امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نشریه خوانی
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
همگی ما وقتی به اینجا آمدیم، نمی‌دانستیم که چگونه باید پیام بهبودی را به مشارکت بگذاریم. اگر در نوعی از مشاوره یا برنامه درمانی تجربه داشتم باشیم، ممکن است بخواهیم تا دیگر اعضا را نصیحت کنیم، اما در NA ما تجربه خودرا به مشارکت می‌گذاریم و نه نصایح‌مان را. راه و روشی که ما با یکدیگر مشارکت می.کنیم، کاملاً با نوع برقراری ارتباط ما قبل از اینکه به NA بیایم متفاوت است. ما از طریق الگو گرفتن و راهنمایی کردن یکدیگر مشارکت را یاد می‌گیریم، و نه از طریق زورگویی و تحقیر یکدیگر. هر قدر که به مشارکت کردن ادامه می‌دهیم، با فرآیند که چه چیز مناسب مشارکت است راحتتر می‌شویم. Heart

?"کتاب اصول راهنما: روح سنت‌های ما"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، حـمـیـد ، امیر عباس.ک ، admin2
*کاری که خزانه‌دار گروه می‌کند شامل چه می‌شود؟*

خزانه‌دار پولی را که در هر جلسه جمع می‌شود می‌شمارد و همیشه از یک عضو دیگر می‌خواهد که صحت شمارش آنرا تایید کند. خزانه‌دار دقت خاصی می‌کند که حساب پول گروه را با حساب خودش اشتباه نکند. خزانه‌دار هزینه‌ها را می‌پردازد و یک حساب و کتاب و سابقه ساده و خوب را نگاه می‌دارد و بطور مرتب و دائم برای گروه گزارش مالی تهیه می‌کند. خزانه‌دار گروه باید دقت خاصی را در نگهداری خرده حساب‌ها داشته باشد. جهت کمک به خزانه‌دار برای مدیریت خرده حساب‌ها و جزئیات، جزوه خزانه‌دار گروه در کمیته منطقه‌ای شما یا دفتر خدمات جهانی در دسترس می‌باشد.


کتابچه گروه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، حـمـیـد ، ناظر2 ، امیر عباس.ک ، admin2 ، محمدمهدی ۱۲
بعضی اوقات یک تازه وارد فقط به این نیاز دارد، که تنها نباشد.(پاک زیستن ص 47)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 8 ، امیر عباس.ک ، admin2 ، محمدمهدی ۱۲
*خود-مشغولی ریشه در ترس دارد، عمیق ترین ترس مشترک در اکثر ما این است که خودمان را کاملا از دست بدهیم می ترسیم تا برای تغییر کردن, چیزهایی که درباره خود می دانیم را رها کنیم می ترسیم مراقبه کنیم, مبادا شخصیت منطقی مان از بین برودمی ترسیم از باورهایمان در رابطه با جایگاهمان در دنیا دست برداریم, مبادا جایگاه دیگری برای خود پیدا نکنیم.*

*رها کردن خودمان, اولین قدم در یافتن خود واقعی مان می باشد.*

*پاک زیستن*
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، امیر عباس.ک ، admin2 ، محمدمهدی ۱۲
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
زمانیکه از صمیم قلب خود مشارکت کنیم بر قلب دیگران می‌نشینیم. چه اولین بار باشد، چه هزارمین بار که به یک معتاد گوش می‌کنیم که حقیقت را می‌گوید، اگر قضاوت را به کنار بگذاریم و درست گوش فرا دهیم، این حقیقت قدرت آنرا دارد که عمیقاً بر قلب ما بنشیند. اکثر ما این مشارکت را کرده‌ایم یا مشارکت دیگران را شنیده‌ایم که شرکت در جلسات در یک شهر غریب بسیار زیباست، زیرا: "از آنجا که داستان زندگی کسی را نمی‌دانستیم، پیامی که می‌گرفتیم بسیار واضح بود."
گمنامی کمک می‌کند تا برابری را تجربه کنیم. ما بخش اعظم زندگی خودرا صرف سنجیدن و مقایسه ارزش‌های خود با باورمان نسبت به ارزش‌های دیگران کردیم. برابری، پذیرش و استقبال تسکین فوق‌العاده‌ای هستند. یک تعلق خاطر ساده می‌تواند بسیار فرح‌بخش باشد. Heart

"کتاب اصول راهنما: روح سنت‌های ما"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، امیر عباس.ک ، admin2 ، محمدمهدی ۱۲
مشارکت صادقانه،
می تواند ترس از لغزش
را از میان ببرد..

#کتــاب_پـایـه
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، عباس23 ، امیر عباس.ک ، admin2
*شخصیت ها در تضادِ با اصول نیستند بلکه این اعمالِ ما است که بعضی اوقات بر خلافِ اصول هستند*

        *اصولِ راهنما*

❇️
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، عباس23 ، امیر عباس.ک ، admin2
امروز سعی میکنم از اراده
شخصی خود دست بردارم
و کارهایم را به
نیروی برتر بسپارم.

اما افسوس دوباره خودم شدم.


پاک زیستن

???
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، حـمـیـد ، عباس23 ، ناظر2 ، امیر عباس.ک ، admin2
زمانی که یک معتادبه معتاددیگری کمک می کند,NA آنجا حضوردارد.NAدراصل هیچ یک از آن دومعتاد نیست.بلکه روح کمک به دیگران,مشارکت کردن,روح اتحادواحساس امیدی است که بایکدیگردرمیان می گذاریم..
 ?اصول راهنما روح سنتهای ما
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، عباس23 ، ناظر2 ، امیر عباس.ک ، admin2
بسیاری از ما
هنوز نپذیرفته ‌ایم که ما
معتادان، غالباً تحت تاثیر وسوسه
و اجبار هستیم شاید نسبت دادن این صفات به ما، موجب انزجار ما شده باشد اما وسوسه و اجبار از جنبه‌های عاجز بودن ما هستند.

اگر قرار است ما
عاجز بودن خود را کاملاً بپذیریم،
باید درک کنیم و
اعتراف نماییم که چنین جنبه‌هایی
در زندگی ما وجود دارند.

چگونگی عملکرد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، حـمـیـد ، عباس23 ، ناظر2 ، امیر عباس.ک ، admin2
اگر در زمانِ بکارگیری این اصول،  بگذاریم احساسِ برتری یا حقارت بر ما غلبه کند، باعثِ انزوای خود می شویم. خود را از دیگر معتادان جدا دانستن، به استقبالِ خطر رفتن است...

            "کتابِ پایه"

برنامه ی معتادانِ گمنام این امکان را برایِ ما به وجود می آورد که بتوانیم با بکارگیری اصولِ روحانی از شدتِ دردِ زندگی بکاهیم. ما بسیار خوشبختیم که این برنامه را داریم....

            "کتابِ پایه"
پاسخ
 سپاس شده توسط عباس23 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، امیر عباس.ک ، admin2
تمایل داشتن برای پذیرش خدمت خود یک نوع بخشش است اقرار به داشتن نیاز به کمک یا درخواست آن، ممکن است ناراحت کننده باشد وقتی به کسی اجازه می دهیم تا قدم جلو بگذارد و به ما کمک کند، در واقع به ایشان فرصت داده ایم تا عشق و سخاوت خود را بیان کنند زمانی هم که برای کمک به دیگران اقدام  می کنیم خودمان بیش از آنچه که می بخشیم، دریافت می کنیم .

« پاک زیستن ص ۲۸۳ »
پاسخ
 سپاس شده توسط عباس23 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، امیر عباس.ک ، admin2
وقتی ما یک خدمتگزار مورد اعتماد را انتخاب می‌کنیم، در مسئولیت کارهایی که آن خدمتگزار مورد اعتماد انجام می‌دهد شریک هستیم. هیات‌های خدماتی ما باید نسبت به ارزیابی صادقانه اعضایی که برای رهبری برمی‌گزینند تمایل داشته باشند و اسباب کار و نیازهای آنان را برای موفقیت در وظایف‌شان تامین کنند. یکی از تدابیر مطلوب در آغاز کار، توجیه و آموزش خدمتگزاران است. ما باید هر جا که ممکن بود، برای تعلیم اعضا در قالب سمت‌های آموزشی مثل دستیاری یا پست‌های علی‌البدال تلاش کنیم، تا فرصت آموزش ضمن خدمت ایجاد شود. ما گاهی چنین امکانی را نادیده می‌گیریم و صرفاً از علی‌البدل‌ها می‌خواهیم آمادگی داشته باشند تا در هنگام غیبت خدمتگزار اصلی، بجای او حاضر شوند، و به این ترتیب فرصت ارزشمند افزایش آگاهی و آموزش چنین اعضایی را از دست می‌دهیم.

?"جزوه اصول و رهبری در خدمات NA"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 8 ، ناظر2 ، عباس23 ، امیر عباس.ک ، admin2
به درک مشترک رسیدن متفاوت است با اینکه به یکدیگر بگوییم قوانین و مقررات چه هستند. برای خودمان کم گذاشته ایم اگر فکر کنیم که به کارگیری این اصول خیلی ساده شامل نشکستن یک تعداد قوانین و مقررات است. اگر معتادان گمنام یک برنامه اجباری بود، اکثر ما آنرا رها میکردیم و یا ما را از آن اخراج میکردند. همانند قدم ها ما این اصول را از طریق تجربه می آموزیم.

?"کتاب اصول راهنما :
روح سنت های ما"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر2 ، عباس23 ، ناظر 8 ، امیر عباس.ک ، حـمـیـد ، admin2 ، محمدمهدی ۱۲
تلاش لازم است تا تغییر رخ دهد.زندگی ما زمانی تغییر میکند که وارد عمل شویم.(پاک زیستن ص 56)
پاسخ
 سپاس شده توسط امیر عباس.ک ، حـمـیـد ، admin2 ، ناظر 14 ، محمدمهدی ۱۲
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
بحران:

بحران در اشکال مختلف، به سراغ تمام معتادان می‌آید. بدون سایر معتادان درحال بهبودی یا جلسات که بما کمک می‌کنند تا زندگی متعادلی را حفظ کنیم، مشکلات معمول، می‌توانند در ذهن ما بزرگ جلوه کنند. ممکن است ما شروع به این تفکر بکنیم که پاک ماندن نتیجه‌ای ندارد و احساسات دلسوزی بحال خود، رنجش و خشم در ما بیدار شوند. در درجه اول ما باید بخاطر داشته باشیم که هر دردی را که تجربه می‌کنیم می‌گذرد.
مشکلات، واقعیت زندگی هستند و تنها به این دلیل که ما پاک شده‌ایم، ناپدید نمی‌شوند. به هرحال در بهبودی متوجه می‌شویم که ما توسط درد، رشد می‌کنیم و اغلب احساس می‌کنیم که یک بحران، هدیه‌ای با خود به همراه دارد که بما فرصت تجربه رشد در حین یک زندگی پاک را می‌دهد. بدون توجه به اینکه مصیبت‌های زندگی چقدر ممکن است برای ما دردناک باشند، یک نکته روشن است: ما نباید هیچ ماده مخدری را مصرف کنیم. تجربه ما نشان داده است اگر نصف تلاش‌هایی که در زمان مصرف می‌کردیم برای پاک ماندن‌مان، انجام دهیم، فرصت عالی برای حفظ بهبودی‌مان خواهیم داشت. وقتیکه دست خودرا برای دریافت کمک دراز می‌کنیم، رشد ما شروع می‌شود Heart .

"جزوه اعضای دور افتاده- پاک ماندن در انزوا"
پاسخ
 سپاس شده توسط امیر عباس.ک ، حـمـیـد ، admin2 ، ناظر 14 ، محمدمهدی ۱۲
راهنما گرفتن و راهنما شدن چيست ؟
سنگ زير بناي برنامه ي معتادان گمنام
هيچ فلسفه اي يا اعتقادي به تنهايي نمي تواند توضيح بدهد يا تعريف كند كه راهنما چيست يا چه كار مي كند . در طي سالها ، راهنما گرفتن در آمده است و به طرق مختلفي به كار گرفته مي شود . رابطه بين راهنما و رهجو براي NA و رهجو شدن به صورت ابزار اساسي و مهم برنامه بعضي از اعضا خصوصي و شخصي است.

کتاب راهنما و رهجو
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin2 ، ناظر 14
برای من راهنما اولین کسی بود که اجازه دادم او من واقعی را ببیند.

او بانک اطلاعاتی من برای تجربیات جزئیات و الگوها است.

خیلی مهم است که ما یک منعکس کننده ی درون داشته باشیم کسی که بشنود ایده ها و عقاید جدید از او دریافت کرد دو قلب همیشه بهتر از یکی است.

.
"راهنما و رهجو"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin2 ، ناظر 14
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
?‍ بهبودی در خلاء اتفاق نمیافتد. ما به یکدیگر نیاز داریم و همین طور لازم است با دنیای اطراف خود سر و کار داشته باشیم تا بهبود یابیم.

پاک زیستن به معنی رابطه است: رابطه با خود، با عزیزان خود، با اعضاء انجمن، با جامعه و در نهایت با نیروی برترمان. افرادی که در زندگی ما حضور دارند، وسیله ای هستند تا ما با استفاده از آن بتوانیم  وقار و متانت را تجربه کنیم.

ما معجزه تغییر را در دیگران مشاهده می کنیم و آنها نیز تغییراتمان را برای ما منعکس می کنند. آنها پنجره هایی هستند که ما از آن طریق به دنیا نگاه می کنیم و وسایلی هستند که با استفاده از آن به رشد و پیشرفت روحانی دست
می یابیم.

حقیقت این است که اکثر ما در روابط خود موفق نبوده ایم. به قول معروف، عدم توانایی در ایجاد و حفظ_رابطه، یکی از عوارض جانبی اعتیاد است. Heart

#پاک_زیستن_سفر_ادامه_دارد
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، حـمـیـد ، admin2 ، ناظر 14 ، محمدمهدی ۱۲
اولویت های ما در طول بهبودی تغییر می‌کند. در ابتدا خیلی ساده مصرف نکردن، مهمترین کار ما بود. پس از گذر از این مرحله یاس و نومیدی ، مشغله فکری اکثر ما مسائل مالی است. ما موفقیت را با امنیت اشتباه می‌گیریم. زمانی که الویت‌های ما دوباره عوض شوند، ممکن است این بار در نتیجه تغییری متفاوت باشد ، یعنی : تشخیص آهسته و گام به گام این موضوع که رضایتی عمیق‌تر در انتظارمان است.( پاک زیستن ، گذر به فراسوی پذیرش اجتماعی ، ص ۲۰۸)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin2 ، miralipoor ، ناظر 14
چگونگی عملکرد

ما به دنبال راهی برای کمک  به  یک معتاد هستیم  کار ما ان است  که مثل "باد بزن "اتش اشتیاق و تمایل به قطع  مصرف  مواد را در معتادان  هرچه بیشتر  شعله ور کنیم "نه خاموش"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin2 ، miralipoor ، ناظر 14 ، محمدمهدی ۱۲
در صورت عدم تمایل به گوش دادن به حرف دیگران نیاز به بهتر شدن را انکار کرده ایم.

ما لازم است از الگوهای فکری قدیم خود اجتناب کنیم و عقاید کهنه را کنار بگذاریم و همچنین مراقب گرایشی که به رکود داریم باشیم. Heart

?(کتاب پایه/ الهامات تازه ای خواهد شد)
پاسخ
 سپاس شده توسط admin2 ، حـمـیـد ، miralipoor ، ناظر 14 ، محمدمهدی ۱۲
بيائيد با اين مسئله روبرو شويم كه ، همه ما وقتي كه تازه بهبودي را شروع كرده بوديم براي مدتي با
باقي دنيا در تضاد بوديم . همان گونه كه كتاب پايه مي گويد" مهارت هاي ما در زندگي تا حد حيواني نزول
كرده بود." ما نمي دانستيم كه با ديگران چگونه درست ارتباط برقرار كنيم . ما در بهبودي شروع به ياد
گرفتن كرديم ، اما در اين فرآيند اشتباهات زيادي نيز مرتكب شديم . اكثر ما اين دوره را گذرانده ايم كه در
آن نسبت به ارزش هاي كه در بهبودي كسب كرده بوديم بسيار متعصب شده و اين تعصب را نه تنها براي
خود بلكه براي ديگران نيز اعمال مي كرديم . ما فكر مي كرديم اصولي و درست است تا با افرادي كه
رفتارشان غير قابل پذيرش است ، برخورد كنيم . اما در واقع اين رفتار خود ما بود كه غير قابل پذيرش بود .
ما حق به جانب و سلطه جو بوديم . ما در اشتباه بوديم .
راهنماي كاركرد قدم(قدم 10)
پاسخ
 سپاس شده توسط admin2 ، حـمـیـد ، ناظر 14
بین انکار و امتناع نیز تفاوت وجود دارد : زمانی که در انکار هستیم ، خود از آن آگاه نیستیم . ممکن است دلیل و گواه آن بسیار واضح باشد، اما ما نتوانیم آن را ببینیم. اما وقتی که اقرار کنیم و بگوئیم که ، " من در انکار هستم " شروع به خارج شدن از حالت انکار می‌کنیم. در این شرایط است که انتخاب می‌کنیم تا واقعیت را بپذیریم یا ازآن رو برگردانیم و نادیده‌اش بگیریم. وقتی که از اقرار به واقعیت امتناع می‌کنیم، در معرض خطری جدی قرار می‌گیریم. طغیان و سرکشی برای ما خطرناک و کشنده است. " زندگی به گونه‌ای که انگار باور داریم" ، ابزاری است که می‌توانیم از آنها هم استفاده درست بکنیم و هم استفاده بد و غلط.‌( پاک زیستن ، جسم ما ، بیماری ص ۱۱۹)
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 8 ، admin2 ، miralipoor ، ناظر 14
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
بیراهه رفتن است ، اگر برای خود استاندارد های غیر منطقی در نظر بگیریم و خود را برای دست نیافتن به توقعات غیر واقعی مان سرزنش کنیم. این که به خود اجازه دهیم انسان باشیم ، به معنی زندگی بدون حد و مرز نیست ، بلکه به این معنی است که از طریق انجام کارهای در حد توان و سپردن نتیجه اش به نیروی برتر در جستجوی سلامت عقل باشیم . ما باید رها کنیم . Heart
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 8 ، ناظر 13 ، admin2 ، miralipoor ، ناظر 14
هرچه تسلیم و پذیرش در ما تقویت می شود به همان نسبت از تقلا و کوششِ خود برای جنگِ با واقعیاتِ زندگی دست بر می داریم.... 

            "چگونگیِ عملکرد"

بعضی اعضا پس از مدت هایِ طویلِ پاکی دچارِ لغزش می شوند. دلیلِ اینگونه لغزش ها معمولا این است که چنین افرادی در بهبودیِ خود مسامحه گر و تنبل می شوند و اجازه می دهند رنجش هایشان بیشتر شود و در ضمن از زیرِ بارِ اقرارِ به خطاهایِ خود شانه خالی می کنند.....

            "چگونگیِ عملکرد"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، admin2 ، miralipoor ، حـمـیـد ، ناظر 14
بهبودی در انزوا صورت نمی گیرد. در این راه ما به یكدیگر نیازمندیم و باید به دنیای اطرافمان متصل باشیم. پاک
زیستن ما در روابطمان نهفته است و این شامل رابطه مان با خود، با دوستان بهبودی، با عزیزانمان، با جامعه و
نهایتا با نیرویی برتر از خودمان می گردد. وجود دیگران در زندگی ما وسیله ایست که از طریق آن عنایت الهی را
تجربه میکنیم. همانگونه كه معجزۀ تغییر را در دیگران می بینیم، دیگران نیز شاهد تغییرات ما بوده و آن ها را به
خودمان بازتاب خواهند داد. روابط ما دریچۀ جدیدی را به دنیای اطرافمان باز نموده و موجب پیشرفت روحانی مان
می گردند.
(پاک زیستن)فصل روابط
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 14 ، حـمـیـد ، admin2
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
ﺳﻔﺮ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺭﺩ ﺑﺮﺍی ﺍﻛﺜﺮ ﻣﺎ ، ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺭﻭﺣﺎنی ﻭﺍقعی ﺑﺎ ﻳﻚ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩیگر ﺯﻣﺎنی ﺭﺥ ﻣﻲ ﺩﻫﺪ ﻛﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎﺯ ﻛﺮﺩﻩ ﻭ ﺑﺎ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎی ﺧﻮﺩ ﺻﺎﺩﻗﺎﻧﻪ ﻣﺸﺎﺭﻛﺖ ﻣﻴﻜﻨﻴﻢ . 
ﺣﻤﺎﻳﺖ ﻭ عشقی ﻛﻪ ﻣﺎ ﺩﺭ ﺣﻴﻦ ﻛﺎﺭﻛﺮﺩ 12 ﻗﺪﻡ ﺑﻪ ﻛﻤﻚ ﻳﻚ ﺩیگر ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ می ﻛﻨﻴﻢ ﺑﺎﻋﺚ می ﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺗﺮﺱ ﺧﻮﺩ ﻣﺤﻮﺭﺍﻧﻪ ﻛﻪ ﻫﺴﺘﻪ ی ﺍصلی ﺑﻴﻤﺎﺭی ﻣﺎ ﺍﺳﺖ ، ﺭﻫﺎ ﺷﻮﻳﻢ . ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎ ﻭ ﺭﻫﺠﻮیی ﺭﺍهی ﺑﺮﺍی ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻭ پلی ﺑﺮﺍی ﺍﺭﺗﻘﺎﻉ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺩیگرﺍﻥ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺍﺭﺍﺋﻪ می ﻛﻨﺪ. 
ﺍﻋﺘﻴﺎﺩ ﺗﻮﺍﻧﺎیی ﺍﻳﺠﺎﺩ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺩﺯﺩﻳﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺑﻬﺒﻮﺩی ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺎ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ﻭ ﺩﻧﻴﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺑﺎﺯ میگرﺩﺍﻧﺪ . ﻣﺎ ﺍﻛﻨﻮﻥ ﺁﺯﺍﺩﻳﻢ ﺗﺎ ﻳﻚ ﺯندگی  پر ﻣﻌﻨﺎ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻴﻢ . ﺑﺎ ﻧﻴﺖ ﺧﻴﺮی ﻛﻪ پاﻳﻪ ﻭ ﺑﻨﻴﺎﻥ ﺳﻤﺒﻞ NA ﻭ ﻫﻤﻴﻦ ﻃﻮﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎ ﻭ ﺭﻫﺠﻮ ﺍﺳﺖ ، ﻣﺎ ﻗﺎﺩﺭ ﺧﻮﺍﻫﻴﻢ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﺩﺭ ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﻣﺎﻥ ﺑﺎ ﺧﻮﺩ ، ﺟﺎﻣﻌﻪ ، ﺧﺪﻣﺖ ﻭ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺭﺷﺪ ﻛﻨﻴﻢ.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 14 ، حـمـیـد ، admin2
بهبودی هنگامی که ما دوست داشتیم شروع نشد، بلکه زمانی شروع شد که ما پیام را شنیدیم و جهت نجات زندگی خود اقدام کردیم. ما نمی‌توانیم اقدامات خلاقانه داشته باشیم اگر از ریسک کردن بترسیم. در خدمت، در زندگی و در روابط‌مان، ما اصول بهبودی را به بهترین نحو ممکن بکار می‌گیریم. حتی زمانیکه بهترین سعی خودرا بکنیم، بعضی اوقات ‌بازهم‌ اشتباه خواهیم کرد. در این لحظات بخاطر آوردن اینکه ما تحت مراقبت یک نیروی مهربان هستیم، می‌تواند بما کمک کند. در تجربه‌های شخصی خود ما خواهیم آموخت که بهبودی آنقدر قوی هست که در برابر طوفانهای زندگی مقاومت کند. ما از طریق خدمت پی میبریم که برنامه NA آنقدر قوی هست که همه ما را در خود نگه دارد و اصول ما از بدترین کارها وایده‌های ما قدرتمندتر است.
"کتاب اصول راهنما: روح سنت‌های ما"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin2
بهانه و دست آویز معمولاً در پس
فکر ما و ماورای افکارمان قرار
می گیرد و ما اغلب به طور کامل
درباره آن آگاه نیستیم!!!

#قدم_یک
#راهنمای_کارکرد_قدم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 14 ، حـمـیـد ، ناظر 8 ، admin2
ما معتاد بودیم، اما خودمان آن را نمى دانستیم. سعى مى کردیم به کمک موادمخدر از واقعیات، درد و بدبختى فاصله بگیریم، اما پس از پریدن نشئگى در مى یافتیم که مشکلات هنوز سر جاى خود هستند، حتى بدتر هم شده اند و ما هم براى فراموش کردن آن ها
دوباره و دوباره مصرف مى کردیم و هر باردفعات و مقدار آن را بالاتر مى بردیم.
ما به دنبال کمک بودیم، اما پیدا نکردیم

?کتاب پایه
چرا اینجا هستیم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر 14 ، حـمـیـد ، admin2
چه در ساختار خدمت کنیم چه نفس به نفس با دیگران قدم کار کنیم، یا چیزی بین این دو، به هرحال خدمت است و یکی از اصول مهم برای ما. بکارگیری و آموزش خدمت بر اساس اصول، هر دو روشی برای رساندن پیام است و هم چنین راهی است برای دریافت هدایایی که بهبودی در بر دارد. خدمت ما را به انجمن وصل می‌کند و کمک می‌کند تا حتی زمانیکه شرایط مناسبی نداریم باز هم ارتباط خودرا با انجمن حفظ کنیم و در آن فعال باشیم. متعهد بودن به باز کردن درب جلسه حداقل یک‌بار در هفته می‌تواند به معنی لغزیدن و خارج شدن از انجمن باشد، و نداشتن چنین تعهدی می‌تواند به معنی لغزیدن و خارج شدن از انجمن باشد. در اوایل بهبودی، خدمت راهی است برای مفید بودن و خواسته شدن. و پس از مدتی پاکی، خدمت دلیلی است برای حضور و فعالیت در انجمن حتی زمانیکه حوصله‌اش را نداریم.

"کتاب پاک زیستن"
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 8 ، ناظر 14 ، ناظر 10 ، admin2
در معتادان گمنام، به ما طریقی جدید برای زندگی و ابزاری نو ارائه می‌شود که همان قدمهای دوازده‌گانه می‌باشند که ما به بهترین نوع ممکن، آنها را کار می‌کنیم. اگر ما پاک بمانیم و یاد بگیریم که این اصول را در تمام امور خود به اجراء درآوریم، یک معجزه به وقوع می‌پیوندد. ما از مصرف موادمخدر، اعتیادمان و خودمشغولی، رهایی پیدا می‌کنیم. پذیرش جایگزین رنجش، عشق جایگزین عصبانیت و ایمان، جایگزین ترس می‌شود.
ما دچار نوعی بیماری هستیم که در انتها، ما را مجبور به کمک خواستن می‌کند. خوش اقبالی در آن است که برای ما فقط یک راه وجود دارد، آخرین فرصت: ما باید مثلث خودمشغولی را متلاشی کنیم. ما یا باید رشد کنیم و یا خواهیم مُرد.

?"جزوه مثلث خودمشغولی"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، حـمـیـد ، ناظر 14 ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر 10 ، admin2
ابراز عشق میکنیم، زیرا این عشق به رایگان به ما بخشیده شده است وقتی نحوه ابراز عشق را یاد میگیریم، مرزهای جدیدی به روی ما باز میشود عشق میتواند جریان انرژی زندگی از فردی به فرد دیگر باشد.

« کتاب پایه »
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر 14 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، admin2
قدم دوم خلئی که پس از کار کردن قدم یک احساس می‌کنیم را از بین می‌برد. وقتی به قدم دو می‌رسیم شروع به این فکر می‌کنیم که شاید، فقط شاید یک نیروی برتر از ما وجود داشته باشد، نیرویی که توان و ظرفیت التیام زخمهای روحی ما، آرام کردن روان سردرگم ما و بازگرداندن سلامت عقل بما را دارد.
وقتیکه ما در برنامه یک تازه‌وارد بودیم اکثرمان از مفهوم این قدم که دلالت بر نداشتن سلامت عقل می‌کرد، متعجب بودیم. از تشخیص دادن عجزمان تا اقرار به نداشتن سلامت عقل به نظر یک خیزش و پرش خیلی بزرگ می‌آمد. اگر چه پس از اینکه مدتی در برنامه ماندیم شروع به درک مفهوم واقعی این قدم می‌کنیم. در کتاب پایه نداشتن سلامت عقل به این شکل معنی شده "تکرار یک اشتباه و انتظار نتیجه متفاوت داشتن." ما به راحتی می‌توانیم با این مفهوم رابطه برقرار کنیم. بالاخره خود ما چند بار سعی کرده‌ایم که کار خلافی را بدون تقبل مسئولیت و تحمل پی‌آمدش انجام دهیم و موفق نشده‌ایم؟ و هر بار به خود گفته‌ایم که این دفعه فرق می‌کند. این یعنی دیوانگی. وقتی اصول این قدم را برای سالیان متمادی بکار گیریم و زندگی کنیم تازه کشف می‌کنیم دیوانگی ما واقعاً چقدر عمیق است و اغلب به این نتیجه می‌رسیم که گفته کتاب پایه فقط یک خراش کوچک بر روی سطح است.

"کتاب راهنمای کارکرد قدم"
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 11 ، ناظر 14 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر 10 ، admin2
خیلی سخت است که چیزهای جدیدی بیاموزیم اگر از خود انتظار کمال داشته باشیم.  نقص های شخصیتی و کمبودهای اخلاقی سد راه ما در حفظ منافع ما می‌شوند و رهایی از شر اعتقادات و باورهای غلط مان نسبت به خود و توانایی هایمان بسیار سخت و مشکل است. (پاک زیستن ص ۲۲۰)
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 13 ، ناظر 14 ، حـمـیـد ، ناظر 10 ، admin2
*در معتادان گمنام نداشتن سلامت عقل اغلب به این شکل تعریف می شود اعتقاد به این که چیزی خارج از ما مانند؛ مواد مخدر، قدرت، سکس یا غذا می تواند مشکلات درونی ما را از بین ببرد و احساسات ناخوشایند ما را تغییر دهد*


*کتاب راهنما کارکرد قدم -۲*
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، ناظر 13 ، حـمـیـد ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر 10 ، admin2
بنام خدا هر قدر که افراد بیشتری را از طریق مشارکت در همایش ها و رویدادها یا از طریق خدمت یا  اینترنت ملاقات می کنیم دایره دوستان مان درnaرشدمی کندوافرادبیشتری راپیدامیکنیم که تجربه‌ای مشابه ما دارند
پاک زیستن صفحه ۴۶قسمت رابطه،بادیگران
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 13 ، ناظر 8 ، ناظر 10 ، admin2
وقتی به دیگران کمک می کنیم تا پاک شوند.از درون تغییر می کنیم. Idea

پاکزیستن ص47
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin2 ، محمدمهدی ۱۲
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
اینکه ما چه کسی بودیم و چه بر سرمان آمده بود برای ما روشن تر شد. دیگر نمی توانستیم از حقیقت فرار کنیم. ما متوجه شده ایم که بدون داشتن صداقت نمی توان به بهبودی دست یافت. بسیاری از ما پس از سال ها دروغ گویی و نداشتن صداقت به معتادان گمنام آمده ایم. با این همه، می توانیم یاد بگیریم که صادق باشیم و باید شروع به تمرین آن کنیم. آموختن صداقت، مقطعی و لحظه ای نیست بلکه یک فرآیند مداوم است. می توانیم مرحله به مرحله و با پشت سر گذاشتن قدم ها صداقت بیشتری پیدا کنیم و هم چنان پاک بمانیم. در قدم اول با پذیرفتن حقیقت اعتیاد خود، شروع به تمرین اصل روحانی صداقت می کنیم. سپس به ابراز حقیقت در مورد زندگی خود ادامه می دهیم. ما با صداقت با آنچه که در زندگی واقعی مان وجود دارد روبرو می شویم، نه با آنچه که دلمان می خواست اتفاق بیفتد یا باید اتفاق می افتاد. فرقی نمی کند از کجا آمده ایم، سابقهٔ ما چه بوده و یا وضعیت ما چقدر خوب یا بد بوده است. در هر حال وقتی به معتادان گمنام و دوازده قدم آن روی می آوریم آرامش خود را رفته رفته باز می یابیم.
Heart
چگونگی عملکرد/قدم اول
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 8 ، admin2 ، محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
وقتی شروع به کارکرد قدم اول می کنیم به تدریج متوجه می شویم که معنای تسلیم شدن برخلاف تصور ماست. شاید در گذشته فکر می کردیم تنها افراد ترسو یا ضعیف تسلیم می شوند. تنها دو انتخاب در برابر چشمان ما وجود داشت، یا آنکه باز هم به کنترل مصرف خود ادامه دهیم و یا آنکه اجازه دهیم زندگی مان کاملاً فرو پاشد. احساس می کردیم در نبردی برای کنترل مصرف خود هستیم که اگر در آن تسلیم شویم مواد مخدر پیروز میدان خواهد شد. در دوران بهبودی متوجه می شویم که تسلیم به معنای رها شدن از دستاویزهای سر راه بهبودی و تمایل به تجربه نگرشی جدید به زندگی است. فرآیند تسلیم بی نهایت به خود افراد بستگی دارد. تنها خود ما می توانیم بفهمیم چه وقت تسلیم شده ایم. ما بر اهمیت تسلیم تأکید می کنیم زیرا همان فرآیندی است که ما را قادر می سازد تا بهبودی یابیم. هنگامی که تسلیم می شویم در قلب خود احساس می کنیم که دیگر به حد کافی زجر کشیده ایم. ما دیگر از جنگ و کشمکش خسته شده ایم. سرانجام وقتی که می فهمیم جنگ پایان یافته است به نوعی احساس آرامش دست می یابیم. :heart:

چگونگی عملکرد/قدم اول
پاسخ
 سپاس شده توسط admin2 ، محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۲:۱۰ عصر)admin2 نوشته است: نشریه خوانی
طی مراحل بهبودی آسان نیست. شجاعت و پشتکار بسیار لازم است تا فرد هر روز مسیر بهبودی خود را طی کند. بخشی از فرآیند بهبودی این است که با وجود موانعی که در راه وجود دارد، دائماً به جلو حرکت کنیم. از آنجا که تغییرات درازمدت در بهبودی به کندی صورت می گیرد، لازم است همواره به قدم اول خود مراجعه کنیم. Heart

چگونگی عملکرد/قدم اول
پاسخ
 سپاس شده توسط admin2 ، محمدمهدی ۱۲ ، حـمـیـد
سلام دراین آزادی که می توانم با حمایت ازخود به دست بیاورم،محدودیتی وجودندارد.امروزمسولیت شخصی رامی پذیرم و سهم خودرا می پردازم.
فقط برای امروز صفحه ۸
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
من آدم باهوشی هستم اما زمانی که تازه وارد بودم، احتیاج به کمک زیادی جهت درک برنامه ی NA داشتم. من با راهنمای ام تماس می گرفتم و از او می پرسیدم :
عاجز به چه معنی است؟
یا  :
عضو قابل قبول و مسئولیت پذیر اجتماع بودن یعنی چه؟
این تلاش ها به من کمک کرد تا من درک شخصی خود را از اصول NA پیدا کنم.

"راهنما و رهجو "
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان