امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5- زمانی که گیج میشوم و از مسیر خارج میشوم، متوجه چه چیزهایی در افکار، احساسات و اعم
5-  زمانی که گیج میشوم و از مسیر خارج میشوم، متوجه چه چیزهایی در افکار، احساسات و اعمال خود میشوم؟
پاسخ
وقتی که دردوگانگی قرار میگیرم بهتراست به وجدان فردی رجوع کنموهدف اصلی NAرادرنظربگیرم متوجه میشوم که ازاصول پیروی نمیکنم وبدنبال خواست خداوندنیستم بهتراست دراین مواقع راهنمایم اصول برنامه باشدتکروی وخودرایی درخدمات بهبودی شخصی مرابه خطرمیاندازدوباعث کینه ورنجش ونفرت وانتقام مسگردد.
پاسخ
(۱۳۹۸/۱۲/۱۵، ۰۸:۰۹ صبح)admin.a نوشته است: 5-  زمانی که گیج میشوم و از مسیر خارج میشوم، متوجه چه چیزهایی در افکار، احساسات و اعمال خود میشوم؟

زمانیکه گیج میشوم و از مسیر خارج میشوم،متوجه چه چیزهایی در افکار،احساسات و اعمال خود میشوم؟

در افکار خود

تمرکز ندارم.
در حال کنترل کردن هستم.
در جنگم.
پیش داوری و قضاوت دارم.
از همه چیز مطلعم و بیش تر از دیگران میدانم.
و...

در احساسات

اشفتگی دارم.
زودرنجم و احساس قربانی شدن میکنم.
خود خواهم و حس خود برتر بینی دارم.
احساس سردر گمی دارم و نمیتوانم تصمیمات منطقی بگیرم و در کل احساسی عمل میکنم.

در اعمالم

منظم نیستم و قادر به برنامه ریزی نخواهم بود.
حق به جانب و خودمحورم.
نیاز دیگران را در نظر نمیگیرم.
افراط و تفریط دارم و تعادل خود را از دست میدهم.
تکروی میکنم.
و ...
پاسخ
در قدم شش از کتاب پایه به ما یادآوری میشود که  ما انسان هستیم و گاه از مسیر منحرف خواهیم شد و خیلی از اوقات نیز متوجه نیستیم که از مسیر خود منحرف شده‌ایم. این چالشی بزرگ برای بسیاری از ما هنگام مراقبه کردن یا حتی نشستن در جلسات است. اغلب آرام بر جای خود نشستن بدون اینکه موبایلمان را چک کنیم یا با بغل دستی خود صحبت کنیم، بطرز عجیبی سخت است بخصوص اگر سعی در اجتناب از احساسات خاصی داریم. سنت شش میگوید چیزهایی که ما را دچار خودمشغولی میکنند. بیشترین تاَثیر را در انحراف از مسیرمان دارند.

روح سنت‌ها / ص۱۳۶
پاسخ
 حوریا‌معتاد ___اگر خواهان آن هستیم که برنامه بهبودی NA روشی برای زندگی باشد باید این برنامه را درک کنیم و آن را مال خود دانیم.

سالهااز تمایل براساس اجباری که نسبت به حضور در مکانی ناشناخته 
داشتم میگذرد،با دنیایی از ناباوری ،ناامیدی،درد،ورشکستگی روحی و...وارد NA که هیچ گونه شناختی در موردش نداشتم شدم،در بین جمعیتی که تصورم بر این بود تنها مشکل زندگی من بوده،هستند وخواهند بود قرار گرفتم.*

با دنیایی از اما و اگرها به دنبال دلیلی برای رفتن وبرگشت به عاقبت تلخم میگشتم اما نیافتم.چیزهایی که از طرف این جمعیت شاهد بودم،عشق،مهربانی،احساس همدردی،همسانی و...بود.تصور من در مورد این جمعیت اشتباه بود اینجاراهی برای زندگی جدید بود، اینجا خوده زندگی بود. افکار وباورهای من نسبت به این برنامه  تغییر کرد حس امید در درون من رشد کرد وتصمیم من به عضویت در جایی که باید باشم قطعی شد.
*ابتدا به دنبال کسی بودم که من را سفارش کند به دوستانی که اینجا بودند که هوایم رابیشتر داشته باشند به دنبال روشی برای پرداخت شهریه در این مکان میگشتم اما فهمیدم بهای خودم را جهت عضویتم پرداخت کرده ام (گذشته ام و تمایلی که نسبت به قطع مصرف داشتم تنها لازمه برای عضویتم بود.)
تنها چیزی که برای این مکان اهمیت داشت این بود که در مورد مشکلم چه بکنم واین برنامه چطور می تواند به من کمک کند.
از آن روز اول که بادرد وتنها چیزی که توزندگیم  برایم باقی مانده بود(بیماری اعتیاد)  تا به امروز که با خودم،دیگران وخداوندم در صلح وآرامش هستم سالها میگذرد با وجود تمام موانع احساسات بحرانها به این نتیجه رسیدم که در بهبودی پایان تلخی وجود ندارد فهمیدم که بهبودی به صورت اتوماتیک وخودکار برای من رقم نمی خوردونیاز به تلاش وکوشش دارد وبرای شروع زندگی جدیدم باید طالب آنچه که این برنامه دارد باشم تاموفق باشم.
من روزانه 
پاکی وبهبودی خودم را مدیون برنامه، راهنمـــام،تک تک دوستانم، وخدمتگزاران عزیزی هستم که قبل از من با خودگذشتگی هاشون زمانی که در اعتیاد فعال بودم این پیام را به من رساند.

منم هم درتلاشم  وظیفه ای که امروز به دوش دارم و درراستای کمک یک معتاد به معتاد دیگر را به نحو احسن انجام دهم.
پاسخ
5-  زمانی که گیج میشوم و از مسیر خارج میشوم، متوجه چه چیزهایی در افکار، احساسات و اعمال خود میشوم؟
سلام

به صورت روزانه افکار و احساس من نیاز به برسی دارد.من باید افکار خود را که بحران زا یا مشغله زیادی ایجاد کرده را با راهنمای خود در جریان بگذارم.وقتی به صورت معمول این احساس را بازگو نکنم باعث فشاری مضاعف به افکارم می آید در نتیجه اعمال من را تحت تاثیر قرار داده و باعث سر زدن اعمالی میشود که زمانی که در جریان اصول هستم برایم پیش نمی اید‌.در گذشته مصرف مواد بوده و امروز اگر می خواهم این کار را انجام ندهم باید اصول انجمن را جایگزین کنم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان