امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نشریه خوانی
✅ فقط برای امروز

? پنجشنبه بیست و پنجم شهریور ماه

《 16 / SEPTEMBER 》

? تعادل عاطفی

? « تعادل عاطفی یکی از اولین نتایج مراقبه است و تجربه ما این مسئله را ثابت کرده است. »

☆ کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب با لینک زیر

https://na-iran.org/?p=360563

? فقط برای امروز:
از طریق دعا و مراقبه به اهمیت تعادل عاطفی برای خود پی می برم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

نرم‌ افزار آدرس جلسات : 
Meeting.na-iran.org
پاسخ
ممکن است سعی کرده باشیم که از مصرف مواد مخدر ویا انجام رفتار های اجباری دیگر پرهیز کنیم و حتی برای مدتی هم بدون این که برنامه ای داشته باشیم در این کار موفق شویم، ولی بعدا به این نتیجه می رسیم که اعتیاد درمان نشده به تدریج ما را به جای اول مان بر می گرداند. برای کار کردن قدم اول، ما نیاز داریم که عجز شخصی خود را عمیقا به خودمان ثابت کنیمi

معتادان گمنام انجمنی است که بهبودی از اعتیاد را به معتادان سراسر جهان ارائه می دهد. توجه اصلی ما به خود "بیماری اعتیاد" معطوف است، نه "ماده خاص" مصرفی. پیام ما آنقدر گسترده و فراگیر است که توجه همه افراد را از هر طبقه، جامعه و ملیتی به خود جلب می نماید. زمانی که تازه واردی به جلسات ما می آید، تنها مسئله مورد

توجه ما، تمایل او به رهایی یافتن از اعتیاد فعال و نحوه کمک به اوست. 

چگونگی عملکرد صفحه ۱۴۲
پاسخ
*دیوانگی اعتیاد :*

*برای مدتی طولانی و بسیاری از ما قادر نبودیم دیوانگی موجود در زندگی مان را ببینیم. تاهمانطور که بیماری اعتیاد رشد می کرد، کارهایی که ما برای بدست آوردن مواد مخدر انجام می دادیم نیز جنون آمیز تر می شد. ما ، به هر چه که عاشقانه دوست داشتیم ، خسارت زده و آن را از بین میبردیم  و برای پنهان کردن احساساتمان ، باید بیشتر مصرف می کردیم*

*درجات دیوانگی در هر کدام از ما ، متفاوت بوده  است،از دیوانگی ای که خانواده  و آزادی مان را از ما گرفت تا نوع عمیق تر آن که باعت شد  حتی برای مان مهم نباشد که زنده ایم یا مرده.*

*ان سوی دیوارها*
پاسخ
 سپاس شده توسط hadisadeghi ، حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، آریا داریوش ، ناظر20
گذشته ما ارزشمند است، در واقع نمیتوان روی آن قیمتی گذاشت، زیرا میتوانیم همه آنرا صرف کمک به معتادی کنیم که هنوز رنج میکشد. وقتی گذشته خود را در میان میگذاریم، ممکن است نیروی برتر بر ما تاثیر گذارد. این احتمال، علت بودن ما در اینجاست و تحقق آن مهمترین هدفی است که باید به انجام برسانیم.

"کتاب فقط برای امروز"
پاسخ
 سپاس شده توسط hadisadeghi ، حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10
مصرف یکبار زیاد و هزار بار کافی نیست

???????

برای رسیدن به خدا و رشد روحانی و کارکرد دوازده قدم باید حرکت کنم تا دوباره احساسات خوب مانند دوست داشتن و دوست داشته شدن، توانمندی، تواضع، محبت و ایمان را به دست بیاورم.

???????

ادامه مطلب را در لینک ذیل وب سایت انجمن معتادان گمنام ایران دنبال کنید:

https://na-iran.org/?p=360591
???????
پاسخ
از طریق کارکرد قدم ها می آموزیم  آزادی با مسئولیت همراه است. در دوران بهبودی، مسئولیت خود را به عهده می گیریم. پس از پذیرفتن این مسئولیت، متوجه می شویم سنت چهارم گروهها و انجمن را به اقدام مسئولانه تشویق می کند.
 چگونگی عملکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10
چه در داخل زندان باشیم و چه خارج آن تا زمانی که مصرف نمی کنیم فرصتی برای زندگی بر اساس یک راه جدید داریم .برنامه  naاین وعده را به ما نمی‌دهد که زندگی مان آن خواهد شد یا همه چیز همانطور که میخواهیم می شود ما یاد میگیریم که بین نیازها و خواسته ها ،تفاوتی وجود دارد .( کتاب آن سوی دیوارها صفحه ۱۸)

تجربه اعضا Heart

من پنج سال محکومیت داشتم و پاک ماندم. زندگی کردن در بین یک جمعیت پرشمار سخت بود. من به شدت ایمان داشتم که خداوند کمکم خواهد کرد هرنشریهna که به دستم می‌رسید را می خواندم .وقتی جلسات na برگزار می‌شد در آنها شرکت می‌کردم .آگاه کردن بقیه از اینکه چه احساسی داشتم یا اینکه چگونه قدم ها را کار می کردم ،واقعا برایم سخت بود. من برای  زمانی طولانی در زندان بودم و جلساتی وجود داشتند که که به علت عدم حمایت، بسته شدند .من قدم ها را در بهترین حدی که در توانم بود، کار کردم .من اقرار کردم که در برابر اعتیادم عاجز بودم ،که زندگی من آشفته شده بود من اقرار این کاملاً بر من آشکار بود کافی بود نگاهی به دور و برم بیندازم و درهای بسته و قفل شده را ببینم در آن نقطه من شروع کردم به این به ایمان آوردن به نیروی بزرگتر از خودم که می توانست سلامت  عقل را به من بازگرداند من می دانستم که نمی خواهم مصرف کنم. می دانستم که زندگی بهتری در انتظار من است و خیلی از روزها، همین کافی بود. اگر می توانستم یک پیام تازه واردین برسانم آن این بود که دیگر نیاز نبود تا زندگی آنها به روال سابق باشد. همه ما بیماری اعتیاد داریم همه ما کارهای انجام میدهیم که به آنها افتخار نمی کنیم ولی در عین حال همه ما فرصت ساختن را نیز داریم.( کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۱۶)

یکی از نکته هایی که بارها و بارها در جلسات می شنویم این است که معتادان احساس تفاوت و منحصر به فرد بودن میکنند .خیلی اوقات، ممکن است ما احساس عدم امنیت و جدایی از بقیه را داشته باشیم .ما یاد میگیریم که مهم نیست چه احساسی داریم، مهم این است که ما تنها نیستیم. ما قدرت و حمایت را در انجمن معتادان گمنام انجمن پیدا میکنیم. (کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۹)
پاسخ
بیداری روحانی ما ، در عملکرد ، خود را نشان می دهد. ما به گروهی می پیوندیم ، برای خود راهنما پیدا می کنیم پست خدماتی می گیریم. ما بطور منظم در جلسه حضور پیدا می کنیم و به تعهدات خود عمل می نمائیم. یاد می‌گیریم از راه های جدید سپاسگذار بودن خود را نشان دهیم و در همان حال می آموزیم که پاسخگو باشیم.

( پاک زیستن ص ۱۵۳)
پاسخ
 سپاس شده توسط hadisadeghi ، حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، آریا داریوش ، ناظر20
✅ فقط برای امروز

? یکشنبه بیست و هشتم شهریور ماه

《 17 / SEPTEMBER 》

? مصاحبت

? « در NA ، شادی های ما از طریق صحبت کردن درباره روزهای خوب دو چندان می شود؛
غم و غصه ما از طریق درد و دل کردن درباره روز های بد کاهش می یابد.
برای اولین بار در زندگی خود، نباید همه چیز را به تنهایی تجربه کنیم. »

جزوه خطاب به تازه ‌وارد

???????

ادامه مطلب با لینک زیر

https://na-iran.org/?p=360599

? فقط برای امروز:
شادی ها و مشکلات خود را با سایر معتادان در حال بهبودی در میان می گذارم.
من هم در شادی ها و مشکلات آنها شریک می شوم.
به خاطر پیوند های دوستی محکمی که میان اعضای انجمن معتادان گمنام وجود دارد، سپاسگزارم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

دفتر خدمات جهانی شعبه ايران
https://na-iran.org/?p=350014
پاسخ
زمانیکه دوباره به مدرسه بازگشتم رفتن به جلسات را کم کردم با این بهانه که خیلی سرم شلوغ است. من زیاد با راهنمای خود تماس نمی‌گرفتم و نشریات را نمی‌خواندم. تعداد زیادی رهجو داشتم، و هر وقت یکی از آنها به من تلفن می‌کرد، احساس می‌کردم که باری بر دوش‌ام قرار گرفته، و بعد از هر تلفن احساس می‌کردم انرژی‌ام هدر رفته و حال‌ام خوب نیست. جالب است، زمانیکه دوباره وقت کافی برای برنامه‌ی شخصی خود گذاشتم، دیگر کمتر عجول بودم و بدنبال وقفه‌ای در درسهای خود بودم تا بتوانم با رهجوهای‌ام حرف بزنم.

"کتاب راهنما و رهجو"
پاسخ
 سپاس شده توسط hadisadeghi ، حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
ممکن است احساس کنیم که زندگی، دوباره بی معنا، یکنواخت و کسل کننده شده است. ممکن است مغزمان از تکرار اصول تازه‌ای که در زندگی پیدا کرده‌ایم، خسته شود و از لحاظ جسمی نیز بخاطر انجام مکرر فعالیت‌های تازه‌مان احساس کوفتگی کنیم، اما با اینحال، ما می‌دانیم که اگر این کارها را تکرار نکنیم، مطمئناً رفتار قدیم خودرا دوباره از سر می‌گیریم. اگر از چیزی که داریم استفاده نکنیم آنرا از دست می‌دهیم. این دوره‌ها معمولاً بهترین دورانی هستند که ما در آن رشد و پیشرفت می‌کنیم. با آنکه شاید ظاهراً جسم و فکر ما از تمام این چیزها خسته به نظر برسند، اما ممکن است که قوه محرکه تغییر و تبدیل حقیقی، در عمق وجودمان در صدد پیدا کردن راهی باشد که بتواند انگیزه‌های درونی ما را دچار تحول کند و زندگی‌مان را تغییر دهد. Heart

?"جزوه بهبودی و لغزش"
پاسخ
?29  شهریور                                

✅شهامت تغییر

?«خداوندا، آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم،  شهامتی تا تغییر دهم آنچه را که می‌توانم و دانشی که تفاوت آن دو را بدانم.»

☆دعای آرامش☆

???????

ادامه مطلب با لینک ذیل:

https://na-iran.org/?p=360638

?فقط برای امروز: 

?از تغییر استقبال میکنم. با کمک نیروی برتر خود، شهامت لازم برای تغییر چیزهایی را که میتوانم، به دست می آورم. 

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

وب‌ سایت رسمی انجمن معتادان گمنام :
 https://na-iran.org
پاسخ
زمانى كه با آگاهى روحانى زندگى كنيم ، به هماهنگى با خود، ديگران و خداوندى كه خود درك ميكنيم ، دست ميابيم.

( پاك زيستن ص ۵۸)
داریوش معتاد
زندگی همان گونه که است بامشکلات و سختی ها با اگاهی روحانی برای روبرو شدن با مشکلات عمکرد بهتری میتوانم داشته باشم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، آریا داریوش ، ناظر20
رابطه با راهنما یا رهجو علیرغم اینکه چه مدتی است در برنامه ایم به ما کمک میکند. اگر چه هر یک از ما ممکن است بر روی جنبه ی متفاوتی از بهبودی خود و با سرعت خاص خود کار کنیم، اما همگی شباهت هایی نیز داریم. ما باید بر روی شباهت هایمان تمرکز کنیم، نه تفاوت هایمان. یکی از دلایلی که رابطه ی بین راهنما و رهجو کار میکند این استکه ما همگی بیماری مشترکی داریم و همه ی ما به دنبال بهبودی از این بیماری هستیم. اعضایی که پاکی بالا دارند میتوانند مثال خوبی برای تازه واردان و دیگران باشند تا آنها بدانند که راه جدیدی برای زندگی کردن وجود دارد.

"کتاب راهنما و رهجو"
پاسخ
✅ فقط برای امروز

? چهارشنبه سی و یکم شهریور ماه

《 23 / SEPTEMBER 》

? نگهداری هدیه

? « وقتی برای دریافت این هدیه خود را آماده می کنیم، زندگی معنای جدیدی پیدا می کند. »

☆ کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب با لینک ذیل

https://na-iran.org/?p=360673

? فقط برای امروز:
بهبودی من یک هدیه است و می خواهم آن را حفظ کنم.
مراقبت لازم را انجام می دهم و بهبودی خود را با دیگران در میان می گذارم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

نرم‌ افزار آدرس جلسات :
 Meeting.na-iran.org
پاسخ
?فرآیند به باور رسیدن بیشتر معتادان به یکدیگر شباهت دارد. اکثر ما رابطه کارآمدی، با یک نیروی برتر نداشتیم. ما این رابطه را به سادگی، با اقرار به اینکه ممکن است قدرتی بالاتر از قدرت ما وجود داشته باشد، به مرور شروع و آنرا پرورش میدهیم. برای اکثر ما، اعتراف به اینکه اعتیاد، به صورت یک قدرت نابود کننده زندگی ما درآمده بود، کار چندان مشکلی نیست. حتی بهترین سعی و کوشش ما هم نتیجه ای به جز نابودی و یاس بیشتر برایمان نداشت. ما در نقطه ای متوجه شدیم که به کمک نیرویی برتر از قدرت اعتیادمان نیاز داریم. درک ما از نیروی برتر، به خود ما مربوط است و هیچکس قرار نیست برایمان تصمیم بگیرد. ما میتوانیم آنرا گروه، برنامه و یا خدا بنامیم. تنها دستورالعمل پیشنهادی این است که این نیرو عاشق، مهربان و برتر از خودمان باشد.

"کتاب  پایه
پاسخ
زمانی که تصمیم می‌گیریم دیگر با عینک رنجش و حق به جانبی به دنیا نگاه نکنیم ، می‌توانیم دنیا را آنگونه که هست ببینیم و زیبایی‌هایش را نیز در نظر گیریم حتی مواقعی که شرایط چالش برانگیز است. هر روز ما سرشار است از فرصت‌هایی برای فرار از واقعیت یا حضور داشتن و زندگی کردن .  ( پاک زیستن ص ۲۵۹)
پاسخ
NA، راه و رسم تازه ای برای زندگی

???????

وجود كسانى كه دارو هاى جايگزين مصرف مى كنند، بعضى از اعضاى NA را آشفته مى كند و حتى بعضى از آن ها تحمل چنين اشخاصى را ندارند، چون مصرف دارو هاى جايگزين را با اصل پرهيز مطلق در NA مغاير مى دانند.

???????

https://na-iran.org/?p=360690
☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️
پاسخ
سادگی و شفافیت، کلید پیام ما هستند. سنت ده نیز ساده و شفاف است. معتادان گمنام به تنهایی کفایت می‌کند. وعده ما رهایی از اعتیاد فعال است. ما عقیده‌ای درباره مسایل خارجی نداریم، و اجازه نمی‌دهیم که نام NA به مباحث اجتماعی کشانده شود.
معتادان گمنام یک برنامه پرهیز کامل است، و بر زندگی معتادان بی‌شماری در سراسر جهان تاثیر گذاشته است. برای هر معتادی که انتخاب کند تا راه ما را دنبال کند، بهبودی ممکن و میسر است. ما نمی‌گوییم که این راه تنها روش موجود یا حتی بهترین آن است. راه و روال NA تنها روشی است که ما درباره آن عقیده و نظر داریم. ما می‌دانیم برای کسانیکه خواهان آن چیزی هستند که ما داریم و حاضرند برایش زحمت بکشند، کار خواهد کرد.
بعضی از اصولی که در مرکز این برنامه قرار دارند، در خارج NA و در جهان استفاده نمی‌گردند. باور ما به پرهیز کامل برای بعضی افراد افراطی به نظر می‌رسد. بعضی دیگر با تعهد ما نسبت به گمنامی شخصی موافق نیستند. اما این اصول قابل مصالحه نیستند و ما بر سر آن چانه نمی‌زنیم. ما ممکن است بخواهیم از نام انجمن خود دفاع کنیم و شرایط خودرا توضیح دهیم، اما نیازی به اینکار نیست. لازم نیست که ما بحث و جدل کنیم که NA بهترین است یا تنها راه بهبودیست، فقط این مهم است که برای ما کار می‌کند. Heart

?"کتاب اصول راهنما: روح سنت‌های ما"
پاسخ
بعضی اوقات پاسخگو بودن، خود نوعی نعمت است. برای آن دسته از ماکه تجربه زیادی با قبول مسئولیت ندارند، پاسخگو بودن می تواند درس خوبی باشد. دیگرانی که تجربه فراوانی با قبول مسئولیت دارند، نیز می توانند درخدمت، چگونه رها کردن را بیاموزند. انعطاف پذیری، تحمل وتعادل اصولی هستند که ما از طریق خدمت کردن تمرین می کنیم.

*« پاک زیستن صفحه ۲۸۹ »*?
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، omed44 ، ناظر10
✅ فقط برای امروز

? جمعه دوم مهر ماه

《 24 / SEPTEMBER 》

? رشد مفهوم خداوند

? « تنها خط مشیه ای پیشنهادی این است که این نیرو دوست داشتنی، مهربان و برتر از خود ما باشد.
برای پذیرفتن این عقیده حتماً نباید مذهبی باشیم.
مسئله این است که نسبت به اعتقاد خود روشن بین باشیم. »

☆ کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب با لینک ذیل:

https://na-iran.org/?p=360754

? فقط برای امروز:
خداوندی که از او شناخت پیدا می کنم، ظرفیت نامحدودی برای عشق و توجه دارد.
اطمینان دارم که خداوند من بزرگتر از تمام مشکلاتی است که ممکن است داشته باشم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

آموزش ثبت‌ نام در  تالار گفتگو :
 https://na-iran.org/?p=354704
پاسخ
زمانی که تصمیم می‌گیریم دیگر با عینک رنجش و حق به جانبی به دنیا نگاه نکنیم ، می‌توانیم دنیا را آنگونه که هست ببینیم و زیبایی‌هایش را نیز در نظر گیریم حتی مواقعی که شرایط چالش برانگیز است. هر روز ما سرشار است از فرصت‌هایی برای فرار از واقعیت یا حضور داشتن و زندگی کردن .  ( پاک زیستن ص ۲۵۹)
پاسخ
سلامت عقل، رابطه بین بهبودی و بیماری

???????

ما در جلسات و همين طور در نشريات خود دربارهء عدم سلامت عقل اعتياد بسيار صحبت مى كنيم، و درحاليكه بسيار واضح است كه افكار و طرز فكرِ ما توسط بيماري مان از شكل طبيعى خارج شده است.

???????

https://na-iran.org/?p=360757
☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️
پاسخ
ما بهبود پیدا می کنیم
 ضرب المثلى است که مىگوید  « سیاست غریبه را آشنا مىکند » : اما در جمع ما « اعتیاد، غریبه را همسان مى کند »
با آن که ممکن است داستان هر یک از  مابا دیگرى تفاوت داشته باشد اما در نهایت همگى ما یک وجه مشترك داریم.
این بیمارى یا اختلال مشترك، اعتیاد نام دارد. ما از دو چیز که درساختار
اعتیاد واقعى به کار رفته است به خوبى مطلع هستیم: وسوسه و اجبار. وسوسه
همان فکر ثابت و سمجى است که بارها و بارها ما را به طرف موادمخدر مورد
علاقه مان و یا مشابه آن مى کشد، تا بلکه همان حالت رخوت و خوشى را که
زمانى تجربه کرده ایم دوباره بدست آوریم.
اجبار: وقتى ما این جریان را با یک سرنگ، یک دود، یک قرص و یا یک
لیوان مشروب به حرکت در مىآوریم، دیگر نمىتوانیم به اراده خودمان جلوى
آن را بگیریم. ما به خاطر حساسیت جسمى مان به موادمخدر، کاملاً در چنگال
یک قدرت نابود کننده ما فوق خود گرفتاریم.
کتاب پایه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، آریا داریوش ، ناظر10
✅ فقط برای امروز

? شنبه سوم مهر ماه

《 25 / SEPTEMBER 》

? ترسیدن از احساسات خود -- قدم چهارم

? « شاید بترسیم در تماس بودن با احساسات خود، موجب واکنش های پی در پی و شدید حاکی از درد و وحشت شود. »

☆ کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب با لینک ذیل:

https://na-iran.org/?p=360765

? فقط برای امروز:
از احساسات خود نمی ترسم.
با کمک نیروی برتر خود به بهبودی خود ادامه می دهم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

دفترچه  تلفن خدماتی نواحی :
 Phone.na-iran.org

《رهايى نو يافته》

???????

تمرین پذیرش، عشق و مهربانی به ما کمک می­کند تا خود را بی قید و شرط بپذیریم. هر قدر ایمان ما قوی تر شود به همان نسبت معنی عمل کردن از روی نیت خیر برای ما تغییر می­کند.

???????

https://na-iran.org/?p=360772
☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️
پاسخ
دیگر مثل گذشته دائم سئوال نمی‌کنیم چرا بعضی از مسائل دردناک در زندگی‌مان پیش می‌آید، بلکه ایمان داریم با دست و پنجه نرم کردن با مشکلات، بهبودی ما نیز تقویت می‌شود. با وجود مشکلات یا حتی در رویارویی با آنها رشد و بالندگی پیدا می‌کنیم.
بهبودی فرآیند رسیدن به درک و شناخت است. درباره خودمان شناخت پیدا می‌کنیم و یاد می‌گیریم چگونه خودرا با محیط اطرافمان وفق دهیم. اگر با صداقت از نیروی برتر کمک بخواهیم، به تدریج احساس آرامش می‌کنیم. متوجه می‌شویم که طرز فکر ما نیز متحول شده و دیدگاهها و نظرات ما خیلی مثبت‌تر شده است. دنیای ما دیگر سراسر مملو از حسرت، انکار و رنجش نیست. اکنون احساس مسئولیت، صداقت و ایمان جایگزین نگرش منفی سابق ما شده و جهان اطراف خودرا روشن و امیدوار کننده می‌یابیم. به تدریج نگرش قدیمی خودرا با صداقت، ایمان و احساس مسئولیت عوض می‌کنیم و به دنیا با بینش و درک بالاتری می‌نگریم. ما هنوز هم دچار اشتباهاتی می‌شویم، با این تفاوت که اکنون مسئولیت آنها را به گردن دیگری نمی‌اندازیم. می‌آموزیم برای زندگی روحانی لازم نیست انسانهایی کامل باشیم. اگر قدم سوم را با روشن‌بینی و از صمیم قلب انجام دهیم، به خوبی متوجه می‌شویم که ثمره آن به مراتب فراتر از انتظارات ماست.

"کتاب چگونگی عملکرد"
پاسخ
نقل قول:
شاید بترسیم در تماس بودن با احساسات خود، موجب واکنش های پی در پی و شدید حاکی از درد و وحشت شود.»
کتاب پایه
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، آریا داریوش
✅ فقط برای امروز

? یکشنبه چهارم مهر ماه

《 26 / SEPTEMBER 》

? مشاهده خود در دیگران

? « قضاوت درباره اشتباهات دیگران از ما افراد بهتری نمی سازد. »

☆ کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب با لینک ذیل:

https://na-iran.org/?p=360778

? فقط برای امروز:
با مشاهده نواقص شخصیتی دیگران، نواقص خود را شناسایی می کنم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

اپلیکیشن آدرس جلسات :
 https://na-iran.org/?p=354277
پاسخ
برای بعضی از ما تمرین مداوم دعا، مراقبه، نوشتن و حتی تمرینات بدنی از همان ابتدای بهبودی مفید است، که در طول مدت غنی تر نیز می شوند. این یک حقیقت ساده است که حفظ و نگه داشتن یک تمرین برای مدتی طولانی، به برنامه ما شکل و ساختاری می دهد که می توانیم به آن تکیه کنیم.

« پاک زیستن »
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، آریا داریوش ، ناظر10
یکی از نکته هایی که بارها و بارها در جلسات می شنویم این است که معتادان احساس تفاوت و منحصر به فرد بودن میکنند .خیلی اوقات، ممکن است ما احساس عدم امنیت و جدایی از بقیه را داشته باشیم .ما یاد میگیریم که مهم نیست چه احساسی داریم، مهم این است که ما تنها نیستیم. ما قدرت و حمایت را در انجمن معتادان گمنام انجمن پیدا میکنیم. (کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۹)

NA
یک برنامه عملی است آنچه که ما در عمل انجام میدهیم به حساب می آید ،نه آنچه که می گوییم، فکر  می‌کنیم یا می خواهیم انجام بدهیم. از طریق ۱۲ قدم انجمن معتادان گمنام ،حضور در جلسات تماس با سایر معتادان در حال بهبودی و مصرف نکردن ما میتوانیم پاک مانده و شروع به بهبودی کنیم (.کتاب آن سوی دیوار ها صفحه۱۲)

اصول روحانی NAبه ما کمک می کند تا با اجبار و وسوسه مصرف، روبرو شویم. وسوسه تمایل شدید برای مصرف مواد مخدر با وجود عواقب احتمالی آن است. با شروع مصرف ،اجبار که به معنای مصرف بدون توانایی قطع کردن آن است ،آغاز می گردد. خودمحوری اعتیاد فعال مان، ما را وادار می کند تا مصرف را به عنوان اولین اولویت مان قرار دهیم.
( کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۹)
پاسخ
 سپاس شده توسط Nazer 5 ، حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، omed44 ، حسین یاری ، ناظر10
ظرفیت ما برای عشق نسبت به کوشش ما برای نشان دادن آن و تمایلمان جهت پذیرش عشق، رشد می کند. همراه با رشد ظرفیتمان برای عشق، چیز دیگری که هیچ وقت حتی فکر نمی کردیم آن را بخواهیم در ما رشد خواهد کرد، یعنی: احساس اینکه زندگی برای ما هدف و معنی پیدا کند، همه ی خساراتی که زده ایم، همه ی درد و رنجی که تحمل کرده ایم و شکست ها و از دست دادن هایی که تجربه کرده ایم باعث می شوند تا رحم و شفقت ما برای دیگران و درک مشکلاتشان عمیق تر شود.ارزش واقعی ما به این است که نه علیرغم آنچه بر ما گذشته، بلکه دقیقا بخاطر آنچه که بر ما گذشته، خود واقعی مان باشیم.

« پاک زیستن ص201 »
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، آریا داریوش
دیگر مثل گذشته دائم سئوال نمی‌کنیم چرا بعضی از مسائل دردناک در زندگی‌مان پیش می‌آید، بلکه ایمان داریم با دست و پنجه نرم کردن با مشکلات، بهبودی ما نیز تقویت می‌شود. با وجود مشکلات یا حتی در رویارویی با آنها رشد و بالندگی پیدا می‌کنیم.
بهبودی فرآیند رسیدن به درک و شناخت است. درباره خودمان شناخت پیدا می‌کنیم و یاد می‌گیریم چگونه خودرا با محیط اطرافمان وفق دهیم. اگر با صداقت از نیروی برتر کمک بخواهیم، به تدریج احساس آرامش می‌کنیم. متوجه می‌شویم که طرز فکر ما نیز متحول شده و دیدگاهها و نظرات ما خیلی مثبت‌تر شده است. دنیای ما دیگر سراسر مملو از حسرت، انکار و رنجش نیست. اکنون احساس مسئولیت، صداقت و ایمان جایگزین نگرش منفی سابق ما شده و جهان اطراف خودرا روشن و امیدوار کننده می‌یابیم. به تدریج نگرش قدیمی خودرا با صداقت، ایمان و احساس مسئولیت عوض می‌کنیم و به دنیا با بینش و درک بالاتری می‌نگریم. ما هنوز هم دچار اشتباهاتی می‌شویم، با این تفاوت که اکنون مسئولیت آنها را به گردن دیگری نمی‌اندازیم. می‌آموزیم برای زندگی روحانی لازم نیست انسانهایی کامل باشیم. اگر قدم سوم را با روشن‌بینی و از صمیم قلب انجام دهیم، به خوبی متوجه می‌شویم که ثمره آن به مراتب فراتر از انتظارات ماست. Heart

?"کتاب چگونگی عملکرد
پاسخ
✅ فقط برای امروز

?  دوشنبه پنجم مهر ماه

《 27 / SEPTEMBER 》

? پشتیبانی صحیح

? « چیزی در شخصیت خودویرانگر ما وجود دارد، که همیشه خواستار شکست است »

☆ کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب را در لینک ذیل،وب سایت انجمن معتادان گمنام ایران دنبال کنید:

https://na-iran.org/?p=360794

? فقط برای امروز:
اگر دم از شکست زدم، به یاد می آورم که راهی برای پیشرفت هست.
تشویق و پشتیبانی از سوی NA را می پذیرم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

اپلیکیشن آدرس جلسات : 
پاسخ
مشارکت ما لازم نیست همیشه رضایت‌بخش و دلپذیر باشد، و ما مشارکتهای یکدیگر را ارزیابی و کنترل نمی‌کنیم. بعضی از اعضا با بیان عواطف و احساسات خام و اصیل رابطه برقرار می‌کنند، درحالیکه بعضی دیگر مشارکت آرام، فکورانه و عمیق را ترجیح می‌دهند. فرقی ندارد که ما چگونه مشارکت کنیم، مشارکت در جلسه همیشه شخصی و توام با شهامت است. چیزی به نام مشارکت کامل و بی نقص وجود ندارد. هریک از ما بعضی مواقع برای دست یافتن به قلب مسئله یا پیدا کردن پیام امید در تجربه یا مشارکت خود به مشکل بر می‌خوریم، مشکل و چالش قسمتی از فرآیند است. در راس قرار دادن اتحاد و اساس قرار دادن گمنامی کمک می‌کند تا پیام ما حتی در ناخوشایندترین و سخت‌ترین لحظات جلسه نیز بدرخشد.

"کتاب اصول راهنما: روح سنت‌های ما"
پاسخ
روحانیتی که ما در na تجربه می کنیم ساده و قابل اجرا است،زیرا به ما امکان می دهد تا با دنیا سازگاری داشته باشیم و با دیگران احساس هم دلی و مهربانی کنیم.
پاک زیستن
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر10 ، آریا داریوش
اصول روحانی NAبه ما کمک می کند تا با اجبار و وسوسه مصرف، روبرو شویم. وسوسه تمایل شدید برای مصرف مواد مخدر با وجود عواقب احتمالی آن است. با شروع مصرف ،اجبار که به معنای مصرف بدون توانایی قطع کردن آن است ،آغاز می گردد. خودمحوری اعتیاد فعال مان، ما را وادار می کند تا مصرف را به عنوان اولین اولویت مان قرار دهیم.( کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۹)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، omed44 ، ناظر10
✅ فقط برای امروز

?  سه شنبه ششم مهر ماه

《 27 / SEPTEMBER 》

? امید

? « به تدریج وقتی بیشتر از خودمحوری، خدامحور می شویم، نومیدی ما به امید تبدیل می شود. »

☆ کتاب پایه☆

???????

https://na-iran.org/?p=360823

?‌ فقط برای امروز:
تصمیم قدم سوم خود را مجدداً با صراحت اعلام می کنم.
می‌دانم که با وجود نیرویی برتر در زندگی خود جای امیدواری هست.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

محاسبه کننده سن پاکی - کمیته سایت شورای منطقه ای ایران
https://na-iran.org/nacc-fa/index.html
پاسخ
سلام
در واقع،یکی از نعمت های که کارکرد برنامه NA برای ما به ارمغان می آورد این است که احساس احترام به خود در ما رشد می کند. 
کارکرد قدم"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر11 ، ناظر10 ، آریا داریوش
در ترازنامه ، روابطمان را مورد توجه مجدد قرار می دهیم و بخصوص دوستی هایمان را در نظر می گیریم . اگر ما بیشتر به شرح روابط دوستانه و یا عشقهای افلاطونی خود بپردازیم و یا با تمرکز روی آنها از بررسی روابط عاشقانه غافل شویم ، ترازنامه ما ناقص خواهد بود .

"چگونگے عملکرد"
پاسخ
✅ فقط برای امروز

?  چهارشنبه هفتم مهر ماه

《 29 / SEPTEMBER 》

? فقط برای امروز

? « وقتی زندگی در زمان حال را متوقف می کنیم، مشکلات ما به طرز نامعقولی بزرگ می شوند. »

☆ کتاب پایه☆

???????

https://na-iran.org/?p=360852

? فقط برای امروز:
در زمان حال زندگی می کنم.
امروز، از همین لحظه آزاد هستم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

وب‌ سایت رسمی انجمن معتادان گمنام :
پاسخ
بسیاری از ما به دلیل کشمکش هایی  که از درون خودمان سرچشمه می بافتند تا پیش از آمدن به جلسات معتادان گمنام هرگز طعم یک دوستی پایدار را نچشیده بودیم و اگر منصفانه بیاندیشیم ،  متوجه خواهیم شد که جدال درونی ما نه تنها عامل اصلی شروع جروبحث با رفقا بود ،  بلکه باعث می شد که بعداً نیز حاضر به کوتاه آمدن و حل مشکلی که بوجود آورده بودیم ، نباشیم . ذهنیت بسیاری از ما چنین بود که دوستی پابرجا و درازمدت باعث آزار و دردسرمان خواهد شد و با همین عقیده پیش از اینکه روابطمان با مردم ریشه پیدا کند ، خودمان ترتیبی می دادیم که به هم بخورند .

"چگونگے عملکرد"
پاسخ
*رابطه با نیروی برتر*

*مرز بین تنهایی و انزوا، یک خط بسیار باریک است که ما آن را فقط می توانیم از طریق تجربه شناسایی کنیم. سوالی که یاد میگیریم تا همیشه از خود بپرسیم، این است که  ” آیا در حال حاضر در مسیر خیر و خدمت به دیگران قدم بر می دارم؟ ” ممکن است نیاز به تنهایی داشته باشیم، تا بتوانیم به نیروی برتر مان وصل شویم.*

*پاک زیستن صفحه ۳۶*
پاسخ
✅ فقط برای امروز

?  پثجشنبه هشتم مهر ماه

《 30 / SEPTEMBER 》

? خودمان بودن

? « ارزش واقعی ما در خود بودن است. »
☆ کتاب پایه.

???????

ادامه مطلب با لینک زیر

https://na-iran.org/?p=360859

? فقط برای امروز:
تجربه من در بهبودی بزرگترین هدیه ای است که می توانم به معتاد دیگری ببخشم.
تجربه خود را صادقانه با دیگران در میان می گذارم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

اپلیکیشن آدرس جلسات : 
پاسخ
? نه صرفاً انگیزه ای برای رشد

?جمعه ۹ مهر

✅«متوجه میشویم که درد میتواند عامل محرکی در بهبودی باشد.»

☆کتاب پایه☆

???????

ادامه مطلب با لینک ذیل:

https://na-iran.org/?p=360863

?فقط برای امروز: 

?درد را به عنوان بخش لازم زندگی میپذیرم. میدانم به هر اندازه که قادر به احساس درد هستم، میتوانم شادمانی را نیز احساس کنم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

وبسایت رسمی انجمن معتادان گمنام ایران:
پاسخ
« متوجه می شویم که درد می تواند عامل محرکی در بهبودی باشد. »
☆ کتاب پایه.
امروز:
درد را به عنوان بخش لازم زندگی می پذیرم.
می دانم به هر اندازه که قادر به احساس درد هستم، می توانم شادمانی را نیز احساس کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin1 ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، omed44 ، آریا داریوش
جلسات:
دلایل بسیاری، باعث آمدن ما به جلسات معتادان گمنام می شود .جدای از این دلایل، بسیاری از ما  پیام بهبودی NAرا در جلسات می شنویم. عضویت ما در انجمن معتادان گمنام، بدون قید و شرط است برای اولین بار، نه علی‌رغم این که معتاد هستیم بلکه خیلی ساده به خاطر این واقعیت که معتاد هستیم پذیرفته می شویم. ما عشق و پذیرفته شدن را در جلسات پیدا میکنیم. ما امید و اطلاعاتی عملی را  سایر اعضا کسب می‌کنیم که به ما کمک می کندتا پاک زندگی کنیم.(کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۱۰ و ۱۱)
پاسخ
 سپاس شده توسط admin1 ، admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، omed44
✅ فقط برای امروز

?  شنبه دهم مهر ماه

《 2 / OCTOBER 》

? حفظ ایمان

? « تا زمانی که ایمان را حفظ می کنیم و آن را احیا می کنیم، به قدرت نامحدودی که از طریق دعای روزانه و تسلیم حاصل شده، چنگ می زنیم. »

☆ کتاب پایه☆

???????

https://na-iran.org/?p=360879

? فقط برای امروز:
ایمان موجب پاکی من شد و ایمان من را پاک نگاه می دارد.
امروز، ایمان خود به نیروی برتر را حفظ می کنم.
تسلیم خود را تجدید می کنم و برای آگاهی و قدرت دعا می کنم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

نرم افزار آدرس جلسات: 
پاسخ
تمایل داشتن برای پذیرش خدمت خود یک نوع بخشش است. اقرار به داشتن نیاز به کمک یا درخواست آن ، ممکن است ناراحت کننده باشد. وقتی به کسی اجازه می دهیم تا قدم جلو بگذارد و به ما کمک کند، در واقع به ایشان فرصت داده ایم تا عشق و سخاوت خود را بیان کنند. زمانی هم که برای کمک به دیگران اقدام  می کنیم خودمان بیش از آنچه که می بخشیم ، دریافت می کنیم .  ( پاک زیستن ص ۲۸۳)
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، آریا داریوش
از طرف ديگر ما از پول خود اعانه مى كنيم تا به پرداخت هزينه خدماتى كه براى زنده نگه داشتن و رشد NA لازم است كمك كرده باشيم . هر دو نوع اين اعانه ها مهم هستند . در واقع ، اكثر اعضاء وقت ، انرژى و پول اعانه مى كنند . اما دراين جزوه ، اولويت و تمركز ما را بر روى كمك هاى مالى داوطلبانه است .

لطفاً جواب دهيد اين كدام جزوه است ؟

(۱۴۰۰/۷/۱۰، ۰۱:۰۹ عصر)Nazer 10 نوشته است:
از طرف ديگر ما از پول خود اعانه مى كنيم تا به پرداخت هزينه خدماتى كه براى زنده نگه داشتن و رشد NA لازم است كمك كرده باشيم . هر دو نوع اين اعانه ها مهم هستند . در واقع ، اكثر اعضاء وقت ، انرژى و پول اعانه مى كنند . اما دراين جزوه ، اولويت و تمركز ما را بر روى كمك هاى مالى داوطلبانه است .

لطفاً جواب دهيد اين كدام جزوه است ؟
به عنوان معتاد ، ممكن است مستعد رفتار ها و كارهايى باشيم كه با اصول روحانى مطابقت نداشته باشد . به سادگى مى توان اينگونه توصيف كرد كه قلب و سر ما هميشه تنظيم و يكدست نيست . گاهى اوقات سالها طول مى كشد كه در بهبودى و با كاركردن قدم ها با يك راهنما مهارت هاى خود را با اصول روحانى مانند : شفقت ، پذيرش ، همدلى و مهربانى بهبود بخشيم . ما ممكن است به قضاوت بپردازيم و به شيوه هايى رفتار كنيم تا نسبت به ديگران كه مانند ما نيستند تبعيض قائل شويم و دلايلى براى جدا كردن خودمان از ديگران نيز پيدا كنيم .
متون بالا از كدام جزوه مى باشد ؟ لطفاً جواب دهيد .
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر9 ، ناظر11 ، ناظر14
در لحظاتِ دردِ زیاد، سکون و آرامشی عمیق بر ما مستولی می شود، در این لحظات می توانیم عمقِ تاریکی را در درونِ خود ببینیم و در همان حال شاهدِ عظمتِ نیرویی باشیم که به آن وصل هستیم. غم و اندوهِ فراوانی که احساس می کنیم، به شکلی که هرگز تجربه نکرده بودیم باعثِ ایجادِ ارتباطِ آگاهانه ی ما می شود...

"پاک زیستن"

??
پاسخ
 سپاس شده توسط admin ، ناظر9 ، آریا داریوش
بعضی از اعضاء می‌گویند، قدم دوازده در نهایت برای ما به درجه‌ای می‌رسد که معنی آن کمک کردن به هر کسی است که در عذاب می‌باشد. مطمئناً دیگر نمی‌توانیم مانند گذشته چشم خودرا بر روی مسائل ببندیم. البته بعضی مواقع داشتن حس دلسوزی و شفقت نسبت به تازه‌واردان آسانتر است تا نسبت به اعضاء قدیمی‌ای که در کشمکش هستند. اتحاد تمرین عشق است. ما خودرا از قضاوت‌ها رها می‌کنیم و علیرغم هر مسئله‌ای به گرد هم می‌آییم. در این فرآیند ما بخشش و اصلاح را می‌آموزیم. ما ممکن است همیشه قبل از اینکه شروع به همکاری کنیم، یکدیگر را نبخشیده باشیم، اما ملزم هستیم صلح کنیم برای اینکه به آسانی نمی‌توانیم از دیدن یکدیگر اجتناب نماییم. بخشش یک تصمیم و یک عمل است. ما نیاز به بخشندگی زیادی داریم و خود مسئول فراهم کردن آن هستیم. پاداش بخشیدن در خود بخشش است. ما آرامش را در درون خود پیدا می‌کنیم. زمانیکه از احساس گناه، شرم و رنجش‌ رها شویم، افکارمان آرام می‌گیرد.

"کتاب پاک زیستن"
پاسخ
در مفهوم چهارم خاطر نشان شده كه ما به منظور حمايت هر چه بهتر از گروه هايمان به وجود رهبرانى تأثير گذار در نظام خدماتى مان نيازمند هستيم . ما شاهد موفقيت فراوانى در رشد انجمن بوده ايم، به همين سبب شايد گاهى به نظر برسد كه بيشتر كار هاى NA به انجام رسيده است . وقتى فرصت شركت در جلسات ما براى همه مهيا است ، شايد هميشه روشن نباشد كه براى پيش برد هدف اصلى ، چه كار هاى ديگرى بايد كرد . واقعيت اين است كه تمام كارهاى خدماتى ما مستلزم جريانى مستمر از استعداد ، خلاقيت و تمايل اعضاى ماست تا روندكمكً به گروه ها در انتقال پيام NA استمرار يابد .

جزوه اصول و رهبرى در خدمات NA 
پاسخ
وقتی تازه به برنامه آمده بودم عباراتی مثل تیمارستان زندان و مرگ را از کسانی که برای مدتی طولانی تر در NA بودند می شنیدم وقتی به معتادانی که می شناختم، فکر میکردم، می دیدم که همه آنها یا در تیمارستان و زندان به سر می بردند یا مرده بودند. مطمئناً این عبارات ،باعث شد به عقب برگردم و فکر کنم که چقدر زندگی ام خارج از کنترل شده بود و چقدر در برابر اعتیاد م ، عاجز بودم. (کتاب آن سوی دیوارها صفحه ۸ )
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، omed44 ، سالار44 ، حسین یاری
# تجربه من در بهبودی بزرگترین هدیه ای است که می توانمـ به معتاد دیگری ببخشمـ . تجربه خود را صادقانه با دیگران در میان می گذارمـ.#
فقط برای امروز
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، ناظر10 ، آریا داریوش
شهرت :
اگر چه لغت " شهرت " به نوعى به معنى ستايش و احترام است ، اما در اصل به معنى تصور باطل و نيرنگ است . بنابر اين شهرت اغلب كاذب است و ريشه در توهم دارد . در انجمنى كه همگى ما در آن برابر هستيم و گمنامى اساس روحانى آن است ، تصور شهرت بسيار مخرب است . اگر فكر كنيم كارى كه انجام مى دهيم تحسين برانگيز است ، يا خدمت ما چشمگير است ، يا فكر كنيم كه طول مدت پاكى ما به معنى برترى و نفوذ در بين اعضاء است و به واسطه آن به دنبال شهرت درمعتادان گمنام باشيم ، در اصل باعث جدايى و انزواى خود خواهيم شد . انجام اين كار نه تنها فضاى بهبودى را سمى مى سازد ، بلكه براى شخص ما بسيار خطرناك است . ما اكثر افرادى را كه مى توانند زندگى مان را نجات دهند به اين عنوان كه به اندازه كافى لياقت ندارند از خود دور خواهيم كرد . يكى از اعضاء مشاركت مى كرد كه : " غرور من بيشتر از هر چيزى به من دوازده سنت را آموخت ." ما زمانى كه باور داريم همينگونه كه هستيم قابل دوست داشتن نيستيم ، بيشتر خواهان مشهور شدن دروغين مى شويم . زمانى كه اين درس دردناك را بياموزيم كه شهرت احساسى تو خالى ، دروغين و تصورى باطل بيش نيست و اصلاً به معنى احترام ، عزت و ارزشى كه ما خواهانش بوديم نيست ، آنگاه قادر خواهيم بود كه ارتباط واقعى با خود ، ديگران و نيروى برتر مان را تجربه كنيم .

كتاب روح سنت ها ، سنت ششم .
پاسخ
تسلیم " چیزی است که برای ما 
بعد از پذیرفتن قدم یک به عنوان 
یک واقعیت و پذیرش بهبودی به 
عنوان راه حل اتفاق می افتد..!!

راهنمای_کارکرد_قدم
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، آریا داریوش
زمانی که از ما خواسته میشود تا راهنمای کسی شویم، گاهی در تلاش خود برای ارائه ی دانش برنامه تعصب زیادی نشان میدهیم، به خصوص اگر تعداد زیادی از اعضا از ما بخواهند که راهنمایشان شویم. هرقدر تعداد کسانی که از ما حرف شنوی دارند بیشتر باشد، خیلی سریعتر به ما احساس خودبزرگ بینی دست میدهد. ممکن است هراندازه هم که سعی کنیم در مقابل احساس خودبزرگ بینی و غرور مقاومت کنیم، نتوانیم از غرق شدن در نقش یک “سوپر راهنما” اجتناب کنیم و این احساس به ما دست دهد که همه چیز را میدانیم و غیرقابل اشتباه هستیم. آگاه ماندن از محدودیتهایمان و تداوم ترازنامه ی شخصی، از افتادن ما به دام این طرز فکر که همه چیز را بهتر از دیگران میدانیم، جلوگیری میکند.
راهنما شدن به ما اجازه میدهد از طریق تجربه کردن محدودیتهایمان رشد کنیم. با اقرار به آن محدودیتها و صادق بودن با رهجوهایمان، رشته هایی را که ما را به یکدیگر متصل میکند تحکیم میکنیم.زمانهایی است که وقتی ما به کمک احتیاج داریم راهنمایمان در دسترس نیست.
بسیاری از ما متوجه شدهایم که باید شبکه ای از اعضای برنامه را که میتوانیم در مواقع ضروری علاوه بر راهنمایمان به آنها روی آوریم تشکیل دهیم. در بعضی جاها رسم براین است که اعضایی که از طریق راهنما به یکدیگر وصل هستند برای این نوع حمایت برگزیده میشوند.آشنا شدن با سایر رهجوهای راهنمایمان میتواند برای ما چتر حمایتی مطمئنی باشد. اگر ما نتوانیم با راهنمای خود تماس بگیریم، همیشه میتوانیم به یکی از افراد شبکه ی راهنما و رهجویی تلفن بزنیم...

کتاب راهنما و رهجو
پاسخ
✅ فقط برای امروز
? سه‌شنبه سیزدهم مهر ماه
《 5 / OCTOBER 》

? طلب آمرزش، نه عدالت

?«بسیاری از ما در پذیرفتن اینکه به دیگران صدمه زده ایم، مشکل داریم… توجیهات و عقاید خود درباره قربانی بودن را کنار می گذاریم.»

☆ کتاب پایه☆
???????

https://na-iran.org/?p=360932

? فقط برای امروز:
برای آمرزش دعا می کنم، نه عدالت. به خاطر ترحمی که نسبت به من نشان داده شده، سپاسگزارم و نسبت به دیگران با بخشندگی رفتار می کنم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️
نرم افزار آدرس جلسات: https://meeting.na-iran.org
پاسخ
رنامه انجمن زیر بنای محکم و استواری برای ما فراهم می کند، ما می توانیم از این زیربنا جهت دست یابی به هر چیزی استفاده کنیم، تا جایی که مرکز و محور آن اصول روحانی باشد ما می آموزیم که به اصول انجمن اعتماد کنیم تا ما را در تمام امور زندگی راهنمایی کند.

《 پاک زیستن》
پاسخ
كتاب روح سنت ها : سنت پنج
اصلى : 
يكى از راههايى كه مى توان در باره لغت " اصلى " فكر كرد به معنى " مهم ترين " است . مهم ترين وظيفه يك گروه رساندن پيام به معتاد در حال عذاب است . گروه ما ممكن است مزاياى ديگرى نيز داشته باشد ، مانند : مكانى كه در آن حمايت مى شويم ، مكانى جهت ملاقات با دوستان يا مكانى كه در آن براى مدتى از عدم سلامت عقل در امان هستيم . گروه ممكن است مزاياى ديگرى نيز براى ما داشته باشد . ممكن است در خدمت ما باشد ، به عنوان : مكانى جهت آموزش نشريات يا جشن گرفتن ، و ممكن است گروه ما به قسمتى از جامعه دسترسى داشته باشد كه امكانش براى هيچ گروه ديگرى وجود نداشته باشد . مهم نيست كه هدف دوم گروه ما چيست ، مهم اين است كه هدف اصلى آن رسانيدن پيام است .
پاسخ
كتاب روح سنت ها : سنت هفت 
استمرار : 
استمرار اصل روحانى است كه ما را به ادامه كارى كه مشغول آن هستيم ، تشويق مى كند . ما با ترجيح بند " باز هم به جلسات باز گرديد " آغاز مى كنيم . آمدن به جلسات بطور منظم به ما كمك مى كند تا پاك بمانيم و در ضمن حاوى پيام اميد است ، به اين معنى كه : ما به جلسات باز مى گرديم چون كار مى كند . گروه به اعضاى خود تكيه مى كند و اعضاء به گروهى اتكا دارند كه به هدف خود وفادار است . حضور در جلسات بطور مستمر ، مشاركت صادقانه و رفتار محترمانه با ديگران همگى در راستاى پيشبرد هدف اصلى است . 
يك پيام مستمر ، پيامى قدرت مند است . زمانى كه اعمال و پيام ما شفاف و مستمر باشد ، گروههاى ما شكست 
نمى خورند .
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44
وقتی تازه به برنامه آمده بودم عباراتی مثل تیمارستان زندان و مرگ را از کسانی که برای مدتی طولانی تر در NA بودند می شنیدم وقتی به معتادانی که می شناختم، فکر میکردم، می دیدم که همه آنها یا در تیمارستان و زندان به سر می بردند یا مرده بودند. مطمئناً این عبارات ،باعث شد به عقب برگردم و فکر کنم که چقدر زندگی ام خارج از کنترل شده بود و چقدر در برابر اعتیاد م ، عاجز بودم. (کتاب آن سوی دیوارها صفحه ۸ )
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44 ، فریبرز۶۵ ، رسول۴۴
كتاب روح سنت ها : سنت جهار : 
زمانى كه جمله اى واقعيت داشته باشد ، اما در مورد خاصى صدق نكند ، ما از كلمه " استثنا " استفاده مىكنيم . استثنا ما را از انگيزه مطلق بودن رها مى سازد . ما از اين كلمه در سنت چهارم و به نوعى در قدم نهم استفاده مى كنيم تا انگيزه هاى خود را متعادل سازيم قبل از اينكه زياده روى كنيم و خسارت به بار آوريم . ما ياد مى گيريم كه چگونه بين هوس ، اجبار ، ايده خوب و اراده نيروى برتر مان تفاوت قائل شويم . كلمه استثنا در اين سنت از ما مى خواهد تا هنگام تصميم گيرى ديگران را در نظر داشته باشيم تا باعث گير افتادن خود نيز نشويم . اين ممكن است يك محدوديت باشد اما سد راه نيست . در چهار چوب اصول مان ، ما مى توانيم خلاق ، متحد و فروتن باشيم .
پاسخ
وقتی که نشریات را مطالعه می کنیم یا به مشارکتِ دیگران گوش فرا می دهیم، در حالِ تجربه کردنِ معتادانِ گمنام هستیم. NA فقط یک چیز نیست بلکه یک عمل است...

"اصولِ راهنما  ۲۱۱"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر10 ، آریا داریوش
?" به عشق و قدرت درونی وابسته هستمـ که آن را از خداوندی که درک می کنمـ ، دریافت می نمایمـ

"راهنما و رهجو"
پاسخ
كتاب روح سنت ها: سنت سوم :

تنها كلمه كوتاهى است كه قدرت زيادى دارد . اين لغت از كلمه " يك " نشأت مى گيرد و به معنى انفرادى يا منحصراً يا بدون استثنا مى باشد . در سنت هاى ديگر كلمات با قاطعيت كمترى استفاده شده است . مانند بايست يا بهتر است كه بار ها تكرار شده اند . ما در باره هدف اصلى صحبت مى كنيم اما نه در باره تنها هدف . اما بر خلاف آن در سنت سوم با شفافيت مى گوييم " تنها " لازمه عضويت تمايل به قطع مصرف است . 
پاسخ
(۱۴۰۰/۷/۱۵، ۰۶:۳۵ صبح)Nazer 10 نوشته است:
كتاب روح سنت ها: سنت سوم :

تنها كلمه كوتاهى است كه قدرت زيادى دارد . اين لغت از كلمه " يك " نشأت مى گيرد و به معنى انفرادى يا منحصراً يا بدون استثنا مى باشد . در سنت هاى ديگر كلمات با قاطعيت كمترى استفاده شده است . مانند بايست يا بهتر است كه بار ها تكرار شده اند . ما در باره هدف اصلى صحبت مى كنيم اما نه در باره تنها هدف . اما بر خلاف آن در سنت سوم با شفافيت مى گوييم " تنها " لازمه عضويت تمايل به قطع مصرف است
پاسخ
گزيده اى از راهنماى خدمات جهانى و بولتن هاى مايملك معنوى و قرارداد وديعه نام و آرم NA 
اجزاء تشكيل دهنده خدمات جهانى :
خدمات جهانى آن دسته از خدماتى است كه با مسائل . مشكلات و نياز هاى انجمن در كل سروكار دارد و به اعضاء، گروهها و جامعه در كل ارائه مى گردد . اجزاى تشكيل دهنده خدمات جهانى عبارتند از : كنفرانس خدمات جهانى ، هيئت امنا و دفتر خدمات جهانى . 
كنفرانس خدمات جهانى : 
قسمت يا جزء آخر از ساختار خدماتى در انجمن معتادان گمنام است .و در واقع كنفرانس خدمات جهانى به نوعى مركز سلسله اعصاب انجمن است . زيرا مكانى است كه در آن هر دو سال يك بار نمايندگان ( وكلاى ) مناطق ، كليه اعضاى هيئت امنا و مدير دفتر خدمات جهانى گرد هم مى آيند تا در باره مسائل كلى انجمن در سطح جهانى تبادل نظر كرده و تصميم گيرى نمايند . هدف كنفرانس خدمات جهانى حمايت از انجمن در كل و اقدام و عمل بر اساس وجدان گروهى انجمن معتادان گمنام است .
كليه اجزاء خدمات جهانى براى پيشبرد منافع مشترك NA در كنفرانس خدمات جهانى گرد هم مى آيند . ماموريت كنفرانس خدمات جهانى اين است كه اتحاد انجمن در جهان را توسط اقدامات زير حفظ نمايند .

اين مطلب ادامه دارد 
پاسخ
3اصلی که همیشه باید با اون زندگی کرد صداقت تمایل روشن بینی Heart
پاسخ
مهم نیست چقدر جنگیده ایم، سرانجام به نقطه تسلیم رسیده‌ایم. در این مرحله  می‌فهمیم که خودمان به تنهایی قادر به قطع مصرف خود نیستیم.  ما توانستیم عاجز بودن خود را در مقابل اعتیاد اقرار کنیم. ما کاملا تسلیم شدیم. با آنچه دقیقاً می‌دانستیم چه اتفاقی خواهد افتاد، عزم خود را جمع کرده و به عاجز بودن خود اقرار کردیم.  دیگر از آن خیال باطل دست بر می داریم که قادر به کنترل مصرف خود هستیم و از آن طریق درهای بهبودی به روی ما باز خواهد شد.

چگونگی عملکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، آریا داریوش ، ناظر10
گريده اى از راهنماى خدمات جهانى : 
ادامه مطلب از قبل : 
ماموريت كنفرانس خدمات جهانى اين است كه اتحاد انجمن در سطح جهان را توسط اقدامات زير حفظ نمايد ،
  • نمايندگان ( وكلاى ) مناطق به پشتوانه وجدان گروهى كل انجمن ، راهكار هاى لازم را براى پيش برد اعلاميه اهداف خدمات جهانى ارائه مى كنند .
  • از طريق كنفرانس خدمات جهانى ، انجمن در سراسر دنيا قادر به تبادل تجربه ، نيرو و اميد است و نظر جامع خود را در رابطه با مساىلى كه بر انجمن معتادان گمنام تأثير مى گذارد بيان مى كند .
  • كنفرانس خدمات جهانى مكانيسم يا راهكارى است تا از آن طريق گروههاى NA بر خدمات جهانى نظارت داشته و آن را راهنمايى كنند .
  • شركت كنندگان در كنفرانس از اين طريق اطمينان حاصل مى كنند كه كليه اجزاء تشكيل دهنده خدمات جهانى در برابر گروهها پاسخگو و مسئول باشند .
  • شركت كنندگان از نشاط خدمت همراه با از خودگذشتگى روحيه گرفته و ثابت مى كنند كه تلاش و كوشش تك تك اعضاء تأثير گذار است .
    هيئت امناء: هدف هيىت امناء انجمن معتادان گمنام ، كمك به رشد و استمرار انجمن در سطح جهان است . هيئت امناء از منابع اصلى و اوليه انجمن در راستاى حمايت از پيام رسانى است و هميشه سعى دارد تا خدمات در انجمن با بهترين كيفيت ممكن ارائه گردد. هيئت امناء ناظر فعاليت هاى مركز اصلى خدمات رسانى انجمن يعنى همان دفتر خدمات جهانى است .هيئت امناء بازوى خدماتى كنفرانس خدمات جهانى است و در برابر كنفرانس و نهايتاً طبق مفهوم دوم در برابر كه داراى اختيار و مسئوليت نهايى خدمات در NA هستند پاسخگو است . بر طبق اصل تفويض اختيار كه در مفهوم سوم از آن صحبت شده ، كنفرانس خدمات جهانى از طرف گروهها اختيار و مسئوليت ارائه خدمات مؤثر را به هيئت امناء تفويض كرده است 
پاسخ
ما به هیچ سازمان دیگری مربوط نمی شویم این شامل سایر انجمن‌های دوازده قدمی برنامه ها و یا مراکز درمانی_ بازپروری نیز می شود. ما مشاور یا درمانگر حرفه‌ای استخدام نمی‌کنیم .عضویت ما، مجانی است وما آنچه که در زندگی روز به روزمان  تجربه می کنیم را به مشارکت می گذاریم. دوازده قدم انجمن معتادان گمنام، اساس برنامه بهبودی بهبودی ما از بیماری اعتیاد می باشد.( کتاب آن سوی دیوار ها صفحه ۸) 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44 ، حسین یاری ، فریبرز۶۵ ، ناظر10
ما نمی‌توانیم به کسی بگوییم که آیا معتاد است یاخیر .این تصمیمی است که هرکدام از ما، خودمان به آن برسیم ولی به هر حال ،ما می توانیم به شما بگویم که ما معتاد هستیم و بهبودی و آسایش را از طریق برنامه انجمن‌معتادان‌گمنام پیدا می کنیم. آیا انجمن معتادان گمنام برای شماست ؟انجمن معتادان گمنام ،یک برنامه بهبودی برای هر فردی است که تمایل دارد مصرف مواد مخدر را قطع کند.مامتوجه می‌شویم که ارزش کمک یک معتاد به معتاد دیگر ، بی‌نظیر است. ما به طور مرتب یکدیگر را ملاقات می کنیم تا به پاک ماندن یکدیگر کمک کرده و پیام بهبودی مان را به مشارکت بگذاریم. پیام ما این است : هر معتادی،  می تواند مصرف مواد مخدر را قطع کرده ،میل مصرف را از دست داده و روش جدیدی از زندگی را بیابد .پیام ما ،پیام امید و نوید رهایی از اعتیاد فعال است. (کتاب آن سوی دیوارها صفحه ۷ )
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44 ، حسین یاری ، فریبرز۶۵ ، ناظر10
[quote pid='4089' dateline='1584346679']
ما به بصیرت و تشویق راهنمای خود و نیز به بینش و امید او نیازمندیم.

اعجاب آور است که یک صحبت ساده با راهنمای مان تا چه حد میتواند به ما در دست یافتن به نیروی که در درون ما نهفته است، کمک کند.!!

راهنمای_کارکرد_قدم_ص۱۳۴
[/quote]
سلام بالطف ویاری خداوند مهربان بنده دو ماه است پاک هستم خدای را شاکرم بخاطر لطف وعنایت بیکرانش که در حق بنده حقیر کرده است من بار اول با لغزش مواجه شدم یه مدتی ولی ناامید نشدم برای بار دوم عزم خود را جزم کردم وبا رفتن بصورت مرتب به جلسات و انتخاب راهنمایی که همیشه به من کمک میکند وکارکرد قدمها توانستم دوماه است پاکیم دنبال کنم واین را میخوام بگم هیچ راهی نیست که انسان نتواند موفق بشود .حالا یه نفس راحت میکشم مواد مخدر زندگی انسان را به تاریکی می برد باید جلو آن را گرفت.
پاسخ
سنت هفتم : 
اعانه :
ريشه لغت "اعانه " بطور تحت الفظى يعنى به گرد هم آوردن . هريك از ما چيزى را به NA مى آوريم و با همديگر كارى را انجام مى دهيم كه به تنهايى قادر به انجامش نبوديم . زمانى كه چيزى را به يك گفتگو يا به سبد  اعانه مى كنيم ، در آن حضور فعال داريم و جزيى از آن هستيم . ما ممكن است با به مشاركت گذاشتن تجربه خود به يك گفتگو اعانه كنيم يا با به مشاركت گذاشتن وقت و انرژى به يك فعاليت خدماتى اعانه نماييم . اين كلمه را با كلمه " اهدا " مقايسه كنيد كه از هديه دادن سرچشمه مى گيرد . ما به كس يا چيزى كه خارج از ما است و ما آن را مى ستاييم اهدا مى كنيم ، اما به چيزى كه خود نيز جزيى از آن هستيم ، اما به چيزى كه خود نيز جزيى از آن هستيم اعانه مى كنيم . ما ممكن است به يك خيريه اهدا كنيم ، اما NA خيريه نيست . ما وقت ، انرژى ، خلاقيت ، افكار و البته پول خود را اعانه مى كنيم تا مطمئن شويم كه انجمن به راه خود ادامه مى دهد ، و هر معتادى فرصت اين را داشته باشد تا در NA بهبود نمايد ، و اينكه براى هميشه پويا و آزاد باقى بمانيم . هر نوع خدمتى ، هر قدر كوچك نوعى اعانه است كه نشان دهنده تعهد و سپاسگزارى ما است .
پاسخ
آسایش :

اگرچه ما در جستجوی آسایش از طریق مواد مخدر بودیم ولی این راه ،  هرگز کار نکرد. وقتی که اثر مواد مخدر از بین می رفت، درد هنوز وجود داشت و مشکلات هنوز حل نشده بودند. اعتیاد، یک بیماری پیشرونده است. با وجود اینکه اعتیاد ،قابل علاج نیست و از طریق دوازده قدم انجمن معتادان گمنام، بهبودی ممکن است و ما می توانیم  روش زندگی بدون مواد را یاد بگیریم . به محض اینکه ما قبول کنیم که با مواد مخدر، مشکل داریم درب ها به سوی بهبودی را می گشایم.اگر جلسات در دسترس باشند ، معتادان دیگری را می‌بینیم و حرف‌هایشان را میشنویم. معتادانی که پاک زندگی می کنند و در حال بهبودی در انجمن معتادان گمنام هستند.( کتاب ان سوی دیوارها صفحه ۶ )
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44 ، فریبرز۶۵
?????????

فقط برای امروز :
دوشنبه 19مهر)

?عینک و نگرشها              

‼️«بهترین فکر ما برای ما دردسر ایجادکرد.... بهبودی تغییر فعالی درعقاید و نگرشهای ماست.»

? کتاب پایه

?در دوران اعتیاد فعال، جهان احتمالاً شبیه به جایی وحشتناک به نظر میرسید. مصرف به ما در تحمل دنیایی که میدیدیم، کمک کرد. امروز، درک میکنیم که شرایط دنیا واقعاً مشکل ما نبود. عقاید و نگرشهای ما درباره دنیا بود که یافتن جایی راحت در آن را ناممکن میساخت.  
?نگرشها و عقاید ما عینکی است که از طریق آن زندگی خود را مشاهده میکنیم. اگر "عینک" ما لک یا کثیف شود، زندگی ما تیره و تار به نظر میرسد. اگر نگرشهای ما به اندازه کافی واضح نباشد، کل دنیا غیر طبیعی به نظر میرسد. برای مشاهده دنیا به طور واضح، باید نگرشها و عقاید خود را پاک و عاری از چیزهایی نظیر رنجش، انکار، تاسف به حال خود و کوته بینی نگاه داریم. برای اطمینان از وضوح زندگی خود، باید عقاید خود را با واقعیت سازگار کنیم.     
?در دوران اعتیاد، بهترین طرز فکر هم ما را از مشاهده دنیا یا نقش خود در آن به طور واضح باز میداشت. بهبودی نسخه عینک نگرش ما را اصلاح میکند. قدمها از طریق از میان برداشتن انکار و جایگزینی آن با ایمان، صداقت با خود، فروتنی و مسئولیت پذیری به ما در مشاهده دنیا به گونه ای کاملاً جدید کمک میکنند. سپس قدمها به ما در تمیز نگاه داشتن لنزهای روحانی خود کمک میکنند و ما را به بررسی منظم عقاید، نگرشها و اعمال خود تشویق مینمایند.     
?امروز، وقتی به دنیا از طریق لنزهای تمیز ایمان و بهبودی نگاه میکنیم، مانند جای صمیمی و الهام بخشی برای زندگی به نظر میرسد.  

?فقط برای امروز :

به دنیا و زندگی خود از طریق لنزهای تمیز روحانی برنامه خود نگاه میکنم.
?????????
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9 ، omed44 ، سالار44 ، فریبرز۶۵
كتاب روح سنت ها : سنت هفت ، 

سخاوت :
دستور العمل قابل اجرايى كه توسط سنت هفت ارائه شده است ، يعنى " دريافت نكردن كمك از خارج و متكى به خود بودن  " در واقع از ما مى خواهد كه اصل روحانى سخاوت را به عمل در آوريم . ما فقط با بخشش آنچه كه داريم مى توانيم آن را  براى خود حفظ كنيم ، و ياد گيرى اينكه چگونه مسئولانه و مؤثر بخشش كنيم جزيى از قدم دوازده ام و همينطور قسمتى از به كار گيرى سنت هفت است . ما اميدواريم كه معتادان ديگر نيز مانند ما بتوانند آنچه را به رايگان در اختيار مان قرار گرفت به رايگان دريافت كنند ، و ما اين اميد را توسط بخشش سخاوتمندانه جهت كمك به پيشرفت هدف اصلى NA بيان مى كنيم . تمرين سخاوت نياز به انضباط دارد . سخاوت به معنى بخشش نداشته هايمان يا دادن قولى كه نمى توانيم آن را نگه داريم ، نيست . زمانى كه در خدمات به NA محلى خود فعال مى شويم ، به ارزش اعانه با ثبات و قابل اتكا پى مى بريم ، در ضمن درك مى كنيم كه پول فقط جزيى كوچك از چيزى است كه ما مى بخشيم . به عنوان مثال زمان غير قابل جايگزينى و گرانبها ترين هديه است كه اهدا مى كنيم . زمان ، تجربه ، خلاقيت ، اميد و پولى كه در سبد مى اندازيم ، و توجهى كه در جلسات داريم همگى به نوعى بيانگر سخاوت ما و قسمتى از اعانه ما به NA است .
پاسخ
زمانی که از ما خواسته میشود تا راهنمای کسی شویم، گاهی در تلاش خود برای ارائه ی دانش برنامه تعصب زیادی نشان میدهیم، به خصوص اگر تعداد زیادی از اعضا از ما بخواهند که راهنمایشان شویم. هرقدر تعداد کسانی که از ما حرف شنوی دارند بیشتر باشد، خیلی سریعتر به ما احساس خودبزرگ بینی دست میدهد. ممکن است هراندازه هم که سعی کنیم در مقابل احساس خودبزرگ بینی و غرور مقاومت کنیم، نتوانیم از غرق شدن در نقش یک “سوپر راهنما” اجتناب کنیم و این احساس به ما دست دهد که همه چیز را میدانیم و غیرقابل اشتباه هستیم. آگاه ماندن از محدودیتهایمان و تداوم ترازنامه ی شخصی، از افتادن ما به دام این طرز فکر که همه چیز را بهتر از دیگران میدانیم، جلوگیری میکند.
راهنما شدن به ما اجازه میدهد از طریق تجربه کردن محدودیتهایمان رشد کنیم. 

... کتاب راهنما و رهجو
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، Amir abbas ، ناظر9 ، @lirez@ ، ssaeedg ، ناظر10
✅ فقط برای امروز

? سه شنبه بیستم مهر ماه

《 12 / OCTOBER 》

? حق به جانب بودن

? « وقتی به غیر قابل اداره بودن زندگی خود اقرار می کنیم، مجبور به بحث درباره دیدگاه خود نیستیم....
دیگر مجبور نیستیم که همواره حق به جانب باشیم. »

☆ کتاب پایه☆

???????

https://na-iran.org/?p=356821

? فقط برای امروز:
خداوندا، به عجز و غیر قابل اداره بودن زندگی خود اقرار می کنم.
به من کمک کن در زندگی خود با دیگران منصفانه رفتار کنم و برای راهنمایی و قدرت به تو وابسته باشم.

⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️

دفترچه تلفن خطوط نواحی: 
https://phone.na-iran.org
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، Amir abbas ، ناظر9 ، حسین یاری ، فریبرز۶۵ ، omed44
فروتنی ، در عمل به معنای آن است که ما توانایی ها و نقاط ضعف خود را بطور صادقانه ارزیابی کنیم .
نوع این ارزیابی در آمادگی و تمایل ما برای تسلیم شدن موثر است .
فروتنی به ما این آمادگی را می دهد که خواسته های شخصی را کنار بگذاریم تا بتوانیم به گونه مؤثر به انجمن خود خدمت کنیم .

"چگونگے عملکرد"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، Amir abbas ، ناظر9 ، آریا داریوش ، ناظر10
  • اهداف و شرح وظايف هيئت امناء:
  • رساندن پيام بهبودى به معتادانى كه هنوز در عذاب هستند . 
  • حمايت از انجمن معتادان گمنام در راستاى بوجود آوردن فرصت و شانس بهبودى از اعتياد براى همه . 
  • نظارت بر كليه فعاليت هاى دفتر خدمات جهانى به عنوان مركز اصلى ارائه خدمات در انجمن . 
  • ارائه خدمات به اعضاء ، گروهها و اشخاص معتادى كه خواستار بهبودى از اعتياد هستند و كمك به جامعه جهت درك بهتر از بيمارى  اعتياد و برنامه بهبودى معتادان گمنام . اين كمك شامل ايجاد ارتباط مستقيم يا غير مستقيم با معتادان ، سازمان ها ، نهادها، دولت ها و جامعه مى شود.
  • حصول اطمينان از اينكه درآمد كسب شده از مايملك معنوى و نشريات هيچ گاه در مسيرى به غير از پيشبرد هدف اصلى معتادان گمنام كه همان رساندن پيام بهبودى به معتادان در حال عذاب است ، خرج نشود .
  • نگهدارى و مديريت درآمدى كه توسط فعاليت هاي عخدمات جهانى كسب مى شود در عين رعايت ١٢ قدم ، ١٢ سنت و ١٢ مفهوم معتادان گمنام .
  • حفظ و نگهدارى از حقوق قانونى انجمن و كنترل انحصارى : استفاده ، چاپ ، تكثير و فروش نشريات و همين طور حفظ و نگهدارى  از مايملك معنوى ، آرم و نشان انجمن و حق چاپ قانونى از طرف كل انجمن و طبق خواست و وجدان گروه كنفرانس خدمات جهانى 
  • كنترل و مديريت توليد ، چاپ ، باز توليد و چاپ مجدد نشريات و محصولات متعلق به انجمن معتادان گمنام و ارائه آنها براى فروش به انجمن در سطح جهان و جامعه در كل با تفويض اختيار به دفتر خدمات جهانى .
پاسخ
دستاویز چیزی است  که

برای استفاده  در آینده
کنار میگذاریم

کتاب ففط امروز
ص۳۵۲
این کتاب به قول بعضی
یکی از کتاب های ادبیات
است و کاملا درست است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حسین یاری ، فریبرز۶۵
???????????

✅ فقط برای امروز

?ایجاد تغییر 

?️  21          مهر

«کلمات نمیتوانند احساس بیداری روحانی که هنگام بخشیدن چیزی هر چند کوچک به فرد دیگر به دست می آوریم، توصیف کنند.»

?کتاب پایه

???????????

✅گاهی اوقات به نظر میرسد آنقدر در دنیا مشکل وجود دارد که شاید ما نیز تلاش برای ایجاد تغییر را فراموش کنیم. تصور میکنیم، «از این گذشته، چه کاری میتوانم در دنیا انجام دهم؟ من فقط یک نفر هستم.» فرقی نمیکند که نگرانیهای ما آنقدر عمیق باشد که به صلح جهانی تمایل داشته باشیم و یا آنقدر شخصی باشد که صرفاً مایل باشیم بهبودی در اختیار هر کسی که خواهان آن است، قرار گیرد، در هر حال انجام این کار طاقت فرسا به نظر میرسد. افسوس میخوریم، «کارهای زیادی برای انجام دادن هست، ولی وقت خیلی کم است» و گاهی اوقات از اینکه چگونه میتوانیم کار مفیدی انجام دهیم، متحیر میشویم.   

✅جای تعجب است که کوچکترین کمکها بزرگترین تغییرات را ایجاد میکنند. برای اینکه از زندگی چیزی بیشتر از یک حیات عادی ملالت آور نصیب ما شود، تنها باید کمی تلاش کنیم. وقتی موجب نشاط روح یک فرد میشویم، خود ما نیز در اثر احساس رضایت عمیقی که از این کار به ما دست میدهد، دگرگون میشویم. وقتی به فردی که اخم میکند، لبخند میزنیم، وقتی در اتوبان به فردی اجازه میدهیم از ما سبقت بگیرد، وقتی با تازه واردی تماس میگیریم تا فقط بگوییم برای او اهمیت قائل هستیم، وارد عالم چیزهای شگفت انگیز و جدید میشویم.     

✅مایل به تغییر دنیا هستید؟ از معتادی که امشب در کنار شما می نشیند، شروع کنید و بعد تصور کنید که ابراز عشق شما چند برابر شده است. هر یک از ما در مواقعی تغییر ایجاد میکنیم. 

✅فقط برای امروز:
ابراز عشق برای من هزینه ای در بر ندارد، اما برای مخاطب من بسیار گرانبهاست. امروز نسبت به فردی ابراز عشق میکنم.

???????????
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، Amir abbas ، @lirez@ ، حسین یاری ، فریبرز۶۵
فقط براى امروز، افکارم را بر روى بهبودیم متمرکز خواهم کرد، زندگى مىکنم و بدون مصرف هیچ گونه ماده مخدرى روز خوبى خواهم داشت.
فقط براى امروز، به کسى در NA اعتماد خواهم کرد، کسى که مرا باور کند و مىخواهد در بهبودیم به من کمک کند.
فقط براى امروز، برنامهاى خواهم داشت و سعى خواهم کرد آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهم.
فقط براى امروز، به کمک NA سعى خواهم کرد از زاویه بهترى به زندگیم نگاه کنم.
فقط براى امروز ترسى نخواهم داشت و به روابط تازهام و آن ها که چیزى مصرف نمىکنند و راه تازه اى براى زندگى پیدا کرده اند، فکر خواهم کرد .
مادامی که این راه را دنبال کنم، از هیچ چیز واهمه نخواهم داشت.
با آن که ما اقرار مىکنیم که زندگىمان غیر قابل اداره بوده است، اما گاه اقرار به این که نیاز به کمک داریم براىمان مشکل است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، Amir abbas ، آریا داریوش ، ناظر10

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان