امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 69 : دانش و تجربه گذشته من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشت ؟
با سلام....
دانش در برنامه ما یعنی نگاه میدانی و از زوایه های مختلف به بیماری اعتیاد نگاه کردن به کمک تجربه های دیگر اعضاء و برای آن از کلمات و عبارات مخصوصی که خود اعضاء بوجود آوردند میباشد تا بیماری واضح تر و بهبودی قابل فهم تر شود.

در NA درسی که از تجربه ها میگیریم (به معنی علم نیست)
دانش برنامه و تجربه های من در هم آمیخته ۱-بهبودی آسانتر میشود ۲-واضح تر و دقیق تر میتوانم اعتیادم را مطرح کنم.
مثلا یاد گرفتم تسلیم شدن با مجبور بودن دو چیز متفاوت است تسلیم شدن عشق میخواهد ولی مجبور بودن از روی ترس از قضاوت دیگران است یا مثلا اقرا به عجز و ناتوانی استیصال و بدبختی نیست بلکه دارم اولین توانایی واقعی را تجربه میکنم.در واقع دانش و تجربه کمک کرد واقعیت از غیر واقعیت را تشخیص دهم و برای چیزهای غیر واقعی جنگ راه نیندازم.کمک کرد تا بحرانها را بپذیرم و به آینده امیدوار باشم.ما را وادار میکند که نسبت به اعتیادمان بی تفاوت نباشیم و به زندگی جدیدمان بیشتر توجه کنیم.به قدمها اشراف پیدا کنیم و به خودمان و همدردانمان و خانواده و جامعه عشق بورزیم و قبل از واکنش در مورد هر موضوعی برسی کنیم و بعد تصمیم متناسب بگیریم.
پاسخ
 سپاس شده توسط هامی ، سالار44 ، حـمـیـد ، حوریا ___Bu ، ناظر10 ، ناظر14 ، ناظر۸

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 69 : دانش و تجربه گذشته من چگونه بر روی کار کردن این قدم تاثیر گذاشت ؟ - توسط بَرمک - ۱۳۹۹/۶/۶، ۰۸:۵۷ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان