امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 چگونه درک من ازسنت شش بر روی مشارکت من تاثیر میگذارد؟
3 چگونه درک من ازسنت شش بر روی مشارکت من تاثیر میگذارد؟چگونه صادقانه تجربه خودرابه مشارکت میگذارم تا تایید تلویحی کس یا سازمانی نباشد؟
پاسخ
تایید به معنای حمایت آشکار از سازمان یا شخص خاصی است هر یک از ما ممکن است دارای اهداف و آرمان باشیم یا کاندیدای سیستم اعتقادی مثل دانشگاه . مدرسه . کلیسا . مسجد یا مراکز درمانی باشیم که شخصا از آنها حمایت کنیم اما نگاه داشتن آنها در خارج از NA ما را در برابر تضادهایی که ممکن است باعث انحراف از بهبودی شود حمایت کند این شاخه به آن شاخه
پریدن سبب گمراهی مردم می شود . حریم و مرزبندی و استقلال  NA از بین می رود.
معتادان گمنام بالاترین ارجعیت در زندگیم دارد و آن هم به خاطر نجات زندگیم می باشد و فردی که نام NA را به مخاطره بیندازد من نخواهم بود.
کلینیک بیمارستان خانه بهبودی کمپ و موسسات دیگر به نام NA وجود ندارد. سنت 6 به ما آزادی لازم را می دهد که با خود و دنیای پیرامون خودمان به صلح برسیم .

پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر۳
الف:چگونه درک من از سنت شش بر روی مشارکت من تأثیر گذاشته است؟

چگونکی درک و اجرای سنتها در گرو درک و عملکرد ماست.

فقط تجربه خود را بیان میکنم و سعی نمیکنم باعث تخریب یا تایید سازمان، نهاد یا شخص خاصی شوم.
با یونیفرم سازمانی در جلسه حاضر نمیشوم.
مراکز مرتبط را تخریب نمیکنم و به تجزیه و تحلیل علمی نمیپردازم.
مشارکت خود را سمت و سو نمیدهم و فقط افکار خود را متمرکز هدف اصلی میکنم.

ب:چگونه صادقانه تجربه خود را به مشارکت می گذارم تا تأیید تلویحی کس یا سازمانی نشود؟

بصورت تراز و سوالی از خودم میپرسم و با وجدان آگاه سؤالات زیر را جواب میدهم

به این توجه میکنم که مشارکت من دارای  چه پیامی است
در حال بیان واقعیات هستم یا تایید خود؟
ایا بعد از این مشارکت گروه به چالش کشیده نمیشود
در اخر به این نکته توجه میکنم که برای چه هدفی در جلسه حاضر شده ام
در مورد چگونگی مشارکت خود تجربه گرفته ام تا باعث خدشه دار شدن برنامه معتادان گمنام نشوم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر۳
سوال 17 ـ چگونه درک من ازسنت شش بر روی مشارکت من تاثیر میگذارد؟چگونه صادقانه تجربه خودرابه مشارکت میگذارم تا تایید تلویحی کس یا سازمانی نباشد ؟
تنها جاییکه مرا نجات داد و توانستم زندگی بدون مواد مخدر و آزادی را تجربه کنم ، انجمن معتادان گمنام بوده است و این انجمن را خانه اول خود میدانم و بعنوان یک عضو هیچوقت به خودم اجازه نخواهم دادبواسطه من نام NA  بدنام شده و یا به خطر بیفتد .
من در مشارکتم هیچ سازمانی را تأیید یا تکذیب نخواهم کرد و فقط در مورد بیماری اعتیاد و راهکارهایی که تجربه شخصی من برای نجاتم بوده و چیزی که کتاب به من آموخته به اشتراک خواهم گذاشت و سعی خواهم کرد تا جاییکه برایم امکان دارد حالات ، رفتار و احساسات بد روزمره خود را مشارکت نکنم مگر اینکه رویۀ صحیح را به اشتراک گذاشته تا پیام این باشد رفتار اشتباه می تواند حال و احساس شخص را بالا و پایین کرده و او را به خطر بیندازد.
در مورد هیچ سازمان یا ان جی اویی یا مراکز سمزدایی یا در مورد طریقه کسب درآمد یا شخصیت یا شخص خواصی در زمان مشارکتم نامی نمی آورم تا صریح یا غیر صریح، تآیید یا تکذیب اینها باعث شود سنت پنجم به خطر بیفتد.

HH
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر۳
همیشه مشارکت ازخودوتجربه بهبودی شخصی بدون نام گفته ونوشته دیگران اسم نبردن ازشخص مکان مذهب ویاارگان خاص  باعث رعایت سنت ششم است استفاده نکردن ازکلمات ولغات خارجی پزشکی روان پزشکی ویامذهبی ردنکردن هیچ ارگان شخص ویاکتاب ویاانجی یوی دیگریعنی درکل تمرکزوگفتن ازخودوتجربه شخصی باعث رعایت این سنت میشودحتی نبردن اسم راهنماوگفته اش
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر10 ، ناظر۳

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان