نظرسنجی: به نظر شما چه چیزی اولویت بهبودی را از بین میبرد؟
شما مجاز به شرکت در این نظرسنجی نیستید.
نا صادقی به خود و دیگران و عمل نکردن به اصول روحانی
47.06%
16 47.06%
بی تفاوتی و بی حوصلگی و غفلت
29.41%
10 29.41%
احساس دانایی و توانایی کردن
14.71%
5 14.71%
تسلیم شدن در برابر وسوسه ها و نواقص
8.82%
3 8.82%
در کل 34 رأی 100%
*شما به این گزینه رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
در شرایط بحرانی و دور بودن از جلسات چگونه پاکی خود را حفظ اولویت پاک بودن و بهبودی ر
[تصویر:  %D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB...%8C-NA.jpg]در شرایط بحرانی و دور بودن از جلسات چگونه پاکی خود را حفظ  اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کردم؟ 
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۰۹:۰۳ عصر)admin.a نوشته است: با توجه به شرایط فعلی بسته بودن جلسات در بعضی شهرها (من چطور امروز اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کردم)؟ 
با سلام
شرکت در جلسات قسمتی از برنامه بهبودی من باید باشد و در این شرایط که بسته‌بودن گروهها با توجه به شرایط موجود الزامیست می‌توان از بقیه‌ی اصول برنامه مانند :
> مطالعه نشریات بهبودی و خدماتی 
> ارتباط با راهنما از طریق تماس تلفنی و یا ارسال پیام صوتی از طریق دنیای مجازی
> قدم کارکردن، سنت و مفهوم کارکردن با راهنما یا رهجو و خواندن ترازنامه روزانه 
> کمک به یک تازه‌وارد با یک تماس تلفنی ساده و جویای حال او شدن که به نوعی، خدمت محسوب می‌شود
> تماس با دوستان بهبودی
> استفاده از ظرفیت‌های اینترنتی انجمن معتادان گمنام مانند وب‌سایت انجمن و در میان گذاشتن تجربیات خود در همین تالار گفتگو .....
اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کرد !!! Shy
یکی از بهترین و موثرترین اصول روحانی در انجمن که من با آن آشنا شدم پذیرش واقعیت ها بود.اکنون دقیقا این اتفاق یک واقعیت است و راهی جز این نیست.
اولویت زندگی امروز باز هم پاک ماندن و حرکت در مسیر بهبودی خواهد بود.
اینجاست که شاید برای اولین بار است که درک می کنم می شود در دنیای مجازی نیز عمیقا پیگیر بهبودی خود بود،لذا ممنونم که هستید.
به خود پیشنهاد می کنم:مطالعه،تماس با راهنما و ارتباط با دوستان بهبودی را نیز به طور مستمر و مداوم انجام دهم تا در این روزهای مواج که دور از حامیانم هستم پاک بمانم.
سپاس از وجودتان
باسلام
شاید در این شرایط به وجود امده وقت ان رسیده تا عشق به یک دیگر را به مرحله عمل برسانیم
لازمه عبور از این شرایط پیشقدم شدن در ارتباط برقرار کردن با کسانیست که به کمک ما وهمدردی ما نیاز دارند
ارتباط از طریق تلفن ،فضای مجازی و غیره
با هم میتوانیم?
با سلام خدمت شما دوست همدردم
دیر یا زود ما یک فرصت خوب یا فاجعه را تجربه می کنیم که قبلا در مورد آن چیزی در جلسات نشنیده بودیم.
آیا بهبودی ادامه خواهد داشت؟ بله حتی در تاریک ترین وسخت ترین دوره ها بازهم فرایند بهبودی ادامه دارد .
ماممکن است حقیقتا از بیمار شدن بترسیم .
معتادان گمنام جای ترس نیست .
امید همیشه وجود دارد .

اصول نهفته در قدمها به ما می آموزد که زندگی کنیم تحت شرایط زندگی وشهامت ونیرو  و  دانش لازم برای پاک ماندن علیرغم هر اتفاقی رابه ما می دهد.
درلحظات بحرانی به دنبال دلایل جهت شکرگزاری گشتن می تواند بسیار تاثیر گزار باشد.

مهم نیست که چه مقدار راه را پیموده ایم وچه مقدار راه باقی مانده است تازمانی که پاک زندگی کنیم سفر ادامه دارد .

مطالبی برگزیده از کتاب پاکزیستن
با سلام جلالم معتاد
من امروز CD های نشریات رو چند مین تو ماشین گوش کردم سمبل کتاب پایه بهم حال داد بعد با راهنما تماس داشتم کم وبیش دعایی داشتم ‌مربوط به قدم ۷  واسه دوست قابل اعتماد بهبودی ویس مشارکت فرستادم  به مشارکت  و تراز چند دوست بهبودی گوش کردم.تو قسمت مشارکت ازاد تالار هم یه مشارکتی زدیم .ماسک ضد کرونایی هم داشتم Smile .و یه نگاه من اینه که این بسته بودن با جلسه نرفتن و تنبلی و بی تفاوتی فرق داره تو این اتحادی وجود داره خرد جمعی هست و این حمایت نبروی برتر رو شامل اعضا میکنه.
با سلام
جواد هستم معتاد
استفاده از اصول روحانی در هر شرایطی برای من میتواند کاربرد داشته باشد همانطور که مسیر بهبودی هیچ گاه برای هر یک از ماه هموار نبوده ولی با کمک انجمن توانستیم این مسیر را طی کنیم صبر کلیدی است که میتواند به ما کمک کند شرایط پیش رو را بگذرانیم کمک گرفتن از نیروی برتر از طریق دعا کردن و استفاده لازم از نشریات و ارتباط تلفنی بیشتر با اعضا و بیان احساسات خود خیلی کمک میکند.
(۱۳۹۸/۱۲/۷، ۰۹:۳۵ صبح)Ali joshegani نوشته است: با سلام خدمت شما دوست همدردم
دیر یا زود ما یک فرصت خوب یا فاجعه را تجربه می کنیم که قبلا در مورد آن چیزی در جلسات نشنیده بودیم.
آیا بهبودی ادامه خواهد داشت؟ بله حتی در تاریک ترین وسخت ترین دوره ها بازهم فرایند بهبودی ادامه دارد .
ماممکن است حقیقتا از بیمار شدن بترسیم .
معتادان گمنام جای ترس نیست .
امید همیشه وجود دارد .

اصول نهفته در قدمها به ما می آموزد که زندگی کنیم تحت شرایط زندگی وشهامت ونیرو  و  دانش لازم برای پاک ماندن علیرغم هر اتفاقی رابه ما می دهد.

مهم نیست که چه مقدار راه را پیموده ایم وچه مقدار راه باقی مانده است تازمانی که پاک زندگی کنیم سفر ادامه دارد .

مطالبی برگزیده از کتاب پاکزیستن
به نام خدا خلیل هستم  معتاد
با عرض سلام خدمت تمام دوستان
اصول برنامه میگوید هر زمان دونفر 
دوست همدرد با یک دیگر صحبت کنن
 وتجربه باهم رد وبدل کن قلب ان  ای به تپش 
می افتاد وان جاست که یک جلسه استارت خورد 
به لطف خداوند که خود درک کردم 
این روز ها چیزی که زیاد است دوست همدرد در حال بهبودی 
که با هریک از دوستان تماس بگیریم  همان اصول برانامه می باشد که به محله اجرا گذاشتیم.
بنام خدا یدالله هستم معتاد -با توجه به شرایط فعلی جلسات بهترین دستاورد انجمن معتادان گمنام یعنی نشریات تنها وسیله ای است که هر زمان بخواهم در خدمت من است -تماس تلفنی با دوستان همدردم و راهنمایم -
با تماس مداوم با راهنما و دوستان بهبودی
با مطالعه روزانه نشریات
با تماس با اعضای تازه‌وارد
سلام بچه ها
بهبودی معتادان گمنام هیچ گاه تحت هیچ شرایطی متوقف نمیشه شرایط بوجود آمده شاید یک فرصتی باشه که ما خودمون رو محک بزنیم که چقدر از اوضاع زندگی و شرایطی که بهبودی به ما به ارمغان آورده رضایت داریم و اولویت میدیم به بهبودی.در تماس بودن راهنما اختصاص دادن زمانی برای مطالعه یا حتی برگزار کردن یک جلسه یک نقری تا حدودی میتواند مارا از بیماری اعتیاد مصون بدارد.هیچ گاه فراموش نخواهم کرد که افسارزندگی از دستم خارج شده بود و مهارتهای زندگی تاحد حیوانی تنزل کرده بود ولی به لطف برنامه و اعضای قدیمی تونستم به زندگی برگردم .امروز هم تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهم داد تا بیماری اعتیاد برمن مستولی بشه .هر چی توی چنته دارم رو میکنم بهبودی را با چنگ ودندان حفظ خواهم کرد
به امید روزی که بیماری کرونا هم مثل بیماری اعتیاد متوقف بشه وبا اعتماد به نفس بالا به حمایت معنوی از جلسات حمایت کنیم
همه شما را عاشقانه دوست دارم
محمد معتاد از شهر تیرور
سلام محسن هستم معتاد
احساس واقعیم و قلبیم نسبت به بسته شدن جلسات احساس دلتنگی و توام با امیدی که دربرنامه به اون رسیدم هست.و مطمین هستم ماازاین شرایط باکمک نیروی برتر و کمک و همدلی تمام اعضا پاک و باتجربه ای جدید و باارزش بیرون میاییم.و خوشحالم که تجربه ای دیگه به گنجینه ی تجارب اعضای انجمن معتادان گمنام افزوده میشه.ارزوی سلامتی میکنم براهمه دوستانم و امیدوارم هرچه سریعتر توجلسات همدیگر ببینیم.
سلام مصطفی معتاد .شاکرو سپاس گذار خداوندم بخاطر اینکه بجای اینکه بخواد مُچم رو بگیری دستم رو گرفت 
حالم خوبه ولی احساسم یکم بالا پایین میشه دلیلشم اینه که بخاطر تعطیلی جلسات هست واقعا احساسم احساس
دلتنگی هست وابستگی به انجمن هست با راهنما وصل هستم روزی دوسه بار تماس دارم واحساسم میگم تاثیر داره 
ولی مثل جلسات نمیشه حقیقتن از وقتی جلسه تعطیل شده خیلی عصبی شدم بی اختیار داد میزنم و میریزم به هم
دوستان اگر امکانش هست راهنماییم کنین چون بعدازیک سال پاکی لغزش کردم والان حدود ۷۵ روزه که دوباره خداوند فرصت زندگی 
کردن بهم داد ممنون از همه شما
[quote pid='2366' dateline='1582991372']
سلام مصطفی معتاد .شاکرو سپاس گذار خداوندم بخاطر اینکه بجای اینکه بخواد مُچم رو بگیری دستم رو گرفت 
حالم خوبه ولی احساسم یکم بالا پایین میشه دلیلشم اینه که بخاطر تعطیلی جلسات هست واقعا احساسم احساس
دلتنگی هست وابستگی به انجمن هست با راهنما وصل هستم روزی دوسه بار تماس دارم واحساسم میگم تاثیر داره 
ولی مثل جلسات نمیشه حقیقتن از وقتی جلسه تعطیل شده خیلی عصبی شدم بی اختیار داد میزنم و میریزم به هم
دوستان اگر امکانش هست راهنماییم کنین چون بعدازیک سال پاکی لغزش کردم والان حدود ۷۵ روزه که دوباره خداوند فرصت زندگی 
[/quote]
سلام آقا مصطفی پاکی تو بهت تبریک میگم داداش ایشالا همیشه پاک بمونیم اره بدون جلسات سخته میدونم  ولی شرایطفعلا  اینجوریه باید همه به هم کمک کنیم از مرحله رد شیم به سلامتی همین که با راهنمایت در تماسی و توی تالار مطلب می نویسی خیلی خوبه با دوستان بهبودی دیگه هم در تماس تلفنی باش و نشریات هم مطالعه کن Heart
سلام حسین معتاد 
 خداروشکر میکنم بابت پاکی امروزم و همینطور بهبودیی که پیدا کردم
عزیزان در این شرایط که جلسات بسته است من هم دل تنگ جلسه و دوستانم هستم بهترین کاری که با بچه ها تونستیم انجام بدیم تشکیل گروه مجازی همراه با اساسنامه بوده و فکر میکنم وقتی در این گروه مشارکت میکنم تاثیر گذاره و همینطور نشریات و عشق دادن و دعا کردن و همینطور کلاس قدم هم با مشورت با راهنما مجازی برگزار کردیم خیلی خوب بود 
امیدوارم به درد دوستی بخوره
سلام دوستان همدرد
زندگی بدون جلسات باعث شده بیشتر سپاسگزار باشم و ایمان من نسبت به جلسات بهبودی بیشتر شود که خداوند چه موهبت بزرگی در اختیار من گذاشته.
به لطف خدا جلسات به زودی باز میشود و ما دوباره به دور هم جمع خواهیم شد.
سعی میکنم به غیر از جلسه تمامی کارهای بهبودی را انجام دهم و مهمتر از همه دوستانم را فراموش نکنم 
به خصوص تازه واردین
دوستتان دارم از صمیم قلب
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۰۹:۰۳ عصر)admin.a نوشته است: با توجه به شرایط فعلی بسته بودن جلسات در بعضی شهرها (من چطور امروز اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کردم)؟ 
با سلام ... Heart
[quote pid='2366' dateline='1582991372']
[/quote]
سلام مصطفی جان بهت تبریک میگم برات ازخداوندبهترین هاروارزومیکنم برای زودعصبی شدندسعی کن باراهنمابیشترصحبت کنی تاریشه عصبی شدندروشناسایی کنید بابت بسته شدن جلسات هم بابچه های که می‌شناسی در ارتباط باش تو همین تالارهم تنهاشدی مطالعه کن نشریه بخوان تاایشالابتونیم همگی ازاین بحران سربلند بیرون بیایم.
با سلام Heart Huh
سلام 
بهراد هستم معتاد.
با مطالعات نشریات
نماس با یاران بهبودی
کارکرد قدم
قرار با یاران بهبودی و جمع شدنمان در یک محلی، وصحبت از اصول و راهکارهای بهبودی و خوش و بش.
مرور مطالب مربوط به na و در رابطه با بهبودی  در فضای مجازی توو کانالهای بهبودی و ارسال مطالب به یاران بهبودی .
از شرایط در هر لحظه به نفع خودم استفاده میکنم ،
" هر طوری بتونم خدمت میکنم مخصوصا به همدردانم "
سعی میکنم کار درست را با انگیزه‌ی درست انجام بدم ودعا میکنم که خدا یاریم کند تا طوری او میخواهد انجام دهم نه با اراده خودم.

از ابزاری ک دارم استفاده میکنم،از بهبودیم واز دانشی ک بدست آوردم به نحو احسن استفاده میکنم.

قسمت جالب از کتاب پاک زیستن:

مهم نیست که چه مقدار راه را پیموده ایم وچه مقدار راه باقی مانده است تازمانی که پاک زندگی کنیم سفر ادامه دارد .
سلام
مهبدم معتاد
هروقت ي بحران واسم پيش اومد و اوضاع طبق ميلم پيش نرفت باعث شد ك تجربه جديدي تو انجمن بدست بيارم
امروز هم نبود جلسات حتما باعث رشد من و باز شدن درهاي جديد بهبوديه
تو اين چند روز ،،گذشته از اصول انجمن مث دعا و سپردن و قدم و خدمت و ... ي راهكار جديد دارم و بابتش شاكرم
مشاركت هام رو صادقانه واسه نيرو برترم مينويسم و بعد خودم ميخونمش و اگه لازم شد واسه راهنمام هم ميخونمش خيلي كار داده ب من
اميدوارم ك هميشه پاك بمونين
ي جا خوندم دعا يعني در ميون گذاشتن مشكلاتمون با نيروي برتر
اما سعي ميكنم حال خوبم رو هم با عشقم. خدام.  در ميون بگذارم
خدايا كمكم كن تا خواست و اراده تورو انجام بدم نه اراده شخصيم رو. دمت گرم قدرت اجراشم عطا كن
حال و احساسم خوبه. 
نقص طمع و توقع وغرور دارم ك بايست ايمانم رو قوي كنم
خدارندا آرامشي عطا فرما تا بپذيرم آنچه را ك نميتوانم تغيير دهم مثل ديگران و واقعيات زندگي
شهامتي تا تغيير دهم انچه را ك ميتوانم مثل خودم. ديدگاهم ب واقعيت ها.و...
و دانشي ك تفاوت اين دو را بدانم. قدم يازده
خدايا اراده و زندگي و دوستان بهبوديم رو ب مراقبت تو ميسپارم
سلام دوستان بهبودی. یادم میاد اولین روزهای پاکیم چند نفری بودیم که بی حوصلگی مون رو با بازی، دیدن فيلم، تفریح و کوه وبیابون، بعضی وقتا سربه سر هم گذاشتن و... برطرف‌ میکردیم واحساس شادی رو برا خودمون خلق میکردیم، امروز هم وقتی نگاه می کنم می بینم هنوز تو خلق کردن احساس شادی ضعیف هستم در صورتی که وقتی به جای فکر کردن انجام میدم لحظه های شادی رو میتونم خلق کنم. آره دوست من تو این اوضاع بی سامان بهتره که فکر نکنیم انجام بدیم. موفق باشید
سلام.دوستان با بسته شدن جلسات من بسیار آسیب پذیر شدم..لطفا راهنماییم کنید..بیماریم فعاله از همه جنبه هاش..چیکار کنم تجربه بدین
Heart 
(۱۳۹۸/۱۲/۱۹، ۰۶:۲۶ عصر)پرسفید نوشته است: سلام.دوستان با بسته شدن جلسات من بسیار آسیب پذیر شدم..لطفا راهنماییم کنید..بیماریم فعاله از همه جنبه هاش..چیکار کنم تجربه بدین
سلام دوست خوبم.در این شرایط موجود وایجاد شده تنها راه ممکن برای ما پذیرش این شرایط است وبعد از پذیرش باید یکسری اقدامها برای خودمون انجام بدیم .من خودم تماس روزانه با راهنمام بیشتر شده وارتباط با رهجوهام ودوستان بهبودی برقرار میکنم .انجمن ابزارهای زیادی برای ما ایجاد کرده .سعی کن از یکی از این ابزارها استفاده کنید .نشریاتمون .دفتر قدمها.ارتباط با راهنما ودوستان .پرهیز از اولین بار مصرف هر چیزی .دعا ومراقبه .تراز روزانه .تمرین هر اصل روحانی که دوست دارم را به صورت روزانه شروع کن خیلی بهت کمک میشه .ما همه کنار همیم مثل همیشه Heart
سلام رضا معتاد
در این شرایط شرکت در جلسات اینترنتی و مجازی مطالعه گوش دادن به مطالب مرتبط و تماس تلفنی بدوستانی که امکان شرکت در جلسات مجازی رو ندارن.
سلام بهترین کار اینه که حداقل کارهایی که ازم برمباد انجام بدم تماس باراهنما.نشریه.دعا.خدمت .تماس باتازه واردواینکه بیشتر تلاش بکنم که از اصول روحانی استباده کنم Heart
سلام دوستان. آیدین.ع معتاد از گروه شبزدگان ارومیه. نشریات منابع سرشار امید و بهبودی هستند. مطالعه شون یادتون نره
با سلام بهنامم معتاد
امروز من نظم و انظباط شخصی رو که توی برنامه متوجه ش شدم دارم با جون و دل درکش میکنم
سعی میکنم اولویت هام رو شناسایی و در حد توانم انجامشون بدم
بهداشت رو به عنولن منافع مشترک رعایت میکنم
دوستان بهبودی و نشریات رو دنبال می کنم
وقتهایی که دلم تنگ میشه یه سر به محل جلسه مون میزنم و از لحاظ روحی اغنا میشم
خودم و اطرافیانم رو به مراقبت خدا سپردم و سعی میکنم دعا رو فراموش نکنم
تازه دارم قدر و قدرت جلسات رو میدونم
از خدا میخوام که توان عبور از این شرایط رو به همه دوستان و مردم دنیا عطا کنه
دوستتون دارم  Heart
سلام دوستان مسعودم معتاد
باتوجه به اینکه احتمالا این اولین تجربه معتادان بامسائل اجتماعی همگانی هست.ما باید باکمک گرفتن ازاصول روحانی وسنتها بتوانیم بعنوان یک ngoمستقل خوشنامی naروحفظ کنیم.ولی مگرمیشود بدون جلسه بهبوذی کسب کرد.بله میشه.من فکرمیکنم درسته که یکی از ۱۲فاکتوربهبودی فعلا دردسترس نیست اما مطمئنا میشه با۱۱تای دیگه ازین برهه پاک وجان سالم بدرد برد بشرط اینکه انکار روبااقرارصادقانه هرگونه بهانه ودست آویز خنثی کرد.ممنون وقت گذاشتین وخوندین.باآرزوی پاکی وگذراز این مشکل.خدانگهدارتون
من مجیدم معتاد
خدارو شکر که پاکم
من تو این روزا شاهد بهترین روزهای زندگی خودم هستم
همه چیز خوبه و خدا دست منو گرفته
خدا رو شکر که عضو انجمن هستم همه چیز خوبه
از خدا سلامتی و صبر برای خودم و همه شما میخوام
admin.a نوشته است:با توجه به شرایط فعلی بسته بودن جلسات در بعضی شهرها (من چطور امروز اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کردم)؟ 
سلام به همه دوستان همدرد.
من امروز با دعا وراز ونیاز با خدای خودم ازاو خواستم هر چه زودتر این شرایط بحرانی را از سر تمام جهان مخصوصا کشور خودمان  برطرف وریشه کن کند وبعددر طول روز با مطالعه نشریات وقدم کار کردن ونیر در دنیای مجازی از طریق گروه  تبادل تجربه وبادوستان تازه وارد با در میان گذاشتن حال واحساس از شرایط یکدیگر با خبر شدیم ونیز با تماس با راهنما باهم حال واحساسم را بیان نمودم.
باتوجه به اینکه برنامه بهبودی من اول جلسه بوده.وفعلا باشرایط بوجود امده حتی شاید نتوانم راهنما ودوستان بهبودی را ببینم پس اول تماس تلفنی با راهنما.ارتباط محکم با نیروی برتر دعا مراقبه.نشریات .خدمت به همدرد.تبادل نظر در فضای مجازی.خدمت به خانواده.رعایت اصول روحانی قدمها.مسولیت پذیری.رعایت اصول بهداشتی جهت ویروس فعلی.قدمها را کارکنم دفتری زود.پذیرفتن خودم وضع فعلی.سپردن به نیروی برتر.دعای ارامش ومفهوم ان
با توجه به شرایط فعلی بسته بودن جلسات در بعضی شهرها (من چطور امروز اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کردم)؟
من این روزها به خاطر وضعیت پیش آمده بیشتر در خانه و کنار همسر و فرزندانم هستم و شبکه آموزش سیما رو بخاطر بچه هام  نگاه میکنم و از سایتش آموزشهای لازمو دانلود میکنم بعد از آموزش دو چرخه هامونو برمیداریم و حدود نیم ساعت فقط توی آفتاب و بدون دست زدن به هیچ نقطه ای دور میزنیم و بخشی دیگه چون نماینده گروهم پیام های کانال گزارشات و رابطین رو برای اعضای گروه میفرستم و با بعضی هم ارتباط تلفنی . و قسمتی از روزمو این سایت و شبکه مجازی خیلی محدود و  یک مروری هم به جزوات آموزشی سایت و غیره دارم و فقط  امیدوارم این مسئله ویروسی زودتر تموم بشه و بریم جلسه و سر کار و زندگی ..
سلام دوستان معتادم علی
خدایا شکرت 
باتشکر
سلام محسن هستم معتاد.خداروشکر حالم خوب است 
انجمن ارائه در این روزها تماس باراهنما ودوستان تعریف و است .دوستانی که می توانید با این اوصاف بیخبریم را بخوانید.
وچ قدرت دراین تماسها حسن وارامش رد وبدل ایجاد.
سلام دوستان . علی هستم معتاد از کرمان
اول از همه خدا رو شکر میکنم بابت پاکی امروزم.
بعد از خدا سپاسگذارم بابت اشنایی با جلساتna
حالمون خوبه ولی انرژی کمه از خدا میخوام هوای منو هم داشته باشه. 
امروز ۶ ماه و ۱ روزه که پاکم. 
از خدا میخوام کمک هممون بکنه تا پاک بمونیم.
خدا خودش هوای راهنمامو داشته باشه که اونم هوای منو داره. 
مرسی
سلام
من مجتبی هستم از اصفهان
تو این شرایط که درب جلسات بسته شده متاسفانه راهنمای من هم دچار لغزش شد اولش برام سخت بود ولی خب جایگاه خودم راپذیرفتم یک جلسه مجازی باهمکاری بچه ها دراصفهان راه اندازی کردیم.بابچه ها در تماسم.دعامیکنم.امروز من نماینده انجمن هستم و یک خدمتگزار امروز من متعلق به خودم نیستم ،امروز من معتاد بهبودیافته درخدمت انجمن واجتماع هستم حدود ۱۵سال پاکی دارم و الگویی برای دیگران سعی میکنم فروتن باشم واز برنامه استفاده کنم.
سلام، امیرحسین هستم یک معتاد. 
هیچ چیز به اندازه روحیه کمک خواهی نتونسته باعث حرکت و جستجو برای روش نویی که در زندگی  پیدا کردم بشه . چسبیدن به عادت ها و روش های قدیمی که اکثر اونها دیگه برام مهم نیست فایده ای برام نداره.خیلی چیزهایی که قبلا نسبت به اونها بی تفاوت بودم امروز به کارم میان که از اونها سعی میکنم بیشتر استفاده کنم .یکی از این دسته دوم محیط نت و برنامه های قابل دسترسی اکثر دوستانم هست . دور همی ها و یادآوری روزگار تنهایی و انزوا ، واخوردگی از اجتماع و ورشکستگی های عاطفی و مالی و ...، ، جایی برای وقت گذرانی های بی ثمر برام نگذاشته . الان هم باید آماده بشم تا به یکی از همین دور همی ها وصل بشم . هیچ برنامه ای مثل حضور مرتب در جلسه به ما کمک نکرده ولی روحیه خلاق یک معتاد در حال بهبودی باعث شده کهجستجوگرانه راه رسیدن به مسیر اصلی و ماندن در راه رو تمرین میکنم. از خدا کمک میخام یادم نره که باید همیشه تازه وارد بمونم .از کسانی که این موقعیت رو برام ایجاد کردند ممنونم .
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۰۹:۰۳ عصر)admin.a نوشته است: [تصویر:  %D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB...%8C-NA.jpg]در شرایط بحرانی و دور بودن از جلسات چگونه پاکی خود را حفظ  اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کردم؟ 
درود من بهزادم و یک معتاد با توجه به شرایط موجود چیزی که به من کمک کرده ارتباط تلفنی با اعضا، شرکت در جلسات در فضای مجازی، خدمت کردن به من کمک کرده که اصلا متوجه بسته بودن جلسات نشوم، یعنی اینکه این بحران رو پذیرفته ام و مسئولیات خودم رو شناسایی کردم و بهشون دارم بصورت روزانه عمل میکنم Sleepy
با سلام جهاد هستم معتاد
شايد تعطيلي جلسات از روزي كه انجمن راه افتاده تو اين تقريبا 70 سال اولين بار باشه
قبلا توي انجمن گفته شد كه ما نسبت به معتادان قديم شانس بيشتري داريم كه با انجمن اشنا شديم
به نظر من اين تعطيلي نيز شايد يك نوع امتحان الهي باشه كه اميدوارم همه سر بلند بيرون بياييم
ثانيا شايد خيلي از ما بطور افراطي تو جلسات بوديم طوري كه انگار به جلسات اعتياد پيدا كرده بوديم
كه اين خود لطف خداست كه وابستگي ما كمتر بشه
ما ميتوانيم در اين مدت با مراقبه و نشريات و كار كرد قدم و راهنما بهبودي خود را حفظ كنيم
من اميدوارم و اعتقاد دارم همگي از اين چالش كه در مقابل اون همه چالش سختي كه پشت سر گذاشتيم به سلامت بگذريم
و ديدارها تازه بشه به اميد ان روز پاك ميمانيم و از پاك ماندن لذت ميبربيم
با سپاس
سلام تماس مداوم با راهنما و دوستان همدرد
خواندن نشریات
خدمت کردن مثال تو همین تالار گفتگو
مرور قدم ها 
در کنار خانواده بودن و اینکه تمام چیزهای رو که یاد گرفتم رو به اجرا گذاشتن
دعا و مراقبه کردن از خدا خواستن تسلیم بودن 
من این کارهارو باید انجام بدم تا فراموش نکنم از کجا اومدم چی بودم گذشته ام رو نباید فراموش کنم❤️❤️❤️
باسلام ودرودبه همدردان عزیزم باتوجه به شرایط کنونی که درجلسات بسته شده سعی میکنم ارتباط باراهنماودوستانی که درکنارهم بهبودیمان رادنبال میکنیم داشته باشم قدم هاروروزانه مرورکنم ومطالعه نشریات داشته باشم ودردنیای مجازی جلساتم رادنبال کنم ودرهمین تالارگفتگوفعالیت داشته باشم .
باسلام وخداقوت به خدمتگزاران انجمن خدمت کردن درتالارگفتگوودنیای مجازی شرکت درجلسات مجازی ارتباط بادوستان وراهنما مطالعه نشریات مروردفترقدم دعاومراقبه کردن تابه امیدروزی که دوباره درکنارم هم بتوانیم دراتاق جلسات انجمن کنارهم بهبودی خودمون رادنبال کنیم.
سلام تماس مداوم با راهنما و دوستان همدرد
خواندن نشریات
مرور قدم ها 
من این کارهارو باید انجام بدم تا فراموش نکنم از کجا اومدم چی بودم گذشته ام رو نباید فراموش کنم❤️❤️❤️

سلام تماس مداوم با راهنما و دوستان همدرد
خواندن نشریات
مرور قدم ها 
[quote pid='4008' dateline='1584283374']
من مجیدم معتاد
خدارو شکر که پاکم
[/quote]
سلام من معتاد به هرویین هستم .چه طوری ترک کنم یه کمپ خوب به من معرفی کنید
[quote pid='6371' dateline='1592227398']
[quote pid='4008' dateline='1584283374']
من مجیدم معتاد
خدارو شکر که پاکم
[/quote]
سلام من معتاد به هرویین هستم .چه طوری ترک کنم یه کمپ خوب به من معرفی کنید
[/quote]
سلام دوست عزیز خوشحالم که تمایل داری برای زندگی بدون مواد مخدر فقط کافی شما تمایل داشته باشی و در جلسات شرکت کنی فرق نمیکنه چی مصرف میکنی تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف میباشد
وب‌سایت رسمی انجمن معتادان  گمنام:
WWW.NA-IRAN.ORG
نرم‌افزار آدرس جلسات:
Meeting.na-iran.org
تالار گفتگوی معتادان گمنام ایران:
http://forum.na-iran.org
آموزش ثبت‌نام در تالار گفتگو :
http://na-iran.org/?p=354704
دفترچه تلفن خدماتی نواحی :
Phone.na-iran.org
اپلیکیشن آدرس جلسات:
http://na-iran.org/?p=354277

????????
وب‌سایت رسمی انجمن معتادان  گمنام:
WWW.NA-IRAN.ORG
نرم‌افزار آدرس جلسات:
Meeting.na-iran.org
تالار گفتگوی معتادان گمنام ایران:
http://forum.na-iran.org
آموزش ثبت‌نام در تالار گفتگو :
http://na-iran.org/?p=354704
دفترچه تلفن خدماتی نواحی :
Phone.na-iran.org
اپلیکیشن آدرس جلسات:
http://na-iran.org/?p=354277

????????
[url=http://xn--pogldyprawne-sob.wlocl.pl/][/url]
تـعطیـلی جـلسات
یـک تــرازنــامه بـــرای اعضائیست که مدتی را در این برنامه گذرانده اند،
اینکه آیا بهبودی را فقط درجـلسات پیدا کرده اند یا بهبودی را با خود به درون جامعه،خانواده و بطور کل اجتماع پیرامون خود برده اند؟

آنهایی که بهبودی را فقط در جلسات پیدا کرده اند، وحشت زده شده اند و احساس خطر میکنند و به هر بهانه ای بدنبال تجمع اعضا انجمن هستند‼️
?آیا بهتر نیست که ما از ابزارهای بهبودی، مانند تماس با راهنما ، خواندن نشریات، مرور و تمرین مداوم قدمها، استفاده از فضاهای مجازی بهبودی و از همه مهمتر دعا و مراقبه منظم استفاده  کنیم، و اصولی را که در این سالها در جلسات بصورت تئوری آموزش دیده ایم از این پس بصورت عملی به اجرا در بیاوریم، تا در شرایط بحرانی وحشت زده نشویم واحساس خلأ و خطر نکنیم؟
این کاملا درست است که گروه قویترین وسیله پیام‌رسانی است، اما در حال حاضر، بهبودی شخصی باید در اولویت قرارگیرد، زیرا تک تک ما سرمایه و سمبل کارایی برنامه هستیم...
* پس با هم باشیم و متحد *
شاید امروز از هم دور میمانیم اما بی شک فردا میتوانیم محکمتر و صمیمانه‌تر یکدیگر را در آغوش بگیریم?
??یادمان باشد...
که NA برای تک تک ما بعنوان اعضای انجمن معتادان گمنام،در هر شرایطی که قرار بگیریم ابزارهای مختلفی برای پاک ماندن و ادامه ی حرکت در مسیر بهبودی مان در اختیارمان قرار داده است.

فراموش نکنیم که بهبودی ادامه دارد...
زیرا روح NA در وجود تک تک ما جاریست و "امید و اتحاد" ما همچنان زنده است Heart
(۱۳۹۸/۱۲/۶، ۱۰:۴۲ عصر)hamid45 نوشته است:
با سلام
شرکت در جلسات قسمتی از برنامه بهبودی من باید باشد و در این شرایط که بسته‌بودن گروهها با توجه به شرایط موجود الزامیست می‌توان از بقیه‌ی اصول برنامه مانند :
> مطالعه نشریات بهبودی و خدماتی 
> ارتباط با راهنما از طریق تماس تلفنی و یا ارسال پیام صوتی از طریق دنیای مجازی
> قدم کارکردن، سنت و مفهوم کارکردن با راهنما یا رهجو و خواندن ترازنامه روزانه 
> کمک به یک تازه‌وارد با یک تماس تلفنی ساده و جویای حال او شدن که به نوعی، خدمت محسوب می‌شود
> تماس با دوستان بهبودی
> استفاده از ظرفیت‌های اینترنتی انجمن معتادان گمنام مانند وب‌سایت انجمن و در میان گذاشتن تجربیات خود در همین تالار گفتگو .....
اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کرد !!! Shy

شکرانه پاکیم مهرادم معتاد
تازه از کمپ امدم فردا یه ماه پاکیمه تا کمپ جلسه بود خوب بود حال و احساسم ولی چند روزه ترخیص شدم هر روز بدترم متاسفانه جلسات بستن منم بادوست بهبودی آشنایی نداشتم خیلی روانم خراب شده کسی نمیفهمم برام دعا کنین دووم بیارم?[تصویر:  %D8%A8%D8%B1%DA%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB...%8C-NA.jpg]در شرایط بحرانی و دور بودن از جلسات چگونه پاکی خود را حفظ  اولویت پاک بودن و بهبودی را دنبال کردم؟ 
سلام به دوستان همدرد
ابتدا به صورت فوری همه کارهاتو رها کن و به قول معرف آب دسته بزار زمین و یک تراز شخصی از نواقص و کمبود های اخلاقی و شخصیتیت بگیر و آن را برای راهنمای محترمت بخون .حضوری باشه خیلی بهتره ولی اگه نشد با تلفن و یا شبکه مجازی و غیره . بعد اقدام عملی کن برای ترک و این را بدان که نواقص، یک روزه ایجاد نشده که بخوای یک دفعه از شرّشون راحت بشی. کار و زحمت داره ولی به مرور راحت تر و شیرین تر میشه . قبل از اینها بدان که انجمن و خدایی که در آن قدرت داره و مهربونه و ناظر بر کارهامونه ، فقط منحصر به یک چارچوب و اتاق 4 ضلعی نیست . بلکه میتونی دیوار انجمن را به تمام وسعت همه دنیا، امتداد ببخشی و همه جا و همیشه خود را در انجمن و جلسه حس کنی و خدای خالق و قادر و مهربان را که رهات نمی کنه، ناظر بر اعمالت ببینی.
بعد از اینکه نواقصت را شناختی ، چند تا از گل درشت هاشو انتخاب کن و در یک دفتر یادداشت برنامه هفتگی بکش و آنها را در جدول قرار بده با روز های هفته و سعی کن تعداد تکرار استفاده از این نواقص را به مرور کمتر و کمتر کنی . در آخر روز هم، دوباره به دفترچه سر بزن اگر نسبت به دیروز بهتر شده بودی از خدا تشکر کن و اگر هنوز اسیر نواقص بودی از خدا راه نجات و هدایت طلب کن . اینگونه می تونیم روحانیت و بهبودی را ادامه بدیم و دنبال کنیم .
دو تا پیش نیاز مهم هم داره که یکی اینه که سعی کنیم در این روزها بیکار نباشیم.و دیگه اینه که بدونیم خدا بدون برنامه بشر را  نیافریده . از خدا بخواه تا راه رسیدن به برنامه های خودشو جلوی پات بزاره و قدرتی که اجرایش کنی.منو هم دعا کن
ممنون از اینکه این فرصت را به من دادید تا در این موضوع مشارکت کنم و به پرچونگی من توجه کردید. Heart
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ناظر11
سلام سحر هستم و الان ۵ روزه پاکی دارم و اینکه من یکباره گذاشتم کنار با اینکه در درگیر کرونا و مشکلات اعصاب و مش‌کلات زنانه بودم واقعا واقعااااااااا دردی کشیدم و میکشم که کل روزو شب تو حمام داغم و اینکه پا ضعفم ره حدیییییییی زیاده که نمیتونم تحمل کنم بغیر از تو حمام،من نظر پزشکم این بود که یه دفعه قطع نکن و یا قرص متادون بخور ولی به اصرار شوهرم یکباره گذاشتم کنار و ازم خیلی مراقبت میکنه.من معتاد به شیره بودم و اینکه فهمیدم اگه بخوای بزاری کنار میتونی حتیییی در سخت ترین حالت مریضی که کرونا و پانیک عصبی بدترینشه من تونستم شمام میتونیید Angel
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، ssaeedg ، Darush sistan ، ناظر11
سعید معتاد
بهترین کاری که من می تونم بکنم تو این مسئله، که هم حال خودم خوب باشه و هم یک خدمتی کرده باشم؛
اینه که همه تجربه، نیرو و امید رو تو فضاهای مجازی به مشارکت بگذارم، تا خواست و اراده نیروی برتر را به اجرا در آوریم.

خوب با پیشرفت تکنولوژی، دیگه فضای مجازی الان فقط اسمش مجازیه، ولی می بینیم که بیشتر زمان افراد تو فضاهای مجازی میگذره، پس بهش به چشم یک فرصت نگاه می کنم.
مشارکت در جلسات در فضای مجازی
خواندن نشریات
خدمت کردن در همین تالار گفتگو
مرور قدم ها
خواندن نشریات
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر11 ، آریا داریوش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان