امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا می مانیم
 چرا می مانیم
چه چیز باعث می شود پس از التیام یافتن آن درماندگی اولیه هنوز در NA باقی بمانیم؟ البته یکی ازدلایل می تواند تمایل به کمک کردن به یک تازه وارد باشد. قدم دوازدهم به ما یادآوری می کند چنین کاری همیشه باید اولویت داشته و قبل از هرچیزدیگری انجام گیرد. اما بسیاری از ما درمقاطع مختلف بهبودی, احساس کرده ایم که شاید تنها کاری که درجلسات برایمان باقی مانده همین خدمت به تازه واردین است . شاید این تعهد ما نسبت به کمک کردن است که ما را در جلسات نگاه داشته, اما درعین حال برخی از ما احساس آزاردهنده ای را که به ما می گفت " آیا زندگی شد همین و چیز دیگری وجود ندارد؟" داشتیم و از مشارکت کردن آن نیز خودداری می کردیم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، sepher1877 ، admin ، Essi.toobchi ، ناظر9 ، hesam.jv60 ، hamid 080908
وقتی به معتادان گمنام آمدم به من گفتن باید اینجا صاحب خانه باشی ، بعدها فهمیدم راز صاحب خانه شدن یعنی خدمت کردن ، خدمت به تازه واردین ،و یا هر خدمت دیگری .
همین موضوع باعث شد که در برنامه بمانم و احساس تعلق داشته باشم .
گاهی هم البته این احساس که از این فضا خارج شوم و به جای دیگری از زندگی بروم
پاسخ
 سپاس شده توسط بهادر ج ، حـمـیـد ، ناظر11 ، sepher1877 ، admin ، Essi.toobchi ، ناظر9 ، hesam.jv60
سلام
احساس تعلق خوش امدگویی گرم و پر از احساس اعضا
حس همسانی و درک شدن در مورد بیماری
وقتی همه خودشون رو به عنوان معتاد معرفی کردن من هم تسلیم شدم و ماندم
بعد ها دلیل ماندنم دوستان بهبودی خوبی که دارم
رابطه راهنما و رهجویی منحصر به فرد
لذت کمک به تازه وارد
و هزاران دلیل روحانی دیگر
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، sepher1877 ، admin ، Essi.toobchi ، ناظر12 ، ناظر9 ، hesam.jv60
چون راه جدیدی برای زندگی کردن همراه باازادی ورشدپیداکردیم.چون دیگرمجبورنیستم اسیرنامیدی باشم.چون در زندگی اتفاقات جدیدی رخ داده است. زندگی به روال برنامه پاداشهایی به من داده که این پاداش هابی پایان است وقتی اصول برنامه رارعایت میکنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، admin ، Essi.toobchi ، ناظر12 ، ناظر9 ، hesam.jv60 ، hamid 080908
تغییر را درزندگی های خودمان و همچنین معتادان دیگری در
جهان, می بینیم و نه فقط درمقایسه با افراد درمانده و تنهایی که درزمان ورود به برنامه بودیم. می توانیم تغییرات عظیمی را درخود و همچنین نوع ارتباطمان با دیگران درمقایسه با زمانی که برای اولین بار قدمهارا کارکردیم وهمچنین دفعۀ بعد و دفعۀ بعد از آن, ببینیم.
پاسخ
تغییر را درزندگی های خودمان و همچنین معتادان دیگری در جهان, می بینیم و نه فقط درمقایسه با افراد درمانده و تنهایی که درزمان ورود به برنامه بودیم. می توانیم تغییرات عظیمی را درخود و همچنین نوع ارتباطمان با دیگران, درمقایسه با زمانی که برای اولین بار قدمها را کارکردیم و همچنین دفعۀ بعد و دفعۀ بعد از آن, ببینیم.
پاسخ
زندان های خودساختۀ مان دیگربرای مان کار نمی کنند. ما آزادیم تا برای جستجو و کشف قابلیت های خود قدم برداریم. آزادیم درمسائل شرکت داشته باشیم, ابتکار به خرج دهیم, مراقبت و مشارکت کنیم, باعث تعجب خودمان شویم, ریسک برداریم, آسیب پذیر باشیم و روی دوپای خود بایستیم. نسبت به باورهایمان آگاهی پیدا کرده و یاد می گیریم برطبق آن باورها عملکرد داشته و براساس ارزش هایمان تصمیم گیری کنیم. از ترس هایمان عبور کرده و متوجه معجزاتی که ما را احاطه کرده اند می گردیم. ما آزادیم تا هرآنچه که هستیم باشیم و آنطور که انتخاب می کنیم

زندگی کنیم
پاسخ
من میمانم چون دزد به خانه ام زده دزد باید بیرون کرد اینجا خانه ام است باید بمانم وازش محافظت کنم قرار نیست همینکه توانجمن رشدوبهبودی پیدا کردیم فرارکنیم بریم باید کمک به تازه واردین کنیم ...من میمانم  Shy Shy
پاسخ
انجمن معتادان گمنام پلی است بسوی زندگی و مسیری است که می توانیم درطول زندگی خود طی کنیم. هدیه ای که دریافت می کنیم آزادی است. هرلایه ای از آزادی را که تجربه می کنیم در را بسوی آزادی بیشتری باز می کند. به همین ترتیب هر لایه ای از آگاهی ما را نسبت به آنچه که هنوز نمی توانیم ببینیم, آگاه می نماید. با وجودی که ممکن است طرز زندگی کردن ما با یکدیگر تفاوت داشته باشد, همۀ مان یک مسیر را طی می کنیم. ما بخاطر پیدا کردن بهبودی, پاک زیستن و دانستن اینکه بدون توجه به موقعیت مان در مسیر بهبودی, سفر ادامه دارد, سپاسگزاریم.

__پاک زیستن__
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
اگر نگاهی به فصل اول کتاب پایه داشته باشیم در مورد شخصیت معتاد مثال های زیادی را زده اند ونکته قابل توجه به بیماری اعتیاد هم هست چرا که این بیماری را قبل از اولین بار مصرف داشته ایم واز قابلیت های عالی تر فکری و احساسی به خوبی استفاده نمی کردیم.
 در فصل دوم با ابزار برنامه آشنا می شویم و راه تمایل بدون مصرف مواد مخدر را پیدا کرده و شروع به پذیرفتن آنها در زندگی می کنیم چرا که با همان اتحاد هم سانی و امیدواری تداوم بهبودی را قبول می کنیم وفصل سوم نقطه متوقف کردن بیماری اعتیاد است زندگی به روال برنامه شخصیت سازی خود و اعتماد به نفس داشتن و چرا باید در این جا باشیم؟
ما می دانیم که برنامه na کار می کند این برنامه مارا قانع کرد که به جای سعی در تغییر دادن مردم و شرایط محیط باید خودمان را تغییر دهیم. 
اینجا هستیم  تا از تجربیات جدید برای زندگی جدید درس بگیریم با سنت ها و مفا هیم گروهی آشنا شده ودر گروه و اجتماع خود بکار گیریم تا به یک عضو سازنده اجتماع خود تبدیل شویم.
شدم معتاد وبا اقرار خود آغاز کردم = امیدی را برای ذهن خود هم باز کردم 
هنوز هم من معتاد هستم = ولی طالب درس چند استاد هستم 
با آمدن وعضو شدن در انجمن معتادان گمنام و تمایل داشتن متوجه بیماری اعتیاد می شویم و این بیماری با ما هست وبا حضور در برنامه می توانیم این بیماری رادر نقطه ای از فعالیت باز داشت و به دنبال بهبودی رفت
پاسخ
 سپاس شده توسط عباس23 ، ناظر2 ، حـمـیـد ، ناظر10
همیشه وقت برارفتندهست امابکجا؟
بهمان زندگیدقبل همراه باترس وناامیدی
برای من بعنوان معتاددرحال بهبودی بهترین
وامن ترین جایدممکن هم اینجاست
جایی که احساس وجدوشادی دارم
وحس میکنم نیرویی مراقب من وزندگیمه
ووالاتراینکه افرادی بودندکه ماندندتامرابرای
بلندشدن یاری کنندحال من هم میخواهم
همین کارراادامه دهم بمانم ودراین
عشق ومهربانیدبزرگ شرکت کنم
پاسخ
ماندن نیازمنددلیل است وتتهادلیل من برای ماندن زندگی کردنه انجمن مامملوازعشقدامیدازادی حمایت نیروی برتروشادیه واین دلایل برای ماندن من کافیست بحدکافی عمرحرام کردموزندگی نکردن بقدرکافی دردکشیدمو احساس تنهایی داشته ام حالاوقت زتدگیست ورساندن پیام زندگی به دیگران پیام امید
پاسخ
   سلام

بهبودی یک فرایند است.

اگر قرار بر این باشد که من بر این مسیر باقی بمانم
 پس باید در همین جلسات بمانم وبهبودی خود را دنبال نمایم...
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان