلام من حمید هستم معتاد 6 سال هستش که پاکم ولی نمیتونم خیلی خوب با آدم ها ارتباط برقرار کنم یعنی تقریبا با اکثر افراد تو این مدت پاکیم حتی نتونستم 90 روز 90 جلسه پر کنم چون مدت طولانی جلسه رفتن حالمو خوب نمیکنه ولی هر از چند ماهی خیلی احتیاج پیدا میکنم بهش تا الانم 3 تا راهنما عوض کردم به دلیل هایه مختلف که بیشترش انتخاب کردن آنها برایم بود نه با رضایت 100% خودم الانم تقریبا 2 سال هستش که راهنما ندارم وتنها قدمی که کار کردم الکلی ها هستش ، شدیداً دلم میخواد بتونم برم جلسه راهنمایی داشته باشم که به قول انجمنی ها حتی با دیدن و صداش حالم خوب شه وشدیداً دلم میخواد قدم جهانی کارکنم ولی نه به صورت گروهی ، نمیدونم چیکار کنم یا از کجا شروع کنم خیلیا اومدن جلو و سمتم که باهاشون قدم کار کنم یا راهنمام بشن ولی نمیتونم باهاشون خوب ارتباط برقرار کنم و حس خوبی ندارم عاجزانه خواهش میکنم کمکم کنید که راهکاری پیدا کنم چون خیلی از زدن میترسم و نمیخوام مثل خیلیا که دیدم تو سنین پاکی بالا یه روزی بزنم
سلام حمید
از تجربه ای که با راهنمام دارم بهت میگم که راهنما هیچوقت نمیتونه مورد رضایت صد در صد رهجوش قرار بگیره اما رهجو باید تلاش کنه که به تمام حرفا و راهکار های راهنما گوش بده نه اونایی که باب میلشه و سلیقه ای عمل کنه اگه گریزی بزنی به کتاب راهنما و رهجو تمام تجربیات اعضای انجمن در مورد راهنما و رهجو شدن داخلش هست ب من خیلی این کتاب کار داد

[quote pid='6008' dateline='1590582787']
[/quote]
سلام و درود به همدرد عزیزم ماشالله دمت گرم ایشالله ک سالیان سال در کنار هم روی هرنقطه از این جهان پاکیمون به کمک هم و انجمن ادامه بدیم.پیشنهاد میکنم روشن بین باش جلسه برو تا حالت خوب بشه حتما راهنما بگیر نشریات مطالعه کن و قدم کار کن شک نکن که هر روز بهتر و آروم تر از روز قبل میشی تمام این درد های فیزیکی و جسمی به آخر خودش نزدیکه Shy Heart
پاسخ
سلام
برای کار به شیراز اومدم ولی صاحبکارم میگه فعلا ۲ هفته نمیخواد کار کنی و فقط استراحت کن .. این حرفش حالم رو بد کرده لطفا راهنمایی‌م کنید
پاسخ
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام دوست عزیز کاش سن پاکیت هم میزدی ولی من هم اویل بهبودی مثل شما بودم تا اینکه چند تا کار رعایت کردم بهتر شدم فضایی که میخوای کتاب بخونی مهمه ارام باشه بعد خوندن کتاب و اگر متوجه بخشی که خونده نشدی زنگ بزنی تجربه بگیری اون پاراگراف رو و قبل از شروع کتاب از خداوند دعوت کنی حضور داشته باشه تا درک مطالب به دلت بشینه
پاسخ
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام دوست عزیز، با توجه به تجربه خودم وشنیدهایم تو مشارکت دوستان اکثرا همینجوری هستن ولی من بنوبه خودم با تکرار خواندن ومشارکت خوانده هایم تونستم اونچیری که از نشریات میخواستم بهرمند بشم، من معتقدم باتکرار خواندنی هابعث میشه اونچیزط که لازم ذاشته باشی بموقع بیادت میاد وکاربرد داره
پاسخ
 سپاس شده توسط admin1 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9 ، حمید65
سلام داریوش معتاد
اکثر مواقع من فکرم مشغول و نمی تونم تمرکز کنم و زمانی که دارم کتاب میخونم هواسم نیست چی رو خوندم.گاهی وقت ها هم توقع دارم با یکبار خواندن کتاب اون حفظ بشم.اینطور نیست.ما تکرار و تمرین به بهتر درک کردن و حفظ بودن مطالب کتاب میرسم
پاسخ
[/quote]
سلام
قدم ۴ قسمت تاریک بهبودی رو نمایان می کنه.اکثر مواقع زندگی بر اثر رنجش ها توانایی برقراری دوستی و پیدا کردن شغل و یا شرایط بهتر زندگی رو رها می کنیم.در قسمت احساسات من توانایی نام گذاری و شناختن احساس رو پیدا می کنم مثل علت دلگیر بودن در بعضی روزها و یا احساس تنهایی درک می کنم.بیشتر مواقع به خاطر ترس از شکست در شغل و یا زندگی مجددا نمی توانیم فعالیت جدید را شروع کنیم.در قسمت گناه و خجالت این مسائلی که به من مربوط نیست را از روی افکارم بر میدارم.مثل اشتباهات دیگران...در قسمت روابط به چیزهایی که باعث شده من از دوستان و یا همکاران دور شوم اشاره میکند و تضادهای شخصیتی در رفتارم پیدا می شود.در قسمت روابط جنسی به شناخت خود و نیز توقعات غیر واقعی برای روابط پی میبرم.

سلام 
دوست عزیز با شماره هایی که از قبل از دوستای انجمنی داری تماس بگیر.به جلسه برو و حتما یک نفر رو هرچند به صورت موقت شده به عنوان راهنما انتخاب کن و حتما نشریات مطالعه کن.فقط اولین ارتباط با راهنما ممکن است برات یه مقدار مشکل باشه اما حتما در زمان شرکت در جلسات بهترین احساس درک می کنی.پس جلسه.راهنما.قدم.نشریات
پاسخ
 سپاس شده توسط admin1 ، ناظر9 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، Omid.baghaei.68
بخشش، راهی برای رهایی از اندوه و پریشانی

???????

ما در بهبودی می آموزیم که حتی از بدترین تجارب خود می توانیم درس بگیریم و سپس از آن به عنوان ابزاری جهت کمک به دیگران استفاده کنیم.

???????

ادامه مطلب را در لینک ذیل وب سایت انجمن معتادان گمنام ایران دنبال کنید:

https://na-iran.org/?p=360519
♻️♻️♻️♻️♻️♻️♻️

✅ فقط برای امروز

? جمعه نوزدهم شهریور ماه

《 10 / SEPTEMBER 》

? قدرتمندتر از کلمات

? « یاد می گیریم یک در آغوش گیری ساده و صمیمانه می تواند یک دنیا تأثیر داشته باشد... »

☆کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب با لینک زیر

https://na-iran.org/?p=360515

? فقط برای امروز:
حضور، در آغوش گیری و گوش شنوای خود را به فردی که دوست دارم، عرضه می کنم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

تالار گفتگوی معتادان گمنام ایران : 
https://forum.na-iran.org
پاسخ
سلام
[/quote]
سلام.تو کتاب راهنمای خدمات محلی در این مورد نوشته لطفا مطالعه کن.
پاسخ
سلام
سعید معتاد
همیشه به #رساندن_پیام به معتاد در عذاب فکر می کنم
واقعیت این است که گاهی با خود می اندیشم انگار به اندازه کافی #جاذبه نداریم
چراش را نمی دونم
در اطرافم معتادان در عذاب زیادی می بینم که گاهی اصرار و التماس اطرافیانشون منو به گریه میندازه
نمی دونم چه جوابی بدم
می گم بنای ما بر جاذبه هست تا تبلیغ
می گم نمی تونم دستشون رو بگیرم به زور ببرم به ان ای
میگن پس به چه دردی می خوری
اگه نمی تونی برادرتو پسر عمو تو پسرعمه تو دوستتو همسایتو .... ببری جلسه خوبشون کنی
نمی دونم چی بگم...
می گم براشون دعا می کنم
و اونها با تمسخر و حتی نفرت نگام می کنن...

به قول کتاب پایه گاهی یه #انفجار_اتمی لازمه
جاذبه انگار خیلی کمه
دعا انگار جواب نمیده
واقعا در برابر مادری که بهتون التماس میکنه که بچه معتاد در عذابش رو نجات بدین چی میگید؟
چه کار می کنید؟
انجمن دقیقا چی کار می کنه؟
یه انجمنی دقیقا چه کار باید بکنه؟
راهکارتون رو لطفا به اشتراک بگذارید
تجربه تون رو لطفا بگید
پاسخ
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام دوست عزیز وقت به خیر منم همین تجربه رو داشتم با تمرین و به مرور بهتر شد و بخش دوم درکی هست که از خواندن نشریات متوجه ام میشه ضرورتا خود متن به خاطرم نمیمونه
پاسخ
با سلام، پس از نود روز قطع مصرف به مدت یک ماه لغزش کردم ،آیا امکان داره بدون ترک کار قطع مصرف را شروع کنم
پاسخ
(۱۴۰۰/۹/۱۳، ۱۲:۱۱ عصر)امیدابدی نوشته است: با سلام، پس از نود روز قطع مصرف به مدت یک ماه لغزش کردم ،آیا امکان داره بدون ترک کار قطع مصرف را شروع کنم
سلام امیدعزیز؛
بر اساس تجربه شما جلسات خودت رو شروع کن و در جلسه از فکر و احساست مشارکت کن قطعا بدون جلسات مشکل خواهد بود.
پاسخ
پس از نود روز پاکی یک ماه مصرف دارم آیا بدون ترک محل کار و از دست دادن شغلم چگونه میتوانم قطع مصرف را شروع کنم
پاسخ
(۱۴۰۰/۹/۱۳، ۰۵:۱۸ عصر)امیدابدی نوشته است: پس از نود روز پاکی یک ماه مصرف دارم آیا بدون ترک محل کار و از دست دادن شغلم چگونه میتوانم قطع مصرف را شروع کنم
سلام امید

امیدجان ما تو انجمن بارها و بارها این رو تکرار می کنیم که:
ما دو راه بیشتر نداریم
یا اعتیاد و عاقبت تلخش رو انتخاب کنیم
یا یه راه تازه که حضور در جلسات انجمن معتادان گمنام هست رو انتخاب کنیم.

همین که اینجا مشارکت کردی یعنی تمایل داری
و از طرفی  تنها لازمه عضويت تمايل به قطع مصرف است 
پس بهترین کار اینه که فقط بیای و تو جلسات شرکت کنی
و همه افکارت رو تو جلسه مشارکت کنی
لغزش خودت رو تو جلسه مشارکت کن
مطمئنم که انرژی و راه کارهای خوبی بهت الهام میشه
که بهترین اتفاق برات بیفته
پاکی و آزادی

سنت سوم ، حوصله کردن را به ما می آموزد
 ما اعضایی را که مجدد پس از لغزش به جلسات بر می گردند را با عشق و احترام می پذیریم
حتی اگر این کار چند سال ادامه داشته باشد ما می توانیم مهربان باشیم
 و در عین حال واقعیت را به یکدیگر بگوییم ما چشم و گوش یکدیگر هستیم
 زمانی که مشاهدات مان را با احترام و مهربانی در اختیار یکدیگر قرار می دهیم
 حرف مان خیلی بهتر شنیده می شود.
پاسخ
(۱۳۹۹/۱/۱۹، ۱۰:۲۵ صبح)nazer 100 نوشته است:
سلام
تمرکز NA فقط برروي بهبودي ازاعتياد به مواد مخدر است ، جزوه اي داريم با عنوان «دردوران بيماري»که درمورد استفاده از دارو وهمچنين موارد درماني که ممکن است براي معتادان درحال بهبودي پيش آيد بحث و گفتگو می کند.

(۱۳۹۹/۱/۱۶، ۱۱:۰۹ عصر)sepher1877 نوشته است:

خواهش مييكنم كمكم كنيد 
سلام
ما افراد حرفه ای و یا متخصص نیستیم بلکه اعضایی هستیم که زمانی مصرف کننده بوده و  امروز به کمک خداوند و انجمن معتادان گمنام پاک هستیم، پیشنهاد میکنیم با افراد متخصص در امر اعتیاد مانند خط ملی مشاوره اعتیاد به شماره 09628 تماس بگیرید که شاید بتوانند به شما کمک کنند.ضمناً برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انجمن معتادان گمنام ، پیشنهاد میکنیم که لینک ذیل که مربوط به فعالیت این انجمن است را دنبال و مطالعه فرمایید( بخش سوالات متداول):http://na-iran.org/questions/%d8%b3%d9%88%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d8%aa%d8%af%d8%a7%d9%88%d9%84-2/

سلام
[/quote]
ضمن تشکر از حمایت معنوی شما
انجمن معتادان گمنام کمکی از خارج دریافت نمی کند ولی چنانچه شما عضو انجمن معتادان گمنام هستید می توانید با نماینده بین گروه و خزانه دار گروه همیشگی( خانگی) خود تماس گرفته و نحوه کمک داوطلبانه خود رابه اطلاع ایشان برسانید چرا که به طور معمول ما اعانات داوطلبانه را به گروه پرداخت می کنیم و  گروه هم ، پس از کسر هزینه های برگزاری جلسات بهبودی ، مازاد آنرا به کمیته شهری مربوطه واریز می کند .
[/quote]
سلام خواهرم اینکه شما اینجارو پیدا کردین و دنبال یک راه حل میگردین نشوان دهنده ی کوشش های عاشقانتونه و قطعا به یک جواب و راه حل درست میرسین. در این خصوص یک انجمنی وجود داره به اسم (نارونا) ادرس و زمان برگزاری این جلساتو میتونین از بهزیستیه محل سکونتتون دریافت کنین. تو این انجمن افرادی که اعضای خانوادشون درگیر بیماری اعتیاد هستن حضور دارند.با حضور تو این انجمن شما میتونین از افرادی که تو این زمینه یعنی اعتیاد یکی از اعضای خانوادشون به موفقیت دست پیدا کردند تجربه بگیرین و ازشون راهنمایی بخواین

(۱۴۰۰/۶/۱۰، ۱۲:۱۶ عصر)Darush sistan نوشته است: سلام داریوش معتاد
اکثر مواقع من فکرم مشغول و نمی تونم تمرکز کنم و زمانی که دارم کتاب میخونم هواسم نیست چی رو خوندم.گاهی وقت ها هم توقع دارم با یکبار خواندن کتاب اون حفظ بشم.اینطور نیست.ما تکرار و تمرین به بهتر درک کردن و حفظ بودن مطالب کتاب میرسم
امیرم معتاد سلام خدمت دوست عزیز و همدردم. تو بخشی از سوالتون جواب رو هم دادین.ببین دوست من ذهن ما در برابر درک و فهم تازه و بیداری روحانی مقاومت میکنه. زمانی که سرت تو گوشیه و زمانی که داری کتاب میخونی رو باهم مقایسه کن میبینی که هنگام کتاب خوندن خوابت میبره. تمرین کن،انتظاراتت رو نسبت به تواناییات بسنج و مشخصشون کن،توی کتاب خوندن به جای کمیت سعی کن کیفیت مطالعت رو بالاتر ببری یعنی به جای این ۵ صفحه بخونی سعی کن ۱پاراگراف بخونی و همین ۱پاراگراف رو درک کنی امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد
(۱۴۰۰/۸/۲۴، ۰۴:۴۴ عصر)ssaeedg نوشته است: سلام
سعید معتاد
همیشه به #رساندن_پیام به معتاد در عذاب فکر می کنم
واقعیت این است که گاهی با خود می اندیشم انگار به اندازه کافی #جاذبه نداریم
چراش را نمی دونم
در اطرافم معتادان در عذاب زیادی می بینم که گاهی اصرار و التماس اطرافیانشون منو به گریه میندازه
نمی دونم چه جوابی بدم
می گم بنای ما بر جاذبه هست تا تبلیغ
می گم نمی تونم دستشون رو بگیرم به زور ببرم به ان ای
میگن پس به چه دردی می خوری
اگه نمی تونی برادرتو پسر عمو تو پسرعمه تو دوستتو همسایتو .... ببری جلسه خوبشون کنی
نمی دونم چی بگم...
می گم براشون دعا می کنم
و اونها با تمسخر و حتی نفرت نگام می کنن...

به قول کتاب پایه گاهی یه #انفجار_اتمی لازمه
جاذبه انگار خیلی کمه
دعا انگار جواب نمیده
واقعا در برابر مادری که بهتون التماس میکنه که بچه معتاد در عذابش رو نجات بدین چی میگید؟
چه کار می کنید؟
انجمن دقیقا چی کار می کنه؟
یه انجمنی دقیقا چه کار باید بکنه؟
راهکارتون رو لطفا به اشتراک بگذارید
تجربه تون رو لطفا بگید
امیرم معتاد،سلام خدمت دوست عزیز و همدردم
ببین دوست من سیستم روانیه انسان سیستم بسیار پیچیده ایه من خودم یادم میاد بارها اطرافیانم از روی دلسوزی و خیرخواهی خواستن به من کمک کنن اما هرچقدر که به من نزدیک تر میشدن اسیب بیشتری میدیدن،من نباید خودمو جدی بگیرم من نمیتونم نقش خدارو توی زندگیم بازی کنم من تنها میتونم نقش خودم رو پیدا کنم و به اون عمل کنم.من نباید تو تجربه ی بقیه ی ادم ها دخالت کنم.خود من تاوان های زیادی دادم تا تونستم ان ای رو پیدا کنم شاید اگر زودتر این اتفاق توی زندگی میوفتاد ارزش جایی که هستم رو نمیدونستم.اینکه شما فکر میکنی ان ای جاذبه نداره یا دعا راه به جایی نمیبره شاید دلیلش خودمحوری هاتون باشه یا اراده ی شخصی شما میل داشته باشه که این اتفاق بیوفته و چون اینگونه پیش نمیره تصور میکنین که برنامه کار نمیکنه در صورتی که ان ای بسیار زیباست اما من درک درستی از اراده ی خداوند ندارم.یادتون نره که من تنها در برابر رفتارهای خودم مسئولم نه رفتارهای دیگران حالا بقیه هرچیزی که میخوان بگن. پمفلت نگاهی دیگر میگه که اعتیاد خیرخواهی نیست، دلسوزی نیست
پاسخ
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام.
پیشنهاد میکنم مطالبی که بنظرت مهم رو توی یه ورق بنویسی و شب موقع خواب یه نگاهی به اونا بندازی
پاسخ
سلام،
لطفا درباره اهمیت 'جلسات باز ' اگر تجربه ای دارید،بامادرمیان بگذارید؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11
[/quote]
سلام دوست عزیز قدم چهار و پنج زیباترین قدمها است چرا که بعد از قدم سوم که بهترین و مهمترین تصمیم زندگیت میگیری یعنی سپردن به خدا نیاز است که درون خودت و قلبت جایگاهی زیبا برای دعوت خداوند درست کنی و قدم چهار این کار را میکند و درونت را از رنجشها و ترسها و روابط نادرست پاک کرده و جایگاه قشنگی برای حضور خداوند ایجاد میکند با عشق این قدم را کار کن
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza1444 ، ناظر11 ، ناظر 13
چطور میتوانم یک عضو تاثیر گزار باشم ؟؟؟تا بتوانم به عنوان یک پیام رسان سهم خودمو ادا کنم !!!ممنون راهنمایی کنید
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر11 ، ناظر 13
من وقتی میتونم تاثیر گذار باشم که روی بهبودی خودم کار کنم ، قدم ها رو کار کنم و عملکرد داشته باشم چنانکه تغییرات در من خود به خود نمایان باشن به عنوان مثال متعهد به کار کردن و مسؤلیت پذیری باشم در بهبودی ام در کارم و در خانواده ام ، سعی کنم صداقت رو در هر سه ضلع بهبودی ام داشته باشم ، خدمت کنم و این اصول رو همیشه تکرار کنم و مشورت داشته باشم که خود به خود باعث میشه تغییرات رو دیگران در من ببینند و جاذبه ایی باشم در بیرون و داخل انجمن
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر11 ، ناظر 13
سلام
[/quote]
سلام دوست همدرد و گمنام من ..اساسا همه ما مجازیم تا حد مشخصی پول در سبد بیاندازیم .یبیشتر از حد مشخص شده رو مجاز نیستیم .سنت هفتم ما هرگز بدنبال منافع مالی نبوده و میدانی که با سنتهای ما این مقوله مغایرت داره. در کل اگر حق انتخابی در میان باشه انجمن شکل و میزان متعارف اون رو توصیه  میکنه. مسئولین خزانه میباید در گزارش مالیشون میزان حمایت گروه رو اعلام کنن به این معنی که گروه چقدر رشد معنوی در خودش داشته در واقع رشد معنوی ما از زاویه سبد پول گویای موفقیت گروه هست م کمکهای نامتعارف به اون شکلی که شما فرمودید علی رغم پسندیده بودنش ما رو از هدف اصلیمون دور میکنه..

[/quote]
سلام.بهت تبریک میگم اگه درگیر موضوعات قدم چهارم هستی ...من بنا به تجربه فهمیدم که ابتدا باید تکلیف خودت رو با این قدم روشن کنی ...اینکه فهمیده باشم 1- فعلا در مرحله نوشتن هستم و نباید به خواندنش فکر کنم 2- ترازاز نکات مثبت و منفی خودم بگیرم نه دیگران3- در شرایط روحانی و ارامی مبادرت به انجام این کار کنم4- در مورد شفافیت سوالها از دوستان باتجربه گفتگو کنم 5- در حفظ و مراقبت از گمنامی دستنوشته هایم دقت بالایی ذاشته باشم....دوست خوبم من به تجربه فهمیدم اگر در حین پر کردن تراز نامه حالت بد شد دقیقا کارت رو درست انجام دادی و نباید منصرف بشی.....موفق باشی
پاسخ
بنظرشماچطورمیتونیم تواجتماع امروزپیام رسانی
گسترده تروبهتری داشته باشیم که سنتهاهم دراین موصوع رعایت شود؟
ودیگه اینکه ایامیتونیم ازجلسات فری کنفرانس یازوم یااسکایپ بعنوان جلسه خانگی استفاده کنیم ایابرنامه این نوع جلسات رابعنوان جلسه رسمی قبول میکنه یانه ؟اگراره یانه لطفابادلیل توضیح بدین ممنون
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
سلام من یک سوال دارم لطفا چند نفر بهم تجربه بدن بنظره شما میشه در کنار قفسه نشریات تایید شده انجمن معتادان گمنام که با یک Rمعلومه تاییده انجمنه میشه نشریات دیگه که به کتاب های انجمن نزیکه فروخت بدون سود؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
(۱۴۰۱/۱۱/۱۷، ۱۲:۴۱ عصر)hamed.f28 نوشته است: سلام من یک سوال دارم لطفا چند نفر بهم تجربه بدن بنظره شما میشه در کنار قفسه نشریات تایید شده انجمن معتادان گمنام که با یک Rمعلومه تاییده انجمنه میشه نشریات دیگه که به کتاب های انجمن نزیکه فروخت بدون سود؟
سلام دوست خوب-نه خیر- ما حق ارائه نشریات غیر انجمن معتادان گمنام را در گروه نداریم-زیر پا گذاشتن سنت 4 - سنت 5-سنت7-سنت11
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، آریا داریوش ، حـمـیـد
سلام دوستان من افراط درکاردارم بطوری که شب که می ایم خانه جان دیگه توبدنم نیست که باخانواده بتوانم صخبت کنم وبرایشان وقت بگذارم واقعن عاجز هستم دراین مورد خیلی خودم راخسته می کنم وازحدتوانم بیشتر کار می کنم هرکارکرده ام نتوانستم ارام وباحوصله کارم راادامه دهم چکا رباید کرد 
    ۱۲قدم۱۲سنت هستم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
لطفاً تجربه بدین ممنون
سلام همدرد عزیزم،
سخت نگیر،من هم مثل تو هستم ولی یادم نرفته که من تمام وقتم صرف تهیه ومصرف مواد میشد و امروز وقتی رو که واسه خوندن نشریات صرف میکنم لطف خدا میدونم مطمئنم یه روزی میفهممشون
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان